Esileht Beebi ja mitmikud Soojakott beebile – kuidas seda kasutatakse? :)

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: Soojakott beebile – kuidas seda kasutatakse? :)

Postitas:

Tere,
Palun kirjeldage, kuidas soojakotti kasutatakse. Kas see on nüüd popimaks saanud kui kombe kasutamine?

Kahe esimese lapsega ei teadnudki sellise asja olemasolust, nüüd kolmanda ootusajal näen, kuidas kõik sellest räägivad. Tulemas oktoobribeebi.

Elan eramajas, käru hakkab seisma majandusruumis. Kas soojakoti mugavus seisneb selles, et saan beebi toariietega otse soojakotti pista ja õue sõita? Kas soojakoti saab tõmmata kuidagi tihkelt lapse keha ümber, et pakasega külm ei oleks?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ootaks ka asjalikke vastuseid. Mul sama olukord, et eelmiste lastega olid kombed kasutusel. Nüüd kõik kiidavad soojakotte. Ma ise olen mõelnud, et vankri soojakotil pole mõtet, sest vanker on korviga ja sinna sisse läheb veel lambanahk. Ja laps tahab ka pakasega õues sülle, et kas siis haaran soojakotiga sülle?
Aga turvahälli soojakott tundub praktiline. Toas turvahälli ja soojakott ümber. Autos saab selle lahti teha, et laps ei higistaks.
Mul ka tähtaja järgi oktoobribeebi, aga ise panustan septembrile

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soojakott on mugavam minu meelest, sest on nö ühes tükis st ei pea jalgu eraldi säärtesse ajama + kapukaid otsa ning päris algul ei pannud mina isegi käsi varrukatesse vaid jätsin keha juurde, kuigi need olid minu ühel kotil olemas.

Jah, laps toariietega n jalaotstega toakombes + müts(id) soojakotti, sülle ja õue vankrisse. Kui on tõesti väga külm, siis toariided+peenvillane komplekt ja kuna meie magasime õues isegi -15 siis olid ka kindad+sokid ja ikka kotti.

Ei pea kotti nö keha ligi tõmbama, vastupidi, ta on lapsel mugav, saab sees käsijalgu liigutada, kogu laps (v a pea) on ühes kotis ja soojeneb ilusasti.

Mina seda vankrisse ei jätnud, seal olnuks see külm, tõin ikka lapse sellega koos (nagu kombekagagi) tuppa ja selga panin ka toas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahe lapsega olen kasutanud. Meil väga soe sulekott. Sinna läheb laps toariietega sisse ja lukk kinni. Pea ümbert on kott kokku tõmmatud, aga muidu avar ja liigutamiseks ruumi küll. Külmema ilmaga müts pähe. Eramajas ja vanker seisab soojas esikus koos kotiga. Meil kott kasutatav kuni 4a. Eelmise lapsega kasutasin 3 talve ja nüüd teise lapsega hakkab vast 4 talv ka minema. Kuhjaga on see kott end ära tasunud.
Kotimugavusest ostin ka õhema suvekoti.
Esimene eluaasta pole talvekombesid kasutanud. Ka turvahällis oli meil soe sulekott.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui tihkelt koomale saab tõmmata ja mis riided peavad olema lapsel seljas, sõltub soojakotist ja ilmast. Üldiselt päris beebile peaks saama kõiki soojakotte piisavalt tihedalt ümber tõmmata – eks seda näed lõpuks oma soojakoti peal tära, kas on vaja mingi kampsik õlgade kaitseks panna või tuukrimüts.

No tegelikult pole suurt vahet, mida sa kasutad – sama hästi võid sa lapse panna toariietes natuke suurema kombe sisse ja ei pea midagi seal käte-jalgadega mässama. vankris on see tõesti maitseasi. Minuarust on oluline lihtsalt beebidega talvel, et käed jääksid varruka sisse/varrukas pealekeeratav – st täpselt paras kombe ei olegi hea.

Seega vankris-kärus mina suurt eelist ei näe. Paarikuust last häirib rohkem mütsi ja kampsuni selgapanemine, st kitsaste riiete selga panemine, kui nt nr suuremasse kombesse/kottkombesse panemine. Mingit kapukate kasutamist paarikuusel beebil ei näe üldse mõtet – kombed on nii väikestel kinniste jalgadega või üldse kottkombed, st kus ei olegi jalad eraldi. Mul mõlemad lapsed novembris sündindu ja mingeid kapukaid pole kasutanud. Esimesel talvel oldi jalad/käed kenasti kombe sees, krõbedama külmaga tõmbasin kätele õhukesed kindad veel peale, mingeid paksusid kindaid ei kasutanudki. Ehk et slegapanemise mugavuselt sama nagu soojakott.
Ja tõesti, nagu keegi küsis – kui on rahutu laps, keda vahel vaja sülle võtta, siis on kombega seda mugavam teha kui soojakotiga.

Turvahällis oli küll soojakott hea. Esimese lapsega kasutasime õhemat kombet, teisega soojakotti. Väga mõnus oli, et poes sai soojakoti täielikult avada, ilma et oleks pidanud last kuidagi segama, samas kui kombe puhul jäid ju käed-jalad ikka sisse, kui ei tahtnud last äratada. sama pikkade autsõitudega. Samuti ei olnud muret, kui oli vaja turvahäll käeotsas (või vankriraamil) veidi pikem maa autost ukseni liikuda lumesajukäes vmt

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Beebi ja mitmikud Soojakott beebile – kuidas seda kasutatakse? :)