Esileht Tööelu, raha ja seadused. söögiraha kulu kuus

Näitan 30 postitust - vahemik 511 kuni 540 (kokku 1,072 )

Teema: söögiraha kulu kuus

Postitas:
Kägu
  1. Kas on tõesti raske aru saada, et inimesed kes hindavad toidu maitset mitte toitumise kaloraazi ostavad ka näiteks kvaliteetset pastat ja muud korraliku tõeliselt maitsva toidu valmistamiseks ? Mitte jahuks keevaid Veski Mati makarone – jah hind on kolmekordne aga samas ka maitseelamus. Aga kui maitse ei oma sinu jaoks tähtsust siis kalla oma oma odavad makaronid ketsupiga üle ja näruta edasi.

    Miks jälle alko mängu tuua ? Jah, hea õhtusöögi juurde tarbime klaasi kvaliteetveini vahetevahel, ja koer saab ka liha mitte supermarketi krõbinaid mis kuidagi hinge sees hoiavad.

    Angerja unustasid mainimata, vôi rahakott ei hakka peale.

Kuidas angerjas haakub ülalkirjutatuga ? Aga kui jutuks tuli siis ostame suuremas koguses angerjat kalamehelt normaalse hinnaga, abikaasa suitsetab suitsuahjus ja siis karpi. Jagub kauaks. Sama ka näiteks õunamahlaga – õunad saab naabrilt tasuta, mees koos sõbraga teeb poole aasta portsu valmis (ilma suhkruta) – 10x etem ja tervislikum kui mingi poe teatrapaki morss.

Kui koerale antav liha häiris siis teadmiseks, et loomulikult ei sööda me koerale sisefileed – ikka natuke väheväärtuslikemaid tükke.

Ja pastat olen viimasel ajal hakanud ise tegema – jahu/vesi/muna ei maksa just palju ja aega kulub ka väga vähe.

Hästi ja tervislikult söömine ei tähenda raha valimatut loopimist aga mitte ka närutamist.

???? naljakad ja huvitavad unistused, aga räägi veel, huvitav lugemine. Kus sul see môis ka asub?

mis mõis, ürita rahuneda ja aru saada, et kõik ei söö burksi ja wolti. Mõningatele inimestele on oluline toituda tervislikult ja mõni lausa naudib kokkamist. Ilmselt sinu pere on rahul kui suudad õhtuks purgisuppi keeta.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Kas on tõesti raske aru saada, et inimesed kes hindavad toidu maitset mitte toitumise kaloraazi ostavad ka näiteks kvaliteetset pastat ja muud korraliku tõeliselt maitsva toidu valmistamiseks ? Mitte jahuks keevaid Veski Mati makarone – jah hind on kolmekordne aga samas ka maitseelamus. Aga kui maitse ei oma sinu jaoks tähtsust siis kalla oma oma odavad makaronid ketsupiga üle ja näruta edasi.

    Miks jälle alko mängu tuua ? Jah, hea õhtusöögi juurde tarbime klaasi kvaliteetveini vahetevahel, ja koer saab ka liha mitte supermarketi krõbinaid mis kuidagi hinge sees hoiavad.

    Angerja unustasid mainimata, vôi rahakott ei hakka peale.

  • Kuidas angerjas haakub ülalkirjutatuga ? Aga kui jutuks tuli siis ostame suuremas koguses angerjat kalamehelt normaalse hinnaga, abikaasa suitsetab suitsuahjus ja siis karpi. Jagub kauaks. Sama ka näiteks õunamahlaga – õunad saab naabrilt tasuta, mees koos sõbraga teeb poole aasta portsu valmis (ilma suhkruta) – 10x etem ja tervislikum kui mingi poe teatrapaki morss. Kui koerale antav liha häiris siis teadmiseks, et loomulikult ei sööda me koerale sisefileed – ikka natuke väheväärtuslikemaid tükke.

    Ja pastat olen viimasel ajal hakanud ise tegema – jahu/vesi/muna ei maksa just palju ja aega kulub ka väga vähe.

    Hästi ja tervislikult söömine ei tähenda raha valimatut loopimist aga mitte ka närutamist.

Nüüd hakkasid pastat tegema, natuke aega tagasi käisid ainult restoranis.

Ajad ilmselt kellegi teise kommentaariga segamini. Käime jah vahest restoranis, eriti Eestist eemal viibides. Eestis olles pigem vast paar korda kuus.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Linnakorteris ei ole võimalik ajada õunamahla ja talvevaru hoiustada. Kala ei saa suitsetada ja konserveerida ja ei huvita oma elu planeerida mingite kalurite- kullerite järgi ja ei saa sel ajal kodus passida. Ise pasta tainast teha, ka ei huvita. Osad inimesed lihtsalt eelistavad tasuvat põhitööd teha ja korralikult teenida.

Tasuv töö olemas aga ikka naudin kokkamist – see on minu viis perele näidata kui palju ma neist hoolin. Ja linnakorteris ei tahaks iial elada, õnneks on mõnus suur maja linnas olemas. Võimalused …

+2
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Kas on tõesti raske aru saada, et inimesed kes hindavad toidu maitset mitte toitumise kaloraazi ostavad ka näiteks kvaliteetset pastat ja muud korraliku tõeliselt maitsva toidu valmistamiseks ? Mitte jahuks keevaid Veski Mati makarone – jah hind on kolmekordne aga samas ka maitseelamus. Aga kui maitse ei oma sinu jaoks tähtsust siis kalla oma oma odavad makaronid ketsupiga üle ja näruta edasi.

    Miks jälle alko mängu tuua ? Jah, hea õhtusöögi juurde tarbime klaasi kvaliteetveini vahetevahel, ja koer saab ka liha mitte supermarketi krõbinaid mis kuidagi hinge sees hoiavad.

    Angerja unustasid mainimata, vôi rahakott ei hakka peale.

Kuidas angerjas haakub ülalkirjutatuga ? Aga kui jutuks tuli siis ostame suuremas koguses angerjat kalamehelt normaalse hinnaga, abikaasa suitsetab suitsuahjus ja siis karpi. Jagub kauaks. Sama ka näiteks õunamahlaga – õunad saab naabrilt tasuta, mees koos sõbraga teeb poole aasta portsu valmis (ilma suhkruta) – 10x etem ja tervislikum kui mingi poe teatrapaki morss.

Kui koerale antav liha häiris siis teadmiseks, et loomulikult ei sööda me koerale sisefileed – ikka natuke väheväärtuslikemaid tükke.

Ja pastat olen viimasel ajal hakanud ise tegema – jahu/vesi/muna ei maksa just palju ja aega kulub ka väga vähe.

Hästi ja tervislikult söömine ei tähenda raha valimatut loopimist aga mitte ka närutamist.

???? naljakad ja huvitavad unistused, aga räägi veel, huvitav lugeline. Kus sul see môis ka asub?

Mõis on tal korralik, igal nädalavahetusel võõrustab oma lähiperet, kus on 30-40 liiget. Kui ta just parajasti Aafrika haljastel küngastel ei puhka.

Max võõrustan kuni 6 inimest korraga kuna 40 inimest tähendab söögi tegemist konveieril ehk siis tulemuseks midagi söökla toidu moodi. Aga jah igal õhtul on minu perel korralik maitsev isetehtud toit laual – iial ei pakuks oma abikaasale ja lastele kalapulki või wolti.

+1
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Einomuidugi, kamp tõusikuid kisub igast teemast tüli üles, kui ots kätte anda.

Ei ole nii, et paljud inimesed saavad osta kallist ja kvaliteetset toitu. Ka ei kee Veski Mati makaronid jahupudruks, täita ok makaronid on.

Nõme on inimestele närutamist nina peale visata, nad lihtsalt ei saa endale paljut lubada.

Nõukaaja mentaliteet köögimaailmas on vägagi kasulik. Seast jäi vaid kisa ja harjased kasutamata. Lapsepõlve maitsed on meil kõigil kaasas. Uued põlvkonnad saavad palju huvitavaid maailmamaitseid katsetada, toidu valmistamise tavad muutuvad põlvkonna jooksul.

Keskmise palga saajad on praegusel ajal sunnitud toiduostul kokku hoidma, sest sellelt saab kokku hoida. Miinimumi teeniva toidukorvi ei kujuta üldse ette ilma abimajandi või koriluse kaasamiseta.

Ise tehtud värske pasta on muideks odavam kui sinu paljukiidetud VeskiMati makaronid.

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

abikaasa suitsetab

Fuh, kui loll komme!

Ise teed nalja, ise naerad 🙂

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Seda Selveri ja Rimi sodi valmistoidu letist ostavad ikka töömehed lõunaks, mitte mingid rikkurid. Need ei kõlba ju üldse kohe süüa.

Oled sa ise Selveri ja Rimi valmistoite söönud, et seda söögikõlbmatuks sodiks nimetada saad?

Ei pea sööma, paljast makaronid hakklihaga (ujutatud rasvas) vaatamisest nn. kuumletis läheb süda pahaks.

+3
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei pea sööma, paljast makaronid hakklihaga (ujutatud rasvas) vaatamisest nn. kuumletis läheb süda pahaks.

Ära unista. Need makaronid hakklihaga on nii kuivad, et mingist rasvas ujutamisest ei ole juttugi. Aga eks ortoreksikul fantaasia lippab ja kui süda paha, siis peldikupoti kohal öökimine kah tulemusrikkam.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

iial ei pakuks oma abikaasale ja lastele kalapulki või wolti

Saad üldse aru, mida sa võrdled omaarust – poriloiku Perrieriga

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

iial ei pakuks oma abikaasale ja lastele kalapulki või wolti.

Ju nad söövad kalapulki ja tellivad Woldiga siis, kui sind läheduses ei ole. Ennegi neid nähtud, kes oma koduproua valvsa pilgu alt välja saades mõnuga kiir- ja rämpstoitu söövad.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Varsti november läbi, saame hakata kuu toidukulusid jälle arvutama.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nüüd hakkasid pastat tegema, natuke aega tagasi käisid ainult restoranis.

Kuu lõpp ju 😀

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tasuv töö olemas aga ikka naudin kokkamist – see on minu viis perele näidata kui palju ma neist hoolin. Ja linnakorteris ei tahaks iial elada, õnneks on mõnus suur maja linnas olemas. Võimalused …

oehh, jälle keegi arvab, et maja on mingi igaeestlase unelm ja võimalustes kinni…   Mina igatahes naudin kokkamist mõnusas kesklinna korteris, parimas asukohas ja ilusas ümbruses. Maakodu on ka. Kokkan nii selle pärast, et meeldib, aga üha rohkem ka kokkuhoiu mõttes. Ja täiesti nuputan kuidas säästlikumalt süüa teha.

Ostan siiski aeg-ajalt Stockmanni sooja leti valmistoitu (Aasia toite nt), ja sügavkülmast pelmeene, aga ei Boldi-Woldi kunagi. Kord nädalas sööme väljas.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on täiesti tavaline linnakorteri elu

Hapud viinamarjad. ????

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

abikaasa suitsetab

Fuh, kui loll komme!

Ise teed nalja, ise naerad ????

Mis on naljakat tervise lõhkumisel või sinu vaegkirjutamisel? Ühtviisi kurvad mõlemad variandid.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Varsti november läbi, saame hakata kuu toidukulusid jälle arvutama.

Sel kuul on läinud kahe inimese peale 375€, ainult toidupoest ostetud söök, lisaks oleme ka väljas söömas käinud ja kaks korda ka woltinud.

Tuleb arvestada umbes 200€ inimese peale kuus, ma ilmselt saaks 150 peale alla tõmmata, aga ei kujuta ette, et seda poole väiksemaks saaks. Siis vist peaks juba hakkama kuskilt mujalt abipakke lisaks saama. Mingeid põllumaid ja peenraid ei ole, moosi on endatehtut, aga see pole ju korralik toit, vaid pigem boonus – saab teinekord ka kooki 😀

Praeguse seisuga sel kuul enam toidupoodi ei lähe, täna käisin.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

oehh, jälle keegi arvab, et maja on mingi igaeestlase unelm ja võimalustes kinni…   Mina igatahes naudin kokkamist mõnusas kesklinna korteris, parimas asukohas ja ilusas ümbruses. Maakodu on ka. Kokkan nii selle pärast, et meeldib, aga üha rohkem ka kokkuhoiu mõttes. Ja täiesti nuputan kuidas säästlikumalt süüa teha.

Mina olen küll rahul oma metsa, maa, suure maakeldri, tarbe- ja iluaia, maa+ ahikütte, elektri ja kaevuveega (lisaks kraaniveele). Mul on kindel tunne loodusstiihiate ees ning ma ei pea mingeid elektribörsi liikumisi vahtima. Olen jah rikas. Ükski korterikuubik ei kaalu üles seda vabadust ja kindlust.

+1
-11
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tallinnas on ju Kalamajas spets kalaturg iga nädal laupäeviti. Seal palju erinevaid pakkujaid ja alati leiab midagi. Meie varume sealt nädala jagu ette värsket kala, supikala ja suitsetatud kala, marineerimiseks jne. Balta turul on ka väga korralik kalasaal ja palju võimalusi, lisaks Arsenalis Kalaarsenal (pigem veidi kallim, aga seal hea tuunikala ja muidu palju maitsvat)

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu
  1. Mis asi see valmistoit mammi meelest on, fresh pasta või? Mul pole ühtegi tuttavat, kes linnakorteri avatud köögis lihakeha tükeldaks. Kellele need Selverid, Stockmann ja Rimid siis mõeldud on maainimeste arvates, kui ise peab kodus 7p nädalas 8h päevas algkomponentidest vaaritama. Kusjuures poed olid nädalavahetusel täis neid “ärplejatest rikkureid”.

Kui võtad ette Eesti mediaanpalga ja keskmise toidukorvi maksumuse praegu, siis sa saad aru, et matemaatiliselt tuleb enamikul eestlastest siiski ise toormaterjalist toitu teha, sest sissetulek ei võimalda kvaliteetseid poolfabrikaate osta. Lisaks on ise tooainetest tehtud toit on tunduvalt odavam ja maitsvam kui enamik Selveri kuumleti kaupa. Ma isiklikult ei tea, miks seda sööki toormaterjalist peab 8h valmistama, minul üldjuhul üle tunni päevas sellele ei kulu. Samuti teen sageli paariks päevaks söögi, et ei peaks iga päev vaaritama. Jah, mina ka vahel harva ostan poe kuumletist sooja toitu, aga seda ausalt öeldes rohkem kui paar korda aastas ei soovi, ei ole eriti maitsev sagedasel tarbimisel. Harva sûųes on pąris hea. Ja kui sul on raha vähe, siis sa peadki panustama om aega rohkem. Rahalises kitsikuses inimene ei saa valida kõigi valikute vahel, valida on kas ise toorainetest vaaritada, varusid osta hooajal, mil tooraine on odav ja hoidistada, või lihtsalt süüa tunduvalt vähem.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

https://arileht.delfi.ee/artikkel/120105180/30-aasta-suurim-toidukorvi-hinna-tous-vaesemal-raha-otsas-joukam-elab-saastudest-ja-krediidist

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

oehh, jälle keegi arvab, et maja on mingi igaeestlase unelm ja võimalustes kinni… Mina igatahes naudin kokkamist mõnusas kesklinna korteris, parimas asukohas ja ilusas ümbruses. Maakodu on ka. Kokkan nii selle pärast, et meeldib, aga üha rohkem ka kokkuhoiu mõttes. Ja täiesti nuputan kuidas säästlikumalt süüa teha.

Mina olen küll rahul oma metsa, maa, suure maakeldri, tarbe- ja iluaia, maa+ ahikütte, elektri ja kaevuveega (lisaks kraaniveele). Mul on kindel tunne loodusstiihiate ees ning ma ei pea mingeid elektribörsi liikumisi vahtima. Olen jah rikas. Ükski korterikuubik ei kaalu üles seda vabadust ja kindlust.

Mitte vist piisavalt rikas, et seda eraldi välja tooma pead.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis mõte on linna teise otsa kalaturule kolistada nädalavahetusel, mingiteks hulgiostudeks,

kui Rimis on pakkumises olev lõhefilee odavam, kui Balti jaama kalaturul. Pealegi see saal haiseb seal.

Mis töömeeste ja pensionäride kuumatoidu lettidest te sonite kogu aeg.

50+ tädide elumõte ongi kogu aeg varuda midagi ja senti saagida, ealine iseärasus.

+1
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

suitsetatud kala

Meie ja meie, aga meied ei ole õigesti kirjutamist selgeks saanud. Seal Batla turul mõnda raamatupoodi ei ole, kust õigekeelsussõnaraamatut hea hinnaga saaks?

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

oehh, jälle keegi arvab, et maja on mingi igaeestlase unelm ja võimalustes kinni… Mina igatahes naudin kokkamist mõnusas kesklinna korteris, parimas asukohas ja ilusas ümbruses. Maakodu on ka. Kokkan nii selle pärast, et meeldib, aga üha rohkem ka kokkuhoiu mõttes. Ja täiesti nuputan kuidas säästlikumalt süüa teha.

Mina olen küll rahul oma metsa, maa, suure maakeldri, tarbe- ja iluaia, maa+ ahikütte, elektri ja kaevuveega (lisaks kraaniveele). Mul on kindel tunne loodusstiihiate ees ning ma ei pea mingeid elektribörsi liikumisi vahtima. Olen jah rikas. Ükski korterikuubik ei kaalu üles seda vabadust ja kindlust.

Mitte vist piisavalt rikas, et seda eraldi välja tooma pead.

Ma ei võistle kellegagi. Vastasin sellele, kes arvas, et keegi arvab ja/või tollele, kes kiitis korterielu. Minu kodu on täpselt seda nägu ja tegu, nagu mul vaja on. Võrreldes kellegagi rikkam, võrreldes teisega, mitte. Mõningad üksikasjad tõin välja, sest ka mul on selliseid tuttavaid (olnud), kes põlastavalt puupliiti või vändaga kaevu kommenteerisid. Ise nad sõltuvad lellestki kolmandast, aga mina ei taha sõltuda. Kui ikka külm, kütan maja +25°C ja keedan viis tundi sülti, ilma, et peaks saabuva el.arve pärast muretsema. Samuti ei jää ma mingite katkestuste pärast külma-nälga-pimedasse-pesematusesse või janusse. See om rikkus, kuigi sina tead selle sõna tähendust ainult rahalises vääringus.

+4
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mis mõte on linna teise otsa kalaturule kolistada nädalavahetusel, mingiteks hulgiostudeks,

kui Rimis on pakkumises olev lõhefilee odavam, kui Balti jaama kalaturul.

Sest sinust taibukamad inimesed teavad, et lõhe pole ainus kalaliik merevees.

50+ tädide elumõte ongi kogu aeg varuda midagi ja senti saagida, ealine iseärasus.

Katsu ise ka nii vanaks elada, kuigi jah, su õelus ilmselgelt sööb tervist kiiremini kui kartagi oskad. Lasteaialapselik täditamine ja püüd võimalikult halvasti öelda näitavad, et tegelikult oled sina ahastuses.

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mida 2022.a. kõige mürgisem kägu auhinnaks saab?

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Balta kalaturul haiseb tõesti, ei meeldi sinna kui akvanaariumi minna saadaolevate kalaliikidega tutvuma. Aga miks keegi peaks ahastuses olema?

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

oehh, jälle keegi arvab, et maja on mingi igaeestlase unelm ja võimalustes kinni… Mina igatahes naudin kokkamist mõnusas kesklinna korteris, parimas asukohas ja ilusas ümbruses. Maakodu on ka. Kokkan nii selle pärast, et meeldib, aga üha rohkem ka kokkuhoiu mõttes. Ja täiesti nuputan kuidas säästlikumalt süüa teha.

Mina olen küll rahul oma metsa, maa, suure maakeldri, tarbe- ja iluaia, maa+ ahikütte, elektri ja kaevuveega (lisaks kraaniveele). Mul on kindel tunne loodusstiihiate ees ning ma ei pea mingeid elektribörsi liikumisi vahtima. Olen jah rikas. Ükski korterikuubik ei kaalu üles seda vabadust ja kindlust.

Mitte vist piisavalt rikas, et seda eraldi välja tooma pead.

Ma ei võistle kellegagi. Vastasin sellele, kes arvas, et keegi arvab ja/või tollele, kes kiitis korterielu. Minu kodu on täpselt seda nägu ja tegu, nagu mul vaja on. Võrreldes kellegagi rikkam, võrreldes teisega, mitte. Mõningad üksikasjad tõin välja, sest ka mul on selliseid tuttavaid (olnud), kes põlastavalt puupliiti või vändaga kaevu kommenteerisid. Ise nad sõltuvad lellestki kolmandast, aga mina ei taha sõltuda. Kui ikka külm, kütan maja +25°C ja keedan viis tundi sülti, ilma, et peaks saabuva el.arve pärast muretsema. Samuti ei jää ma mingite katkestuste pärast külma-nälga-pimedasse-pesematusesse või janusse. See om rikkus, kuigi sina tead selle sõna tähendust ainult rahalises vääringus.

A, selge ????

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma ei võistle kellegagi. Vastasin sellele, kes arvas, et keegi arvab ja/või tollele, kes kiitis korterielu. Minu kodu on täpselt seda nägu ja tegu, nagu mul vaja on. Võrreldes kellegagi rikkam, võrreldes teisega, mitte. Mõningad üksikasjad tõin välja, sest ka mul on selliseid tuttavaid (olnud), kes põlastavalt puupliiti või vändaga kaevu kommenteerisid. Ise nad sõltuvad lellestki kolmandast, aga mina ei taha sõltuda. Kui ikka külm, kütan maja +25°C ja keedan viis tundi sülti, ilma, et peaks saabuva el.arve pärast muretsema. Samuti ei jää ma mingite katkestuste pärast külma-nälga-pimedasse-pesematusesse või janusse. See om rikkus, kuigi sina tead selle sõna tähendust ainult rahalises vääringus.

Kelgi jah kuni su kodu harjutusväljaku või tuumajaama rajamiseks ära lammutatakse.

0
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kelgi jah kuni su kodu harjutusväljaku või tuumajaama rajamiseks ära lammutatakse.

Kortermaja on ses suhtes kindlustatud või mida sa selle lollusega öelda tahad? Teisalt kui vaja, aiis vaja, minu meelest on iga kodaniku kohus anda omapoolne panus riigi kaitsevõimekuse kindlustamiseks. Raha pole maailmadt otsa saanud, kui lõhutakse ära (mis on muidugi absurd, aga mängin sinu meeleheaks kaasa), eks tuleb uus ehitada. Kirjeldasin, et teatud punktides mugavuse ja turvalisuse suhtes meie pere järele ei anna. Kortermajas küll ei julgeks elada, päriselt.

+4
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 511 kuni 540 (kokku 1,072 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. söögiraha kulu kuus