Esileht Lapse ootamine Sooennustus – millistest võimalustest olete kuulnud ja/või ise katsetanud?

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Sooennustus – millistest võimalustest olete kuulnud ja/või ise katsetanud?

Postitas:
Kägu

Tere!

Sooennustus on mõne jaoks tõsine tegevus, mõnele teisele aga puhas meelelahutus. Mina siinkohal inimesi lahterdama ei hakka. Sooviksin teada lihtsalt, millistest sooennustusvõimalustest olete kuulnud ja milliseid ka ise järgi katsetanud? Koos selgitustega siis, kuidas vastavat ennustust läbi viia või mille põhjal lapse sugu on ennustatud 😀

Lisainfona võib juurde lisada ka selle, kas läks täppi ise katsetades või mitte. 🙂

Kuna loodan peagi saabuvas LAs ka ise soo teada saada, siis puhtalt sportlikust huvist mõtlesin eelnevalt mõningaid ennustusi omal nahal katsetada.

Seega, kes viitsib, pange oma sooennustuse võimalused kirja. Kellele see teema ei sobi/ei meeldi, siis võib lihtsalt kinni panna ja teiste teemade juurde edasi liikuda 🙂

Kniks ja tänud ette kõigile teemakohastele vastajatele. 😉

+5
-4
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ultraheli

+9
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üks asi mis mulle on silma jäänud viimasel ajal tiktokis on uriini ja söögisooda kokku segamine. Paned topsi söögisoodat ja siis kallad peale võrdses osas hommikust uriini ja kui söögisooda on hakkab vahutama siis peaks olema poiss ja kui midagi ei juhtu siis tüdruk.

+1
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hiina sookalender (otsi netist chinese baby gender calender) – pani kõigil kolmel korral täppi. Samas sisetunne ütles juba varakult, millal poiss ja millal tüdruk tulemas

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on kodus üks tüdruk

 

Õigesti ennustasid: sooda test, isu magusa järele, Jaapani kalender, linea nigra (tekkis kõhu triibuke)

 

Valesti ennustasid: Hiina kalender, kõhukuju (kandsin all, kuid sündis tüdruk), südamelöökide kiirus, iiveldamine (ei iiveldanud üldse)

 

Hetkel väga raske rasedus. Ainult oksendan ning iiveldan, kõht on ülevalt punnis, isu on soolase järele. Ise arvan, et seekord poja 🙂

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvi pärast vaatasin nüüd siin juba tulevase beebi sugu teades neid jaapani ning hiina kalendreid. Hiina läks täppi jaapan mitte.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina ka lugesin neid vananaiste teooriaid jms huvi pärast. Tulemas on poisslaps.

1. EI LÄINUD TÄPPI –  Kuulnud, et tüdrukute süda lööb 1.trimestri skriiningus kiiremini – üle 140 löögi minutis. Poistel siis alla 140. Minu poja süda lõi 156.
2. EI LÄINUD TÄPPI – Näonahk pidavat tüdrukutega hullem olema kui poistega – mul oli kohutav 1. trimestril.
3. LÄKS TÄPPI – mul ei olnud kordagi paha 1.trimestril, mis pidi tõenäolisemalt poissi tähendama, kuna HCG on poistega madalam.
4. EI LÄINUD TÄPPI – magusa järele isutamine pidi tüdrukutega tavalisem olema, aga ka minul on täiesti kohutavad magusaisud olnud.
5.  POOLELDI LÄKS TÄPPI – Oscari veretestide ajal vaba beta-HCG ja PAPP-A on keskmisest kõrgemad tüdrukutega. Minul oli free beta-HCG madalam ja PAPP-A kõrgem 🙂 Seega 50/50…

Üldiselt tundub, et väga ennustada ei saa. 😀 Alati suht 50/50 võimalus, et kellel läheb täppi ja kellel mitte.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kes iganes pakkus välja UH, siis armas inimene – vaheta arsti, kui sinu arst tegeleb UHs ENNUSTAMISEGA!!! Ükski arst ei paku sisetunde põhjal või kaarte lugedes välja, mis sugu laps sul sündimas on. Seda tehakse ikka vaatlusandmete põhjal tuvastamisena ja sedagi vaid enamasti juhul, kui arst oma vaatlusandmetes kindel on. Kui ei ole, ta pigem jätab üldse ütlemata soo või siis vähemalt annab märku, et esmapilgul tundub, aga päris kindel pole…

 

Päris huvitavaid ennustamisvõimalusi on juba siia kirja saanud. Kes teab veel mingeid variante, siis ootan huviga igasuguseid vanaaja ja uuema aja tarkusi 😛 Usun, et ka nii mõnigi teine rase sooviks neid järgi katsetada 🙂

+1
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mina ennustamistesse ei usu. Kui tahad sugu teada siis on kõige mõistlikum teha ultraheli nagu eespool üks eelkõneleja soovitas.

Ise sain lapse soo teada 11 nädalal kui tehti Niptify. Lisaks oli 12 nädalal OSCAR ja ka siis arst küsis, kas soovin sugu teada ning kui ütlesin, et juba tean, siis kinnitas vaid üle, et poisile omased suguelundid on juba välja arenemisel ja ultrahelis ilusti näha. Seega pole mingit vajadust oodata kuni LA uuringuni soo teada saamiseks, broneeri lihtsalt aeg arsti juurde kellel on täpne ja kvaliteetne ultraheliaparaat.

 

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Neljandat last oodates tegin huvi pärast kõik testid läbi, mida tookord kuskilt leida õnnestus, nii see verevahetustooria, kui hiina ja jaapani ja mis iganes testid, vist mingi paarkümmend erinevat sai läbi katsetatud.  Tulemus – ükski katsetatud meetod ei andnud mulle sellist tulemust nagu mul reaalselt olemas/tulemas oli. Isegi sellist ei olnud, mis vaid ühega mööda oleks pannud. Seega on tõenäosus 50:50 saada teada lapse sugu, mis on sama suur tõenäosus ka teste tegemata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sisetunne. Esimese lapse puhul läks täppi. Teise lapsega LA kinnitas, aga tõestuse saan paari järgneva nädala jooksul.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

1. Südamelöökide sageduse järgi oleksin pidanud saama tütred.
2. Näonaha seisukorra järgi oleksin pidanud saama tütred.
3. Hiina kalendri järgi oleksin pidanud saama tütred.
4. Magusaisu esimese rasedusega polnud, aga teisega oli. Ometi mõlemad lapsed samast soost.
5. Iivelduse järgi oleksin pidanud saama tütred.
Ometi on mul kaks poega. Eks see selline meelelahutuslik lora on ja ennustada selle põhjal mõtet pole.

Minul oli mõlemal korral õige sisetunne ja esimese lapsega ka kuupäeva osas kindel teadmine millal sünnib ning nii läkski.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma huvi pärast nüüd vaatasin läbi siin pakutud ennustamismeetodid ja need on täpselt nii juhuslikud nagu olin eeldanud:

  • Hiina kalender ütleb, et tuleb tüdruk – tegelikult tuleb poeg.
  • Jaapani kalender ütleb 75% poeg, 25% tüdruk – ok, see sai täppi.
  • 1.trimestri skriiningus oli pulss 159, selle järgi tüdruk – tegelikult tuleb poeg.
  • Näonahk on suhteliselt kehvas seisus, selle järgi tüdruk – tegelikult tuleb poeg.
  • Magusaisu üldse pole, selle järgi poeg – ok, see sai täppi.
  • Iiveldus on olnud püsiv, selle järgi tüdruk – tegelikult tuleb poeg.
  • Oscari veretestide ajal vaba beta-HCG ja PAPP-A on keskmisest kõrgemad tüdrukutega – mul oli keskmine beta-HCG ja suhteliselt kõrge PAPP-A, selle järgi peaks olema tüdruk, aga tegelikult tuleb poiss.

Ehk siis 7st meetodist 5 ei läinud täppi ja 2 läksid. Sama hästi võiks münti visata, see on ka rohkem täpne (ikkagi 50:50) kui ülaltoodud meetodid 😀

Kui tõesti soovid ennustada siis vaata ma mehe sugupuu poole. Kuna lapse soo määrab mees, siis see kas mees suurema tõenäosusega annab edasi x- või y-kromosoomi, sõltub tema geenidest (kumba tal rohkem on). Kui tal on rohkem vendi, siis tõenäoliselt tuleb ka teil poiss. Kui tal on rohkem õdesid, tuleb ka teil tõenäoliselt tüdruk. See muidugi on ainult tõenäosus, aga ilmselt parem tõenäosus kui ülalpool testitud meetodid. Mul mehel on nt ainult üks vend ja isapoolses suguvõsas on ka isal ainult vennad (ja nendel vendadel ainult pojad), seega me olime suheliselt veendunud, et ka meil tuleb poeg ja nii ongi.

Samuti väidab üks uurimus, et pikemad mehed kannavad suurema tõenäosusega Y-kromosoomi, mis siis tähendab, et pikemat kasvu meestel on suurema tõenäosusega poisid. Ma ei tea kui hästi ma seda usun, aga huvitav teooria. Mul endal ka pikka kasvu mees ja tuleb poiss.

Siin ka sama jutt inglise keeles:

If a man had more brothers, his own children were more likely to be male; if he had more sisters, he was more likely to have daughters. According to this study, the explanation might be due to a gene that controls the balance of X- and Y-carrying sperm.

Another factor of whether males produce X or Y chromosome sperm may have to do with the height of the male, as evidenced during war time.

After World War I, the heights of soldiers returning from combat were compared with those who didn’t survive. Turns out, the average height of returning soldiers was nearly an inch taller than those who had fallen (about 66.4 inches to 65.5 inches). Satoshi Kanazawa says evidence purports taller parents are more likely to have sons than shorter parents. This small 1-inch difference across a generation of soldier-parents is enough to explain millions of excess boy births than girl births in the UK post WWI.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Huvitav, et ei osata lugeda teksti sisu või siis ei loetagi kogu teksti läbi ja hakatakse niisama lahmima. Teen siia copy-paste teemaalgatuse ühest lõigust:

<span style=”color: #212529; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif;”>”Kuna loodan peagi saabuvas LAs ka ise soo teada saada, siis puhtalt sportlikust huvist mõtlesin eelnevalt mõningaid ennustusi omal nahal katsetada.”</span>

 

Ehk siis. JAH, MA TEAN, et UH on vähe kindlam variant soo teada saamisel ja see mind ka ees ootab mõne nädala pärast. JAH, MA TEAN, et need ennustused suuresti pulli kaka on. JAH, MA TEAN, et need ennustused võivad ka omavahel vastuollu minna ja lõpuks on ikka 50:50 võimalus, kumb tuleb.

Aga teate mis, ma küsisin lihtsalt, millistest te kuulnud olete ja tahaksin enne UH (Kuhu on aeg ammu ilma kirja pandud) mõningaid ennustusi meelelahutuslikul eesmärgil proovida. Ei miskit enamat.

Jumala eest, ei käse kellelgi ju neid ennustusi uskuma hakata. Laske ometi rasedatel rahus lõbutseda ????

+7
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Pole küll ennustamine, vaid kohe tugev sisetunne on olnud, mis siiamaani mitmel korral nö “täppi läinud” (teiste puhul).
Nüüd ise samuti beebiootel ning tugev taju soo suhtes – eks näis peagi 🙂

Ehk proovida ise ka tunnetada, mitte niiväga peaga genereerida või otsida mingeid tunnuseid. Põnev igaljuhul hiljem teada saades, kumma soo suhtes tugevam sisetunne oli 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mul kusjuures ongi väga tugev sisetunne kohe algusest peale olnud, et tulemas on poiss. Kuna tegu esimese rasedusega, siis ei ole seda sisetunnet veel eelnevate lastega võimalik võrrelda, et kas võiks seda tunnet usaldada või ei tasuks 🙂

Ka enamik senini läbitehtud ennustusi ütlevad, et tulemas oleks poiss (PS! Mina just kuulnud, et suur oksendamine ja iiveldus pidavat poisiga olema, aga siinsete kommentaaride põhjal oleks mul selle ennustuse järgi tüdruk tulemas). Kõiki ennustusi muidugi läbi katsetanud pole.

Seda enam on mul põnev teada saada tulevases UHs, kas sisetunne + läbikatsetatud ennustuste enamus lähevad täppi või ei peagi enam poisinime leidmisega pead vaevama, sest tüdrukule mul nimi ammuilma olemas ????

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei nõustu sellega, et kõige kindlam on UH.

Käisin rasduse jooksul 7-8 UHs (ka tasulistes) ja soo sain teada peale sünnitust.

Kõige kindlam on siiski Nipt, Panorama, Niptify jne

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ise ka veel ei tea, kumba ootan aga proovisin googeldades mõnda ennustust. Panen siia ka kirja, et saaksin ise ka vaadata, kui sugu teada on.

Söögiisu jälgimine: Soolane – poiss, magus – tüdruk. Mul pole mingeid erilisi isusid aga endale tundub, et söön magusat rohkem kui varem – seega ennustus: tüdruk.

Maiade ennustus: Ema vanus eostamisel ja eostamise aasta? Kui mõlemad on paaris või paaritud numbrid siis ennustas see tüdrukut. Kui kumbki number on paaris ja teine paaritu siis poiss. Mul raske selle järgi talitada, sest eostasime täpselt mu sünnipäeval. Aga ütleme, et kella järgi olin ma siis juba 32a ja 2021 aasta – seega poiss.

Partneri kaal: Kui mõlemad võtate raseduse aeg juurde siis tulemas tüdruk. Kui lapse isal on ka isutus/kaal ei muutu siis ootate poissi. Mu teada pole ta kaal muutunud – seega poiss.

Abielusõrmuse liikumine kõhu kohal: Keti külge riputatud abielusõrmus kõhu kohal. Kui teeb singe siis on tüdruk. Kui kiigub edasi-tagasi siis poiss. Kõikus – seega poiss.

Hiina kalender: https://www.babycenter.com/chinese-gender-predictor kasutasin seda linki. Selle järgi on tulemas tüdruk.

Väike poisslaps ennustab: Kui väike poisslaps tunneb huvi su rasedakõhu vastu siis on tulemas tüdruk. Kui ta ei tundu huvitatud olema siis poiss. Mul 6a õepoeg on mulle tulnud mitu korda ütlema, et ta teab, et mul on beebi kõhus. Selle järgi siis tüdruk.

Kuhu tekib kurvikus: Kui raseduse jooksul muutub nägu ümaramaks siis ootad tütart, kui kurvikam on hoopis pepu siis ootad poissi. Mu meelest on mu pepu suurem, kui enne. Selle järgi ootan poissi.

Kahvel või lusikas?: Las keegi teibib tooli alla kahvli ja lusika. Kui sa valid istumiseks tooli mille alla on teibitud kahvel siis sa ootad poissi. Kui valid lusikaga tooli siis ootad sa tütart.  Olen üksi kodus, ei saa katsetada.

Eostamise aastaaeg: Külmadel aastaaegadel eostatakse rohkem tüdrukuid. Meil toimus eostamine aprilli lõpus. Seega pigem soe aeg – seega poiss.

Hormoonravi soodustab tüdrukuid: Uuringute järgi hormoonravi saanud naised saavad pigem tütreid. Sain ravi – seega tütar.

Hommikune iiveldus: Kõrge östrogeeni tase viitab pigem tüdrukule. Ei iiveldanud – poiss. Seega tulemas poiss.

Seks ovulatsiooni aeg: Spermapoisid on kiiremad, kui seksisite ovulatsiooni aegu siis pigem poiss. Spermatüdrukud on vastupidavamad, kui seksisite pigem enne ovulatsiooni siis on tulemas tüdruk. Eostamine toimus OV aegu – seega tulemas poiss.

Istuva eluviisiga mees: Kui isa on istuva eluviisiga siis on tulemas tüdruk. Liikuvam mees teeb poisse. Selle järgi on tulemas poiss.

Veel 1 test internetist: https://www.thewonderweeks.com/baby-gender-predictor/

Küüslaugutest: Kui sa saad süüa suuremas koguses küüslauku aga ei tunne selle lõhna siis ootad sa tüdrukut. Huvitav, kes küll küüslaugu lõhna ei tunne? No mul on selle ennustuse järgi tulemas poiss.

Tujud: Kui oled raseduse aeg pigem tujukas siis oled sa pigem ootamas tüdrukut. Kui sa oled pigem rahulik siis oled ootamas poissi. Selle järgi mul poiss.

Pupilli test: Vaata minutike peeglisse. Kui su pupilid laienevad siis ootad sa poissi. Mul ei muutunud midagi – seega siis tulemas tüdruk.

Ramzy teooria: 6-9 nädala ultrahelis: kui platsenta oli pigem kinnitunud vasakule siis on tulemas tüdruk. Kui pigem paremale siis on tulemas poiss. (Kui teil on UH pilt siis pidage meeles, et te peate pildi “ümber keerama” kuna pilt on tehtud väljaspoolt). Pildil otsida “heledat ala” lootekoti ümbert. Selle järgi on mul tulemas tüdruk.

Linea Nigra: Kui see on tekkinud umbes raseduse keskpaiku siis uuri seda peeglist. Kui see lõppeb naba juures siis ootad tüdrukut. Kui see läheb nabast ülespoole siis ootad poissi. Mul seda pole seega selle järgi ennustada ei saa.

Nub teooria: Selleks vajad 12-13 nädala UH pilti. Ma seda eesti keeles selgitada ei oska aga inglise keeles on õpetus siin: https://www.goodto.com/family/babies/nub-theory-predict-your-baby-s-sex-at-12-weeks-79866  Selle järgi on mul tulemas tüdruk.

Mul siis ennustuste järgi 10 juhul poiss ja 7 juhul tütar. Suht pooleks on ennustusi. Tänaseks 19 nädalat täitunud, loodan LA-s sugu teada saada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga põhjalikud ennustused! Minu puhul toimis sisetunne, madalam hcg ja vähesed sümptomid (vähene iiveldus, isumuutuseid pole, tujumuutuseid pole jne) – kõik viitasid poisile. Ka kõik , kes teadsid, et rase, panustasid poisile. Ja nii läkski, tulekul on poeg. 🙂

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma olen <span style=”color: #556780; font-weight: bold; caret-color: #ffffff; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif; -webkit-tap-highlight-color: rgba(0, 0, 0, 0); -webkit-text-size-adjust: 100%; background-color: #ffc349;”>Kägu</span><span style=”color: #556780; font-weight: bold; caret-color: #ffffff; font-family: ‘Helvetica Neue’, Helvetica, Arial, sans-serif; -webkit-tap-highlight-color: rgba(0, 0, 0, 0); -webkit-text-size-adjust: 100%; background-color: #ffc349;”> </span>

Ennustas 10 juhul poissi ja 7 juhul tüdrukut.
Tulemas on tüdruk.
0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )


Esileht Lapse ootamine Sooennustus – millistest võimalustest olete kuulnud ja/või ise katsetanud?