Esileht Väikelaps Soojad kummikud

Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )

Teema: Soojad kummikud

Postitas:

Kas soojad/voodriga kummikud on vajalikud asjad? Vaatan, et paljud voodriga kummikud on ka täitsa suurte miinustega kantavad, kuid külmemateks ilmadeks meil on olemas kummist alaosaga talvesaapad. Et mida just sellise 0 – +5 kraadidega jalga panna? Kas tavaline kummik ja paksem sokk oleks okei või peaks ikkagi olema mingid paksemad kummikud? Ei tahaks väga paksu voodriga just sellel põhjusel, et talvel on talvesaapad olemas, aga samas paari pluss kraadiga tundub tavaline kummik ikkagi külm?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu hinnangul on voodriga kummikud väikelapsel sellise +10 – -5 ilmaga väga mõistlik kanda. Mina eelistan neid ülikergeid Lemigo vmt mudeleid. Vastu nad suurt ei pea, naljalt ühelt lapselt teisele ei päranda (kuidagi tuleb lõpuks ikka auguke, kust hakkab lekkima). Külma ilmaga muutub kummik libedaks ja siis eelistan talvesaapaid. 

Mingid voodriga Vikingi tüüpi kummikud jäävad minust poodi: rasked ja jäigad ja liiga soojad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 12:44; 19.10 18:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kummik + paksem sokk, kui on alla 5 soojakraadi, võib jääda külmaks. Sest kumm läheb ise külmaks. Ma ise olen proovinud seda, et villane sokk kummikutes, kui väga lörtsise ilmaga kärutasin, aga hakkas külm.

Voodriga kummikuid on ka erineva paksusega voodriga. Tihti need, millel on eemaldatav vooder, on soojem vooder ja siis need, millel vooder on kummiku  küljes, ei ole nii soe. Vaata siis nende õhemate voodrite poole.

Pealegi kui laps on lasteaias, siis kas õpetajad märkavad villast sokki jalga panna talle või lapsel endal meeles? Mina riiete valikul mõtlen väga palju sellele, et lasteaias kulgeks kõik sujuvalt ja õpetajad ei peaks minu lapse riidekihte meelde jätma. et kellele villane sokk ja kellele mitte

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ostan ka lapsele Demari või Lemigo kergeid eemaldatava voodriga kummikuid. Talveperioodil siis kannab voodriga ja kui kevadeks jalg kasvanud on ja soojaks läheb ja ka suvel, kui vaja, saab neidsamu kasutada ilma voodrita. Meil pole nendesse auke sisse tulnud, kuigi vooder võib küll läbi kuluda, eriti kanna kohalt.

Need teist tüüpi raskemad voodriga kummikud ei meeldi ka mulle – lapsel jalas jube kohmakad, raske jalgagi tõsta, mis siis veel jooksmisest rääkida. Voodrit eemaldada ka ei saa, seega ongi kantavad ainult jaheda ilmaga, nt lörtsi puhul või nii.

Kui nüüd lähemad talved ongi sellised nagu möödunud hooajal, siis pole talvesaapaid üldse vaja, saabki voodriga kummikute ja vettpidavate tossudega hakkama.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ei tea, kas mu lapsed on mingid eriliselt tuimad või mis, aga nad ei tee ka raskete kummist kummikute peale teist nägugi (ei sega jooksmist ega turnimist) ning voodriga Demarid/Lemigod ei ole ka liiga sooja voodriga tundunud. Seda saab ju katsuda, kas jalad külmad või mitte (eeldan, et esimest aastat jalad all ja nii palju ei kõnele), ja siis lörtsisaapad panna, kui kummikust väheks jääb?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need voodriga Lemigo  Panda kummikud ei ole ka +10 juures liiga soojad, pigem on just hea, et toasokile pole vaja midagi veel peale pusserdada.

Meil on

suvetossud sooja sügisilmaga, +15, sooja vihmailmaga gore-tex tossud, need käivad ka kuni +10 või veel vähem. +10 kuni külmakraadideni ongi hilissügisel Lemigod ja päris külmakraadidega lambavillaga Demar Kennyd, mis on siis päris lambavillavoodri ja lörtsisaapaosaga. Külmaga kummikuga ei käi, need lähevad väga libedaks, talvesaapal on parem tald.

 

Meil on pigem alati seisma jäänud voodrita kummikud, ma ei osta neid enam ammu, sest sügisel on päris ruttu juba kummikule lisasokki sisse vaja ja siis on parem juba vooder. Isegi kui pole külm, on niidisokiga paljas eva-kummik jalas ebamugav, vähemalt on olnud nii mul kui lastel. Väikese sügisvihma sooja ilmaga peab kinni ka goretex toss ja tavaline nahktoss (Nt Nike Pico) ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Need Lemigod ja Demarid ja muud sarnased on EVA vahtpolümeerist, mis on oluliselt parem isolstsioonimaterjal kui tavakummiku kumm. Mingit villast lisasokki pole sinna küll voodrile lisaks vaja ka kerge miinuskraadiga.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.10 12:44; 19.10 18:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lambavillavoodriga demar kummikud olid eelmisel talvel täiesti asendamatud. Talvesaabast sai üksikutel kordadel ainult jalga. Üldiselt teen samamoodi nagu üks eelmine vastaja. Sügisel ostan, siis külmal ajal käib voodriga ja suveks vooder välja.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka ostnud mõlemale lapsele Magaziinist neid kümne euroseid eemaldatavate sisudega kummikuid. Ja väga head minu meelest: kerged, soojad, meil  ka väga hästi vastu pidanud ja soodsad ka.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul käisid lapsed terve eelmise “talve” Lemigo kummikutega ja ilma villaste sokkideta. Väiksemale paarile oli see kolmas laps, saab ka neljandale edasi anda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu lapsel on praegu Camminare kummikud – kõige odavamad ja kergema kaaluga. Täna käis tavalise puuvillase sokiga ja kummikutega õues, ma ei mäleta, mis temperatuur oli, äkki umb +5 kandis. Koju jõudes ei olnud jalg jahe ega soe, oli vahepealne. Üks kord käis sama ilmaga ülipaksu froteesokiga õues, siis olid koju jõudes jalad väga soojad. Mõtlengi, et peaksin ikka igaks juhuks paksema soki, kui see kõige õhem, panema ja siis vaatan, millal enam sokist ja kummikust ei piisa ja talvesaapa vastu peab vahetama. Suvel jooksis samade kummikutega kasteheinas ringi – kui üle 26 kraadi oli, siis hakkasid jalad natuke ikka higistama, kui jahedam, sobis suvel ka.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Eelmise aasta talvel oligi koguaeg voodriga kummiku ilm, sest lasteaiaõu oli pidevalt porine ning lund ju peaaegu polnudki. Olen ostnud Demar Mammut lambavillasisaldusega voodriga kummikuid, sest naturaalne vill ei aja ka nii higistama nagu fliis või kunstkarv. Soojemaks ajaks on olemas ka voodrita kummikud, aga nende kasutusaeg on üsna lühike.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mingid voodriga Vikingi tüüpi kummikud jäävad minust poodi: rasked ja jäigad ja liiga soojad.

Aga see “liiga soe” ju selleks ongi, et laps saaks need kiiresti tavalise puuvillase soki peale jalga pista – ja minek.

Mul käisid 4 ja 6a laps terve eelmise hislisügise, “talve” ja varakevade Viking villaseguse voodriga mullikummist (mis idee järgi peaks paremini sooja pidama kui tavaline kumm) kummikutega. Nende kummikute hooaeg sai ikka väga pikk 😀 Olid nii harjunud nendega, et ükskõik, kas minek oli lasteaeda, poodi või külla – esikus tõmbasid  kohe Vikingid jalga ja teistele jalanõudele ei mõelnudki. Talvesaapaid jalga ei saanudki. Nüüd sai noorem laps vanema lapse termokummikud endale ja eelmisel nädalal, kui oli külm, juba käis lasteaias nendega.

Tavaline kummik õigustab ennast minu meelest suvel vihmaga + kui sügise alguses, kui  pole veel jahedaks läinud.

Ehk siis jagan teemaalgataja ja kägu 13.01 arvamust, et tavalisel kummikul tõmbab jahedama ilmaga kumm liiga külmaks ja see külmus hakkab pikemal õuesolemisel ebameeldivalt isegi läbi villase soki tulema (olen ise proovinud – minu jalagadele ei tundu hea).  Seega termokummik või siis matkasaapa-taoline veekindel jalanõu (kes mida eelistab) on nappide plusskraadidega parem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul käisid lapsed terve eelmise “talve” Lemigo kummikutega ja ilma villaste sokkideta. Väiksemale paarile oli see kolmas laps, saab ka neljandale edasi anda.

Mu ühe laps lemmikud olid ka Lemigo kummikud. Tema käis ka nendega talv läbi ja külm ei olnud. Kummikud küll katki ei läinud, saab veel teisele lapsele jätta.

Vikingid on  meie jaoks liiga kobakad, et vabalt liikuda ja joosta.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 14 postitust - vahemik 1 kuni 14 (kokku 14 )


Esileht Väikelaps Soojad kummikud