Esileht Väikelaps Songa operatsioon Tallinnas.

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Songa operatsioon Tallinnas.

Postitas:
Kägu

Tere!

On keegi kursis kas lapse songa operatsiooni tegemiseks on Tallinnas veel mõni alternatiiv peale Lastehaigla? Fertilitase kohta juba uurisin. Meil Lastehaiglas aeg kirjas, aga lugesin, et lapsevanemaid operatsiooniosakonda vahetult enne ning pärast ei lubata ja see mõte ei istu mulle üldse. Laps veel väike ja aru ei saa kuhu ja miks minek. Ei soovi talle sellist kogemust kui on mõni teine võimalus.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Eiyja

Tallinna kohta ei oska öelda, aga minu laps on Tartus käinud kolmel südameopil ja seal enne oppi lubatakse opiblokki. Muidugi tuleb ka müts ja kittel selga panna. Aga narkoosi jäämiseni saab juures olla. Peale oppi, pole opiblokis midagi teha, laps viiakse ärkama intensiivi ja seal sai jälle juurde. Ma usun, et kõigi laste oppidega Tartus sama poliitika. Kindel, et Tallinnas narkoosi jäämiseni juures ei lasta olla? Helista haiglasse ja uuri. Võibolla pannakse laps narkoosi kuskil mujal ja sel juhul sul seal opisaalis pole tõesti midagi teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kindel jah. Kodulehel kirjas ja nüüd sõbranna kinnitas ka. Fertilitasest sain vastuse,et tehakse ainult täiskasvanutele.Neil need ruumid eraldi korrusel ja lifti juures peab siis lapse üle andma. Päris nõme süsteem 🙁 Ja pärast vähemalt 30 minutit jälgimisel enne kui palatisse lapsevanema juurde tuuakse. Oleks, et on päris beebi, kes veel nii palju ei mõika või suurem, et saaks seletada. Aga mis sa hädaga teed, eks peab üle elama. Loodetavasti läheb kergemini kui ma ette kujutan.

Please wait...
Postitas:
Eiyja

See on huvitav jah, sest Tartus südame sondeerimist tehti ka hoopis teisel korrusel, teises haigla otsas enamvähem. Pärast veel mind opiruumist välja saatnud õde muretses, et kas tagasi ikka oskate osakonda minna :D. Ja kardiokirurgia opiblokk ise jälle nii suur, et pärast hooldaja juhatas mind välja. Niiet see, et kaugel, polnud küll mingi probleem. Peale lõikust päris kohe ei lasta juurde ilmselt ühegi opi puhul, sest nad tahavad veidi aega jälgida, kuidas laps narkoosist välja tulema hakkab. Aga võid ju uurida, kuidas Tartus songa opp käib, kas lubatakse saali ja äkki saate Tartus teha.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Käisime Lastehaiglas, kui lapsel oli luumurd, mis vajas paikapanemist. Olin lapse juures kuniks narkoos mõjus. Pärast toodi palatisse minu juurde ärkama. Väga-väga meeldivad kogemused – personal oli väga tore ja lahke. Narkoosi saamisel istus lapse pea juures psühholoog vms naisterahvas, kes tegi lapsega nalja, kuniks laps uinus. Aga jah, tegemist ei olnud ilmselt operatsiooniosakonnaga…

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei teadnudki, et tänapäeval pannakse luumurde ilma operatsioonita paika. Hea, et vähemalt narkoosi pandi.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Õnneks jah, ei tehtud mingit operatsiooni. Pandi niisama paika, kips peale ja uued pildid, et veenduda, et luud on kohakuti. Mingeid lahtiseid väikeseid tükke murruga ei kaasnenud. Ju siis polnud vajadust opi järele.

Please wait...
Postitas:
Kägu

kirjutan oma kogemusest Mustamäe lastehaiglaga.
5-aastasel lapsel oli vaja teha operatsioon. Natuke enne opi algust anti lapsele tablett, mis pidi lapse rahulikuks tegema (mõned lapsed pidid suisa magama jääma). Minu laps muutus selle rohu peale hoopis agressiivseks. Hiljem mulle selgitati, et üliharva mõjub see tablett hoopis vastupidi. Laps viidi voodiga liftini, lifti oodates hüppas ta voodist välja. Võtsin ta sülle, süles rabeles ta hirmsasti. Sain minna temaga kaasa operatsioonibloki eesruumi. Seal pidime pisut ootama, püüdsin teda rahustada, vaatasime raamatuid jms. Pisut õnnestus. Opiblokki mind kaasa ei lubatud, aga üks naisterahvas tuli ja võttis mu lapse enda sülle, rääkis temaga väga rahulikult ja viis ta opile. Laps oli küll pisut endast väljas, aga ei rabelenud enam meeletult. Läksin liftiga alla, olin kogu sellest asjast väga endast väljas. All õed lohutasid mind, mõne aja pärast tuli opiblokist alla õde, kes ütles, et laps jäi rahulikult magama. Peale oppi jäetakse üldiselt lapsed ärkamistuppa jälgimisele, aga kuna minu laps oli kohe ärkvel ja nõudis mind, siis toodi ta alla palatisse.
Palatikaaslasel (ka ca 5-6 aastane) läks kõik kenasti, ema saatis ta liftini, kui opp läbi, informeeriti ema, et kõik tehtud, laps on ärkamispalatis, varsti tuuakse alla.
Kuigi meie opieelne ja-järne aeg ei läinud kõige paremini, siis töötajatele mul midagi ette heita ei ole. Kõike püütakse ikkagi teha lapse paremat heaolu silmas pidades.

Please wait...
Postitas:
Kägu

PERH, 8- aastane. Anti palatisse aeg enese sisse seadmiseks ja seejärel tuldi voodiga järele. Sõitsime liftiga opiplokki, seal anti mulle valida kaasamineku ja ukselt lehvitamise vahel. Olin lapsega kuniks ta narkoosi vajus, edasi juhatati mind välja. Kolmveerand tundi istusin samal korrusel ja aitasin närvide rahustuseks personali pesumajast saabunud endisi valgeid sokke roosade toonide kaupa kokku lappida. Laps tuli opilt, tõsteti ümber palativoodisse ja olime temaga ärkamistoas.
Perhis tehti lapsele lõikus, mida pakutakse ka Lastehaiglas. Üldiselt käin lastega eriarstidel TÜ Kliinikumis, sunnismaisust ei ole, uuri Tartust ka.

Please wait...
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Esileht Väikelaps Songa operatsioon Tallinnas.