Esileht Tööelu, raha ja seadused. söögiraha kulu kuus

Näitan 30 postitust - vahemik 1,021 kuni 1,050 (kokku 1,072 )

Teema: söögiraha kulu kuus

Postitas:
Kägu

Lapsi näljas ju ei hoia, kaaluprobleemi pole, aga toidukuku on kolossaalne. Nädalas läheb minimaalselt 250€ ära. Jälgin väga hindu. Veel ideid?!

See teeb kuus 1100 eurot mis ongi täiesti normaalne, et mitte öelda miinimum kuueliikmelise pere jaoks. Mis nippe seal enam:)

Normaalne ju. Ma neljaliikmeluse perega üritan 500-600 hakkama saada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma neljaliikmeluse perega üritan 500-600 hakkama saada.

Kas sa üritad hakkama või saad ka hakkama? 600 eur nelja peale on minu silmis väga väga miinimum.

+8
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma neljaliikmeluse perega üritan 500-600 hakkama saada.

Kas sa üritad hakkama või saad ka hakkama? 600 eur nelja peale on minu silmis väga väga miinimum.

600 pean saama. Muudeks asjadeks ka vaja raha + säästma peab samuti. Ära muretse meil ei ole üldse probleeme. Mulle meeldis see teema niikaua kui inimesed rääkisid nippudest kuidas säästa, aga süüa tervislikult ja mitmekesiselt. Lastel ei tohi puudust olla.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Palju siis musterproua isetehtud verivorstide pealt säästab?

Korterilaiskur

+3
-10
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Palju siis musterproua isetehtud verivorstide pealt säästab?

Korterilaiskur

Ilgelt äge on mõnitada, on ju?

+6
-6
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Ei, mina ei unista, mina elan head elu. Mingid kadedikud hakkasid investor-miljonäriproua, kes 300 euroga pere ära toidab, kallal toidukorvi-ja reisiteemal mõnitama. Pole ka ime, kui kuus tonni+ ära sööte, siis investorproua 4-nädalased reisid viiekesi ja 300 toidukorv tundub ulme.

Meil on lasteaia toiduraha juba üle 2 euro päevas, kuus teeb see üle 40 euro ühe lapse kohta. Mainitud perel kulub 300/5=60 eurot inimese kohta. Kui nüüd sellest võtta maha lasteaia toidukulu, jääb kodus lapse toitmiseks alla 20 euro kuus. Ma ei tea ühtki last, kellele ainult lasteaiatoidust piisab ja kodus midagi juurde ei vaja, aga kui nii, siis puhkepäevadel on vaja ju ikka lapsed ära toita kuluga siis < 2 eurot päev lapse kohta. Ma ei tea, võib-olla lastele kulub siiski rohkem ja täiskasvanud on näljas? Või siis KOV maksab lasteaia toiduraha, aga mis sellisel juhul viga laiata, et toidetakse 5 inimest 300 euroga, kui kolm neist peamiselt KOV toidul.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on lasteaia toiduraha juba üle 2 euro päevas, kuus teeb see üle 40 euro ühe lapse kohta. Mainitud perel kulub 300/5=60 eurot inimese kohta. Kui nüüd sellest võtta maha lasteaia toidukulu, jääb kodus lapse toitmiseks alla 20 euro kuus.

Miks sa selle maha võtad? Loomulikult räägitakse rahast, mis kodus söömiseks kulub.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa selle maha võtad? Loomulikult räägitakse rahast, mis kodus söömiseks kulub.

Misasja? Teemaalgatuses küsitakse, kui palju teil kuus toidule kulub. Pealkiri on: söögiraha kulu kuus.

Sõna KODUS mõtlesid ise välja.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks sa selle maha võtad? Loomulikult räägitakse rahast, mis kodus söömiseks kulub.

Misasja? Teemaalgatuses küsitakse, kui palju teil kuus toidule kulub. Pealkiri on: söögiraha kulu kuus.

Sõna KODUS mõtlesid ise välja.

Môlemil käol on ôigus. Ise küll ka jälgisin kodust toidu maksumust. Minu lastel on ka touduraha 2€/päev. Koolis.  Seda pole arvutanud toiduraha hulka. Söögiraha ju ikka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on lasteaia toiduraha juba üle 2 euro päevas, kuus teeb see üle 40 euro ühe lapse kohta. Mainitud perel kulub 300/5=60 eurot inimese kohta. Kui nüüd sellest võtta maha lasteaia toidukulu, jääb kodus lapse toitmiseks alla 20 euro kuus.

Miks sa selle maha võtad? Loomulikult räägitakse rahast, mis kodus söömiseks kulub.

ja kui vanemad päeval väljas lõunat söömas käivad, siis see raha ei lähe kuu toidukulu arvesse, sest ei sööda ju kodus?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

ja kui vanemad päeval väljas lõunat söömas käivad, siis see raha ei lähe kuu toidukulu arvesse, sest ei sööda ju kodus?

Jutt oli investorprouast. Vaevalt tema 300 hulgas ka lasteaiatasu oli.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Enne selliste majandmaisnippide avaldamist, kuidas keegi mingi summaga toime tuleb, tuleks asjad täpselt välja öelda. Mis see 300 siis on ikka? Ja mis on seal sees ja mis on juba kodus olemas või mis on sugulastelt saadud jne. Sest mitte ükski asi pole tasuta.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tegin siis detsembrikuu kulude kokkuvõtte. Huvitas ka, palju siis söögile läheb ja palju üldse kulu kuus on. Meil on 6-liikmeline pere. 2 täiskasvanut, 2 teismelist, 1 lasteaialaps, 1 väikelaps. Koer ka, aga tema toit on eraldi.
Puhtalt toiduraha 800euri. Siin sees siis pühadetoidud, sest olime kodus perega. Maiustused, limonaadid ja neid ikka läheb palju. Alko eraldi 28euri. Koeratoit eraldi 68euri. Lasteaialapse toiduraha ka eraldi 50euri.
3 korda päevas sooja sööki ei tee. Pigem 2 korda päevas. Üks teismelistest on söömishäirega. Tema jaoks peab veel eraldi toiduaineid ja teatud valmistoite ostma, mida ta on nõus sööma. Teine teismeline sööb kõike, aga väikestes kogustes. Meil pole kodus kedagi, kes suuri koguseid õgiks. Mina söön kõik toidud väikeselt desserttaldrikult. Aga ikka kaal tõuseb. Magusat armastame kõik.
Kogu kulu kuus on u 2700euri. Seda on väga palju. Meil pole laene-liisinguid, üürimakseid. Kütusele kulus palju, sest mees käis 100km kaugusel linnas tööl. Mul lõppes nüüd ka vanemahüvitis, nii et peame veelgi kokkuhoidlikumad olema. Väiksem laps saab alles sügisel sõime ja mina tööle.

+2
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tegin siis detsembrikuu kulude kokkuvõtte. Huvitas ka, palju siis söögile läheb ja palju üldse kulu kuus on. Meil on 6-liikmeline pere. 2 täiskasvanut, 2 teismelist, 1 lasteaialaps, 1 väikelaps. Koer ka, aga tema toit on eraldi.

Puhtalt toiduraha 800euri. Siin sees siis pühadetoidud, sest olime kodus perega. Maiustused, limonaadid ja neid ikka läheb palju. Alko eraldi 28euri. Koeratoit eraldi 68euri. Lasteaialapse toiduraha ka eraldi 50euri.

3 korda päevas sooja sööki ei tee. Pigem 2 korda päevas. Üks teismelistest on söömishäirega. Tema jaoks peab veel eraldi toiduaineid ja teatud valmistoite ostma, mida ta on nõus sööma. Teine teismeline sööb kõike, aga väikestes kogustes. Meil pole kodus kedagi, kes suuri koguseid õgiks. Mina söön kõik toidud väikeselt desserttaldrikult. Aga ikka kaal tõuseb. Magusat armastame kõik.

Kogu kulu kuus on u 2700euri. Seda on väga palju. Meil pole laene-liisinguid, üürimakseid. Kütusele kulus palju, sest mees käis 100km kaugusel linnas tööl. Mul lõppes nüüd ka vanemahüvitis, nii et peame veelgi kokkuhoidlikumad olema. Väiksem laps saab alles sügisel sõime ja mina tööle.

Nii ebameelduv on neid eure lugeda
Euro käändub euro-eurot, mitte euri. Viimane on teise Eesti kõnepruuk.

See, et sa ühe toidukorra desserttaldrikult sööd, ei näita kuidagi, palju sa söögikordade vahel näksid. Pane alati samasugune suutäis teisele taldrikule ja vaata õhtul, millised kogused sa reaalselt sisse sööd.
Magus, limonaadid… Nojah.

+6
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tegin siis detsembrikuu kulude kokkuvõtte. Huvitas ka, palju siis söögile läheb ja palju üldse kulu kuus on. Meil on 6-liikmeline pere. 2 täiskasvanut, 2 teismelist, 1 lasteaialaps, 1 väikelaps. Koer ka, aga tema toit on eraldi.

Puhtalt toiduraha 800euri. Siin sees siis pühadetoidud, sest olime kodus perega. Maiustused, limonaadid ja neid ikka läheb palju. Alko eraldi 28euri. Koeratoit eraldi 68euri. Lasteaialapse toiduraha ka eraldi 50euri.

3 korda päevas sooja sööki ei tee. Pigem 2 korda päevas. Üks teismelistest on söömishäirega. Tema jaoks peab veel eraldi toiduaineid ja teatud valmistoite ostma, mida ta on nõus sööma. Teine teismeline sööb kõike, aga väikestes kogustes. Meil pole kodus kedagi, kes suuri koguseid õgiks. Mina söön kõik toidud väikeselt desserttaldrikult. Aga ikka kaal tõuseb. Magusat armastame kõik.

Kogu kulu kuus on u 2700euri. Seda on väga palju. Meil pole laene-liisinguid, üürimakseid. Kütusele kulus palju, sest mees käis 100km kaugusel linnas tööl. Mul lõppes nüüd ka vanemahüvitis, nii et peame veelgi kokkuhoidlikumad olema. Väiksem laps saab alles sügisel sõime ja mina tööle.

Meil oli detsembris 1700 eurot, 5-liikmeline perekond. Ei priisanud, pigem vaatasin, et ostaksime Prismast ja osa toidust FruitExpressist, sest neis on soodsamad hinnad kui teistes poodides ja olen harjunud sealt ostma. Külaliste võõrustamisele läks ca 500 eurot ja ülejäänud oli tavaline toiduraha, nii see 1700 kokku sai. Mul on hea lihtne jälgida, Prisma konto ja e-poe tellimused, sellega saan kulust ülevaate. Lapsed käisin külas mitu korda, võtsin külakosti kaasa, nii see summa kogunes. Toitu üle ei jäänud ja raisku ei läinud, sellega võis rahule jääda. Tavaliselt läheb 5-liikmelisele perele ca 1000 – 1200 eurot kuus, aasta varem läks 30% vähem.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kas tomati seemned olid eelmisest saagist olemas ja kasvatasid taimed ise? Tomateid ja muid saaduseid suvel ei kastnud kordagi või on sinul vesi tasuta käes? Vaetiseid ei kasuta? Sinu töötund ei maksa midagi? Ei rohi, ei piira taimi?

Üldiselt ma olen nõus, et see “kõik on tasuta käes” läheb siin aeg-ajalt liiale, aga isegi minusugune laiskvorst kasvatab tomatitaimed ise ja kastan vihmaveega – pool liitrit iga tomati isiklikku joogipudelisse, mis paksu multšikihi alt välja paistab, nii et ei vett ega kastmisaega suurt ei kulu, rohida pole ka sama hästi kui vaja. Möödunud suvel ei viitsinud ma lausa üldse mitte midagi peale (võrdlemisi hilinenult) väljaistutamise teha – ei kasta, ei siduda, ei võrseid näpistada, ja ikka sain igalt (avamaa)tomatitaimelt natuke saaki. Multšiks kasutan niidetud muru, nii et see muutub seal iseenesest tasapisi väetiseks.

Ja mis töötundidesse puutub, siis asi, mida on võimalik teha tavalise täiskohaga töö kõrvalt, võib ju inimesel hobi alla – üks jalutab metsas, teine kasvatab tomateid, miks sa esimese käest ei küsi, kui palju see maksma läheb?

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kas tomati seemned olid eelmisest saagist olemas ja kasvatasid taimed ise? Tomateid ja muid saaduseid suvel ei kastnud kordagi või on sinul vesi tasuta käes? Vaetiseid ei kasuta? Sinu töötund ei maksa midagi? Ei rohi, ei piira taimi?

Üldiselt ma olen nõus, et see “kõik on tasuta käes” läheb siin aeg-ajalt liiale, aga isegi minusugune laiskvorst kasvatab tomatitaimed ise ja kastan vihmaveega – pool liitrit iga tomati isiklikku joogipudelisse, mis paksu multšikihi alt välja paistab, nii et ei vett ega kastmisaega suurt ei kulu, rohida pole ka sama hästi kui vaja. Möödunud suvel ei viitsinud ma lausa üldse mitte midagi peale (võrdlemisi hilinenult) väljaistutamise teha – ei kasta, ei siduda, ei võrseid näpistada, ja ikka sain igalt (avamaa)tomatitaimelt natuke saaki. Multšiks kasutan niidetud muru, nii et see muutub seal iseenesest tasapisi väetiseks.

Ja mis töötundidesse puutub, siis asi, mida on võimalik teha tavalise täiskohaga töö kõrvalt, võib ju inimesel hobi alla – üks jalutab metsas, teine kasvatab tomateid, miks sa esimese käest ei küsi, kui palju see maksma läheb?

Kas sa niidetud muru paned tomatitaimedele? Kui nii, siis panen ka sellel aastal. Oma töötunde ma kuluks küll ei arvesta. Kasvatame ka taimed ise, kurgid panen üldiselt seemnest.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Üldiselt ma olen nõus, et see “kõik on tasuta käes” läheb siin aeg-ajalt liiale,

Huvitav, mina pole väga lugenud sellist väidet. See oma kasvatatu on üldjuhul toidu LISA, talveperioodile laiali jagades siiski ka kokkuhoid, sest pühadeperioodil tarbitakse kindlasti salateid-hoidiseid-supipõhju või kartuleid-kapsaid ikka rohkem ja iga purgi/karbi järel poes käia on juba iseenesest üsna kulukas. Arvestades veel kerkivaid hindu, siis on kokkuhoiukoht täiesti olemas.

Minu jaoks on isetegemine pigem hobi ja see, et ma saan oma moosi või mahla täpselt sellise, nagu tahan. Söödavate taimede seemned tulevad absoluutselt kõik kasvanud viljadest, väetist – hobusesõnnikut – ostan, 2€ 30l kott. Kümnest kotist piisab paariks aastaks. Lisa tuleb oma komposti ja niite näol. Kastan vihma- ja tiigiveega. Lilleseemneid ostan vahel paar-kolm pakki, maksavad 1-2€.
Hoidiseid teen väliköögis puupliidil, puud on omal. Maitseainetele (nt sool, suhkur, äädikas, õli vm) kulub küll, aga ostan neid tooteid suurte kottide/kanistritega ja kasutan ka mujal ja väga pikka aega.
Seega ma ei ütleks, et see isetegemine nüüd nii kallis tuleks. Juba ootan esimesi kurke-tomateid, talveperioodil poest seda kraami ei osta.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina söön kõik toidud väikeselt desserttaldrikult. Aga ikka kaal tõuseb. Magusat armastame kõik.

Sa oled ju ise ka söömishäirega. Normaalset toitu endale ei luba ja õgid magusat ja limonaadi. Kõige hullem, et pakud seda lastele ja annad ebatervet eeskuju. Magusat ega limonaadi pole üldse vaja koju osta.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

kas tomati seemned olid eelmisest saagist olemas ja kasvatasid taimed ise? Tomateid ja muid saaduseid suvel ei kastnud kordagi või on sinul vesi tasuta käes? Vaetiseid ei kasuta? Sinu töötund ei maksa midagi? Ei rohi, ei piira taimi?

Üldiselt ma olen nõus, et see “kõik on tasuta käes” läheb siin aeg-ajalt liiale, aga isegi minusugune laiskvorst kasvatab tomatitaimed ise ja kastan vihmaveega – pool liitrit iga tomati isiklikku joogipudelisse, mis paksu multšikihi alt välja paistab, nii et ei vett ega kastmisaega suurt ei kulu, rohida pole ka sama hästi kui vaja. Möödunud suvel ei viitsinud ma lausa üldse mitte midagi peale (võrdlemisi hilinenult) väljaistutamise teha – ei kasta, ei siduda, ei võrseid näpistada, ja ikka sain igalt (avamaa)tomatitaimelt natuke saaki. Multšiks kasutan niidetud muru, nii et see muutub seal iseenesest tasapisi väetiseks.

Ja mis töötundidesse puutub, siis asi, mida on võimalik teha tavalise täiskohaga töö kõrvalt, võib ju inimesel hobi alla – üks jalutab metsas, teine kasvatab tomateid, miks sa esimese käest ei küsi, kui palju see maksma läheb?

Kas sa niidetud muru paned tomatitaimedele? Kui nii, siis panen ka sellel aastal. Oma töötunde ma kuluks küll ei arvesta. Kasvatame ka taimed ise, kurgid panen üldiselt seemnest.

Jah, meil on selline muruniitja, mis kogub niidetud muru kotti, sealt valan peenardele ja ajan laiali (muru ei väeta ega mürgita). Peal võib olla krõbekuiv hein, aga all on muld niiske ja rohi vaikselt kõduneb.

Üldiselt ma olen nõus, et see “kõik on tasuta käes” läheb siin aeg-ajalt liiale,

Huvitav, mina pole väga lugenud sellist väidet. See oma kasvatatu on üldjuhul toidu LISA,

No siin olid mõned eespool, kelle meelest on tavaline, et paljulapselised pered jahil ja kalal käivad ja nii. 🙂

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No siin olid mõned eespool, kelle meelest on tavaline, et paljulapselised pered jahil ja kalal käivad ja nii.

Mis see laste arv siia puutub? Loogiline, et jahil käib lapsevanem, teine on seni lastega kodus.
Kalal saavad küll lapsed kaasas käia.
Ei pea iga isetekitatud probleemi puhul laste selja taha peituma.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tegin siis detsembrikuu kulude kokkuvõtte. Huvitas ka, palju siis söögile läheb ja palju üldse kulu kuus on. Meil on 6-liikmeline pere. 2 täiskasvanut, 2 teismelist, 1 lasteaialaps, 1 väikelaps. Koer ka, aga tema toit on eraldi.

Puhtalt toiduraha 800euri. Siin sees siis pühadetoidud, sest olime kodus perega. Maiustused, limonaadid ja neid ikka läheb palju. Alko eraldi 28euri. Koeratoit eraldi 68euri. Lasteaialapse toiduraha ka eraldi 50euri.

3 korda päevas sooja sööki ei tee. Pigem 2 korda päevas. Üks teismelistest on söömishäirega. Tema jaoks peab veel eraldi toiduaineid ja teatud valmistoite ostma, mida ta on nõus sööma. Teine teismeline sööb kõike, aga väikestes kogustes. Meil pole kodus kedagi, kes suuri koguseid õgiks. Mina söön kõik toidud väikeselt desserttaldrikult. Aga ikka kaal tõuseb. Magusat armastame kõik.

Kogu kulu kuus on u 2700euri. Seda on väga palju. Meil pole laene-liisinguid, üürimakseid. Kütusele kulus palju, sest mees käis 100km kaugusel linnas tööl. Mul lõppes nüüd ka vanemahüvitis, nii et peame veelgi kokkuhoidlikumad olema. Väiksem laps saab alles sügisel sõime ja mina tööle.

See on ikka uskumatult vähe. Kuigi kui see 28+50 juurde liita, on juba pea 900.- täis.

Kui su mees teises linnas tööl, siis ta seal ei söö? Ootab, kuniks koju jõuab? See pole reaalne.

See kõik on ju toidukulu.

6 inimese täistoit terve kuu pole lihtsalt enam reaalne 800.- eest.

+1
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks seda limonaadi ja maiustusi siis kohe palju peab ostetama?

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See on ikka uskumatult vähe. Kuigi kui see 28+50 juurde liita, on juba pea 900.- täis. Kui su mees teises linnas tööl, siis ta seal ei söö? Ootab, kuniks koju jõuab? See pole reaalne. See kõik on ju toidukulu. 6 inimese täistoit terve kuu pole lihtsalt enam reaalne 800.- eest.

Vähe? Peres 2 titte. Põhimõtteliselt jaguneb 800 eurot 4-le. Väga okei summa.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tegin siis detsembrikuu kulude kokkuvõtte. Huvitas ka, palju siis söögile läheb ja palju üldse kulu kuus on. Meil on 6-liikmeline pere. 2 täiskasvanut, 2 teismelist, 1 lasteaialaps, 1 väikelaps. Koer ka, aga tema toit on eraldi.

Puhtalt toiduraha 800euri. Siin sees siis pühadetoidud, sest olime kodus perega. Maiustused, limonaadid ja neid ikka läheb palju. Alko eraldi 28euri. Koeratoit eraldi 68euri. Lasteaialapse toiduraha ka eraldi 50euri.

3 korda päevas sooja sööki ei tee. Pigem 2 korda päevas. Üks teismelistest on söömishäirega. Tema jaoks peab veel eraldi toiduaineid ja teatud valmistoite ostma, mida ta on nõus sööma. Teine teismeline sööb kõike, aga väikestes kogustes. Meil pole kodus kedagi, kes suuri koguseid õgiks. Mina söön kõik toidud väikeselt desserttaldrikult. Aga ikka kaal tõuseb. Magusat armastame kõik.

Kogu kulu kuus on u 2700euri. Seda on väga palju. Meil pole laene-liisinguid, üürimakseid. Kütusele kulus palju, sest mees käis 100km kaugusel linnas tööl. Mul lõppes nüüd ka vanemahüvitis, nii et peame veelgi kokkuhoidlikumad olema. Väiksem laps saab alles sügisel sõime ja mina tööle.

See on ikka uskumatult vähe. Kuigi kui see 28+50 juurde liita, on juba pea 900.- täis.

Kui su mees teises linnas tööl, siis ta seal ei söö? Ootab, kuniks koju jõuab? See pole reaalne.

See kõik on ju toidukulu.

6 inimese täistoit terve kuu pole lihtsalt enam reaalne 800.- eest.

Mees praeb endale muna leiva peale ja võtab tööle kaasa. Me ei käi kuskil väljas söömas. Mõnikord harva Hesburgeris.

Mina näiteks limonaade ei joo, aga mees ikka kipub neid ostma. Ise joob ja lapsed siis ka. Mehel on raske füüsiline töö. Ta on normaalkaalus ja eriti ei pea piiri pidama magusaga.
Kui meie teismelised sööks nii nagu enamus teismelisi, siis oleks kulu ka suurem. Ma olen rõõmus, kui see söömishäirega laps kasvõi magusat sööb. Peaasi, et natukenegi juurde võtaks. See ei ole nii, et ära magusat anna, küll siis hakkab sööma soolast. Tegelikult võib ta sööki täis külmkapi kõrval nälga surra. Aga me tegeleme tema probleemiga ja üldse see ei puutu antud teemasse.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Detsembris kulus ligikaudu 1000 eurot (2 täiskasvanut + 2 last). Tundub väga suur summa, arvestades, et pühadelauad olid üsna tagasihoidlikud ja selles kuus ainult üks sünnipäev tähistada.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kui pühad jms välja jätta, siis mul kulub u 100 eur nädalas. Lisaks minule teismeline tütar, kes sööb üsna vähe, ja kass (sööb samuti vähe). Selle raha sees ka elementaarne tööstuskaup, mida toidupoest ostan. Töö juurde võtan kodust toidu kaasa, seega seda kulu pole. A, ja mina ka palju ei söö ja näksimisega ei tegele – kehakaalu ja hammaste huvides. Jookidest vaid piim ja vahel ka mahl selles summas. Sissetuleku järgi võiksime ka rohkem kulutada, aga pole tarvidust.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina tegin siis detsembrikuu kulude kokkuvõtte. Huvitas ka, palju siis söögile läheb ja palju üldse kulu kuus on. Meil on 6-liikmeline pere. 2 täiskasvanut, 2 teismelist, 1 lasteaialaps, 1 väikelaps. Koer ka, aga tema toit on eraldi.

Puhtalt toiduraha 800euri. Siin sees siis pühadetoidud, sest olime kodus perega. Maiustused, limonaadid ja neid ikka läheb palju. Alko eraldi 28euri. Koeratoit eraldi 68euri. Lasteaialapse toiduraha ka eraldi 50euri.

3 korda päevas sooja sööki ei tee. Pigem 2 korda päevas. Üks teismelistest on söömishäirega. Tema jaoks peab veel eraldi toiduaineid ja teatud valmistoite ostma, mida ta on nõus sööma. Teine teismeline sööb kõike, aga väikestes kogustes. Meil pole kodus kedagi, kes suuri koguseid õgiks. Mina söön kõik toidud väikeselt desserttaldrikult. Aga ikka kaal tõuseb. Magusat armastame kõik.

Kogu kulu kuus on u 2700euri. Seda on väga palju. Meil pole laene-liisinguid, üürimakseid. Kütusele kulus palju, sest mees käis 100km kaugusel linnas tööl. Mul lõppes nüüd ka vanemahüvitis, nii et peame veelgi kokkuhoidlikumad olema. Väiksem laps saab alles sügisel sõime ja mina tööle.

Meil oli detsembris 1700 eurot, 5-liikmeline perekond. Ei priisanud, pigem vaatasin, et ostaksime Prismast ja osa toidust FruitExpressist, sest neis on soodsamad hinnad kui teistes poodides ja olen harjunud sealt ostma. Külaliste võõrustamisele läks ca 500 eurot ja ülejäänud oli tavaline toiduraha, nii see 1700 kokku sai. Mul on hea lihtne jälgida, Prisma konto ja e-poe tellimused, sellega saan kulust ülevaate. Lapsed käisin külas mitu korda, võtsin külakosti kaasa, nii see summa kogunes. Toitu üle ei jäänud ja raisku ei läinud, sellega võis rahule jääda. Tavaliselt läheb 5-liikmelisele perele ca 1000 – 1200 eurot kuus, aasta varem läks 30% vähem.

Mis seal Fruitexpressis soodsam on? ma huvi pärast vaatasin juustu hindu, paistas sama nagu Selveris. Lisaks kojutoomine 4.90.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Detsembris kulus ligikaudu 1000 eurot (2 täiskasvanut + 2 last). Tundub väga suur summa, arvestades, et pühadelauad olid üsna tagasihoidlikud ja selles kuus ainult üks sünnipäev tähistada.

Mina üritan vähemalt näiliselt saada hakkama 500 euroga 4 liikmeline perekond. Praegu olen graafikus. Miks näiline, kartulid on keldris, kuivained on kapis, ôli samuti, ostan ainult soodukite ajal, kutsa toitu pole ka sellel kuul tellinud. Tasuta need asjad mul ju pole. Vaatame laste koolitoidu ehk saan selle 500 euro sisse pressida, jaanuaris ju väiksem ka. Moosid, mahlad ka olemas, mitte just tasuta.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on 4 liiget peres- mina ja mees ja lapsed 15a ja 9a.
Puhtalt toidule kulu ei tea täpselt aga arvan, et nii umbes 1200€ kanti. Ülejäänud on muud tarbeasjad ( wc paber, dushigeel, pesupesemisvahend jne ). Kõike kulub palju meil, süüa teen max ülepäeviti, erinevad toidud iga päev, wc paberit nagu süüakse, kõik käivad iga päev pesemas ja kuna peres 3 naissoost liiget kellel kõigil juuksed pikad ja paksud siis šampooni kulub ka korralikult. Lisaks pesu pesen iga jumala päev vähemalt 1-2x ja pesuvahendit läheb ka palju.
Meil on arvutatud üleüldiselt poes ostemiseks 50€/päev ühes kuus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1,021 kuni 1,050 (kokku 1,072 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. söögiraha kulu kuus