Esileht Beebi ja mitmikud Soojakoti vajalikkus?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Soojakoti vajalikkus?

Postitas:

Eelmine beebi oli 10 a tagasi, siis soojakotte eriti ei kasutatud…beebid magasid vankris talvekombedega.
Nüüd vaatan, et ajad on muutunud, kõikidel on soojakotid vankrites. Rääkige, mis on nende plussid? Mul on tulemas dets. alguse beebi ja täitsa võõristav tundub teda panna toariietes ilma kombekata vankrisse. See vist on ju soojakoti mõte, et õhukeselt riietada sulekoti sees?
Turvahällis ma saan aru, saab poes koti lahti võtta ja higistamist vältida… aga vankris õues magamise ajal ? Mis on soojakoti plussid vs. talvekombe+tekike?

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.11 17:23; 15.11 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul veel isiklik kogemus puudub (ootan ka detsembri alguse beebit), aga ostsin enda beebile ka soojakoti ja igaks juhuks külmema ilma puhuks villafliisist kombe. Mind veensid soojakoti kasuks otsustama eelkõige kaks kaalutlust. Pikendatav soojakott on kasutatav nii vastsündinuga vankris kui ilmselt ka veel paari-kolmeaastase lapsega kärus (kui peaks selline laps sattuma, kes nii kaua kärus istub/magab). Talvekombekaid peaks suurusnumbrisse ostma ja ilmselt läheks neid detsembri alguse beebil juba esimesel talvel kaks suurust. Järgmisel talvel tulen küll nkn õues möllamiseks veekindel talvekombe ka osta. Teine mind veennud argument on see, et kui kvaliteetne soojakott on kehasõbraliku ja hingava sulesisu ja puuvillase voodriga, siis sooje beebikombekaid suutsin mina leida ainult polüestertäidisega ja paljudel juhtudel ka polüester(fliisist) voodriga. Kogenumad emad soovitavad soojakotti ka sellel kaalutlusel, et selle saab kiirelt toariietele peale tõmmata ilma pika beebi riietamisega piinamisega, aga selle osas ei oska ma veel midagi arvata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina olen ikka kombe usku, soojakott on küll mugav, aga kui lapsele ei meeldi vankris või kui tahad linaga/kõhukotiga kuhugi minna on kombe mugavam. Kuna osad kohad vankreid ei luba sisse(kohvikud vms), siis toariietes ju last õuest tuppa ei vii ja pärast tagasi.
Võib olla on asi lihtsalt minus, aga minu jaoks on soojakotis last ebamugav süles hoida, kombed on mugavam.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nendest pikendavatest kottidest ei saa ma veel eriti aru. Kõndiv laps tahab ju tihti vankrist välja, kuidas ta siis tuleb sealt – pole kombekat ega saapaid? Mustade jalanõudega ju soojakotis pole?
Imiku puhul on natuke mõte olemas. Kombeka toppimine ja mähkmevahetus kombega on tüütuvõitu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.11 17:23; 15.11 10:26;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ei näe päris pisikese beebiga suurt vahet. ka sinna kombe sisse ei ole sellist 1-2-3kuust beebit raske panna – muidugi, kui kombe osta täpselt paras, siis tõesti vaja käsi väänata jne. Minul aga on olnud Novembrikatel kasutuses suurus 68 kombe, kusjuures alguses ma käsi üldse varrukatesse ei pannudki – oligi siis nagu soojakott 😀

ilmsest soojakottide plussiks loetaksegi seda, et sa ei topi käsi-jalgu varrukatesse, mis ühest küljest teeb kasutamis emugavamaks ja samuti lapsel soojem, kui jäsemed on kehaligi. Samas jälle, seda saab lahendada ka sellega, et kombe on nõks suurem, nii et sõrmed-varbad ei ulatugi välja.

Siiski pean möönma, et soojakotist tundsin puudust just siis, kui nad juba olid 1a2k. Siis me kasutasimegi käru juba ainult magamiseks (st see jutt, et lapsed tahavad ka kõndida, ei ole oluline ja kott ei segaks). Ja lastel läksid sõrmed väga külmaks. Juba -10 kraadiga oli tükk tegemist, et sõrmed ei jäätuks, toppisin ikka megapaksud kindad kätte, proovisin ka mehe kindaid veel peale tõmmata jne – aga kohe, kui lapsed tõstsid käed üle pea, teki alt välja, siis ei püsinud nad enam soojad. Aga nii suurele lapsele Eestis ei müüdud siis selliseid ülisuuri soojakotte, kuhu tal käed ka kenasti sisse mahuvad ja on ka liikumisruumi… Seda enam, et nad magasid käed üle pea, ei kujutagi ette, kuidas nad seal koti sees oleksid püsinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väga tänuväärt toode. Praeguste ilmadega magab laps puuvillasest riidest ks kombega soojakotis. Laps on nagu pesas ja parajalt soojas, uned on pikad. On ka külmema ilmaga talvekombes vankris olnud, aga näha on, et pole nii mugav ja vankrisse pannes protesteerib kõvasti. Kuna varsti 6k vanune enam vankrisse ei mahu ja kolib ümber kärusse, mis on ikka oluliselt lahtisem, siis talvel läheb sinna soojakotti talvekombega. Vajadusel saab siis aluskihte reguleerida vähemaks. Eelmine laps sellist asja kasutada ei saanud ja siis mäletan oli kärus küll kombe ja tekikesega kohati tal päris jahe.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie ostsime ka omale soojakoti. Minule väga meeldis teda sinna toariietes sisse panna. Tal oli seal sees väga soe ja mõnus olla. KUID nüüd ta lihtsalt enam seal sees olla ei taha (beebi on 2 kuune). Olen kõike proovinud, aga ta tahab nii väga ennast rohkem vabamalt tunda, aga soojakotis on ta natuke liiga kinni seal sees. Nüüd läksime tagasi lambavilla ja kombekate juurde. Aga siiski mulle väga meeldib ja ma proovin vahepeal veel. Tal on endal nii hea soe seal sees.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teine laps sündis Norras. Seal ta läks lasteaeda enne 2-aastaseks saamist. Lasteaias magasid kõik lapsed õues soojakottides. Kasvatajad panid lastele mütsid pähe ning tõmbasid kotilukud kinni ja oligi kõik. Pidin ka enda lapsele ostma ja tõesti oli mugav asi. Kolmaski laps sai seda veel kasutada. Elame maal ning vankris käib laps ainult magamas. Lükkan vankri otse toast õue ja nii on kott väga mugav ja asja eest. Kui aga elaks linnas ja peaks treppidest käima laps süles vms, siis eelistaksin kombet.
Magamaskoti ostsin ka kevad-suvi-sügis perioodi jaoks. Kasvõi, et hoiab sääsed kindlalt eemal.

Talvekott on mul 0-4a, ühe pika lukuga ja suvine kott pikendatav. Too pikendatav ei ole eriti mugav, üks pikk lukk on palju parem variant.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soojakotte ka erinevaid. Mulle sobis pisikesega selline, vahepealne, kuhu päris õhukeste riietega ei pannud, et sai ka lühikeseks ajaks riietega välja tõsta, kui tarvis. Lambavillaga.
Samuti nüüd pooleteisesena teeb uned vankris ja uus soojakott valitud ka lambavillaga ja sinna läheb meriinokihid + jope. Kott ise ei ole selline, mida saaks tõmmata ümber näo nagu osad on samas kui magama jääb, saab selle karvase serva keha peale tõmmata. Jalaosa on nagu soe ja üleni kinni, aga ülemine päris mitte.
Soojakoti olemasolu või puudumine sõltub elustiilist ja lapsest. Paljud asjad, mida pead praegu enne last normaalseks muutuvad siis kui laps käes ja igapäevane tegutsemine vajalik.
See mis töötab ühele ei pruugi olla parim valik teisele. Lapsed on erinevad. Kotte on ka erinevaid, käi poes ja vaata ja näpi. AGA ära lase ennast ainult ilusast jutust poes ära võluda (minu enda suur viga).
Praegu on mingi suur maania, kus igal õigel beebiemmel peab olema Voksi soojakott ja Priam või Thule. Läheb üle, tuleb järgmine…kas lähed kaasa? Oma valik.
Ära enne lapse sündi üle mõtle ja osta asju pigem jooksvalt, kui reaalselt vajadus on ja sul omal arusaam, mis sulle sobib. Ja praktika ütleb ka seda, et alati ei ole nii, et mida kallim seda parem.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb, millise koti sa ostad. On selliseid, millesse väidetavalt tõest saab toariietega panna. Minul isiklikult on olnud natuke tagasihoidlikumate omadusteg kotid, kuhu käib laps talvekombega sisse.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ette ei ostaks kuna kunagi ei tea, milline laps on. Mul näiteks esimene ei armastanud üldse vankris magada. Teine aga norskas tundide kaupa seisvas vankris terrassil. Soojakotti oli nii mugav magama panna, laps sups sisse, vankrisse ja õue.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu lapsel oli soojakott, aga selline õhem, kuhu panin ta ikkagi talvekombekaga sisse. Tagantjärele olen mõelnud, et paksem soojakott oleks mugavam olnud, sest tihti ta magas veel toas edasi, aga kombekast käte välja võtmine nii, et laps ei ärkaks on palju keerulisem, kui soojakoti luku avamine.
Nüüd elame teistsuguses kodus ja vankriga tuppa sõita siin ei saa, seega poleks enam eriti vahet kas kombekas ja õhem soojakott või korralik paks soojakott, sest kui on aeg tuppa minna, siis tuleb laps ikkagi sülle võtta. Palju oleneb ka lapsest, sest kui laps vajab tihti vankrist välja võtmist ja lohutamist, siis peaks ta soojakotis olema ikkagi mingisuguse natuke paksema kombega mitte päris toariietega.
Ühte tõde siin tõesti ei ole, aga minu meelest soojakott ikkagi vajalik. Otsustada tuleb lihtsalt kas paksem või õhem, aga tekkidega jamamine mulle küll ei meeldinud, sest libeda talvekombeka peal ei püsi lihtsalt hästi ükski tekk.
Kui laps oli juba 1,5a ja suurem, siis oli kasutusel soe jalakate (selline, kus on kahe kangakihi vahel ka vatiin) ja vajadusel panin selle alla teki ka, aga üldiselt selles vanuses ta enam vankris väga pikalt ei maganud ka ning seetõttu soojakotti vaja enam ei olnud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Beebi ja mitmikud Soojakoti vajalikkus?