Esileht Erivajadustega laps Soodustused puudega lastele

Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 64 )

Teema: Soodustused puudega lastele

Postitas:
Kägu

https://www.tuulelaevad.ee/index.php?option=com_tuulelaevad&Itemid=34&lang=et&page=2

Eelmisele kirjutajale- minu meelest on seal lehek√ľljel kirjas, et need soodustused kehtivad puudega lapsele ja tema saatjale, puude raskusastet pole t√§psustatud ehk et ka keskmine puue peaks soodustuse alla minema. V√Ķi j√§i mul midagi m√§rkamata?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Eelmisele kirjutajale- minu meelest on seal lehek√ľljel kirjas, et need soodustused kehtivad puudega lapsele ja tema saatjale, puude raskusastet pole t√§psustatud ehk et ka keskmine puue peaks soodustuse alla minema. V√Ķi j√§i mul midagi m√§rkamata?

lastel ei lähe puude raskusaste kuskil arvesse. kui on puue määratud, siis soodustus kehtib.
puude raskusaste l√§heb k√Ķikides sooduss√ľsteemides arvesse alles 16+ vanusest.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lottemaa kohta piletiinfo.
Puudega laps- 5 ‚ā¨ ja saatja tasuta.

Tavapileti maksumus on eelm√ľ√ľgist ostes 15 ‚ā¨ (kohapealt ostes 17 ‚ā¨). Pileti hind pension√§ridele ja t√§iskasvanud puudega isikutele on 9 ‚ā¨, puudega lapsele on pilet 5 ‚ā¨. Tasuta on lapsed kuni teise eluaastani (2 k.a.) ning puudega lapse √ľks saatja.

Eelm√ľ√ľgist saab osta: https://piletimasin.ee/cart

PS Pension√§ripilet- Pensionitunnistuse etten√§itamisel (piletimasina info)- 9 ‚ā¨, √∂eldi, et kehtib ainult vanaduspension√§ridele (mitte t√∂√∂v√Ķimetuspension√§ridele).

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mitmed muuseumid on tasuta + saatja tasuta, nt tervishoiumuuseum, loodusloomuuseum, ajaloomuuseum, Rocca al mare vaba√Ķhumuuseum.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Lottemaa kohta piletiinfo.
Puudega laps- 5 ‚ā¨ ja saatja tasuta.

Tavapileti maksumus on eelm√ľ√ľgist ostes 15 ‚ā¨ (kohapealt ostes 17 ‚ā¨). Pileti hind pension√§ridele ja t√§iskasvanud puudega isikutele on 9 ‚ā¨, puudega lapsele on pilet 5 ‚ā¨. Tasuta on lapsed kuni teise eluaastani (2 k.a.) ning puudega lapse √ľks saatja.

Eelm√ľ√ľgist saab osta: https://piletimasin.ee/cart

PS Pension√§ripilet- Pensionitunnistuse etten√§itamisel (piletimasina info)- 9 ‚ā¨, √∂eldi, et kehtib ainult vanaduspension√§ridele (mitte t√∂√∂v√Ķimetuspension√§ridele).

Vale!
Pension√§ripilet kehtib ka t√∂√∂v√Ķimetuspension√§rile pensionitunnistuse etten√§itamisel. Info 2 n√§dalat tagasi Lottemaa avalike suhete inimeselt.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Hiiumaale ja Saaremaale s√Ķites koos puudega (raske,s√ľgav) lapsega on auto √ľlevedu tasuta.Laps tasuta,auto tasuta ja saataja sooduspiletiga.Ei ole vaja( ja ei saagi) bronni teha,saab alati eelisj√§rjekorras kui selleks vajadus (j√§rjekorra olemasolu) Tuleb minna varakult 30 min enne v√§ljumist, bronni rea kaudu ja esitada puudet√Ķend koos dokumendiga (id),muud toimingud nagu ikka kui ostate pileti kassast.
Eelm√ľ√ľgist ei saa toiminguid ette teha,nagu siin eelpool juttu on,ainult kohapeal.

Kinnitan, k√§isime just puudega lapsega saartel eelmisel n√§dalavahetusel, mitte midagi ei ostnud ette, s√Ķitsime lihtsalt meile vajalikul ajal kohale ja bronnitute reale, saime esimestena praamile ja maha. Kuna s√Ķitsime ka saartevahelisel praamil siis nii seal kui ka tagas√Ķites mandrile tegime samamoodi. K√Ķik √ľles√Ķidud l√§ksid kokku 12 EUR kuna olime kolmekesi, √ľks pidi t√§ispileti ostma, mina poole hinnaga, laps ja auto tasuta.

Please wait...
Postitas:
larka30

TERE
kas vudilas on soodus puudega lapsel v√Ķi ei

Please wait...
Postitas:
näks

Eile k√§isime Tartus Ahaas, puudega lapse saatja tasuta kuna minu laps koolieelik, siis tema oli niigi tasuta, aga muidu vist on ka. Kassat tuleb k√ľsida. Samuti on tasuta k√Ķik t√∂√∂toad ja planetaarium.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ohh lahe siis tean kui j√§rgmine kord taas minek on, eelmisel korral loll ostsin t√§ispileti ūüôā Keegi teab veel tartus kohti kus saab soodustust?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas alates sellest aastast on puude pikendamise kord muutunud? Mina pikendan oma lapse puuet kolmandat korda ja kui varem on alati tulnud enne otsuse saamist käia rehabilitatsiooniplaani tegemas, alles siis sai otsuse ja seejärel sai ka info selle kohta kuhu saaks minna rehabilitatsiooniteenusele (nt sanatooriumi), siis sel aastal ei tulnud kuskile kliinikumi minna, vaid tuli koheselt otsus, aga ei mingit rehab. plaani.
Kas puude pikendamise korral saadetakse puudega isiku kaart (see plastik) postiga koju? Ja kui ma n√ľ√ľd ikka tahaksin lapsega sanatooriumi minna, siis kuidas ma seda peaksin √ľldse korraldama?

Please wait...
Postitas:
Kägu

T√§navu s√ľgisel taotlesin samuti lapsele puude pikendamist ja t√Ķepoolest selgus, et enam pole rehaplaan puude pikendamiseks oluline – seda on vaja teha √ľksnes siis, kui t√Ķesti rehateenuseid saada tahad. (Meie nt ilmselt ei taha, sest lapse puue on seda sorti, mille puhul rehabiliteerimine on tarbetu riigi raha raiskamine.)

Puudega isiku kaarti koju ei saadetud, aitäh meelde tuletamast, ma peakski selle organiseerima.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kas alates sellest aastast on puude pikendamise kord muutunud? Mina pikendan oma lapse puuet kolmandat korda ja kui varem on alati tulnud enne otsuse saamist käia rehabilitatsiooniplaani tegemas, alles siis sai otsuse ja seejärel sai ka info selle kohta kuhu saaks minna rehabilitatsiooniteenusele (nt sanatooriumi), siis sel aastal ei tulnud kuskile kliinikumi minna, vaid tuli koheselt otsus, aga ei mingit rehab. plaani.
Kas puude pikendamise korral saadetakse puudega isiku kaart (see plastik) postiga koju? Ja kui ma n√ľ√ľd ikka tahaksin lapsega sanatooriumi minna, siis kuidas ma seda peaksin √ľldse korraldama?

Mina olen kasvatanud kahte puudega last, kokku 15 aastat. Seega, puuet olen taotlenud ja pikendanud lugematu arv kordi. Minu laste puhul ei ole mitte kunagi olnud nii, et enne tuleb rehaplaan teha ja alles siis saab puudeotsuse. Meil on need kaks teineteisest t√§iesti s√Ķltumatud. Tavaliselt saab enne t√§is puude aeg ja siis on vaja seda pikendada. Ja alles paar kuud hiljem on rehaplaani pikendamine. Kummalgi on omad t√§htajad. Ju siis teie puhul jooksid t√§htajad just nii.

√úhe lapse puhul vist ajasin rohkem moep√§rast seda rehaplaani asja. Haigus otseselt ei vaja seda toetust. K√Ķik need sanatooriumid ja teraapiad oleksid pigem n√∂. l√Ķbu p√§rast. K√ľll aga on haigus ise v√§ga kulukas. Ja see puudetoetus kulub meil k√Ķik √§ra ja lisaks tuleb enda taskust veel v√§ga suur summa peale maksta.

Teise lapse puhul j√§lle puuduvad kulutused ravimitele ja abivahenditele, kuid on √ľlioluline saada erinevaid tugiteenuseid. Nendele teenustele lisandub bensiiniraha, mida ma olen k√ľll l√Ķpmatult maha s√Ķitnud erinevate asutuste vahel, aga seda ei kompenseeri keegi.

Kollane plastikust kaart tuleks aga kindlasti taotleda. Seda l√§heb palju vaja. √úhiskondlik transport on ju neile tasuta (buss, rong, tramm, troll, vist praamis√Ķit ka) ja √ľle eesti, mitte ainult kohaliku omavalitsuse piirkonnas.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Soodustingimustel abivahendite saamiseks on ka uuel 2016.a. vajalik isikliku abivahendi kaart ehk IAK. Kui kaarti taotletakse puudega lapsele esimest korda, peab selleks p√∂√∂rduma Sotsiaalkindlustusameti poole kas klienditeeninduse, posti v√Ķi e-posti teel. Vajalik kaasa v√Ķtta arstit√Ķend v√Ķi reha plaan, kus on AV nimetus √§ra toodud, soovitavalt ka vastav abivahendi kood m√§rgitud. Samuti muutub 2016.a. varasmate n√∂. kallite abivahendite saamine. Kaovad √§ra erikomisjonid, teatud etten√§htud juhtedel saab erimenetluse taotluse teha SKA-le, kes otsuse teeb 30 p√§eva jooksul. Ehk on kellelegi selline info ka oluline.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Elroni rongis saab puudega laps tasuta s√Ķita ka esimeses klassis, ainult saatjale seal soodustus ei kehti. Meile on esimeses klassis s√Ķitmine olulise n√§idustusega, kuna laps vajab tingimata istekohta ja suhtelist privaatsust, mis tavaklassis ei ole tagatud. Eelm√ľ√ľgist tuleb sellisel juhul osta lapsele nullpilet.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Lottemaal puudega laps 5eur pilet (tavapilet 17eur) ja saatja tasuta. Eelmine suvi oli veel vastupidi, puudega laps tasuta ja saatjale sooduspilet 9eur.

Mul oli selline juhus, et nii mina ja laps saime loomaaeda tasuta aga s√Ķbrannalt v√Ķeti 4 eurot k√Ķrvalkassas. M√Ķlemal lapsel on raske puue.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Vudilas puudega (ilmselt raske ja s√ľgava) laps tasuta, saatja ka.
Kui kassa seda ei tea, las vaatavad mapist järele (mapis oli kirjas).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Piusa koobastes saime tasuta. See tähendab, puudega laps oli tasuta. Meie, vanemad maksime enda eest täishinna.
Vaatasin, et hinnakirjas ei olnud seda √§ra m√§rgitud, et puudega laps on tasuta, kuid k√ľsimise peale oli kassaneiu kohe n√Ķus, et maksta pole vaja. Isegi dokumenti ei tahtnud n√§ha.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Meie pere Vudilas soodustust ei saanud. K√ľsisime.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Saatsin just Vudilasse AnŇĺela Lemberile kirja ja sain vastuse:

“Raske puudega laps saab tasuta sissep√§√§su koos saatjaga.”
Homme l√§heme vaatame, kas see reaalselt ka kehtib. ūüôā

Please wait...
Postitas:
Kägu

‚ÄúRaske puudega laps saab tasuta sissep√§√§su koos saatjaga.‚ÄĚ
Homme läheme vaatame, kas see reaalselt ka kehtib. :)

Sain sellise vastuse: “Hetkel on raske kommneteerida, millest on see segadus tekkinud, aga nii
piletikassal kui infotelefonil on teile selle kohta järgmine info: Raske puudega laps saab koos saatjaga tasuta sisse, kui on esitada piletikassas dokument. Keskmise puudega lapsele pakume sooduspiletit 10
eur, saatjale eraldi soodustust sellisel juhul ei ole.”

Please wait...
Postitas:
Kägu

ERM-is puudega laps ja tema saatja tasuta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

K√Ķigis riigimuuseumides (s.h riigi sihtasutused – vt nimekiri siit: http://www.kul.ee/et/muuseumide-nimekiri) on puudega laps ja tema saatja tasuta. See on lausa seaduses kirjas. https://www.riigiteataja.ee/akt/110072013001?leiaKehtiv PS: ja kuni 8-a (kaasa arvatud) lapsed niikuinii ka k√Ķik tasuta

Please wait...
Postitas:
Kägu

jah,oleme käinud ja nii mulle kui lapsele sissepääs 0 eurot.

Tallinna Loomaaia kodukal info:

Loomaaeda v√Ķivad tasuta k√ľlastada:

eelkooliealised lapsed
√Ķigusvastaselt represseeritud isikud (t√Ķendava dokumendi esitamisel)
puuetega inimesed (puudega isiku kaardi v√Ķi pensionitunnistuse esitamisel)
ajakirjanikud t√∂√∂√ľlesannete t√§itmisel (t√∂√∂t√Ķendi esitamisel)
Tallinn Card‚Äėi omanikud
kuni kaks lasteaia- v√Ķi √Ķpilasr√ľhma saatvat t√§iskasvanut (√Ķppeasutuse kaaskirjaga)
√ľks gruppi saatev isik (iga 20 grupiliikme kohta)
ICOM-i, Eesti Bioloogia√Ķpetajate √ľhingu, Eesti Muuseumi√ľhingu, Tallinna Loomaaia S√Ķprade Seltsi liikmed, Tallinna Loomaaia ja Tallinna Botaanikaaia √Ķpilasringi liikmed ning Tallinna Botaanikaaia v√Ķi m√Ķne teise loomaaia t√∂√∂tajad (t√Ķendava dokumendi esitamisel v√Ķi nimekirja alusel)

Please wait...
Postitas:
Kägu

N√§dalavahetusel oli segadus Tartus Ahhaa keskuse kassas. L√§ksin koos kahe koolieelikuga kassasse, √ľks neist on puudega ning t√Ķendasin seda puudekaardiga. Kassapidaja soovis mult t√§ispileti hinda, sest “koolieelikud on nagunii tasuta”. K√ľsimusele, kas puudega lapsele ja saatjale siis pole tasuta piletit, √ľtles ta, et invapilet maksab 10 ‚ā¨ ja sel juhul on saatja tasuta. Vaidlesin kassanoormehega, et olen eelnevalt k√ľll puudega koolieelikuga tasuta k√§inud ning kuna ta minust √§ra t√ľdines, siis andiski tasuta saatja pileti, aga kummaline tundus olukord k√ľll. Kuidas teil Ahhaas l√§inud on? Nii puudega koolieelikuga kui puudega koolilapsega?

Please wait...
Postitas:
Kägu

N√§dalavahetusel oli segadus Tartus Ahhaa keskuse kassas. L√§ksin koos kahe koolieelikuga kassasse, √ľks neist on puudega ning t√Ķendasin seda puudekaardiga. Kassapidaja soovis mult t√§ispileti hinda, sest ‚Äúkoolieelikud on nagunii tasuta‚ÄĚ. K√ľsimusele, kas puudega lapsele ja saatjale siis pole tasuta piletit, √ľtles ta, et invapilet maksab 10 ‚ā¨ ja sel juhul on saatja tasuta. Vaidlesin kassanoormehega, et olen eelnevalt k√ľll puudega koolieelikuga tasuta k√§inud ning kuna ta minust √§ra t√ľdines, siis andiski tasuta saatja pileti, aga kummaline tundus olukord k√ľll. Kuidas teil Ahhaas l√§inud on? Nii puudega koolieelikuga kui puudega koolilapsega?

Meie maksime nii nagu Ahhaa kodulehel kirjas, et puudega lapse pilet oli 10‚ā¨ ja saatja sai tasuta.
http://ahhaa.ee/piletid-ja-info

*** Invapilet kehtib inimesele, kellel on raske v√Ķi s√ľgav puue, mis takistab iseseisvalt keskuse k√ľlastamist ning kes vajab keskuse k√ľlastusel saatja abi. Saatja p√§√§seb keskusesse tasuta

Please wait...
Postitas:
Kägu

Tere. lp lapsevanemad!

Lapsehoid Inglitiib Tallinnas ja M√§nnirahu M√Ķttemaja Padise vallas pakuvad suvevaheajaks raske ja s√ľgava puudega lastele laagreid. Laager on lapsevanemale tasuta, riik maksab. Laagrid on suvel igal n√§dalal. Pakume abi ka transpordiga. Ootame lapsi, kellel on raske v√Ķi s√ľgav puue ja olemas ka rehabilitatsiooniplaan.

Korraga on laagris 5 – 6 last ja 2 kasvatajat. Kohti veel on. Igasuguste k√ľsimuste korral v√Ķi laagrisse saamise soovi korral, palun kirjutage gahtlin@gmail.com. Siis saan saata juhised, mida t√§pselt kuhu vaja teha on, et riiklikku rahastust saada. K√§in siin foorumis harva, et t√Ķesti kirjutage, kui on huvi.

Aitäh!
Gähtlin Leppänen
Inglitiib ja Männirahu laagri koordinaator
gahtlin@gmail.com

Please wait...
Postitas:
Kägu

‚ÄúRaske puudega laps saab tasuta sissep√§√§su koos saatjaga.‚ÄĚ
Homme l√§heme vaatame, kas see reaalselt ka kehtib. ūüôā

Eelmisel nädala käisime Vudilas. Raske puudega laps ja tema saatja tasuta. Pensionärist vanaisa 10 euri pilet.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Panin t√§hele, et kui ma pole Tartu p√ľsielanik, siis sel aastal ei saa ma enam puudega lapse saatajana Tartu linnaliinibussides tasuta s√Ķita, vaid pean ostma tavapileti. Eelmisel aastal sain puudega lapse saatjana s√Ķita Tartus samamoodi tasuta kui Tallinnas, aga reeglid on muutunud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mis k√ľll on juhtunud Elroni klienditeenindajatega?
Viimasel ajal v√§idavad nad j√§rjekindlalt, et ei ole puudega lapsel √Ķigust esimeses klassis tasuta s√Ķita, kuigi k√Ķik tingimused on minu poolt t√§idetud. Minul on pilet, lapsel on puudekaart (see kollane plastik). Kodulehel olevad reeglid ei ole muutunud.
https://elron.ee/piletid/piletite-hinnad/soodustused/

Mis lahti?
Kas kellelgi on veel sarnaseid kogemusi?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Mis k√ľll on juhtunud Elroni klienditeenindajatega?
Viimasel ajal v√§idavad nad j√§rjekindlalt, et ei ole puudega lapsel √Ķigust esimeses klassis tasuta s√Ķita, kuigi k√Ķik tingimused on minu poolt t√§idetud. Minul on pilet, lapsel on puudekaart (see kollane plastik). Kodulehel olevad reeglid ei ole muutunud.
https://elron.ee/piletid/piletite-hinnad/soodustused/

Mis lahti?
Kas kellelgi on veel sarnaseid kogemusi?

Kogemusi ei ole, aga Sinu antud lingi p√Ķhjal
“NB! Soodustused ei kehti rongi 1. klassis. Sooduspileti kasutamise √Ķigusega isik peab esimeses klassis reisimiseks ostma t√§ispileti.

Koos 1. klassi pileti ostnud reisijaga on v√Ķimalus √ľhel tasuta s√Ķidu √Ķigust omaval inimesel tasuta 1. klassis s√Ķita. 1. klassi istekoha broneerimiseks veebist tuleb neil isikutel osta nullhinnaga pilet (nullpilet) ning tasuda teenustasu.”

v√Ķib √∂elda, et kui Sinul on pilet olemas, siis tema peab saama tasuta. Tr√ľki see kas v√Ķi v√§lja ja tee markeriga kollaseks.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 31 kuni 60 (kokku 64 )

Esileht Erivajadustega laps Soodustused puudega lastele