Esileht Ajaviite- ja muud jutud Soolaleivapidu koos veganitega

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 70 )

Teema: Soolaleivapidu koos veganitega

Postitas:
Kägu

Plaanis on korraldada soolaleivapidu. Pooled inimestest, kes peole on kutsutud on veganid ja pooled on põlised lihaarmastajad ja veganlusse pigem halvasti suhtuvad inimesed. Kuidas teie võõrustajana söögilaua lahendaksite? Mida pakuksite, et mõlemad osapooled rahul oleks ja nälga ei jääks? Küsin selle pärast, et võõrustan esimest korda ja viimane asi mida ma tahaks oleks see, et inimesed ei peaks pärast Olerexi sööma minema, sest neil jäi kõht tühjaks.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teeks grilli (kui võimalus) ja veganitele ostaks porgandi vms kotlette ja teeks neid soojaks grillil (imemaitsvad kusjuures) ja juurde nt midagi kartulist, kas friikad või muud variandis. Veel annab teha/tellida sushit, nii veganitele sobivat kui ka kalaga versioone, igale oma. Siis on variant teha mingi nuudliroog, lihavaba. Võid kiigata nt Sandra Vungi blogisse retseptide järgi. Vegankookidel on ka päris palju variante, võid teha nt vegan kaneelirulle või browniesid.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas teed sooja toitu või külma? Kui soe toit, siis woktiud või hautatud köögiviljad eraldi, liha või kala eraldi. Lisaks riis või kartul, toorsalat. Mingeid taimseid kotlette võid ka teha, nt suvikõrvitsa baasil saab häid kotlette, otsi retsepte. Ära unusta, et veganid ei söö ka muna ja piimatooteid, sellevõrra kotlette keerulisem teha, aga saab hakkama, kui retsepti järgida. Eks igaüks ise vaatab, mida taldrikusse tõstab ja mida ei.

Külmlauga sisuliselt sama. Mingid salatid ja suupisted ainult taimsel baasil, mingid suupisted ja salatid koos liha ja kalaga.

Ei ole väga keeruline, kui inimesed on mõistlikud ja ei hakka kõva häälega oma valikuid kiitma ja teiste valikuid halvustama. Ise tead, millised su sõbrad on, kui on sellised teisi halvustavad tüübid, tee parem kaks eraldi pidu, üks veganitele, teine lihasööjatele. Kui on normaalsed inimesed ja ei hakka laipade õgimisest või silosöömisest vastastikku rääkima, saad rahulikult ühise peo teha.

+17
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

sõltub, kas ise oled vegan või mitte. esimesel juhul teeksin taimetoite, teisel juhul lihaga toite. eritoidul olijad võtavad oma lobi ise kaasa!

+5
-10
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina pigem ei kutsuks ukrainlasi ja venelasi ühele ja samale peole.
No nad lihtsalt ei ühildu ja pole minu asi neid lepitada.

Ja kaks eraldi pidu on ju alati palju parem kui üks pidu?

+6
-12
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Soovitaks erineva kattega plaadipirukaid, kõrvale värske salat, snäkid.

Või siis tee suur potitäis tomatikastmes pastat ja selle juurde siis mingeid valikuid lihasööjatele ja veganitele, garneeringuid, juuste.

Magustoit – kõige lihtsam sorbett ja jäätis 🙂

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Näiteks kartulisalati tüüpi toidulaua puhul teeks salatid ilma lihata, erinevat liha pakuks sinna kõrvale (et võtad endale hunniku kartul-porgand-kurk salatit ja paar vorstikest või singirulli või grill-liha lisaks). Muu toidu puhul võid sarnast ideed kasutada.

+5
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Telli catering. Neil on mõlemae grupile.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oleneb, kas ei söö vaid liha või ka hapukoort, majoneesi, mune, juustu jmt.

Kui näiteks juustu jmt süüakse siis on tunduvalt kergem leida sobivaid valikud: Spinati(plaadi)pirukas, feta+oliivid+kurk+punane sibul+kirsstomat tüüpi salat näiteks õliga, tomat+kurk+feta+jääsalat. Kui grillite siis grillitud mais on maitsev, samuti ka nt grillitud paprika. Täidetud paprika (näiteks riisi ja hallitusjuustuga). Täidetud šampinjonid. Lasanjet saab teha näiteks kodujuustu ja spinatiga.

Aga kui ka juust ei sobi siis näiteks:

Võimalik teha tacosid, et lisad (hakkliha, tomat, kurk, jääsalat, juustud, oliivid, sibul jne jne) on laual ja iga üks paneb endale sinna vahele, mida soovib. Veganitele näiteks kikerherneid (tomati)kastmes vmt lisand liha asemel.

Pakkuda näiteks ahjus tehtud hasselback kartuleid (nö koorega, tehakse viilud sisse ja maitseained peale). Vegan saab siis süüa näiteks kartulit salatiga, teised tõstavad endale kana, šaslõkki, kotlette vms pakute juurde.

Või näiteks kartulikoogid (riivitud kartulist maitseainetega). Kartul õnneks suht lollikindel, millest vegan saab kõhu täis, üldiselt kõik söövad ja saavad ka need, kes liha söövad. Hea kiire ja lihtne valmistada.

Ning veganpitsasid on kerge teha. Mingi osa lihaga, mingi osa kas siis lihata või tofuga.

Kevadrullid.

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sellest peost head nahka ei tule. Ma jätaks peo üldse ära.

+3
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina näiteks istun terve elu dieedil – no need juhused on ikka ülimalt harvad, kui keegi peolauda tehes minu dieediga arvestab. Tegelikult üks sugulane on, aga temagi paneb kokkuvõttes kaloritega ikka kõvasti üle, arvab, et kui juba kapsas on toidu sisse kombineeritud, siis võib kõik vinge kastmega üle ikka valada. Ma ise leian, et minu dieet on minu asi ja mitte võõrustaja probleem, ise pean vaatama, mida söön. Sama arvaks ma siis, kui mulle veganid külla tuleks. Ja pealegi ma ei oskakski neile midagi pakkuda, mis kindlalt nende reegleid ei riku.

+10
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina näiteks istun terve elu dieedil – no need juhused on ikka ülimalt harvad, kui keegi peolauda tehes minu dieediga arvestab.

See oli mingi peen nali või? Nii haiget inimest ju tegelikult ei ole olemas…või on?

+3
-16
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina annan veganitele teada, mis sööke teen ja vaadaku ise kas seal sobib neile midagi ja kui mitte, võtku ise kaasa. Ma tõesti ei jaksa kolme lapse kõrvalt kõigile erinevaid toite vaaritada. Keegi seni nälga pole jäänud ja solvunud ka mitte.

+4
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teeksin vist enamasti vegantoidu ja paluksin kõigil grillile midagi kaasa võtta. Kes soovib, grillib liha siis. Võib-olla peaks olema kaks eraldi grilli?

Põhjus lihtne. Taimset toitu söövad ka omnivoorid, keegi ei söö ainult liha. Veganid loomset ei söö. Kui keegi hakkab nina kirtsutama, et laual on vegantoit, on asi milleski muus kui söögis ja seal polegi midagi teha.

+7
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina teeks vastavalt oma oskustele ja võimetele. Kuna ma eriti vegan toite ei oska teha (pole miskit teha, lihatoidud tulevad paremad), siis ma teeks eelroaks kaks plaadipirukat- üks köögiviljakattega ja teine miski lihakattega. Sooja toiduna teeks nt kaht sorti toorsalatit, ahjukartulid ja ahjuliha või kana (kui on grill ja ilm sobiv, siis grilliks lihalise). Magusaks teeks kringli.

+3
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tacod näiteks. Paned lauale kausikestesse igasugu erinevaid asju ja kastmeid ning igaüks ise kombineerib, mis ta sinna vahele paneb.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Plaanis on korraldada soolaleivapidu. Pooled inimestest, kes peole on kutsutud on veganid ja pooled on põlised lihaarmastajad ja veganlusse pigem halvasti suhtuvad inimesed. Kuidas teie võõrustajana söögilaua lahendaksite? Mida pakuksite, et mõlemad osapooled rahul oleks ja nälga ei jääks? Küsin selle pärast, et võõrustan esimest korda ja viimane asi mida ma tahaks oleks see, et inimesed ei peaks pärast Olerexi sööma minema, sest neil jäi kõht tühjaks.

Mul on vaid üks tuttav kindlalt teada vegan ja teine vegetaarlane, ülejäänud kõik lihasööjad. Võib vabalt olla, et mõni vegan/vegetaarlane on veel, kes meil külas käib, aga pole niiväga lähedane, et teaksin ta eelistusi. Reklaaminud pole end keegi kuidagi ja ma ka eriti ei jälgi, kes mida sööb. Tean ka paari laktoositalumatut.
Me pere ise armastab liha vägagi.
Kuna üritan alati lihtsalt läbi saada, siis mingeid suuremaid roogasid ei valmista ka pidudeks.
Enamasti on mul laual eraldi liha või kala (ahjus küpsetatud, praetud või grillitud, oleneb lihast ja aastaajast), aedviljad ja seened (grillitud, vokitud, hautatud, ahjus küpsetatud, marineeritud või värsked), mida just parasjagu purgist võtta on või lihtsam teha on. “Täitematerjaliks” saab keeta riisi, kartulit, tatart, kruupi, kui tundub lisandiks vajalik.
Lisaks juustud, puuviljad, marjad. Leib ja sai.
Aga mitte kõik korraga 🙂
Ja kõik saavad kõhud täis.
Ja nii teeme tihti ka siis, kui oleme vaid oma perega. Küpsetame pannitäie liha, pannitäie viilutatud porgandit, kaalikat, peeti, suvikõrvitsat.
Lauale marineeritud kõrvits, kurk, seened. Viilutame tomati, paprika, värske kurgi, mugulsibula, hakime küüslauku ja rohelist sibulat või murulauku. Kõike värsket kraami, mida parasjagu on.
Kes tahab, saab segada õli, äädika, sojakastme või hapukoorega ise salati.
Sest kõik tahavad vahel valida, mida suhu pista.

+4
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

sõltub, kas ise oled vegan või mitte. esimesel juhul teeksin taimetoite, teisel juhul lihaga toite. eritoidul olijad võtavad oma lobi ise kaasa!

Ma eeldan, et inimesed kutsuvad külla neid, kes neile meeldivad ja kellest nad hoolivad, seega võiks ju ka nats nende maitsetega arvestada. Nt kuna mitu mu sõpra ei söö sibulat, siis nendele ma sibulaga toite ei paku ka.

+9
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võid liituda näiteks ”Jah, see on vegan!” grupiga facebookis, seal on väääääga palju pilte ja retsepte erinevatest asjadest.
Ise nt soovitaks võileiva torti teha. Vegan retsepte leidub küll.
Ja Sandra Vungi retseptid on alati kindlapeale minek.
Omast kogemusest võin öelda, et nö lihasööjatel on ainult see eelarvamus, et vegan toit ei kõlba süüa. Ise ma päris vegan ei ole, aga mulle meeldib selliste asjadega katsetada.
Meil tööl oli 20 pealise seltskonna peale üks vegan ja olin alati vastutulelik sünnipäevadel/pidupäevadel ja valmistasin täistaimse toidu.
Esmalt krimpsutati nina ja öeldi, et ei hakka küll mingit muru näksima, kuid pärast kiideti ja küsiti retsepte. Mõnest asjast räägitakse siiani, et oi kui hea oli.

+5
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tacod näiteks. Paned lauale kausikestesse igasugu erinevaid asju ja kastmeid ning igaüks ise kombineerib, mis ta sinna vahele paneb.

Tacod on väga hea mõte muideks!
Ma ise teen väga tihti vegan varianti ja see on mu lihasööjast mehe suur lemmik.
Liha asemel teen pannil segu punastest ubadest, purustatud tomatist, sibulast ja juurde olen riivinud nt porgandit või suvikõrvitsat. Laiskadel päevadel maitseaineks lihtsalt Santa Maria taco segu.

+4
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Põhjus lihtne. Taimset toitu söövad ka omnivoorid, keegi ei söö ainult liha. Veganid loomset ei söö.

Miks see põhjus lihtne on? Kui vegan ühel õhtul aastas sööks liha, kas ta sureks ära?
Vaevalt. Sest vblla alles aasta-paar tagasi ta sõi kogu aeg liha.

Aga selle kohta on anekdoot, midagi taolist:
Kaks sõbrannat omavahel:
– Mul on mure, mul mees hakkas autoveganiks!
– Noh, mis mure see ka on? Kas ta pole enam nõus nahkistmega autot ostma?
– Ei, ta kipub igas seltskonnas räuskama, kui hea ja õige auto tal on.

+4
-13
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ei, ta kipub igas seltskonnas räuskama, kui hea ja õige auto tal on.

“Haa-haa”
Tunned üldse mõnda taimetoitlast? Kui väiklane ja kitsas silmaring kumab sinu mõlemast postitusest. Mul on mitu veganist tuttavat ja ükski neist pole seltskonnas seda eraldi presenteerima asunud. Äärmuslasi, tõepoolest, sõpruskonnas pole, kahju et nende najal kõigist veganitest nõme kuvand on tekkinud.

+6
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen suur grillpidude pidaja ja seltskonnas on tavaliselt 1-2 veganit. Grill-lihaga samale grillile veganite grillvardaid panna ei tuleks isegi mulle pähe. Tahes-tahtmata saavad need ju liha ja rasvaga kokku, kui just veganvardaid esimesena täiesti puhtal restil ei grillita.

Minul on lisaks grill-lihadele ja muudele kala-liha-juustutoitudele alati õlikastmega tomati (ja millegi) salat. Keedukartulid. Puuviljad (viinamarju ja virsikuid tavaliselt). Marineeritud seeni. Kirsstomateid lihtsalt niisama. Värsket hapukurki. Mingit tšilli-paprika teravama otsa salatit.

Lisaks ostan mõned suvikõrvitsad, mõne tšilli, paar baklažaani, mõne eri värvidest paprika, brokkoli või lillkapsa ja karbi šampinjone. Panen lauale väikesed vardad, noa, lõikelaua, oliivõli, balsamico ja veiniäädika ja soola-pipra ning osutan veganitele väikese eraldi UFOgrilli suunas – palun, lõigake, komplekteerige ning küpsetage ise endale sobivad grillvardad. Odav ja töövaba mulle, ilus silmale ja võimalus veganitele ise süüa ja soovi korral teistelegi serveerida.

Mina lihatoitlasena ei tea ja ei tahagi teada, kui suured kamakad ja mis järjekorras peaks vardasse ajama ning kui kaua küpsetama. Pole senini probleemi olnud, hea meelega teevad ise ja kui ei viitsi, söövad lihtsalt kartulit-salateid-lisandeid ja puuvilju. Või toorelt lillkapsast-paprikat, kui keeravad endale ise dipikastme õlist ja balsamicost kokku.

Ehk siis ma eraldi veganitele mõeldes ei kokka midagi. Salat ja keedukartul peaks ka omnivooridele ju niikuinii liha juurde olema.

+6
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

kahju et nende najal kõigist veganitest nõme kuvand on tekkinud.

Sa nendid seda, et on tekkinud nõme kuvand (kuni anekdootideni ajalehtedes), aga sõimad, et MINUL on väiklane ja kitsas silmaring?

Kindlasti arvad oma peakeses ka, et need venelased ja ukrainlased, kes Eestis kokku saavad, EI SAA sekundiga aru, kes on kes ja edasi on juba null suhtlust?

Sa ei ole just terav pliiats, kahjuks.
Lisaks täiesti puuduva silmaringiga.

0
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa nendid seda, et on tekkinud nõme kuvand (kuni anekdootideni ajalehtedes), aga sõimad, et MINUL on väiklane ja kitsas silmaring?

Kindlasti arvad oma peakeses ka, et need venelased ja ukrainlased, kes Eestis kokku saavad, EI SAA sekundiga aru, kes on kes ja edasi on juba null suhtlust?

Anekdoodid tekivad tavapärasest erinevate olukordade najal. Mõtlev inimene saab huumorist aru ja mõistab samas, et valdav olukord on teistsugune.
Sinu venelase-ukrainlase vastandamine on nii madal, et ei hakka kommenteerimagi.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sinu venelase-ukrainlase vastandamine on nii madal, et ei hakka kommenteerimagi.

Kommenteeri ikka, miks see madal on, kui see on täna (kahjuks) reaalsus.

Olen kuulnud venelast Eestis ütlevat, et “ükski haholl (ukrainlase nimetus vene k.) minu firma uksest sisse ei astu”. Ise peaks tegelt ju üldse eestlane olea, kuna siis nii kaua juba olnud.
Ja vastupidi.

Sama haige on see vegani-mittevegani teema.
“Ma ei söö oma vegankotletti, mida on praetud grillil, kus on enne praetud liha”
Sest “lihamahl”, mis on teatavasti vesi, pole veel 100% ära auranud ja see 0,00001g lihamahla tapaks mind hetkega.

Kusjuures paar aastat tagasi aeti liha sisse kahe suupoolega. Ja aetakse ka 5a pärast, kui mingi uus hullus on peale tulnud.

+4
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ei näeks vaeva sellega, et paneks lauale 2 erinevat menüüd: lihaga salat ja lihata salat jne. Mina koostaks menüü nii, et kõik söögid oleks vegan-kõlbulikud ja kõrvale pakuks eraldi liha või kala koos sobiliku (mitte-vegan) kastmega. Et siis vegan võib laualt kõike võtta peale selle konkreetse liha/kalaroa.

Tubase roa puhul vokiks või paneks ahju juurvilju: porgand, kaalikas, bataat, brokkoli, rohelised oad küüslauguõli ja ürtidega. Tee seda ohtralt, et jaguks ka mitteveganitele. Kartul eraldi või koos juurviljadega vastavalt su enda eelistustele. Värske salat: poolitatud kirsstomat, kurgikangid ja salatilehed (vali vastavalt enda eelistustele); kõrvale võid serveerida oliive ja feta- või saiakuubikuid.
Liharoaks näiteks vasikapraad. Serveeriks rootsilauana.

Kui pidu õues, siis kindlasti 2 grilli: ühele liha ja teisele muu kraam (grillida saab seeni, paprikat, suvikõrvitsat jne). Või siis grill ja vok-pann, viimasele saab teha korraliku juurviljavoki.

Magustoiduks jäätise- ja sorbetivalik puuviljadega. Jällegi, igaüks serveerigu ise, millist täpselt soovib.

+5
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui on vegan, siis ei söö midagi loomset. Isegi mitte mett ei söö, nende meelest peaks mesinikud mesilasi pidama lihtsalt altruismist. Kindlasti ei söö piima ega muna, muidu pole mingi vegan, vegetaarlane on mu arust inglise keelest võetud termin nende kohta, kes ainult lihast loobuvad, vegan on konkreetselt ainult taimsetest saadustest toituja.

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen suur grillpidude pidaja ja seltskonnas on tavaliselt 1-2 veganit. Grill-lihaga samale grillile veganite grillvardaid panna ei tuleks isegi mulle pähe. Tahes-tahtmata saavad need ju liha ja rasvaga kokku, kui just veganvardaid esimesena täiesti puhtal restil ei grillita.

Minul on lisaks grill-lihadele ja muudele kala-liha-juustutoitudele alati õlikastmega tomati (ja millegi) salat. Keedukartulid. Puuviljad (viinamarju ja virsikuid tavaliselt). Marineeritud seeni. Kirsstomateid lihtsalt niisama. Värsket hapukurki. Mingit tšilli-paprika teravama otsa salatit.

Lisaks ostan mõned suvikõrvitsad, mõne tšilli, paar baklažaani, mõne eri värvidest paprika, brokkoli või lillkapsa ja karbi šampinjone. Panen lauale väikesed vardad, noa, lõikelaua, oliivõli, balsamico ja veiniäädika ja soola-pipra ning osutan veganitele väikese eraldi UFOgrilli suunas – palun, lõigake, komplekteerige ning küpsetage ise endale sobivad grillvardad. Odav ja töövaba mulle, ilus silmale ja võimalus veganitele ise süüa ja soovi korral teistelegi serveerida.

Mina lihatoitlasena ei tea ja ei tahagi teada, kui suured kamakad ja mis järjekorras peaks vardasse ajama ning kui kaua küpsetama. Pole senini probleemi olnud, hea meelega teevad ise ja kui ei viitsi, söövad lihtsalt kartulit-salateid-lisandeid ja puuvilju. Või toorelt lillkapsast-paprikat, kui keeravad endale ise dipikastme õlist ja balsamicost kokku.

Ehk siis ma eraldi veganitele mõeldes ei kokka midagi. Salat ja keedukartul peaks ka omnivooridele ju niikuinii liha juurde olema.

Ma saan aru veganluse ideelisest taustast. Aga mida halba küll veganiga juhtub, kui tema toit liharasvaga kokku saab?

+1
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 6 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui on vegan, siis ei söö midagi loomset. Isegi mitte mett ei söö, nende meelest peaks mesinikud mesilasi pidama lihtsalt altruismist. Kindlasti ei söö piima ega muna, muidu pole mingi vegan, vegetaarlane on mu arust inglise keelest võetud termin nende kohta, kes ainult lihast loobuvad, vegan on konkreetselt ainult taimsetest saadustest toituja.

No daa. Tõingi välja sellest, et tihti lihtsalt üldistatakse ja öeldakse kõigi kohta vegan, kes liha ei söö. Võimalik, et sõprusringkonnas on inimesed, kes mingil põhjusel siis ei söö (looma)liha, aga saaduseid söövad. Inimene, kes ise vegan ja huviline pole ei tea enamasti kõiki neid täpseid väljendeid. Nt vb ei söö keegi liha seedeprobleemide tõttu, on meelde jäänud, et see x ei söö liha, et ilmselt on vegan, kuigi tegelt ehk kala ja juustooteid tarbib vmt.

+3
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 70 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Soolaleivapidu koos veganitega