Esileht Koolilaps Sõnakuulmatu 8a laps

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 79 )

Teema: Sõnakuulmatu 8a laps

Postitas:
Kägu

Appi mu 8a tütar on sõnakuulmatu. Valetab süüdimatult tühiseid asju. Näiteks : mida koolis sõi või kus ta parasjagu peale kooli on.

Olen korduvalt rääkinud ja kokkuleppeid teinud. Peale kooli ei lähe külla, vaid enne tuleb koju jne. Peab alati helistama, kui plaanis ikkagi mängukal sõpradega olla peale kooli.

2. klassi minnes on laps lihtsalt hulkuma hakanud. Päris mitu korda ma isegi ei tea, kelle juurde ta külla on läinud. Telefonile ei vasta ja ise ka ei helista.

Kui olen telefonitsi ta kätte saanud, siis lubab koju tulla, mida ta muidugi tunni jooksul ei tee, kuni ma mitu korda olen helistanud ja pahaseks juba saanud. Koju jõudes on ta hoopis kuri ja pahane minu peale.

Päris ärritav käitumine. Tuleb koju siis kui heaks arvab , tihti on kommikott vms ostetud, kuigi on enda rahakott kodus olnud. Palun järgmine päev sõbrale tagastada, seda muidugi ei tehta. Väidab , et ei ole vaja maksta. Kohutav käitumine. Kus ma olen vea teinud, et tütar nüüd  nii isepäiseks järku sai?

Pole sel aastal huviringidesse või trenni saanud veel teda panna. Käib õhtuses vahetuses koolis.

Mida teie sellise käitumise peale teekiste? Tahvli võtsin karistuseks ära ja tel.aeg on ka 1h. Ikka ei mõju..

+2
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pane mingi jälgimise äpp peale talle.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Läksite mehega lahku?

+4
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ära otsi viga lapses, vaid mõtle, mis on viimasel ajal muutunud. Põhjus peab olema tulnud kuskilt väljaspoolt, mitte laps ise ei ole kuidagi müstiliselt üleöö muutunud.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei pere pole lahku läinud. Isaga käitub samuti nii, tulles küll vabandab, siis isa räägib ilusti, et nii ei sobi käituda.

Muutunud on nii palju, et pole 3x nädalas trenni.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siin võib palju põhjuseid olla. Alusta lähemalt, mõtle läbi, mida su laps on viimasel ajal kogenud, kas on juhtunud midagi, mis ta liimist lahti raputas? Võib ka olla, et mõni “sõber” tegi talle selgitustööd, et vanemaid polegi vaja kuulata vms.

Ja tegelikult, ega see teadmine, et põhjuseks oli vot see ehmatus või trauma vms, teile enam midagi ei anna. Olukord on nüüd selline nagu ta on, mis/kes iganes “süüdi” siis oleks. Väga suure tõenäosusega on lapsel veel pea suvest laiali otsas ja pole harjunud koolirezhiimiga.

Valetamise vastu aitab, kui laps saab aru, et vale tuleb alati välja ja tagajärjed ei ole lapsele meeldivad. Kusjuures halb on nimelt valetamine kui niisugune. Üldiselt soovitan praegu tegeleda asjaga nii palju kui saad, 8aastane on veel juhitav ja suunatav, kuid teismeline enam eriti mitte.

Meil kasutatakse jälgimisäppe, mobiiliga saab teada, kuskohas laps viibib.

Ja soovitan lapsega võimalikult palju koos aega veeta. Ei pea toimuma mingi uhke ja kallis lõbustamisaktsioon kogu aeg, vaid minge nt koos jalutama, ajage juttu. Mängige õhtuti kas või kaarte, suhelge, sest ega siin muid võimalusi eriti nagu polegi. Katsu laps harjutada endaga suhtlema, rääkima, vaata üle ta tutvuskond, võimalik et kui sõber propageerib vanemate lollitamist ja neile valetamist, siis hakkab selline mõtteviis külge ka sinu lapsele.

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei pere pole lahku läinud. Isaga käitub samuti nii, tulles küll vabandab, siis isa räägib ilusti, et nii ei sobi käituda.

Muutunud on nii palju, et pole 3x nädalas trenni.

Kui varem käis laps trennist, siis voib olla, et ta igatseb sõpru või vajab suhtlemist. Ta űritab ilmselt uusi sõpru leida.

Kas olete rääkinud, kuidas ta suhtub sellesse, et enam eelmise aasta trennis ei käi.

Sellises vanuses mina kűll luban ukateisele peale kooli kűlla. Mitte iga päev, aga paris iga paev ka ei kase kohe koju tulla.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pole huviringe, pole trenne, sõprade juures ei tohi käia, igast tegevusest js suutäiest anna aru, kui ei ole meeles, et täna oli vorstikaste, vaid kotlett, saad karistuse, ja võetakse ära ekraan.

Lapsevanem, mis sul viga on? See on kohutav elu.

+13
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kindlasti ongi asi minus, et ma ei talu sellist käitumist. Kokkulepetest kinni ei peeta. Lapse käikudest ja valedest teangi tänu äpile. Mitte, et ma keelaks sõpradega kohtumise. Ei pea õigeks, et peale kooli laps ei teata kus ta on, telefoni ei kuule vms ja sööb külas, kuigi kodus on söök valminud. Nii iga päev!Kui kella 17st tunnid lõppevad ja ma teda kl 19 telefonitsi kätte pole saanud. See on ok?

Asi polegi koolitoidus, lihtsalt pisi asjade kohta valetamine tekitas häire.

Samas trennis ei saa vanuse tõttu enam käia ja talle sobivaid aegu enam pole.

Püüan mingi trenni või huviringi ikka leida, kus ta ise tahab käia.

Muidugi on siin alati neid, kes probleemi ei mõista ja nii lihtne on lihtsalt teema maha teha.

Aitäh, kes mõistavad ja soovitusi jagavad.

+8
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga miks enam trennis ei käi, kas rahapuudusel?

0
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Saan su kirjast aru nii, et sulle teeb muret lapse poolt telefonile mittevastamine.

Ka meil on selline kokkulepe, et laps võib vabalt sõprade juures mängimas käia, kuid kui ema või isa helistab, siis PEAB vastu võtma. Mingit pikka juttu ajada polegi vaja, piisab sellest et vanem veendub – lapsega on kõik korras, ta mängib sõbra pool, kõik. Kui selline reegel tundub siin kellelegi käole lapse ahistamisena, siis on käol endal probleem kõrvade vahel.

Sest lapsi kahjuks kaob liigagi palju, ja liigagi paljud leitakse surnuna või tõsiselt vigastatuna. Lapsed on aga vanemate vastutusel, ehk siis alati süüdistatakse igal juhul vanemaid. Ehk siis, siin ongi täpselt see koht, kus ka lapsel on peale suure hulga õiguste ka mõningad kohustused, antud juhul siis ema helistamisele vastamine ja teatamine, kus laps viibib. Ja kui laps oma kohustust ei täida, tulebki rakendada sanktsioone.

Jaa, ideaaljuhul muidugi on laps juba iseenesest hästi vastutustundlik. Aga kui lapse vastutustunne vajaks veel arendamist, tuleb sellega ka tegelda.

+11
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Päris hirmus. Mitte hukkamõistmise mõttes, vaid mu oma värske koolilapse puhul kardan umbes samas suunas liikumist. Ja ei ole meil mingi hullu range kord ja nüüd kättevõidetud vabadus. juba eelmisel suvel sai laps üksi ringi liikuda – siis pidas väga hästi reeglitest kinni + tajus ka ise ohtikke olukordi, nt helistas ja küsis, kas tohib minna mingisse x-kohta, kuhu ma ei lubanudki.

Aga nüüd kui koolis – ma ei teagi, telefon on samamoodi pidevalt hääletu peal. Koguaeg seletame, et pangu hääl peale. Vingub, kui koju kutsume – no ta ikka tuleb, sest lõpuks teeme päris karmi häält. Kuna telefon hääletu, siis olemegi pidanud talle ise järgi minema, positsioneerimine peal.

Ja muudkui seletame, miks on vajalik. Sama asi, peale kooli tule koju, vaheta riided, vaata, kas midagi vaja õppida – alles siis sõpradega kuhugi. Okei, tahad jääda kauemaks noortekeskusesse (asub koolimajas) – palun helista ja ütle, ma hakkan ju muretsema (olen ise LHP-l ja nö näen kohe, kui laps ei tule koju).

Ja siis mõtlen, kas teistel vanematel ongi savi, nt suvel siis värsked 7-aastsed võisid tõesti pimedani õues olla, või siis tegelikult on ka täpselt samad probleemid, et lapsed lihtsalt ei lähe koju, telefonid hääletu peal jne.

kas on mingit äppi, mille kaudu saaksin lapse telefonil ise heli sisse lülitada? 😀 Suht nõme, kui näen, et laps on nt x sõbranna juures ja siis pean selle sõbranna emale helistama, et palun ütle mu lapsele, et ta helistaks mulle…

+6
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aga miks enam trennis ei käi, kas rahapuudusel?

oli ju kirjas, et koolis õhtuses vahetuses. Ju ei sobi trenni ajad?

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kindlasti ongi asi minus, et ma ei talu sellist käitumist. Kokkulepetest kinni ei peeta. Lapse käikudest ja valedest teangi tänu äpile. Mitte, et ma keelaks sõpradega kohtumise. Ei pea õigeks, et peale kooli laps ei teata kus ta on, telefoni ei kuule vms ja sööb külas, kuigi kodus on söök valminud. Nii iga päev!Kui kella 17st tunnid lõppevad ja ma teda kl 19 telefonitsi kätte pole saanud. See on ok?

Asi polegi koolitoidus, lihtsalt pisi asjade kohta valetamine tekitas häire.

Samas trennis ei saa vanuse tõttu enam käia ja talle sobivaid aegu enam pole.

Püüan mingi trenni või huviringi ikka leida, kus ta ise tahab käia.

Muidugi on siin alati neid, kes probleemi ei mõista ja nii lihtne on lihtsalt teema maha teha.

Aitäh, kes mõistavad ja soovitusi jagavad.

Miks ta peaks tahtma tulla koju, kui vanemad ta peale karjuvad ja pinnivad. Kui ta peab igast käigust aru andma, luba küsima, igal hetkel kättesaadav olema?

+4
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

koolis peabki telefon hääletu peal olema. ju lihtsalt unustavad pärast tunde selle heli peale tagasi panna.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui trenniga oli parem, siis sobiva leidmine on rohkem kättevõtmise asi. Mul ka kaheksane õhtupoolses vahetuses, trennis ja ringides käib nii hommiku- kui õhtupoole.

1) Kas kokkulepped on kahepoolsed? 2) Kas laps teab, et asukohast teadaandmine ei tähenda kojukupatamist (või tähendab? – need on mõistlikum lahus hoida)?

+9
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

koolis peabki telefon hääletu peal olema. ju lihtsalt unustavad pärast tunde selle heli peale tagasi panna.

Need telefonid on hääletu peal ka nädalavahetusel vi kui vahepeal on kodus käidud ja vanem on ekstra hääled peale pannud.

ja ma ei usu, et teemaalgataja “pinnib last” – need halvustajad siin ilmselt ei räägigi oma lapsega millestki? Minu jaoks on ka normaalne lapsega tema päevast vestelda. Jah muidugi on võimalus küsida lihtsalt “Kuidas sul täna läks” ja leppida vastusega “hästi” – aga tavaliselt just seda kurdavad need vanemad, kelle laps on enesetapu teinud – lapsega ei räägitud piisavalt. Rääkimine tähendabki päriselt huvi tundmist – kellega ta enim vahetunni ajal suhtleb, kuidas kehalise kasvatuses nt meeskondadesse valitakse, aga ka seda, et kas toit meeldib (nt kui ilmneb, et ükski laps ei söö koolitoitu, sest see on igas mõttes vastik, on ju probleem – meil n nt noorimalapse lasteaias just teema päevakorras, et õpetajadki kinnitavad, et toit on probleemiks)

+9
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas laps teab, et jälgimisäppi kasutate?

Võibolla ta valetab, kuna see on tal hetkel ainuke võimalus midagi endale privaatseks teadmiseks ka jätta.

+2
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil ka 8a tüdruk käitub samamoodi. Ise arvan, et seda põhjustas kolimine ja kooliminek. Olen väiksemaga kodune ja mõjutab ka see. Ta ise öelnud, et ei käi temaga enam nii palju. Olen seletanud, et kui vennat saab jätta pikemaks ajaks kellegi teise hoolde, siis hakkame jälle käima kinos jne. Sel hetkel tundub, et saab aru, aga reaalsus on teine.  Kui uue koduga ja kooliskäimisega ära harjub, siis läheb äkki paremaks- esimesel võimalusel panen ka trenni. Lugesin raamatut “pahur laps” ja nüüd üritan sealt loetut rakendada. Tundub, et asi on paremaks läinud. Selle asemel, et esimese asjana vihastuda, et teeb mis tahab ja sõna ei kuula, siis üritan pehmemalt talle läheneda. Karistusest polnud kunagi kasu, niiet seda üritan vältida. Viimane kord palusin tal endal karistus välja mõelda.

+1
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Väga veider näha neid, kes kohe miinustavad, kui mõni ema julgeb oma 8aastase lapse pärast muretseda, et kus too pikad päevad hulgub. Ja kui lapsega midagi juhtuma peaks, olete teie esimesed näpuga näitajad ja targutajad: “kus olid ema silmad?! Kas ta üldse ei tundnud  huvi, kus ta järeltulija viibib?!”

Meie näiteks elame mere ääres ja üks mu laste sõber siin oli just sellisel vabapidamisel – vanemad läksid hommikul tööle, pärast tööd veel kusagile sõpradega välja, aega veetma, ega tundnud kunagi huvi, mis nende järeltulija 12 tundi teeb. Kooliajal valvasid poole ajast ta järele õpetajad, kuid suve oli äsja lasteaia lõpetanud laps täiesti omapäi. Käis üksi mere ääres ujumas, sõitis rattaga keset maanteed (ilma kiivrita loomulikult), söömas käis teiste perede juures jne. Nagu näha, tema vanemad olid Perekooli musteremad, kes oma last kunagi ei kontrollinud ega piiranud kuidagi tema privaatsust. Ei tea ainult, miks see mustervanemate laps nii agressiivne oli, üsna noorelt vargustega ja suitsetamisega vahele jäi ja muid tempe tegi?

+10
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina külaskäimist ei keelaks, vaid lepiks koos lapsega kokku, et kui see mõte tuleb, siis vanemale kindlasti kohe teada anda. Kas helistada või kirjutada, kuidas teile rohkem sobib ja kuidas harjunud olete.

Mina olen ka lapsele karmilt öelnud, et kui mina helistan, tuleb mäng katkestada ja alati vastata. Aga kui on külas, kott esikus ja lapsed teises toas, siis jah ta ei pruugigi helisemist kuulda.

Hea oleks omada ka sõprade vanemate numbreid, et kui laps telefoni ei kuule, siis saaks lapsevanemaga kokku leppida, kui kaua laps seal olla tohib.

Huviringipäevael ma last külla ei luba, sest siis on kella peale minek. Aga eks ole juhtunud sedagi, siis on sellele järgnenud tõsine vestlus.

Nüüd suhtleb laps sõpradega arvutimängukeskkonnas ja füüsiliselt väga pärast tunde külas ei käigi.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil ka 8a tüdruk käitub samamoodi. Ise arvan, et seda põhjustas kolimine ja kooliminek. Olen väiksemaga kodune ja mõjutab ka see. Ta ise öelnud, et ei käi temaga enam nii palju. Olen seletanud, et kui vennat saab jätta pikemaks ajaks kellegi teise hoolde, siis hakkame jälle käima kinos jne. Sel hetkel tundub, et saab aru, aga reaalsus on teine.

Reaalsus on see, et mõlema lapse jaoks peaks aega leidma.

+9
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil ka 8a tüdruk käitub samamoodi. Ise arvan, et seda põhjustas kolimine ja kooliminek. Olen väiksemaga kodune ja mõjutab ka see. Ta ise öelnud, et ei käi temaga enam nii palju. Olen seletanud, et kui vennat saab jätta pikemaks ajaks kellegi teise hoolde, siis hakkame jälle käima kinos jne. Sel hetkel tundub, et saab aru, aga reaalsus on teine.

Reaalsus on see, et mõlema lapse jaoks peaks aega leidma.

Ma ei ole öelnud, et ma suuremaga üldse ei tegele, vaid hetkel ei ole kinoskäimised ja väljassöömised KAHEKESI võimalikud.

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellise lapse tooks ma lihtsalt jalamaid ise koolist koju. Õhtune vahetus on muidugi nõme, aga seda sa ise muuta ei saa. Sa ise oled juba tema tundide lõppedes kodus nagu ma aru saan? Lähed ja tood ta ise koolist koju, koos teete süüa ja sööte, siis lepite kokku, kuhu läheb või kelle juurde ja kui kauaks. Teavitad selle teise lapse vanemaid, millal on sinu lapse kojutulekuaeg, selleks ajaks tuleb ta uksest välja suunata. Mänguväljakul olemise aja lepid ka eelnevalt kokku, kui ta ise kella vaadata ei taipa, helistad ja hakkab kohe tulema.

Mingi mida sa sõid jms küsimustega ei pinniks ja kui valetab, siis ei teeks sellest välja, see pole eriti oluline.

Muideks, sellises vanuses lapsed valetavadki, on mingi arenguetapp, kus fantaasia areneb ja sellised lood mõeldakse välja, et ulmeraamatust ja ei leia samasuguseid.

Aga absoluutselt nulltolerants on igasugu hulkumine ja enda asukohast mitte teavitamine. 8-aastane laps! See on puhtalt turvalisuse küsimus, sinu kohus lapsevanemana on teda elusa ja tervena hoida, mitte vahtida mingit äppi ja pärast õiendada, et mis sa valetad. Pime vihmane aeg on käes ja 8-aastased ei töllerda kuskil omapäi ringi. Kui ütleb, et läheb Pille juurde, aga tegelikult käis Mallega poest kommi ostmas, siis lihtsalt ei lasegi minna kuskile omapäi. Järelikult siis ei saa teda üksi usaldada veel kuhugi. Teed talle selle selgeks ja nii kaua passibki kodus kuni hakkab öeldust kinni pidama.

+8
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ei ole öelnud, et ma suuremaga üldse ei tegele, vaid hetkel ei ole kinoskäimised ja väljassöömised KAHEKESI võimalikud.

Miks ei ole, vead beebi kinno kaasa või?

Kas su nooremal lapsel ei ole isa või vanavanemat, kes mõnikord teda kolm tundi valvaks?

Sellist kahekesi aega tuleb vanema lapsega leida, eriti siis kui see vanem laps on siiski ka alles üsna väike, 8-aastane ei ole veel nii vana, et mõistaks seda beebimajandust, ühtlasi ei ole ta veel nii vana, et ei vajakski emaga ainult kahekesi olemise aega. Seda aega tuleb tekitada, mitte rääkida, et nüüd näe ei saagi enam kahekesi kuskil käia. Noorem saab vanemaks, siis on jälle uued vabandused või uus titt ja jälle ei saa. Ja siis imestad ühel päeval, et täiskasvanud laps su vastu üldse huvi ei tunne.

+6
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellise lapse tooks ma lihtsalt jalamaid ise koolist koju. Õhtune vahetus on muidugi nõme, aga seda sa ise muuta ei saa. Sa ise oled juba tema tundide lõppedes kodus nagu ma aru saan? Lähed ja tood ta ise koolist koju, koos teete süüa ja sööte, siis lepite kokku, kuhu läheb või kelle juurde ja kui kauaks. Teavitad selle teise lapse vanemaid, millal on sinu lapse kojutulekuaeg, selleks ajaks tuleb ta uksest välja suunata. Mänguväljakul olemise aja lepid ka eelnevalt kokku, kui ta ise kella vaadata ei taipa, helistad ja hakkab kohe tulema.

Mingi mida sa sõid jms küsimustega ei pinniks ja kui valetab, siis ei teeks sellest välja, see pole eriti oluline.

Muideks, sellises vanuses lapsed valetavadki, on mingi arenguetapp, kus fantaasia areneb ja sellised lood mõeldakse välja, et ulmeraamatust ja ei leia samasuguseid.

Aga absoluutselt nulltolerants on igasugu hulkumine ja enda asukohast mitte teavitamine. 8-aastane laps! See on puhtalt turvalisuse küsimus, sinu kohus lapsevanemana on teda elusa ja tervena hoida, mitte vahtida mingit äppi ja pärast õiendada, et mis sa valetad. Pime vihmane aeg on käes ja 8-aastased ei töllerda kuskil omapäi ringi. Kui ütleb, et läheb Pille juurde, aga tegelikult käis Mallega poest kommi ostmas, siis lihtsalt ei lasegi minna kuskile omapäi. Järelikult siis ei saa teda üksi usaldada veel kuhugi. Teed talle selle selgeks ja nii kaua passibki kodus kuni hakkab öeldust kinni pidama.

Sa saadaks lapse õhtu kell 7 või 8 sõprade juurde? SEE on sinu arust normaalne?

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks ei ole, vead beebi kinno kaasa või?

Kas su nooremal lapsel ei ole isa või vanavanemat, kes mõnikord teda kolm tundi valvaks?

Sellist kahekesi aega tuleb vanema lapsega leida, eriti siis kui see vanem laps on siiski ka alles üsna väike, 8-aastane ei ole veel nii vana, et mõistaks seda beebimajandust, ühtlasi ei ole ta veel nii vana, et ei vajakski emaga ainult kahekesi olemise aega. Seda aega tuleb tekitada, mitte rääkida, et nüüd näe ei saagi enam kahekesi kuskil käia. Noorem saab vanemaks, siis on jälle uued vabandused või uus titt ja jälle ei saa. Ja siis imestad ühel päeval, et täiskasvanud laps su vastu üldse huvi ei tunne.

Mis sa arvad, et ma ise ei tea seda. Sul hea lihtne öelda, et 3h vaatab keegi teine- tissid jätan koju, sest iga 2h tagant vaja sööta? Kõik ei ela Tallinnas, et saaks 3h hakkama. Edasi-tagasi transport läheks ainuüksi 2h+ kino 1,5h+söömine.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa saadaks lapse õhtu kell 7 või 8 sõprade juurde? SEE on sinu arust normaalne?

No ei pea saatma, kui ei sobi. Selleks tulebki kellaajad kokku leppida. Millal need õhtuses vahetuses koolis käivad lapsed siis mängida saavad?

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mis sa arvad, et ma ise ei tea seda. Sul hea lihtne öelda, et 3h vaatab keegi teine- tissid jätan koju, sest iga 2h tagant vaja sööta? Kõik ei ela Tallinnas, et saaks 3h hakkama. Edasi-tagasi transport läheks ainuüksi 2h+ kino 1,5h+söömine.

Sry, aga see “tissid jätan koju” on sul otsitud põhjus. Esiteks, ei pea söötma iga 2 tunni tagant, 3 tundi täiesti okei. Teiseks, rinnapiima saab välja pumbata, seda saab muide ka sügavkülmas säilitada. Ja see, kes last valvab, võtab ja soojendab üles ja annab süüa pudelist. Sinu piima.

Mis sa tahad öelda, et nüüd aasta või kaks aastat beebi tõttu suurema lapsega üldse kahekesi kuskile minna ei plaani? Kui see nii palju aega võtab, siis see sündmus on ju seda erilisem. Võiksid lapsele koolivaheajaks mingi sellise ema-tütre päeva planeerida. Ei ole vaja vabandusi otsida, kuidas imik ei võimalda kuskile minna. Esimene kord ehk on natuke hirmus, igasugu mõtted tulevad pähe, pärast hakkab meeldima.

Ma ise käisin samamoodi imiku kõrvalt 3-5 tundi ära, sest oli vaja titevaba aega ka. Pluss siis see, et teine inimene harjus ainult niimoodi beebit hoidma, muidu ei julgenud süllegi võtta.

+3
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kõlab nagu mina lapsena. Ma ei valetanud, vaid ma lihtsalt unustasin, ka kokkuleppeid. Siis leiutasin käigu pealt vastuseid, sest vastama ju pidi. Jäin n-ö vahele, sain pahandada, aga midagi ei muutunud, sest ma ei saanudki ise midagi muuta.

Mida aasta edasi, seda raskemaks läks igasugu toimetulekuga, hiljem kannatas kõvasti ka õppeedukus.

Fast forward mingi 25 a ja juba saingi ATH diagnoosi, mis seletas ära kõik mu iseärasused ja imelikud käitumised.

Ei väida, et su lapsel on ATH, aga nagu siin juba soovitatud, tuleks püüda vaadata selle asja taha. Seal võib olla midagi hoopis muud ka, aga lihtsalt niisama heast peast laps ei tee selliseid asju. Mul on nii kahju, et minu kodus seda mu lapsepõlves keegi ei mõistnud ja asjaga ei tegelenud.

+6
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 79 )

Esileht Koolilaps Sõnakuulmatu 8a laps