Esileht Kodunurk Sooda-säilitamine, parim enne

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Sooda-säilitamine, parim enne

Postitas:

Vaatasin pakki ning seal on vene keeles kirjas, aga ei saanudki aru, kas soodal on \”parim enne\” või \”kõlblik kuni? Või on piiramatu aeg?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.05 12:55; 05.05 13:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vene omal on piiramatu (mul kollane, oranz vana pakk) aga välismaa omadel on aeg peal.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ole nüüd mõistlik, sooda ei ole ju kiirestiriknev kaup. mis sellega pärast \”kõlblik kuni\” tähtaega sinu arvates juhtuda saaks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen teemaalgataja.
Kuna ajan igal pakil näpuga kuupäeva taga ning kunagi ei tarbi \”parim enne\” möödas toiduaineid, siis lihtsalt tekkis küsimus. Kuna olen haige, tegin endale piima soodaga, uimase peaga ei märganud kohe vaadata, hiljem tekkis paanika. Jah, mul see vene pakk. Üks kiri ütleb midagi 12 kuud pärast märgitud kuupäeva ja sellele järgneb piiramatu aeg. Tekkis segadus. Sellest 12-kuust on möödas kaks kuud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 05.05 12:55; 05.05 13:48;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soodal pole võimalik rikneda.
Seega ei juhtu midagi kui seisab aastaid.
Sa ikka tead, mis on sooda?

Naatriumvesinikkarbonaat (ehk naatriumbikarbonaat ehk söögisooda) on keemiline ühend valemiga NaHCO3.
Vees lahustuv valge kristalne aine. Kasutatakse seda toidutööstuses (pagaritööstuses), meditsiinis, keemialaborites jm.

Sama hea oleks küsimus, kas söögisoola tohib kasutada kui pakil pole kuupäeva 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Garantiinnõi srok hranenija 12 mesjatsev so dnja isgotovlenija. Srok godnosti ne ogranitsen. Venekeelne kiri tähendab, et garanteeritud säilivusaeg on valmistamise kuupäevast 12 kuud. Aegumistähtaega pole. Seega pahaks sooda ei lähe, kui on hoitud kuivas.

Sama paki eestikeelne juhend ütleb: Säilivustähtaega ei piirata. Säilitada kuivas kohas pakedis 24 kuud.
Muide, ka soolal on pakendamise kuupäev olemas, kuid märgitud, et säilivusaeg on piiramatu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )


Esileht Kodunurk Sooda-säilitamine, parim enne

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.