Esileht Lapse ootamine Soo pettumus

Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )

Teema: Soo pettumus

Postitas:
Kägu

Kõigepealt tahaksin öelda, et mõistan teemapüstitust ja erinevaid tundeid, mis tulevasi vanemaid lapse sugu teada saades valdavad. Samas tekitab eelmine kommentaar väga vastakaid tundeid. Meil on aasta 2021 ja paneme soolisi stereotüüpe järjest rohkem proovile. Kust tuleb arvamus, et poisse / tüdrukuid tuleb niivõrd erinevalt kasvatada, et poiste puhul on näiteks automängud, nõmedad riided ja tüdrukute puhul sitsid-satsid? Loomulikult on kaks sugu füsioloogiliselt erinevad, aga et üks sugu peaks olema hulljulgem, teistsugusem kui teine on väga iganenud stereotüüp.

Pettumustundega toimetulekuks soovitaks oma peas mõelda, millest need tunded tulenevad. Mis on see tähendus, mis me soole omistame? Kas lähtume sellest, milline peaks ühest või teisest soost tulenev laps olema? Kas kardame, et ei oska vastassoost last kasvatada? Kas arvame, et ühest soost last on kergem kasvatada kui teist?

No päris ei saa silmi kinni panna fakti ees, et mehed ja naised on erinevad mitte ainult füüsiliselt, vaid ka psühholoogiliselt. See on mingi soovunelm, et mehed-naised mõtlevad ühtemoodi.

Ja tõsi on, et poisid on hulljulgemad, tüdrukud aga loomult alalhoijamad (kütt vs lapse kasvataja). Naistes on evolutsiooniliselt ellujäämisinstinkt tugevam just järglaste eest hoolitsemise tõttu.

Ja kõik stereotüübid põhinevad siiski millelgi. Ka ise näen oma laste pealt, et tütrele ei pea koguaeg meelde tuletama, kuhu ta tohib ja kuhu ei tohi minna. Poiss aga….oeh, me näeme ikka väga palju vaeva, et teda nö õigel teel hoida

Muidugi on erandeid, aga erand kinnitabki reeglit

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kõik stereotüübid põhinevad siiski millelgi. Ka ise näen oma laste pealt, et tütrele ei pea koguaeg meelde tuletama, kuhu ta tohib ja kuhu ei tohi minna. Poiss aga….oeh, me näeme ikka väga palju vaeva, et teda nö õigel teel hoida

Ma võin oma suguvõsast tuua just vastupidise näite kus just tütar peres on see julge kes kõike proovida tahab, midagi ega kedagi ei karda ning kelle jaoks on reeglid rikkumiseks. Samas poiss on just selline tagasihoidlik, kuulab alati ilusti sõna, palju rahulikuma loomusega ning pigem ettevaatlik kõige ja kõigi suhtes.

+10
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Arheoloogid on leidnud piisavalt tõestus naisküttide ja sõdalaste kohta, naisvalitsejad on olnud ajaloos palju sõjakamad ja verisemad kui meesvalitsejad. Ärge oma stereotüüpe imikute peal välja elage, laske neil endil kujuneda.

Mul sõbra majas pole ühtegi kaisulooma ega raamatut, ainult autod, traktorid, spordivahendud. 3aastane poiss põristab küll oma mänguautodega aga keeleliselt on arengust väga maas. Kui koos suvel majakeses puhkamas käisime ja poiss koos mu tütrega sai nukkude ja mõmmidega mängida hakkas ta ieseisvalt palju rohkem rääkima mängu ajal. Vanemad arvasid et ime on toimunud, aga isegi laps saab aru et autot teevad põrr ja nukud räägivad. Selle poisiga oligi ainult auto põrr ja püssi pauh räägitud seni. Poiss ju.

+11
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ja kõik stereotüübid põhinevad siiski millelgi. Ka ise näen oma laste pealt, et tütrele ei pea koguaeg meelde tuletama, kuhu ta tohib ja kuhu ei tohi minna. Poiss aga….oeh, me näeme ikka väga palju vaeva, et teda nö õigel teel hoida

Ma võin oma suguvõsast tuua just vastupidise näite kus just tütar peres on see julge kes kõike proovida tahab, midagi ega kedagi ei karda ning kelle jaoks on reeglid rikkumiseks. Samas poiss on just selline tagasihoidlik, kuulab alati ilusti sõna, palju rahulikuma loomusega ning pigem ettevaatlik kõige ja kõigi suhtes.

Igal reeglil on erandeid. Täpselt samamoodi nagu ENAMASTI kaitseb turvavöö avarii korral reisijaid, aga on üksikuid näiteid, kus ilma turvavööta sõitnud inimene on lennanud autost välja ja ainult tänu sellele põlemisest pääsenud vms.

See, et sinu suguvõsas on ÜKS näide, kus tüdruk on hulljulgem kui poiss, ei pööra statistikat ümber. Statistiliselt on poisid elavamad ja riskialtimad ja tüdrukud alalhoidlikumad. Sellekohaseid uuringuid on mustmiljon ja see on väga selgelt tõestatud fakt.

+6
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõigepealt tahaksin öelda, et mõistan teemapüstitust ja erinevaid tundeid, mis tulevasi vanemaid lapse sugu teada saades valdavad. Samas tekitab eelmine kommentaar väga vastakaid tundeid. Meil on aasta 2021 ja paneme soolisi stereotüüpe järjest rohkem proovile. Kust tuleb arvamus, et poisse / tüdrukuid tuleb niivõrd erinevalt kasvatada, et poiste puhul on näiteks automängud, nõmedad riided ja tüdrukute puhul sitsid-satsid? Loomulikult on kaks sugu füsioloogiliselt erinevad, aga et üks sugu peaks olema hulljulgem, teistsugusem kui teine on väga iganenud stereotüüp.

Pettumustundega toimetulekuks soovitaks oma peas mõelda, millest need tunded tulenevad. Mis on see tähendus, mis me soole omistame? Kas lähtume sellest, milline peaks ühest või teisest soost tulenev laps olema? Kas kardame, et ei oska vastassoost last kasvatada? Kas arvame, et ühest soost last on kergem kasvatada kui teist?

No päris ei saa silmi kinni panna fakti ees, et mehed ja naised on erinevad mitte ainult füüsiliselt, vaid ka psühholoogiliselt. See on mingi soovunelm, et mehed-naised mõtlevad ühtemoodi.

Ja tõsi on, et poisid on hulljulgemad, tüdrukud aga loomult alalhoijamad (kütt vs lapse kasvataja). Naistes on evolutsiooniliselt ellujäämisinstinkt tugevam just järglaste eest hoolitsemise tõttu.

Ja kõik stereotüübid põhinevad siiski millelgi. Ka ise näen oma laste pealt, et tütrele ei pea koguaeg meelde tuletama, kuhu ta tohib ja kuhu ei tohi minna. Poiss aga….oeh, me näeme ikka väga palju vaeva, et teda nö õigel teel hoida

Muidugi on erandeid, aga erand kinnitabki reeglit

Sinu kirjeldatu on kasvatuse tulemus- tüdrukuid karistatakse palju varem ja karmimalt asjade eest, mis poiste puhul pälvivad vaid etteheitva pilgu või sootuks tunnustuse. Teine asi on see, et inimesed on erinevad, ning need erinevused ei ole soopõhised vaid sõltuvad isiksuseomadustest.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See, et sinu suguvõsas on ÜKS näide, kus tüdruk on hulljulgem kui poiss, ei pööra statistikat ümber. Statistiliselt on poisid elavamad ja riskialtimad ja tüdrukud alalhoidlikumad. Sellekohaseid uuringuid on mustmiljon ja see on väga selgelt tõestatud fakt.

Pole see nii erand midagi. See sõltub ikka iga indiviidi iseloomust kui julged või tagasihoidlikud nad on. Kui vaatan kasvõi ennast ja oma venda, siis minu pärast said vanemad ikka päris mitu peaaegu südamerabandust, sest nad reaalselt arvasid, et ma olen surma saanud. Olin alati iseseisev ja julge, kunagi vanemate luba ei küsinud (isegi kui olin veel lasteaia ealine)  ja ausalt, mõned asjad mida lapsena tegin panevad siiamaani imestama, et mul ikka väga vedas, et reaalselt ei saanudki surma. Vend seevastu oli alati sõnakuulelik ja püsis ilusti kodus, ei läinud vanemate teadmata ise hulkuma ega teinud lollusi.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ahhh, enamasti läheb nii, et sünnitad ära ja natukese aja pärast ei saa enam ise ka aru, kuidas sa nii mõtlesid või mis sa oleksid peale hakanud teisest (soovitud) soost lapsega. Elu teeb omad korrektiivid mõtlemisse. Pole mõtet ju taga nutta, mida nagunii muuta ei saa.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sel juhul oleks mõistlik mitte lasta endale sugu öelda. Kui laps päriselt sünnib ja teda näed, siis pole enam sugu oluline.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No me kõik oleme ju lapsed ja pubekad olnud. Ma võin oma erineva tutvusringkonna pealt küll öelda, et poisid on “hullemad” olnud – küll igasugu pätitegudega, riske võtma, alkoholi tarbima, purjus päi kaklema, varem suitsetamist alustama, lubadeta juhtima, purjuspäi rooli istuma, suurema seltskonnaga autosse ronima kui tohiks, joobes ujuma minema, pea ees vettehüppeid tegema jne jne. Eks muidugi ole ka hulljulgeid neiusid, ka ma ise olin – aga poiste teod, kaklused, mängud on pigem ikkagi hullemad olnud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poiste maailm tundub alguses nii kauge ja võõras.

Eks see vist sõltub, kuidas üles kasvati. Minul on siiamaani olemas nii ema kui isa ja lapsena olin väga lähedane veel ka mõlema isapoolse vanavanemaga (teised vanavanemad elasid kaugel). Kuigi mul on ainult õde, tean tänu isale ja vanaisale poiste maailmast vägagi palju. Kuna isa tahtis väga poissi, et oleks tore koos meisterdada ja ehitada, aga sain vaid tütred, siis meisterdas ja ehitas ta minuga (õde ei olnud huvitatud). Ma armastan siiani puutööd, suuri ja väikseid masinaid, füüsika meeldis juba koolis jne. Oskan ka õmmelda ja muud käsitööd teha ja kokata. Eks neid asju sai koos emaga rohkem teha, aga meie peres tegelikult ei olnud naistetöid ega meestetöid või naiste erialasid või meeste erialasid või huvialasid.

Teemaalgataja, kui laps kasvab, näed, et temaga saab koos teha kõike seda, mida teise soo esindajaga oleksid teha saanud. Ka minu isa pole enam ammu kurb ega pettunud, et poisi asemel minu sai. Kusjuures, talle lubas natuke enne minu sündimist arst, et tuleb poiss. Kuidas arst seda ilma ultrahelita pakkuda julges, ma ei tea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 31 kuni 40 (kokku 40 )


Esileht Lapse ootamine Soo pettumus