Esileht Kodunurk soojust peegeldav ruloo

Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )

Teema: soojust peegeldav ruloo

Postitas:

Tere.
On kellegil kogemusi soojust peegeldavate ruloodega? On väärt ost või pigem raharaiskamine?
Suvel kütab päike elutoa nii kuumaks, et seal on pea võimatu olla.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 12:47; 17.02 16:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui räägid neist, mis paigaldatakse tuppa, siis see suurt võitu ei anna. Soojus tuleb sulle ikkagi tuppa, osa sellest jääb ainult ruloo ja akna vahele, aga püüa sa seda soojust seal kinni hoida. Ja kuumaga hoiad ilmselt akent lahti nagunii.

Kaalu parem akende kiletamist, see aitab paremini. Ja kõige parem variant on välised rulood.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma kolisin uude koju 2018 juunis ja tolle aasta kuuma suve arvestades oli UV blokkeriga pimendav ruloo asendamatu! Ilmselt on tegemist ühe kasulikuma väiksema esemega, mis koju soetatud olen.

Ega ta 100% muidigi ei päästa, aga ilma selleta oleksime ilmselt otsad andnud (pole ka ühtegi puud akna all, päike paistis koju pea kogu päeva). Ainuke asi, millega mina mööda panin, oli traditsiooniliselt paigaldatava ruloo soetamine. Kui saaksin uuesti valida, ostaksin selle, mis tuleb kinnitada raami külge, muidu ei ole pimendusefekt täielik.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpse hinnangu saan anda suve lõpus, aga eelmine august sai paigaldatud kõigi akende ette espakist ostetud kõige odavamad valgustpeegeldavad rulood ja tundub, et annavad efekti küll. Muidu ei kannatanud üldse suvel päikesepaistelise ilmaga ilma jääkotita toas olla, peale nende soetamist läks aga ei märganud seda tapvat palavust enam nii teravalt. Peale augusti enam muidugi nii-nii palavaid ilmasid minu mäletamist mööda ei olnud, kuid suvi+päike tähendas meie korteris varem ikkagi minimaalselt +26 kraadi.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 13:52; 18.02 16:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selge. Katsetan ka siis ikka. Praegu samamoodi, kogu päev paistab päike sisse ja +26 on tavaline meil. Ise veel elaks üle aga lapsed tahavad ikka mängida ja siis on pidevalt pead läbimärjad.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 12:47; 17.02 16:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mulle oleks ka selliseid soojustpeegeldavaid vaja. Ei tea, kas sellised, mida saab alt üles ja ülevalt alla lükata, on head?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuuma ilmaga tõmban pimendavad rulood ette ja hoian lahti korteri aknaid, mis ei ole päikese poole. Palava ilmaga päiksepoolseid aknaid lahti ei hoia. Mina ütleks et pimendavad kardinad toimivad.

Uhh.. suveigatsus tuli peale selle teemaga.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meil on ühe toa aknal Sunoreki soojust peegeldav ruloo (läänepoolne aken, suvel hakkab päike sisse paistma pärastlõunal) ja pole selle ruloo kasutegurist veel aru saanud. Sel kevadel kavatseme soojustpeegeldavad kiled kleepida (või kleepida lasta), võibolla siis ei küta nii kuumaks.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täpse hinnangu saan anda suve lõpus, aga eelmine august sai paigaldatud kõigi akende ette espakist ostetud kõige odavamad valgustpeegeldavad rulood ja tundub, et annavad efekti küll. Muidu ei kannatanud üldse suvel päikesepaistelise ilmaga ilma jääkotita toas olla, peale nende soetamist läks aga ei märganud seda tapvat palavust enam nii teravalt. Peale augusti enam muidugi nii-nii palavaid ilmasid minu mäletamist mööda ei olnud, kuid suvi+päike tähendas meie korteris varem ikkagi minimaalselt +26 kraadi.

Seest poolt või väljaspoolt paigaldasite?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 15:23; 20.02 00:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Seest poolt või väljaspoolt paigaldasite?

? Sisse loomulikult, kortermajas elades ei ole väljaspoole panemine mõeldav. ESPAK vaevalt neid ka müüb.

Meil on magamistoa akna ees peegeldav kile koguaeg olnud, kuid minu hinnangul ei muutnud see suurt midagi.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 17.02 13:52; 18.02 16:57;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suvel kütab päike elutoa nii kuumaks, et seal on pea võimatu olla.

Kas elutoal (või mõnel sellega külgneval sinu toal) rõdu ei ole?
Kuhu saaks peita ühe väikese õhksoojuspumba välisosa. Ja suvel toa kenasti jahedaks konditsioneerida.

Need rulood ja kiled midagi küll pisut aitavad, aga vähe.
Ilma konditsioneerita autol, kui ta on klaasidele kleebitud, sissepoole, ja on ülikvaliteetne, siis hoiab küll auto jahedana.
(lagi ja uksed peavad olema samuti soojusisoleeritud, s.o. vilt jne).
Aga korteritel ju seinad-laed tegemata, kui nad kuuma ei pea.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on aknaraami külge kinnitatud ribakardin. Ei lase kuumust, saab reguleerida, et ka valgust sisse tuleks. Varem oli Sunoreki hõbedane ruloo, nagu siin juba öeldud, täitsa ilmaasjata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Suvel kütab päike elutoa nii kuumaks, et seal on pea võimatu olla.

Kas elutoal (või mõnel sellega külgneval sinu toal) rõdu ei ole?

Kuhu saaks peita ühe väikese õhksoojuspumba välisosa. Ja suvel toa kenasti jahedaks konditsioneerida.

Need rulood ja kiled midagi küll pisut aitavad, aga vähe.

Ilma konditsioneerita autol, kui ta on klaasidele kleebitud, sissepoole, ja on ülikvaliteetne, siis hoiab küll auto jahedana.

(lagi ja uksed peavad olema samuti soojusisoleeritud, s.o. vilt jne).
Aga korteritel ju seinad-laed tegemata, kui nad kuuma ei pea.

Eks osta villast vaibad ja pane seintesse ja lakke. Saad talvel sooja ja suvel jahedust.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 18.02 15:23; 20.02 00:41;
To report this post you need to login first.
Näitan 13 postitust - vahemik 1 kuni 13 (kokku 13 )


Esileht Kodunurk soojust peegeldav ruloo