Esileht Kodunurk Soodsaid toite, teistmoodi – vahetame retsepte

Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )

Teema: Soodsaid toite, teistmoodi – vahetame retsepte

Postitas:

Kindlasti on paljud huvitatud soodsate, aga samas maitsvate ja tervislike toitude retseptidest. Ise jälgin viimased 3-4 kuud eelarvet väga tähelepanelikult, kokkan palju ise ning seni iga kuu on toidukulud vähenenud (mul stardipakk oli muidugi ka päris kõrge ning allatulekuruumi on veel ka veidi).

Alustuseks pean muidugi märkima, et jube tüütu on küll see rahalugemine ja selline tunne tekib, et no mitte midagi ei saa endale lubada, aga kui vaja, siis vaja.

Olen nüüd siiski leidnud mitmeid väga maitsvaid ja soodsaid toite ning hea meelega jagan ka teistega. Tegemist ei ole küll nö päris ilma rahata tehtud söökidega, aga siiski suhteliselt soodsad toidud küll.

1. Hernepüreesupp vahukoorega
vaja: 1 pk külmutatud herneid, u 0,9 eur
pool väiksemat hiina kapsast või 4 varsselleri vart, u 0,6 eur, väike tsukiini, u 0,5 eur. Tsukiini ja varsseller tükeldada, kuumutada korraks õlis läbi, vesi peale (u 2 l) ja keema, natuke soola maitseks. U 10-15 min pärast lisada külmutatud herned, keeta veel u 10 min, püreestada. Lisada vajadusel soola ning veidi (värskelt) jahvatatud pipart. Lisandiks KINDLASTI vahustada pool pk vahukoort (1 pk maksab 0,75 eur) vähese soolaga, see annab fantastilise maitse- ja tekstuurilisa! Kõrvale värske ciabatta, kui saab lubada, või tavalist saia.

Olen lapsega kahekesi (kohe teismeline, seega sööme u võrdselt) ja meie jaoks on see kahe päeva õhtusöök, kummagi toidukorra maksumus kahe peale u 2 eur.

Pool pk vahukoort teen esimesel õhtul, teise poole vahustan järgmisel õhtul, kui suppi soojendan. Sellest supist võin end oimetuks süüa, keelan ennast vaid sellega, et muidu on järgmisel õhtul vaja uus söök teha :). Siia juurde teen magustoiduks nt isetehtud moosiga kohupiimavahtu vmt (pool pk kohupiima, veidi hapukoort, moosi, kokku alla 1 eur kindlasti). Kõht korralikult täis.

2. Kanakintsuliha – ostan suure portsu, u 0,5 kg, kui sooduses ja saan selle u 2 eur kätte. Pool sellest läheb sügavkülma, pool tükeldan ja pruunistan, lisan samasse pannile kohe ka persillade maitseainet, kuumutan veel õlis seda ka u 1 minut, siis lisan vett ja kohvi- või vahukoort ja hautan vaikselt u 5-10 min. Pärast võib peale puistata veel hakitud peterselli, kui on. Kasutan kastmena kus-kusi juurde, jagub kaheks toidukorraks vähemalt. Salat ka kõrvale (nt riivitud porgand, tilk apelsinimahla (seda saab niimoodi säilitada, et külmutad kuubikutena ning enne toiduvalmistamist võtad välja kausikesse – see tagab ka salati hästi jaheda temperatuuri. Salatisse veel seemneid (nt leivasegu on soodne ja hea vahekorraga segu, sobib ka mujale kui leiva sisse :)) ja goji marju (kallid, aga aeg-ajalt võib ju kasutada. See on just selline kvaliteetne lisand toitu, et ei tekiks pidevat nälgimise muljet, vaid on ikkagi midagi justkui \”luksuslikku\” ja väga tervislikku sees. Selle toidu maksumus (liha u 1-1,5 eur, maitseainet, kui ostad, siis 1,3 eur, aga pärast ostmist jagub kauaks, kohvikoor 0,3 eur, kokku u 2 eur (varuga)).

Mul petersell kasvab potis hetkel, poest 1,27 maksvat potikest enam ei osta ja ajan ilma värsketa läbi seni.

Sai vist väga pikk kiri, aga loodan, et inspireerin teisi ka ning jään ootama teie nippe.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 20:30; 19.03 20:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahjaa, siiski, salati osa jäi segaseks. Porgandisalati sisse panen veel veidi külmutatud maisi ja veidi õli. Seega salat: 1-2 riivitud porgandit, 1 spl õli, 1-2 spl apelsini (vmt) mahla, 1 spl külmutatud maisi, veidi seemnesegu, külmutatud porrut, goji marju. Viimaste asemel võib ju ka panna jõhvikaid vmt või üldse ära jätta. Maitseks veidi soola ja pipart.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.03 20:30; 19.03 20:38;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soovitan koore, vahukoore, hapukoore üldse ära jätta, kui kehakaal ja tervis pole ideaalsed. Ja võisilmadel ei näe samal põhjusel mõtet.

Ja see \”fantastiline \”soovitus: lisan õli, siis vahukoort ja hautan kanakoibi…. brrrrr!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mis asi on tsukiini?
kuna toitume tervislikult siis need vahukoored ja õlid ja võisilmad jätan ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Peedikotletid

1 keedetud püreestatud peet
400 gr hakkliha
1 muna
riivsaia
maitseained (küüslauk, sool, pipar)
Seekord lisasin ka peotäie hakitud sampinjone

Sega, vormi riivsaias veeretades kotletid, küpseta. Sellest kogusest tuleb kaks pannitäit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]mis asi on tsukiini?[/tsitaat]suvikõrvits

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu viimane hea söök mida tegin, millest said 4 inimest 2 täis ja 2 last söönuks.

Mul oli alles jäänud nädalavahetuse toorjuustu koogist pool topsi farmi köögitoorjuustu ca 200g.
Kuna see oli vaja ära kasutada,siis tekkis selline mõte.

Lõikasin ca 4 kanakintsuliha viiludeks ning pruunistasin pannil soola, pipraga. Asetasin madalasse ahjuvormi.
Tükeldasin sibula, porgandi ja pool paprikat. Panin need pannile praadisin nii kaua, kui sibul kenasti klaasjas. Lisasin veel maitseks peterselli, tilli. ( need mul veel suvest sügavkülmas) Lisasin pooliku topsi toorjuustu ning suht väikse koguse piima. Tegin sellest mõnusa kastme. Kui valmis kallasin kastme kana peale ning panin ahju järelküpsemisele. Juurde keetsin riisi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie pere lemmik ahjuroog on aga kohandatud Jamie Oliveri retseptist.
Retsept on 8le. (6 pea täisinimest ja 2 pisimeat)
umbes pool kilo pestud, läbi kuumutatud, soolaga riisi,
1 suurem suvikõrvits (Meil olid nad nii 1+ kg rasked) tükeldada (kui on just aiast võetud, koorima ei pea) ja kiirelt pruunistada pannil õlis või võis.
2 suuremat sibulat pruunistada pannil.
1 pakk hakkliha vms. \”lihaollust\” pannil läbi praadida.
Kõik kas kihiti või segamini ahjupotti panna.
Peale teen 1liitri piimaga juustu-muna-maitseainete segu ja valan ahjupotti.
Kuumuta tunnike (koos elektri ahjusoojenemisega)
Toit on valmis, kui muna on hüübinud.

Ainsad asjad, mis meie ostma peame sellesse toitu on liha, sinihallitusjuust ja riis.
Meie jaoks odav ja lihtne toit. Eriti kui ise tahad päevaks ära minna, on see hea hommikul kiirelt valmis teha, ahju panna ja õhtul vaid kuumutada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis lihaosa on gulja¨¨? Arvasin, et see on juba valmis toit.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas sa seda valmistad?:)

[small]Avril kirjutas:[/small]
[tsitaat]Meie maitsev säästutoit mille hiljuti avastasin on ühepajatoit kus pere on nõus pärast potigi üle limpsima.
Meie pere peale kulub siis umbes: seagulja¨¨ u 400 gr, 1 sibul, tilk õli, üks keskmine kaalikas, 4 porgandit ja 6 kartulit, 1/4 paprikat, sool, pipar ja loorberileht ning üks puljongikuubik (võib ka ilma selleta aga meile maitseb nii ;)).
No ma arvan et umbes 4-5 eur on kogusumma aga meil sööb 4-liikmeline pere õhtul kõhu ääreni täis ja tavaliselt jääb veel järgmiseks päevaks vähemalt üks ports soojendamiseks.[/tsitaat]

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.03 19:51; 20.03 19:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Mis lihaosa on gulja¨¨? Arvasin, et see on juba valmis toit.[/tsitaat]

Mine poodi ja vaata kas karpide sees lihaletis või lahtiselt ostes näed lihakuubikuid. Lihakuubikute juurde on kirjutatud Sealiha gulja¨¨. Jah valmis kastet kutsutakse ka gulja¨¨iks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 20.03 19:51; 20.03 19:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina enam valmis lõigatud tükke küll ei julge osta. Ostsin veiseliha strogonovi ühepajatoidu sisse ja osa tükke oli küll väga võika maitsega…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaalika-porgandi-singikiusatus. Keeda-viiluta köögiviljad peenelt, viska vormi praesibulaga ja praesingiga, lisa kohvikoor, valge pipar.
kaalikas-porgand on väga hea maitsekooslus minu meelest.

Huvitav on ka puuviljade kasutamine toidus. Näiteks:
Kana pajaroog – kana pannile ja siis koos paprika, ananassi, virsiku ja porgandiga hautada liha, kerge soust sellest ja paku kartulipudruga.

Või kana-ahjuroog riisiga, viskad ahju ka leotatud kuivatatud ploome-virsikuid, ka porgandit-paprikat-sibulat vm meelepärast. Juust peale. Saab nn jäägid ära kasutada, kui koostisaineid seisma jäänud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soodne ja ülilihtne wokitoit (jätkub kahele inimesele ja jääb ülegi)

Kõigi toiduainete kogused on umbkaudsed – midagi kriitilist ei juhtu, kui ühe või teise asja kogust suurendad-vähendad. Lihasõber võib panna rohkem liha, nuudlisõber rohkem nuudleid jne:)

1 kanafilee
1 paras porgand
1 sibul, 2-3 küünt küüslauku
jupike ingverit
1 paprika
(kui on, siis seeni, sellerit vms)
pool hiina kapsast
peotäis või paar nuudleid poolpehmeks keedetuna
soola pipart, 2 spl sojakastet
sorts õli

1)Kõik toiduained ribadeks. Kogu lõikumine tuleb enne praadimist ära teha, sest toit valmib kiiresti ja vahepeal ei ole selleks aega.

2)Kuumal pannil kanaribad kiiresti küpseks ja tõstad õlist välja paberile nõrguma.

3) Valmimise järjekorras loobid pannile köögiviljad – alustada võiks porgandist. Hiina kapsas jäta esialgul välja.

4) Lisad poolpehmed nuudlid, küpsed kanaribad ja vahetult enne valmimist hiina kapsa (see saab muidu jube ruttu liiga pehmeks).

Maitsestad soola, pipra ja 2 spl sojakastmega.

Kõik. Head isu!

Selle toidu juures on põhiline hea ja terav nuga, et köögivilja lõikumine piinarikas ei oleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ahjupanniroog.

Kogused täiesti silma järgi:

kartuleid
paprikat
suvikõrvitsat
porgandit
(sibulat-küüslauku)

Kartulid koorida, õhukeseks viilutada. Paprika tükeldada. Suvikõrvits lõigata kangideks või samuti viiludeks, kuidas meeldib. Kooritud porgand ribastada juurviljanoaga. Maitsestada soovi järgi – sool, pipar, ürdid, ka veidi õli peale piserdada. Köögiviljad panna ahjupannile, alla küpsetuspaber.

Ahju 200-220 kraadi juures 25 minutiks või kuni köögivili on piisavalt pehme (meie eelistame veidi krõmpsu). Kes tahab, lisab lõpus peale natuke riivitud juustu. Serveerides ka värskeid ürte – rohelist sibulat, tilli, peterselli.

NB! Hästi sobib toore kartuli asemele ka eelmise päeva keedukartuli ülejääk, nii saab roog ka kiiremini valmis.

Kõrvale sobib hästi kodujuustukaste paprika, kurgi, redisega.

Samadest juurikakomponentidest teen teinekord kiiresti roa, mis meenutab wokki, aga kuna ma uuel pliidil malmist wok-panni enam kasutada ei söanda, teen seda tavalise panniga – sönaga tükeldatud köögiviljad pannile, veidi õli ja kiirelt praen läbi (jätan krõmpsuks). Juurde nt türgi jogurtist kaste ürtidega.

Ahjus teen tihtipeale ka paprikat, mida sööme kas prae kõrvale, niisama vahepalaks, salatis (rohelises), bruschettal jne. Lõikan terve hunniku erivärvilisi paprikaid suurteks nö kolmnurkadeks ja küpsetan ahjus läbi. Maitsestan kas ainult soola-pipraga, või lisan ürte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ma ei tea. Huvitavad retseptid küll, aga kas kõik soodsad? Minu jaoks küll kanafilee eriline säästutoit ei ole, eriti, kui pead nt, kuuele suule seda tegema…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]No ma ei tea. Huvitavad retseptid küll, aga kas kõik soodsad? Minu jaoks küll kanafilee eriline säästutoit ei ole, eriti, kui pead nt, kuuele suule seda tegema…[/tsitaat]

Aga kes keelab osta terve kana või kaks ja sellelt filee eemaldada? Tervena on maitsestamata kana üpris odav kraam. Mina igatahes ei leia, et oleks eriti keeruline või kallis teha kahest kanast kuuele inimesele 3 kuni neli erinevat toitu.

Ülejäänu võib ju minna supiks, pirukaks, salatiks, pajaroaks või muuks toiduks. Lihtne matemaatika ütleb, et kahelt kanalt saab lisaks neljale fileele neli jalga ja neli tiiba pluss kõvasti supimaterjali:)

Rohkem loomingulisust, kodanikud!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen viimasel ajal ostnud terve broileri (u 4 eur tk), eemaldanud koivad ja filee ahjus küpsetamiseks ning ülejäänud kanast keedan suppi. Niiet ühest kanast saame umbes 3 õhtusööki, sest suppi jätkub kaheks päevaks. Tangained ja juurikad on juurde suht odavad. Kolmeliikmeline väikelapsega pere.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Et siin eespool oli juttu pannkookidest ja ahjuomletist, siis meenus mulle üks suhteliselt soodne toit, mis kõlbab ülihästi näiteks puhkepäeva hommikusöögiks, niisiis

TOAD IN THE HOLE (kärnkonn koopas:):

Paned kuuma ahju metallist kõrgema servaga küpsetusvormis vorstikesed (ükskõik, milliseid parasjagu on, võivad olla erinevad, hea kui mõni kergelt suitsumekiga).

Kuniks vorstid küpsevad, teed valmis tavalise rõõsa piimaga pannkoogitaigna. Mune võib 1 võrra rohkem panna.

Kui vorstid on parasjagu pruunid ja hästi särisevad, valad taigna neile peale ja küpsetad valmis. Ollus kerkib küpsedes päris tublisti.

Süüa sobib kuumalt mingi meelepärase salatiga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 19 postitust - vahemik 1 kuni 19 (kokku 19 )


Esileht Kodunurk Soodsaid toite, teistmoodi – vahetame retsepte

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.