Esileht Ilu ja tervis Söögitoru song.

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: Söögitoru song.

Postitas:

Sooviks sellest rohkem teada. Äkki keegi oskab rääkida omast kogemusest?
Milliseid vaegusi tekitab? Kas kasutate mingeid ravimeid?
Kas sellest on võimalik ÜLDSE vabaneda või peabki elama terve elu?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tsiteerin gastroenteroloog dr Remmelit: “Söögitoru song on üsna sage leid nii gastroskoopial kui ka mao röntgenuuringul. Seda leitakse isegi kuni 50%-l inimestest, reeglina ta kaebusi ei põhjusta. Mõningatel juhtudel võiks neil inimestel olla sagedamini kõrvetisi. Iivelduse põhjustajana väheusutav.

Ravi söögitoru song ise reeglina ei vaja. Kui on tegemist väga suure songaga, millega kaasub söögitoru lõpposa põletik vöi kaebused nagu kõrvetised, neelamistakistus vm., siis proovitakse ravi hapet alandavate ravimitega. Operatiivset ravi kasutatakse üliharva ja seda tüsistunud juhtude puhul.”

Minul hakkas tundma andma kehakaalu suurenedes ja pärast söömist. Kui kümme kilo alla võtsin, kadusid ka kõik sellega seotud vaevused.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.12 13:08; 07.12 12:09; 08.12 10:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul tekitab vaegusi liiga suurte koguste söömine ja vürtsiste toitude söömine, siis annab tuima valu kuskile rinnakusse. Alustuseks pärast diagnoosi saamist võtsin ühe kuuri (kuu aega) prootonpumba inhibiitoreid (Nexium), nüüd pole enam ravimeid tarvitanud, vaid hoian söögiga – söön 5 korda päevas väikeseid koguseid (varasema 3 suurema söögikorra asemel) ning olen kõik rasvased ja vürtsikad toidud välja jätnud. Kummargil olemise asemel kükitan. See on krooniline haigus ja sellega tuleb õppida elama, väga hästi saab!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama teema huvitab ka mind, kuna sain täna kätte uuringu (Ösofagogastroduodenoskoopia) vastuse, kus kirjas, et ca 20 cm hammaste tasemest on papilloom suurusega ca 0.6 x 0.4 cm , eemaldatud biopsiaga, Kardia asub intratorokaalselt , ca 35 cm hammaste tasemest . Söögitorus , kardia piiril on Shazki rõngas. Antrumis on mõõdukas limaskesta turse ja hüpereemia. Kokkuvõte: Gastritis chr. Hernia hiatus oesophagei Papilloma oesophagei. Arsti vastuvõtule saan alles veebruari alguses, oskab keegi ehk inimkeeli antud uuringu lahti seletada, kas asi väga hull?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.12 19:17; 07.12 17:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tsiteerin gastroenteroloog dr Remmelit: “Söögitoru song on üsna sage leid nii gastroskoopial kui ka mao röntgenuuringul. Seda leitakse isegi kuni 50%-l inimestest, reeglina ta kaebusi ei põhjusta. Mõningatel juhtudel võiks neil inimestel olla sagedamini kõrvetisi. Iivelduse põhjustajana väheusutav.

Ravi söögitoru song ise reeglina ei vaja. Kui on tegemist väga suure songaga, millega kaasub söögitoru lõpposa põletik vöi kaebused nagu kõrvetised, neelamistakistus vm., siis proovitakse ravi hapet alandavate ravimitega. Operatiivset ravi kasutatakse üliharva ja seda tüsistunud juhtude puhul.”

Minul hakkas tundma andma kehakaalu suurenedes ja pärast söömist. Kui kümme kilo alla võtsin, kadusid ka kõik sellega seotud vaevused.

Kuidas song ära kadus kui kilod langesid? Kas siis kõhurasv surub peale, kaalu alandades kõhu piirkonnas rasv väheneb ja kaovad sümptomid. Minul ülekaalu 10 kilo ja hetkel alla saand 3 kg, kui aus olla tõesti on vaevused natuke kergemad, jätkan samas vaimus, ehk tõesti kaalulangus norm kaalu teeb imet, songa ja refluksi puhul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.12 11:46; 07.12 11:53; 07.12 20:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama teema huvitab ka mind, kuna sain täna kätte uuringu (Ösofagogastroduodenoskoopia) vastuse, kus kirjas, et ca 20 cm hammaste tasemest on papilloom suurusega ca 0.6 x 0.4 cm , eemaldatud biopsiaga, Kardia asub intratorokaalselt , ca 35 cm hammaste tasemest . Söögitorus , kardia piiril on Shazki rõngas. Antrumis on mõõdukas limaskesta turse ja hüpereemia. Kokkuvõte: Gastritis chr. Hernia hiatus oesophagei Papilloma oesophagei. Arsti vastuvõtule saan alles veebruari alguses, oskab keegi ehk inimkeeli antud uuringu lahti seletada, kas asi väga hull?

Arvatavasti saad refluksi ja gastriidi diagnoosi. Mina olen erinevate gastroenteoloogide juures käinud ja nad öelnud, et mao antrumi muutused, kel kaebused on, ei oma tähtust, tegu on inimese eale vastavate muutustega ja kui inimene gastroskoopia läheb juba kaebustega, siis tõenäoliselt biopsia tuvastab kõigil gastriidi. Minul oli see minimaalne krooniline gastriit, arst seda mulle diagnoosiks ei pand, pandi refluks, kuna mul annab rinnakuvalusid ja tükitunnet kurgus.Kui oleks mao korpuse kahjustused, siis neid tuleb edaspidi jälgida. Millised kaebused sul on?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.12 11:46; 07.12 11:53; 07.12 20:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas song ära kadus kui kilod langesid? Kas siis kõhurasv surub peale, kaalu alandades kõhu piirkonnas rasv väheneb ja kaovad sümptomid. Minul ülekaalu 10 kilo ja hetkel alla saand 3 kg, kui aus olla tõesti on vaevused natuke kergemad, jätkan samas vaimus, ehk tõesti kaalulangus norm kaalu teeb imet, songa ja refluksi puhul.

Jaa, song on ikka alles, lihtsalt ta ei põhjusta enam vaevusi ja ma ei tunne seda enam. Ma arvan, et põhjus oli jah selles kõhurasva surves. Ka ei söö ma enam nii suuri koguseid korraga kui varem ja ilmselt magu on kokku tõmmanud ka. Ma ei alustanud kaalulangetamist songa pärast, vaid seetõttu, et lihtsalt olin kogu aeg väsinud ja füüsiline tegevus oli vastumeelne. Langetasin kaalu hästi aeglaselt, see 10 kg on maha tulnud 7 kuuga.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.12 13:08; 07.12 12:09; 08.12 10:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sama teema huvitab ka mind, kuna sain täna kätte uuringu (Ösofagogastroduodenoskoopia) vastuse, kus kirjas, et ca 20 cm hammaste tasemest on papilloom suurusega ca 0.6 x 0.4 cm , eemaldatud biopsiaga, Kardia asub intratorokaalselt , ca 35 cm hammaste tasemest . Söögitorus , kardia piiril on Shazki rõngas. Antrumis on mõõdukas limaskesta turse ja hüpereemia. Kokkuvõte: Gastritis chr. Hernia hiatus oesophagei Papilloma oesophagei. Arsti vastuvõtule saan alles veebruari alguses, oskab keegi ehk inimkeeli antud uuringu lahti seletada, kas asi väga hull?

Arvatavasti saad refluksi ja gastriidi diagnoosi. Mina olen erinevate gastroenteoloogide juures käinud ja nad öelnud, et mao antrumi muutused, kel kaebused on, ei oma tähtust, tegu on inimese eale vastavate muutustega ja kui inimene gastroskoopia läheb juba kaebustega, siis tõenäoliselt biopsia tuvastab kõigil gastriidi. Minul oli see minimaalne krooniline gastriit, arst seda mulle diagnoosiks ei pand, pandi refluks, kuna mul annab rinnakuvalusid ja tükitunnet kurgus.Kui oleks mao korpuse kahjustused, siis neid tuleb edaspidi jälgida. Millised kaebused sul on?

Erilisi kaebusi pole, aegajalt tekkib halb hingeõhk.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.12 19:17; 07.12 17:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuidas song ära kadus kui kilod langesid? Kas siis kõhurasv surub peale, kaalu alandades kõhu piirkonnas rasv väheneb ja kaovad sümptomid. Minul ülekaalu 10 kilo ja hetkel alla saand 3 kg, kui aus olla tõesti on vaevused natuke kergemad, jätkan samas vaimus, ehk tõesti kaalulangus norm kaalu teeb imet, songa ja refluksi puhul.

Jaa, song on ikka alles, lihtsalt ta ei põhjusta enam vaevusi ja ma ei tunne seda enam. Ma arvan, et põhjus oli jah selles kõhurasva surves. Ka ei söö ma enam nii suuri koguseid korraga kui varem ja ilmselt magu on kokku tõmmanud ka. Ma ei alustanud kaalulangetamist songa pärast, vaid seetõttu, et lihtsalt olin kogu aeg väsinud ja füüsiline tegevus oli vastumeelne. Langetasin kaalu hästi aeglaselt, see 10 kg on maha tulnud 7 kuuga.

Minul on 3 kilo maha läinud alates septembrist, aga tõesti kui igasugust jama sisse endale ei aja ja süüa väikseid koguseid korraga, on enesetunne parem, loodangi sellele kui kaal langeb kokku 10 kilo kaovad enamus vaevused. Kas kohvi ja teed saad juua? Ja kui trenni teed, kas ei teki kaebusi?Olen täheldanud et raskuste tõstmine jõusaalis ja kõhulihaste harjutused võimendavad sümptomeid, arst muidugi ütles, et raskusid ei tohiks tõsta, aga minul käivad trenn ja toitumine käsikäes.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 07.12 11:46; 07.12 11:53; 07.12 20:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas kohvi ja teed saad juua? Ja kui trenni teed, kas ei teki kaebusi?Olen täheldanud et raskuste tõstmine jõusaalis ja kõhulihaste harjutused võimendavad sümptomeid, arst muidugi ütles, et raskusid ei tohiks tõsta, aga minul käivad trenn ja toitumine käsikäes.

Suhkruta piimakohvi ja teed joon, sobivad mõlemad mulle. Jõusaalis ei käi, mistõttu raskuste tõstmise kohta ei oska öelda, kõige raskemad asjad, mida ma tõstan, on poekotid :), aga aeroobsete tegevuste juures (jooksmine, sportmängud) tunnen end küll täiesti terve inimesena.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 06.12 13:08; 07.12 12:09; 08.12 10:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on 3 kilo maha läinud alates septembrist, aga tõesti kui igasugust jama sisse endale ei aja ja süüa väikseid koguseid korraga, on enesetunne parem, loodangi sellele kui kaal langeb kokku 10 kilo kaovad enamus vaevused.

Ma olen kogu elu 62 kilo kaalunud, kas peaksin nüüd songa pÄrast maha võtma 10 kilo, et vaevustest vabaneda?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Ilu ja tervis Söögitoru song.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.