Esileht Tööelu, raha ja seadused. söögiraha kulu kuus

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )

Teema: söögiraha kulu kuus

Postitas:
Kägu

Kui palju teil kulub toidule? Me mehega kahekesi ja miski 550-600 eur. Tuttav ütles, et niiiii palju. Ei oska midagi arvata, kas on palju. Kui palju teil keskmiselt ja kas hinna sees ka majapidamistarbed (tualettpaber jne). Vaatasin, et meil kesmiselt 582  eur ja hinnas ka siis tulettepaber, hambapasta, pesupulber+ 2 kassi toit. (kasside wc värk eraldi arvestus)

 

+5
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vaatasin SEB seda rahapäevikut ja söögi peale läks ca 500 eurot + söön väljas lõunat (ca 5-6 eurot päev ehk siis 100 lähe sellele), peres on mees, mina ja 12-aastane laps. Mees ostab ka süüa, tema kulu ei tea.  Ei huvita mida teised sellest arvavad, sööme korralikku, kvaliteetset sööki, lisaks on enda tomatid, kurgid, suvikõrvitsad jne.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Toidule (sh. kodukeemiale, lemmikloomade toidule ja kassiliivale) on kulunud erinevatel aegadel erinevalt. On olemas kaks peamist muutujat: sööjate arv (varieeruvalt 3-6) ja kuivõrd korralikult sa ise algusest peale toitu valmistad. Vähemal määral mõjutavad toidu ostmise koht, poolfabrikaadid jm. Eelmisel kuul toitsin nt. 6 inimest vanuses 11-46 ära 700 euroga, kusjuures ainult pooled neist said lõuna ajal mujalt süüa. Seega 3 inimest sõid ainult kodust, 3 said lõuna mujalt. Samas tuleb tunnistada, et vaikselt on igapäevasest vaaritamisest tüdimus, sest poolfabrikaate ei soetanud ning tomatid, kurgid ja kartulid omadest varudest. Ja kokanud olen kõvasti: iga hommikusöök on eraldi valmistatud (puder/omlett/muna peekoniga/võileivad) ja õhtusöögiks liha (mitte mingi vinku/sardell) koos tatra/riisi/kartuli, kastme ja värske salatiga. Õhtusöögist jagub järgmiseks lõunaks, seda niii kodukontoris töötajale kui ka kahele täiskasvanule tööle kaasa võtmiseks. Lisaks kooki jm. meelehead on ka ise tehtud.  Võrdluseks on aga olnud perioode, kus vabalt on 3-kesi sama summa eest söödud, tõsi, ütleks, et pisut kehvemini.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui palju teil kulub toidule? Me mehega kahekesi ja miski 550-600 eur. Tuttav ütles, et niiiii palju. Ei oska midagi arvata, kas on palju. Kui palju teil keskmiselt ja kas hinna sees ka majapidamistarbed (tualettpaber jne). Vaatasin, et meil kesmiselt 582 eur ja hinnas ka siis tulettepaber, hambapasta, pesupulber+ 2 kassi toit. (kasside wc värk eraldi arvestus)

Te sööte siis wc-paberit, hambapastat ja pesupulbrit? Ja kassiga jagate ka roogi? Kui kõik need asjad “toidurahast” maha võtta, siis päris toidule ei kulugi ju nii üüratu summa.

+6
-19
Please wait...

Postitas:
Kägu

400-500. Siin sees kõik toidupoest tehtavad ostud sh mähkmed, päris suur kulu, kodust väljas söödud lõunad ja koju tellitud toidud ja peoks tellitud kringlid jne.

Peres mina ja mees ja laps kes on alles rinnapiimal (aga mina söön selle võrra rohkem)

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Keskmiselt kulub kuus 300-350€ toidule. Koos mähmetega (aga 2ne mul kasutab neid juba vähem) ja haruldase väljas söömisega/koju tellimisega. Kui käime külas mõned korrad kuus, siis tavaliselt ostab mees. Koduloomi pole. Keemiat ja kodutarbeid arvestan eraldi, seal +/- 50€ kuu.

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ainult lõunasöökidele, 4 liiget peres, läheb 240 eurot kuus. Majapidamistarbed jms 30 eurot vähemalt. Õhtusöökide peale (hommikuti sööme vähe) ehk ca 450. Kokku siis umbes 700 eurot. Paar korda kuus sööme ka väljas või vähemalt kohvi haarab kuskilt. Päris palju tuleb kokku.

Koroona ajal, kui olime kodukontorites ja lapsed “kodu koolis” oli igakuine sääst ikka korralik, aga kuna hetkel pole põhjust nii palju säästa, siis seda ei tee ka. Pigem söömegi perega väljas rohkem kui ca 2 aastat tagasi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui palju teil kulub toidule? Me mehega kahekesi ja miski 550-600 eur. Tuttav ütles, et niiiii palju. Ei oska midagi arvata, kas on palju. Kui palju teil keskmiselt ja kas hinna sees ka majapidamistarbed (tualettpaber jne). Vaatasin, et meil kesmiselt 582 eur ja hinnas ka siis tulettepaber, hambapasta, pesupulber+ 2 kassi toit. (kasside wc värk eraldi arvestus)

Te sööte siis wc-paberit, hambapastat ja pesupulbrit? Ja kassiga jagate ka roogi? Kui kõik need asjad “toidurahast” maha võtta, siis päris toidule ei kulugi ju nii üüratu summa.

Ma kassitoidust ei tea midagi, aga wc-paberit läheb meil kuus 1 pakk (no mis see maksab 3 eurot vist umbes?), hambapasta ei kulu kuu ajaga ära – saab jagada mitme kuu peale (kuu kulu vast siis 1 euro), pesupulbri kulu kuu aja peale on ka umbes 5 eurot või nii (kasutan lõhnavaba geeli – see vist kallim, kui tavapulber). See kokku nüüd küll mingi “kulu” ei ole, mida meeletult maha arvutama peaks. Või mõnel siis läheb kõvasti rohkem?

+2
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui palju teil kulub toidule? Me mehega kahekesi ja miski 550-600 eur. Tuttav ütles, et niiiii palju. Ei oska midagi arvata, kas on palju. Kui palju teil keskmiselt ja kas hinna sees ka majapidamistarbed (tualettpaber jne). Vaatasin, et meil kesmiselt 582 eur ja hinnas ka siis tulettepaber, hambapasta, pesupulber+ 2 kassi toit. (kasside wc värk eraldi arvestus)

Te sööte siis wc-paberit, hambapastat ja pesupulbrit? Ja kassiga jagate ka roogi? Kui kõik need asjad “toidurahast” maha võtta, siis päris toidule ei kulugi ju nii üüratu summa.

Ma kassitoidust ei tea midagi, aga wc-paberit läheb meil kuus 1 pakk (no mis see maksab 3 eurot vist umbes?), hambapasta ei kulu kuu ajaga ära – saab jagada mitme kuu peale (kuu kulu vast siis 1 euro), pesupulbri kulu kuu aja peale on ka umbes 5 eurot või nii (kasutan lõhnavaba geeli – see vist kallim, kui tavapulber). See kokku nüüd küll mingi “kulu” ei ole, mida meeletult maha arvutama peaks. Või mõnel siis läheb kõvasti rohkem?

Imestan sama. Puhastusvahendeid ostan 1-2 korda aastas vb kokku 15 euro eest. 3.60 maksev nõudepesuvahend peab vastu 7 kuud. Seebid ei ole ka kallid. Pesugeeli (hinnaga alla 3 euro liiter, lõhnavaba) läheb kuus vast 4 euro eest, kempsupaber ka umbes 3 eurot.

+1
-7
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hakkasin kokku hoidma, enne läks üle 500 kahe peale, nüüd alla 300. Ja ei ole midagi kaotanud. Mõtlesin, et selle 200 euroga kuus oleks uud ka teha, kui lihtsalt ära laristada. Lisaks kulus alkoholile 100 eurot lisaks, selle jätsime ka ära.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

kahekesi + koer, ca 400-500 eurot kuus.

Seal sees Selver, koeratoit ja -maiused, turulkäigud, esmatarbekaup jms.

Seda viimast ikka on – WC- ja majapidamispaber, koera kakakotid, nõude- ja tavalise pesu vahendid (maal käsipesu, linnas masinad), hügieenitarbed, lisaks küpsetuspaber, foolium, kile, sügavkülma kotid, svammid-lapid jne jne.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tere

 

Meil on 5-liikmeline pere.

2 täiskasvanut, kolm last (10 a, 6 a ja 2a)

Just eelmine kuu kirjutasin kõik kulud välja, et ülevaadet saada.

Tulemus järgmine:

Toit- 400 eur/kuus

Kodukeemia- 130 eur/kuus (ka kassitoit ja kassiliiv siin sees)

Toidule ei ole sisse arvestatud snäkid- küpsised ja kommid, krõpsud, vein jne. Need ei ole vajalikud toiduained vaid vahete-vahel ostetavad meelehead.

Tavaliselt võtame tööle kaasa osa kodus õhtuks tehtud toidust, kuid alati lõunaks ei jätku, seetõttu on eelarves veel lisaks 100 eur töölõuna jaoks.

 

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tere

Meil on 5-liikmeline pere.

2 täiskasvanut, kolm last (10 a, 6 a ja 2a)

Just eelmine kuu kirjutasin kõik kulud välja, et ülevaadet saada.

Tulemus järgmine:

Toit- 400 eur/kuus

Kodukeemia- 130 eur/kuus (ka kassitoit ja kassiliiv siin sees)

Toidule ei ole sisse arvestatud snäkid- küpsised ja kommid, krõpsud, vein jne. Need ei ole vajalikud toiduained vaid vahete-vahel ostetavad meelehead.

Tavaliselt võtame tööle kaasa osa kodus õhtuks tehtud toidust, kuid alati lõunaks ei jätku, seetõttu on eelarves veel lisaks 100 eur töölõuna jaoks.

Unustasin kirjutada näiteid, mida sööme

Kapis alati olemas:

Piim, või, kohupiim, juust, sink, juurikad (kurk, sibul,porgand,lehtsalat,tomat, õunad jne)

Õhtusöögiks teeme nt kanarisoto, ahjukartul koos liha ja salatiga, kanatortilja, kartuli-muna-peekoni salat, hernesupp, frikadellisupp, koorene kana ja karrikaste riisiga, ühepajatoit, kodune burger, kodune pizza, kodused friikad, (kodune tähendab siis algainetest ise tehtud- v.a burgerikukkel), guljašš jne.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kahepeale kokku kahekesi elades u 300-350€ / kuus toidule + majapidamistarvetele. Väljas söömisele lisaks u 150€ / kuus.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

aga minul on nii..

Meil on kaks täiskasvanut, kaks last, kaks kassi. Nädala eelarve on 150 eurot, kuus siis 600 eurot. Sinna sisse mahub toit, kassitoit, majapidamstarbed jne. Suvel, panin tähele, et natuke kasvas toidule minev kulu, nimelt ostsime grillkraami päris palju.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ja 18-aastane laps. Nädala eelarve 50 eurot, sinna sisse peavad mahtuma kõik kulud peale arvete.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui palju teil kulub toidule? Me mehega kahekesi ja miski 550-600 eur. Tuttav ütles, et niiiii palju. Ei oska midagi arvata, kas on palju. Kui palju teil keskmiselt ja kas hinna sees ka majapidamistarbed (tualettpaber jne). Vaatasin, et meil kesmiselt 582 eur ja hinnas ka siis tulettepaber, hambapasta, pesupulber+ 2 kassi toit. (kasside wc värk eraldi arvestus)

No kahe inimese kohta on seda jah nagu palju ja samas ka ei ole.Oleneb mida te sööte. Kas sees on kalõunasöögid väljas? Alkohol`?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hea teema. Alustasin ka ise just toidule kuluva raha jälgimisega. Peres 3 inimest. Püüan osta nädala toidukraami korrga, lisaks siis nädala sees vaid piima. Mõtlesin seekord ette nädala menüü ja selle alusel koostasin toidukorvi nimekirja. Esimene ost oli eile ja toidukorvi hind oli 38.90. Päris põnev, kas saab nädala 50 euroga.  Miks alustasin? Seepärast, et kappi tekkis liiga palju emotsioonioste ja nii mõnigi kaup külmkapis riknes. Lisaks tundus toidule kuluv summa liialt suur. Ehk siis minu eesmärgiks on toidu raiskamise vähendamine ja vabaneva raha paigutamine  reisifondi.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei ole ju mingit “õiget” summat, mis peaks toidule kuluma. Igaüks kulutab nii palju kui võimalik on ja kui palju ta tunneb, et on õige. Meil on näiteks toidupoe arved suured, sest armastame hästi ja kvaliteetselt süüa. Samas kulutame minimaalselt igasugustele iluteenustele ja riietele, ka autod on mõlemad juba veidi üle kümne aasta vanad. Mul on sõbranna, kes sõidab uhiuue liisinguautoga ja kulutab suuri summasid ilusalongides (küüned, juuksepikendused jne), aga toidu arvelt hoiab väga kokku.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on näiteks toidupoe arved suured, sest armastame hästi ja kvaliteetselt süüa.

Arvasin enne sama, aga kui hakkasin rohkem planeerima ja hindu vaatama, siis oli üsna imekspandav, kui palju raha on võimalik kokku hoida ilma kvaliteedis kaotamata. Sellisel juhul on see lihtsalt minemavisatud raha. 200-300 eurot hoiab niimoodi kokku, et kvaliteet ei kannata vähimalgi määral, pigem vastupidi. Kokkuhoitud raha mõtlen tõesti parem ilusa auto peale kulutada, sellest saadav nauding on suurem kui toidu peale kulutamisest. 10+ aastat vana auto miinus on lisaks väiksemale sõidumugavusele palju suurem kütusekulu, mis annab rahakotis vägagi tunda.

+5
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on ca 700 euri toidu ja majapidamusraha (eraldi arve selleks, mõlemal kaardid). Sama eest maksame ka perega välja söömised. Ja noh, jääb puudu kuu lõpus alati.

Minuarust ebanormaalne. Aga meest häirib, kui jälle teema tõstatan, et midagi on valesti. Eks ta ilmselt ei taha toidult kokku hoida.

Oleme oluliselt näksimist vähendanud.  Viimastel kuudel ka vähem köögivilju, kuna beebil teat.  viljadest gaasid (samas on ka menüüst väljas sellised soodsad road nagu kapsahautis jne).

Mees ei suuda leppida mõttega, et liha igas toidus on väga kallis. Aga olen siiski liha kogust vähendanud oluliselt.

Tal ka raske leppida, et punane kala on kallis isegi siis, kui soodukas on. No nüüd vähemalt on õppinud väikest kogust ostma – et mis kasu on soodsast kilohinnast, kui ostad ikka 3 kg kala….

Ja pirtsakad lapsed ei tee ka asja lihtsamaks.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on näiteks toidupoe arved suured, sest armastame hästi ja kvaliteetselt süüa.

Arvasin enne sama, aga kui hakkasin rohkem planeerima ja hindu vaatama, siis oli üsna imekspandav, kui palju raha on võimalik kokku hoida ilma kvaliteedis kaotamata. Sellisel juhul on see lihtsalt minemavisatud raha. 200-300 eurot hoiab niimoodi kokku, et kvaliteet ei kannata vähimalgi määral, pigem vastupidi. Kokkuhoitud raha mõtlen tõesti parem ilusa auto peale kulutada, sellest saadav nauding on suurem kui toidu peale kulutamisest. 10+ aastat vana auto miinus on lisaks väiksemale sõidumugavusele palju suurem kütusekulu, mis annab rahakotis vägagi tunda.

Hindu vaadates hoiad enamasti kokku ju kvaliteedi arvelt. Samaväärselt kvaliteetsed tooted enamasti ei erine hinnalt eriti.

Mida tähendab rohkem planeerimine? Kõik, kes kodus süüa teevad ju planeerivad menüüd. Kes nädala kaupa, kes ühe päeva kaupa, see ei tee ju hindu odavamaks.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hindu vaadates hoiad enamasti kokku ju kvaliteedi arvelt. Samaväärselt kvaliteetsed tooted enamasti ei erine hinnalt eriti.

Väga palju erinevad. Väga suur vahe on, mis on soodukaga ja mis ei ole. Paljude asjade puhul pole odaval ja kallimal tootel kvaliteedivahet üldse. Tihti on suurema koguse ostmine soodsam jne, jne. Aga ilmselgelt sa ei saa aru, millest jutt ja arvad, et toon võdlusesse näiteks pihvid versus veiseliha vms. Ma ei mõtle sugugi seda.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu
  1. Keskmiselt kulub kuus 300-350€ toidule. Koos mähmetega (aga 2ne mul kasutab neid juba vähem) ja haruldase väljas söömisega/koju tellimisega. Kui käime külas mõned korrad kuus, siis tavaliselt ostab mees. Koduloomi pole. Keemiat ja kodutarbeid arvestan eraldi, seal +/- 50€ kuu.

    Imestan, miks nii palju miinustajaid?
    Ma lihtsalt planeerin toidukorrad ette ja oleme rohkem kodused kui kahekesi olles. Ei raiska toitu, aga ka otseselt ei jää midagi vajaliku ostmata. Kodus toitudes on palju lihtsam toituda paremini ja näiteks kaloreid lugeda. Samuti kui peres allergikuid, siis jälgida, et valed toiduained ei satuks taldrikule.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Hindu vaadates hoiad enamasti kokku ju kvaliteedi arvelt. Samaväärselt kvaliteetsed tooted enamasti ei erine hinnalt eriti.

Väga palju erinevad. Väga suur vahe on, mis on soodukaga ja mis ei ole. Paljude asjade puhul pole odaval ja kallimal tootel kvaliteedivahet üldse. Tihti on suurema koguse ostmine soodsam jne, jne. Aga ilmselgelt sa ei saa aru, millest jutt ja arvad, et toon võdlusesse näiteks pihvid versus veiseliha vms. Ma ei mõtle sugugi seda.

Soodukatest saan aru, et need annavad mingi kokkuhoiu, aga ka kindlasti mitte 300 eurot kuus.

Too mõni näide, kus sinu poolt ostetud oluliselt odavam toode oleks kallimaga sama kvaliteetne. Tõesti Poolas kasvatatud ja toodetud loomade liha on mõnevõrra odavam, aga kvaliteet ei ole ju sama, mis Eestis kasvatatud ja toodetud loomade liha, rääkimata mahetoodetest.

Kui valmistad ise toidu toorainest, siis mida sa hulgi ostad? Pole näinud, et kartul või liha poes hulgi ostes odavam oleks. Mingid topsijogurtid ja kohukesed on küll mõnikord hulgi ostes odavamad, aga kokkuhoidlik ei osta sellist kraami nagunii.

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tõesti Poolas kasvatatud ja toodetud loomade liha on mõnevõrra odavam, aga kvaliteet ei ole ju sama, mis Eestis kasvatatud ja toodetud loomade liha,

Kuidas sa tead hinnata Poolas kasvatatud ja toodetud loomade liha?  On sul mingi kindel teadmine või on see (pigem) eelarvamus?

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tõesti Poolas kasvatatud ja toodetud loomade liha on mõnevõrra odavam, aga kvaliteet ei ole ju sama, mis Eestis kasvatatud ja toodetud loomade liha,

Kuidas sa tead hinnata Poolas kasvatatud ja toodetud loomade liha? On sul mingi kindel teadmine või on see (pigem) eelarvamus?

Kuidas saab olla Poola liha sama kvaliteetne, kui ta on pidanud läbima 1000-1500 km? Ehk sisuliselt on liha olnud 2-3 päeva kuskil autos teel Eestisse. Kvaliteedi vahe tuleb juba liha värskuses.

Lisaks võib sageli ajakirjandusest lugeda igasugu haiguspuhangutest Poola lihatootjate loomade hulgas. Näiteks see uudis: https://www.err.ee/904788/telesaade-poola-tapamajast-jouab-tarbijani-vaga-haigete-veiste-liha

 

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meil on ca 700 euri toidu ja majapidamusraha (eraldi arve selleks, mõlemal kaardid). Sama eest maksame ka perega välja söömised. Ja noh, jääb puudu kuu lõpus alati.

Minuarust ebanormaalne. Aga meest häirib, kui jälle teema tõstatan, et midagi on valesti. Eks ta ilmselt ei taha toidult kokku hoida.

Oleme oluliselt näksimist vähendanud. Viimastel kuudel ka vähem köögivilju, kuna beebil teat. viljadest gaasid (samas on ka menüüst väljas sellised soodsad road nagu kapsahautis jne).

Mees ei suuda leppida mõttega, et liha igas toidus on väga kallis. Aga olen siiski liha kogust vähendanud oluliselt.

Tal ka raske leppida, et punane kala on kallis isegi siis, kui soodukas on. No nüüd vähemalt on õppinud väikest kogust ostma – et mis kasu on soodsast kilohinnast, kui ostad ikka 3 kg kala….

Ja pirtsakad lapsed ei tee ka asja lihtsamaks.

Kuidas liha kallis on ? Turul sealiha 4-6 eur kilo olenevalt mis tükk. Kahekesi ju kilot korraga ei söö vast 200 grammi per nägu on normaalne ehk väljaminek kokku u. 3 eur. Hakkliha hindadest ei tasu rääkidagi. Selveris praegu kana poolkoivad 500 gr. 1 EUR. Kahele rohkem kui küll ….

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Augustis kulus minul toidule umbes 700 eurot.  Mees käib samuti poes, pakun,  et temal läks ca  300-400 eurot.

Minu kulude sees on ka töölõunad ja kulleriga valmistoidu tellimine ajal, kui mees nooremate lastega maal on.

Peres mina, mees ja 3 last (17-,  11- ja 9-aastased). Kassi- ja koeratoit ning majapidamiskaup toidukulude hulka arvestatud ei ole.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ausalt, kellel 200-300 läheb. Siis palun jagage nõu. Kuidas see võimalik on. 4 liikmeline pere – ema,isa 16 aastane ja 3 aastane. No meil ca 600 läheb 100% ära. Ja seda eelarvet pidades, toite planeerides jne.

Ja kõik soodukad, soodsama piima jne arvestan sisse. Puuviljade/juurviljade kvaliteedis järeleandmisi ei tee AGA liha ostan nn toorelt, mitte maitsestatult, 100% ainult kodune toit aga no 600 läheb siiski ära.

Äkki keegi tooks oma eelarvest + toitudest näited, ausalt tahaks rohkem säästa…

+3
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 36 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. söögiraha kulu kuus