Esileht Tööelu, raha ja seadused. söögiraha kulu kuus

Näitan 22 postitust - vahemik 1,051 kuni 1,072 (kokku 1,072 )

Teema: söögiraha kulu kuus

Postitas:
Kägu

Meil on 4 liiget peres- mina ja mees ja lapsed 15a ja 9a.

Puhtalt toidule kulu ei tea täpselt aga arvan, et nii umbes 1200€ kanti. Ülejäänud on muud tarbeasjad ( wc paber, dushigeel, pesupesemisvahend jne ). Kõike kulub palju meil, süüa teen max ülepäeviti, erinevad toidud iga päev, wc paberit nagu süüakse, kõik käivad iga päev pesemas ja kuna peres 3 naissoost liiget kellel kõigil juuksed pikad ja paksud siis šampooni kulub ka korralikult. Lisaks pesu pesen iga jumala päev vähemalt 1-2x ja pesuvahendit läheb ka palju.

Meil on arvutatud üleüldiselt poes ostemiseks 50€/päev ühes kuus.

Mida sa igapäev pesed? Mul sama suur pere nagu sinul, aga musta pesu nii palju pole.

+4
-3
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Mida sa igapäev pesed? Mul sama suur pere nagu sinul, aga musta pesu nii palju pole.

Äkki sinu pere kolm meest ei tee füüsilist tööd või trenni? Või on teil rohkem riideid ja saate koguda ja pesta nädalavahetusel?

Kui mul oli ÜKS beebi majas, siis ma pesin ka pesu iga päev, sest nii minu kui tite rokaseid riideid kogunes päeva jooksul paras hulk, lisaks ei tahtnud niisuguses seisus rõivaid kauaks seisma jätta. Sama läbihigistatud töö- või trenniriietega, ei taha seda hunnikut kuskile mitmeteks päevadeks oma aega ootama jätta.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil 4 liiget (lapsed põhikoolis) peres, elame Tallinnas. Ikka läheb toidupoes kuus 1000-1100 ära. Sinna sisse arvestan ka pesuvahendid, wc paberi ja muud kaubad, mida marketist osta saab. 50-100 eurot juurde on mõned pitsad hamburgerid (kuus).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki sinu pere kolm meest ei tee füüsilist tööd või trenni? Või on teil rohkem riideid ja saate koguda ja pesta nädalavahetusel?

Kas mõnel on siis nii vähe riideid, et kui täna ei pese, siis homme ei ole? Kui veel trenni-inimesega tegu, siis vast 5-7 komplekti ikka leidub, et nädala mööda saab.

+5
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Äkki sinu pere kolm meest ei tee füüsilist tööd või trenni? Või on teil rohkem riideid ja saate koguda ja pesta nädalavahetusel?

Kas mõnel on siis nii vähe riideid, et kui täna ei pese, siis homme ei ole? Kui veel trenni-inimesega tegu, siis vast 5-7 komplekti ikka leidub, et nädala mööda saab.

Üldjuhul on see üsna tavaline, et meestel ei olegi väga palju riideid ja see eeldabki tihedamat pesemist. Trenniriideid ei pruugi ka inimestel palju olla. Mina ise nt olen ka nn trenniinimene, aga kuna ma teen seda nii hobikorras, siis lihtsalt ei raatsi igaks päevaks erinevat komplekti osta, eriti kuna korralikud spordiriided on kallid. Oleksin ma sportlane või mõne elukutse esindaja (nt treener), kelle elustiil näebki rohkem trenniriietes viibimist ette, oleks teine asi, aga 4-5x nädalas rühmatrennides käimiseks on mul ka 2 komplekti riideid.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga 4-5x nädalas rühmatrennides käimiseks on mul ka 2 komplekti riideid.

Ahh??? Mul on 10 komplekti kindlasti. Ei maksa need trenniriided eriti midagi-100 eurot normaalse komplekti sab ilusti(Nike, Gymshark vms).

0
-14
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga 4-5x nädalas rühmatrennides käimiseks on mul ka 2 komplekti riideid.

Ahh??? Mul on 10 komplekti kindlasti. Ei maksa need trenniriided eriti midagi-100 eurot normaalse komplekti sab ilusti(Nike, Gymshark vms).

Võimas  muidugi.

+10
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei maksa need trenniriided eriti midagi-100 eurot

No näed, mõne inimese jaoks on see 100 eurot kahe nädala toiduraha, kümnest kompektist trenniriietest võivad vaid und näha.

 

+11
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Võimas  muidugi.

Võimas? Pigem tavaline. Enamik kannavad odavat krami, taskasutusest saab 5 euroga kokku püksid ja topi. Odavam on riideid juurde osta, kui riiete puudumise tõttu igapäevaselt pesumasinat käiata. Aga sellest muidugi aru ei saada.

+4
-7
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No näed, mõne inimese jaoks on see 100 eurot kahe nädala toiduraha, kümnest kompektist trenniriietest võivad vaid und näha.

Mul endal läheb samamoodi 100 eurot 2 nädala toidurahaks, so?

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga 4-5x nädalas rühmatrennides käimiseks on mul ka 2 komplekti riideid.

Ahh??? Mul on 10 komplekti kindlasti. Ei maksa need trenniriided eriti midagi-100 eurot normaalse komplekti sab ilusti(Nike, Gymshark vms).

Kes kuhu kulutab. Mina ei pea jällegi vajalikuks kulutada sadu eurosid trenniriiete alla ja ma ei pese ka igapäevaselt pesu. Mul puudub vajadus peale iga trenni riideid pesta, kuna käin nii sellistes trennides, kus higistamist on rohkem ja ka sellistes, kus ei lähe nahk märjakski (nt pilates, jooga). Kui riided ei ole läbi higistatud, siis ma ei pea vajalikuks neid peale iga trenni pesta. Tavalisi riideid (va aluspesu) samamoodi ei viska peale iga kandmist pessu. Kes teeb tugevat trenni või higistab ka rahuolekus rohkem, peab jah vaatama, kas on mõttekam osta rohkem riideid või pesta olemasolevaid sagedamini.

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tavalisi riideid (va aluspesu) samamoodi ei viska peale iga kandmist pessu.

Ma käin ka aluspesuga kaks päeva. Siiani pole midagi hullu juhtunud.

+7
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tavalisi riideid (va aluspesu) samamoodi ei viska peale iga kandmist pessu.

Ma käin ka aluspesuga kaks päeva. Siiani pole midagi hullu juhtunud.

Mm, mônus higine trennitruss✌️

+3
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mm, mônus higine trennitruss✌️

Ma ei pidanud silmas seda aluspesu, millega trennis käin. Tavaline aluspesu, mis on päeval seljas. öösel magan alasti.

+3
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mm, mônus higine trennitruss✌️

Ma ei pidanud silmas seda aluspesu, millega trennis käin. Tavaline aluspesu, mis on päeval seljas. öösel magan alasti.

Trennipüksid tõmbad palja p..e peale või?

+1
-6
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mm, mônus higine trennitruss✌️

Ma ei pidanud silmas seda aluspesu, millega trennis käin. Tavaline aluspesu, mis on päeval seljas. öösel magan alasti.

Trennipüksid tõmbad palja p..e peale või?

Mina küll tõmban. Miks sinna alla veel aluspesu on vaja? Üldjuhul on jalgevahe kiiluga ja sinna sobib hösti pesukaitse. Spordirinnahoidja alla jätad ja pesu rinnahoidja?

+2
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on 4 liiget peres- mina ja mees ja lapsed 15a ja 9a.

Puhtalt toidule kulu ei tea täpselt aga arvan, et nii umbes 1200€ kanti. Ülejäänud on muud tarbeasjad ( wc paber, dushigeel, pesupesemisvahend jne ). Kõike kulub palju meil, süüa teen max ülepäeviti, erinevad toidud iga päev, wc paberit nagu süüakse, kõik käivad iga päev pesemas ja kuna peres 3 naissoost liiget kellel kõigil juuksed pikad ja paksud siis šampooni kulub ka korralikult. Lisaks pesu pesen iga jumala päev vähemalt 1-2x ja pesuvahendit läheb ka palju.

Meil on arvutatud üleüldiselt poes ostemiseks 50€/päev ühes kuus.

Mida sa igapäev pesed? Mul sama suur pere nagu sinul, aga musta pesu nii palju pole.

Minul on kolm teismelist ja pesen ka iga päev. Minu enda pluusid hakkavad haisema pärast ühte päeva seljas. Püksid venivad välha. Lapsdd käivad igs päev trennis. Minu meelest riiete puhtu/ haisuvabadus on küll üks asi, mille pealt ei tohiks kokku hoida. Aga inimeste lõhnataju on erinev. Mina tunnen kohe lõhnast öra, kui inimend harva rõivaid vahetab ja tugevats kehalõhnadega knimdse kõrval on mul väga raskd olla, mistõttu suunan ka oma prret sageli pesema ha rõivaid vahetama.

+4
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina küll tõmban. Miks sinna alla veel aluspesu on vaja? Üldjuhul on jalgevahe kiiluga ja sinna sobib hösti pesukaitse. Spordirinnahoidja alla jätad ja pesu rinnahoidja?

Öök, rõve eit! Jalgevahe on kiiluga, et ei rebeneks ja püksid istuksid. Pesukaitse? WTF ma just lugesin.

+8
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil on 4 liiget peres- mina ja mees ja lapsed 15a ja 9a.

Puhtalt toidule kulu ei tea täpselt aga arvan, et nii umbes 1200€ kanti. Ülejäänud on muud tarbeasjad ( wc paber, dushigeel, pesupesemisvahend jne ). Kõike kulub palju meil, süüa teen max ülepäeviti, erinevad toidud iga päev, wc paberit nagu süüakse, kõik käivad iga päev pesemas ja kuna peres 3 naissoost liiget kellel kõigil juuksed pikad ja paksud siis šampooni kulub ka korralikult. Lisaks pesu pesen iga jumala päev vähemalt 1-2x ja pesuvahendit läheb ka palju.

Meil on arvutatud üleüldiselt poes ostemiseks 50€/päev ühes kuus.

Mida sa igapäev pesed? Mul sama suur pere nagu sinul, aga musta pesu nii palju pole.

Minul on kolm teismelist ja pesen ka iga päev. Minu enda pluusid hakkavad haisema pärast ühte päeva seljas. Püksid venivad välha. Lapsdd käivad igs päev trennis. Minu meelest riiete puhtu/ haisuvabadus on küll üks asi, mille pealt ei tohiks kokku hoida. Aga inimeste lõhnataju on erinev. Mina tunnen kohe lõhnast öra, kui inimend harva rõivaid vahetab ja tugevats kehalõhnadega knimdse kõrval on mul väga raskd olla, mistõttu suunan ka oma prret sageli pesema ha rõivaid vahetama.

Selle suure pesemise kôrvalt vôiks ka kirjutamisele tähelepanu natuke pöörata.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Trennipüksid tõmbad palja p..e peale või?

Mina küll tõmban. Miks sinna alla veel aluspesu on vaja? Üldjuhul on jalgevahe kiiluga ja sinna sobib hösti pesukaitse.

Minu meelest oled sa ikka täiega imelik.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minul on kolm teismelist ja pesen ka iga päev. Minu enda pluusid hakkavad haisema pärast ühte päeva seljas. Püksid venivad välha. Lapsdd käivad igs päev trennis. Minu meelest riiete puhtu/ haisuvabadus on küll üks asi, mille pealt ei tohiks kokku hoida. Aga inimeste lõhnataju on erinev. Mina tunnen kohe lõhnast öra, kui inimend harva rõivaid vahetab ja tugevats kehalõhnadega knimdse kõrval on mul väga raskd olla, mistõttu suunan ka oma prret sageli pesema ha rõivaid vahetama.

Mis on küll see põhjus, miks inimene ei viitsi oma teksti enne postitamist redigeerida? Õudne, milline soperdis ja lugupidamatus lugejate vastu.

+6
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

väga suured erinevused ikka peredel. 1000eur kuus tundub mulle ulme. meil mina, mees ja kaks hilisteismelist poega. kaks koera ka veel. söögi ostan enamuses selverist, korra kuus käin ka turul. keegi kusagilt maalt kartuleid või muud taolist tasuta ei jaga. kogu söök tuleb kaubandusest. kodus süüakse keskeltläbi kaks toidukorda päevas. koos koeratoidu, kodukeemia, alkoholiga kokku kulub kuus kuni 800eur. ma ise olen seda suhteliselt priiskamiseks pidanud, sest meeldib käia selveris ja mitte väga hoolikalt vaadata, mida ostan. kui tuleb punase kala isu, siis ostan. muidugi kodukontor annab selle luksuse, et ma saan teha töö kõrvalt toitu nö algosadest ja poolfabrikaate tarbime harva.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1,051 kuni 1,072 (kokku 1,072 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. söögiraha kulu kuus