Esileht Kodunurk Sooda-äädikapesu pesumasinale 90°

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Sooda-äädikapesu pesumasinale 90°

Postitas:

Kui tihti võib teha? Kas korra kuus on liiga tihti, äädikas söövitab tihendid läbi?
Asi selles, et pistsin masinat pestes sinna ka mõned igaveste plekkidega köögirätikud ja laudlina ning sain nad nii laitmatult puhastena kätte, et hea meelega hakkakski neid sedasi pesema. Milleks veel pesuvahenditele kulutada, mis sellega hakkama ei saa! ????
Ainult et mis pesumasin selle peale ütleks. Googeldades ka ei leia kui tihti tohiks, peale selle, et äädikat üliharva võib vaid kasutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.01 07:26; 23.01 07:35; 23.01 19:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina viskan paar pakki sidrunihapet masinasse ja pesen 90 kraadiga, ei kasuta äädikat. Aga milleks soodat, hape lahustab ju katlakivi?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 07:29; 29.01 08:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vaat ei tea, milleks sooda, sellid nippe olen näinud jagatamas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.01 07:26; 23.01 07:35; 23.01 19:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äädika või sidrunhappega teed pesu. Kas paned topeltloputuse või siis otsa lühitsükli soodaga, sest sooda neutraliseerib äädika.

Olen teinud vajadusel ka kord kuus, masin laitmatult juba 6a töötanud…

St oluline on, et äädikas või sidrunhape saaks eemaldatud, siis ei juhtu tihenditega midagi.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpselt nii räägiti mulle remondifirmas ka – kui äädikaga läbi pesta, peab masina pärast äädikast omakorda puhtaks pesema. Ma soodaga ei neutraliseeri, lasen masinal teha 4 loputust ja seejärel kohe otsa tavaline riietepesu.
St mitte ei pese kõigepealt pesu ära ja siis masinat äädikaga vaid vastupidi – kõigepealt masin äädikaga puhtaks ja siis hakkan pesu pesema.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 10:18; 25.01 08:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas korra kuus on liiga tihti, äädikas söövitab tihendid läbi?

Kas sul kodus tõesti tilka äädikat ei leidu, et sinna mingi kummijunn sisse visata ja kuu pärast ise veenduda, et äädikas ei “söövita” mitte kui midagi ja et kõik see on mingi rahva- ja perekoolijutt?

Perekoolikal söövitab isegi see ju mao läbi, kui ta marieeritud räime sööb.
Äädikas ju sees.

+3
-11
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 13:40; 23.01 20:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

St oluline on, et äädikas või sidrunhape saaks eemaldatud, siis ei juhtu tihenditega midagi.

jõuab ka pesutsükli ajal masina ära rikkuda. selleks pole palju vaja.
rätikutele ja linadele võib ju niisama 90C pesu teha, see on see faktor, mis mõjub.
vanasti keedeti pesu kogu aeg.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

St oluline on, et äädikas või sidrunhape saaks eemaldatud, siis ei juhtu tihenditega midagi.

jõuab ka pesutsükli ajal masina ära rikkuda. selleks pole palju vaja.

rätikutele ja linadele võib ju niisama 90C pesu teha, see on see faktor, mis mõjub.

vanasti keedeti pesu kogu aeg.

Keetmine, valgendamine, leotamine ei teinud plekkidele kunagi midagi. Sooda-sidrunhappepesu oli see, mis imet tegi mu plekiliste rätikutega, seepärast tahakski seda imet korrata, lihtsalt huvitas, kui tihti. Aga selge, vastused saadud – võib teha, tihti tahad, ainult masin peab loputatud saama, ehk siis järgmine masinatäis tavaprogrammiga kohe järgi.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.01 07:26; 23.01 07:35; 23.01 19:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas korra kuus on liiga tihti, äädikas söövitab tihendid läbi?

Kas sul kodus tõesti tilka äädikat ei leidu, et sinna mingi kummijunn sisse visata ja kuu pärast ise veenduda, et äädikas ei “söövita” mitte kui midagi ja et kõik see on mingi rahva- ja perekoolijutt?

Perekoolikal söövitab isegi see ju mao läbi, kui ta marieeritud räime sööb.

Äädikas ju sees.

Kommentaar eemaldatud.
3.1. Oodatud on arendav ja konstruktiivne arutelu.

Perekooli Moderaator

+2
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kommentaar eemaldatud.

Kommentaar eemaldatud.
3.1. Oodatud on arendav ja konstruktiivne arutelu.

Perekooli Moderaator

0
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 13:40; 23.01 20:58;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen äädikaga ühe masina hävitanud ja rohkem ei proovi. Masin maksab siiski rohkem kui köögirätikud.
Ja muide, voolus võib küll söövitada augu sünteetilistesse aluspükstesse, pole üldse mingi ime või mingi asi, millega mõnitada.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma panen ka ca poole klaasitäie sidrunhappe ja 90-kraadise programmiga tavaliselt masinasse mõned eriti plekilised valged asjad, mida tahan puhtaks saada- töötab hästi. Pole mingit vahet, kas masin töötab selle pesuprogrammi tühjalt (uuemad ei lähegi tühjalt käima) või saab sama soojaga mõned rätikud valgemaks. Äädikat ei kasuta, see lihtsalt haiseb, sidrunhappepakk on palju mugavam, kasutan seda ka veekeedukannus jne.
Soodat ei ole lisanud, milleks see? sooda neutraliseerib ju lahuse happelisuse, millel ongi katlakivivastane toime ometi? Katlakivi ise on sooda asemel, neutraliseerib lahust.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

uuemad ei lähegi tühjalt käima

Asi pole uuemates või vanemates vaid ilmselt mõne firma mõnes mudelis. Meil on kolme majapidamise peale eelmisel aastal ostetud Samsung, AEG ja Bosch, kõik käivad tühjalt, Boschil (8. seeria) on oma läbipesu programm, ise annab märku, kui vaja. Ka üks vanem Elektrolux läheb tühjalt käima.
Kõik nad kaaluvad pesu ja valivad veekoguse. Tühjalt võtavad kõik lihtsalt minimaalse koguse vett.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 10:18; 25.01 08:56;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Katlakivi eemaldan pesumasinat sidrunihappega, 2 väikest pakki masinasse ja 90 kraadiga programm tühjalt. Äädikat panen masinasse pea igal pesukorral nii paari korgitäie jagu loputusvahendi sahtlisse, teeb pesu pehmemaks kui see toas restil kuivab. Pesumasin on 10+ aastat vana ja tihendid toimivad nagu peab.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas korra kuus on liiga tihti, äädikas söövitab tihendid läbi?

Kas sul kodus tõesti tilka äädikat ei leidu, et sinna mingi kummijunn sisse visata ja kuu pärast ise veenduda, et äädikas ei “söövita” mitte kui midagi ja et kõik see on mingi rahva- ja perekoolijutt?

Perekoolikal söövitab isegi see ju mao läbi, kui ta marieeritud räime sööb.

Äädikas ju sees.

Muidugi ei söövita, mine võta üks punnsuutäis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Katlakivi eemaldan pesumasinat sidrunihappega, 2 väikest pakki masinasse ja 90 kraadiga programm tühjalt. Äädikat panen masinasse pea igal pesukorral nii paari korgitäie jagu loputusvahendi sahtlisse, teeb pesu pehmemaks kui see toas restil kuivab. Pesumasin on 10+ aastat vana ja tihendid toimivad nagu peab.

Mul lähevad froteerätid kõvaks, kasutan küll pesuloputusvahendit jne. Aga kas äädikas aitab?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.01 07:29; 29.01 08:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Katlakivi eemaldan pesumasinat sidrunihappega, 2 väikest pakki masinasse ja 90 kraadiga programm tühjalt. Äädikat panen masinasse pea igal pesukorral nii paari korgitäie jagu loputusvahendi sahtlisse, teeb pesu pehmemaks kui see toas restil kuivab. Pesumasin on 10+ aastat vana ja tihendid toimivad nagu peab.

Mul lähevad froteerätid kõvaks, kasutan küll pesuloputusvahendit jne. Aga kas äädikas aitab?

see oleneb rätikust, mul on froteerätikud mis on nagu koorikud peale pesu ja rätikud mis peale pesu pehmed. Koos masinas, äädikat pole ise proovinud, pesuloputusvahendit ei kasuta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte kummitihenditele ei tee sidrunhape/äädikas liiga, vaid trumli tagaosas olevale võllile/metalltugevdusele. Tänapäevastel masinatel tehakse see taolisest alumiiniumisulamist (silumiinist), mis happe käes pudedaks muutub.
Samas eemaldab hape edukalt katlakivi.
Kuid mida vähem hapet, seda parem.
“Panen iga kuu” on liiast!

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Kodunurk Sooda-äädikapesu pesumasinale 90°