Esileht Veebikonstaabel Sõnade keelustamine

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Sõnade keelustamine

Postitas:

Kas kuskil on reguleeritud see, millist tsensuuri tohib avalikus internetiportaalis kasutada? Kas meie sõnavabadusega käib kokku see, et ma ei või perekoolis teha näiteks teemat, kus räägin oma lemmikloomadest?
Või vähemalt ei tohi ma oma konkreetse lemmiklooma nime mainida eesti keeles, kui see juhtumisi peaks olema loom, mille inglise keelne nimi on lynx?

Ja kui selle sõna keelustamine on siin õigustatud, siis ehk tuleks see uuendus ka ÕSi sisse viia?

Ja ausalt, ma päris siiralt fännan kõiki kaslasi, nii tiigreid, lõvisid, kui ka neid teisi, mille nime ma siia kirjutada ei saa:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 19:43; 11.02 09:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on sarnased küsimused. Ütleme, et ma tahan jagada oma loomaaiakogemusi ja rääkida meie loomaaia vapiloomast – perekool tsenseerib selle ära või? Rääkimata sellest, et kui mul peaks olema soov mainida, millises p i l v e s on failide hoidmine mugavam, ei saa ma ka seda normaalselt teha.
Kas teile endale nagu ei tundu, et te lähete sõnatsensuuriga veidi liiale? Ja kas need piirangud jäävad igaveseks üles? Või ehk võetakse maha, kui praegune president ametist lahkub?
Vastake ka vahel natuke.
Või noh, T o o m a s ei ole ju ka mingi haruldane eesnimi, toda kannavad eestimaal kohe ikka täitsa paljud inimesed, mõni lausa tuntud ja tunnustatud (võtke nt see lehekülg: https://www.etis.ee/Portal/Persons/Index, lööge otsingusse too keelatud eesinimi ja vaadake, kui palju tulemusi saate), nüüd olete te ühe kikilipsuga võimukuritarvitaja pärast keelanud absoluutselt kõikidest sellenimelistest rääkimise. Lisaks on see tegusõna “t o o m a” üks vorm.
Kas te ise ei saa aru, kui ajuvaba see on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult, teemaalgataja, pole sellise teema koht vist veebikonstaabli alajaotuses vaid peaks olema Foorumi probleemide jaotuses.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult, teemaalgataja, pole sellise teema koht vist veebikonstaabli alajaotuses vaid peaks olema Foorumi probleemide jaotuses.

No mulle tundub, et see on Eesti Põhiseaduse rikkumine, kui meil pole võimalik rääkida nii süütust asjast, kui loomaiakülastus. Seepärast ka küsimus justnimelt veebikonstaablile, et kas põhiseaduslik sõnavabadus (Põhiseaduse § 45) kehtib ka perekoolis või on portaalil õigus kehtestada oma reegleid ses osas? Või ei käi nii lihtsad teemad nagu loomadest rääkimine üldse sõnavabaduse alla?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 10.02 19:43; 11.02 09:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pane oma keelatud sõnu sisaldav jutt kuhugi mujale blogisse või portaali või foorumisse ja siia siis pane link.
Loom ladinakeelse nimega lynx on ju ilvеs, ma ei saa aru, miks siis see meie metsaloom keelatud on?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere

See millist sisu portaal lubab ja millist mitte on iga portaalipidaja enda otsustada. Kui tunnete, et portaalis kehtivad reeglid rikuvad Teie põhiseaduslike õigusi on Teil võimalik pöörduda portaali vastu kohtusse.

Teie poolt viidatud sõnade tsenseerimise vajadus jääb ka mulle hetkel arusaamatuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Veebikonstaabel Sõnade keelustamine

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.