Esileht Koolilaps soolatüükad – mida VEEL?

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Teema: soolatüükad – mida VEEL?

Postitas:
Kägu

8.a. lapsel on juba aasta aega suured soolatüükad peopesades. Oleme käinud 2x neid Lastepolikliinikus külmutamas (krüoteraapia), kuid mõlemal korral on need tagasi tulnud samadele kohtadele – aga veel suurematena, kui enne!

Külmutama kolmandat korda me minna ei saa, sest laps nuttis teisel korral niiiiii hirmsasti, et praktiliselt läks hüsteeriasse. Kuna sain ka endale tema käest soolatüükad ja mul ka külmutati, siis saan temast aru: külmutamine ise ei ole valus, aga peale seda hakkavad külmutatud kohad valutama ja tuikama. Lisaks tulevad külmutatud kohtadele villid, mis teevad sellist valu nagu põletusvillid. Tal veel suuuuuuured soolatüükad ka…

Laste-nahaarstile aegu pole; kui tulevad, siis mai 2020 ja edasi. See on meile liiga pikk aeg oodata. Meie perearst ei võta juba 1,5 nädalat telefonitoru, nii et temalt ma abi ei saa :(. Käisin ühes apteegis küsimas käsimüügirohte, aga sealne apteeker arvas, et kui 2 külmutamist ei saanud soolatüügastega hakkama, siis mingi käsimüügi rohi ammugi ei aita.

Mis variante te olete veel kasutanud? (palun ärge soovitage vereurmarohtu, sest seda pole siin keset talve kusagilt võtta ja enne juunit ei teki ka).

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Lihtsalt immuunsust tugevdada, see ka aitab, mu tütrel oli 3 aastat tagasi terve jalatald tüükaid täis, krüoteraapia ka ei aidanud, leppis lihtsalt nendega. Poole aasta pärast olid ise kadunud, vahepeal oli aga selgunud, et lapsel oli üks varjatud haigus, mis välja raviti ja küllap kohe immuunsus paranes.

Mingi põrgukivi nimeline vahend oli vanasti, nagu rasvakriit, niisutasid otsa ja määrisid, see söövitas ja minu ühe soolatüüka hävitas ära, aga see oli igavik tagasi, ma ei tea, kas selliseid asju enam müüakse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Nõus. Mul ka üks laps aeg-ajalt hädas soolatüügastega ja põhjus ongi immuunsuse languses. Tegelikult lähevad soolatüükad ajaga ise ära, aga no selge see, et tahaks ju kohe lahti saada.

Me oleme käinud nii arsti juures külmutamas, kui kasutanud koduse vahendina kord nädalas Kolodium Forte vedelikku (ettevaatust kasutamisel!). See on ka hästi aidanud.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas te pärast külmutamist Kollodium Fortet olete peale pannud? Meil lapsele nahaarst soovitas, panime päris pikalt, isegi pikema aja jooksul, kui ta ütles. Aga pärast külmutamist tuli alles esimene kiht, siis panime rohtu ja tuli järgmine kiht, siis alles sai täiesti lahti. Tagasi pole tulnud. Üks soolatüügas oli peopesas, teine talla all, mõlemad päris suured. Enne kui külmutama ja nahaarstile läksime proovisime kodus mitut apteegi käsimüügis olevat rohtu, aga need ei ravinud täiesti terveks, ikka tuli samasse kohta tagasi. Külmutamine + Kollodium Forte, nii sai lõpuks lahti.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

mina sain lapse varbal olevatest soolatüügastest lahti endwarts pliiatsiga.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

On nii minul endal kui lapsel kadunud lihtsalt ajaga.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ehk mõni tasuline nahakliinik?
Saaksite kiiremini jutule ja abi. Vaene laps 🙁

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ehk mõni tasuline nahakliinik?

Saaksite kiiremini jutule ja abi.

ma saan aru, teemaalgataja sooviski nahaarsti juurde minna, aga mida see nahaarst teeks? võtaks tüükad ära? pole ju võimalik. see eraka arst saadaks samamoodi külmutama. kui laps seda teha ei lase, siis ei olegi muud kui suve oodata.

tegelikult öeldakse ka lastepolikliiniku krüoteraapia kabinetist sedasama, et need võivad tulla tagasi ja paljudel juhtudel ei aitagi mitte miski, ei külmutamine, ei miski muu.

TA jutust jäi natuke segaseks, kas need kaks kord olid väikese vahega? või olid tüükad, külmutasite, tulid millalgi tagasi ja läksite uuesti? sest suurte, mitme juurikaga tüügaste (selline pesa tekib) puhul tuleb käia mitu korda järjest. kui lihtsalt ühe korra käisite, siis mitte ei tulnud uuesti, vaid seesama tüügas jäi pärast ühekordset külmutamist elujõuliseks. tavaliselt ütleb arst, millal tagasi tulla.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ülikooli Apteegist Keilas kunagi apteeker soovitas mingit venemaalt toodud plaastrit. Pm. panin iga öö plaastri peale ja lõpuks kukkus see tüügas ise ära, tagasi ei tulnud. Toimis mul nii ja mu lapsel. Nime ei tea aga äkki tasub uurida.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma kasutasin ka mingit vedelikku, mis söövitas, st kui panid pinsliga nahale, siis nahk muutus valgeks ja tuli ära. Paningi nii, et lõpuks oli soolatüüka kohal talla all auk – tallaalune soolatüügas kasvab sissepoole, ma ei tea, kuidas peopesas on. Valus see ei ole, sest soolatüügas ei tunne valu, aga tervele nahale ära pane. Ja hea oleks enne, kui rohtu paned, võimalusel seda nö surnud nahka ära lõigata. Tegin seda määrimist mingite vahedega korduvalt ning sain lahti. Kiusas see tallaalune soolatüügas mind enne ikka aastaid.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Variant on laseriga ravida. Mu lapsel ja miski ei aidanud ja väga suured olid. Laser ei olnud ka teab mis meeldiv protseduur, aga lahti saime.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Igaõhtune eetriga tupsutamine oli lõpuks see ravim, mis mõjuma hakkas. Edukalt katsetatud hiljem veel kahe inimese poolt.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Duofilm – selline ravim – võttis lapselt soolatüüka nagu niuhti (käisime ka külmutamas ja mitu korda). Soovitan proovida.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Duofilm – selline ravim – võttis lapselt soolatüüka nagu niuhti (käisime ka külmutamas ja mitu korda). Soovitan proovida.

Millal see Duofilmi müügiluba Eestis lõppes? Minu mälu järgi ikka üsna mitu aastat tagasi. Kolloodium forte on kõige sarnasema koostisega ja on praegu müügil ka.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul olid ka kunagi, ja see külmutamine ning eriti ka söövitamine olid ikka rõvedad küll, ning samuti tulid need tagasi. Aastatega kadusid ise, aga ei olnud ka pakiline olukord.

Tagasivaadates elasin stressirohkes kodu- ja koolikeskkonnas, mida elasin sissepoole. Lisaks olen olnud tihti rauavaegusaneemias, mis kindlasti ka muidu normaalset immuunsüsteemi nõrgestab .

Ps! Immuunsust tugevdada ei saa (kui sinu enda senine käitumine seda ei nõrgesta)

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mu lapsel olid ka soolatüükad. Muul põhjusel tehti talle suurem vereanalüüs, millest selgus, et D-vitamiini tase veres oli topelt alla miinimumi. Lapsele kirjutati 3x kogus vitamiini mitmeks kuuks, poole kuuri ajal kukkusid tüükad ise ära.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mu lapsel olid ka soolatüükad. Muul põhjusel tehti talle suurem vereanalüüs, millest selgus, et D-vitamiini tase veres oli topelt alla miinimumi. Lapsele kirjutati 3x kogus vitamiini mitmeks kuuks, poole kuuri ajal kukkusid tüükad ise ära.

ohoo, see vääriks küll proovimist. täiesti usutav, kuna suve lõpuks  kaovad soolatüükad ju enamikel lastel.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

mul on 9aastat juba ühel sõrmel. käinud vist 100 korda lastehaiglas külmutamas. laseriga käisin tegemas, tulemus suur null. eelmine a jaanuaris sai uuesti käisud lastehaiglas ja see õde juba keeldus mulle uuesti tegemast.  proovinud vereurmarohtu, kõik apteegis müügil olevad geelid, määrded, plaastrid ära proovitud. reisidelt ( taist, indiast, balilt, venemaalt) toodud määrded ära proovitud. null!!! aegajalt see nii valutab, kiheleb.   vereproov mul ideaalses korras, ka d-vit, raud jne. muidu olen ka väga terve. isegi nohu pole olnud, ei mäletagi millal viimati oli.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ps! Immuunsust tugevdada ei saa (kui sinu enda senine käitumine seda ei nõrgesta)

Mida sa ajad. Juba siinsamas teemaski soovitatud D-vitamiini lisamine on immuunsust tugevdav. Pluss toitumine, eluviis, uni, liikumine … tuhat võimalust.

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Millal see Duofilmi müügiluba Eestis lõppes? Minu mälu järgi ikka üsna mitu aastat tagasi. Kolloodium forte on kõige sarnasema koostisega ja on praegu müügil ka.

Duofilm on eelmise aasta sügisest saadik tagasi müügil. Vahepeal tõesti ei olnud 3,5 aastst seda saada.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Wartner pliiats aitas meil. Nii sõrme peal oleva kui tallaaluste puhul. Aga kannatust oli vaja. Panime vist kolm päeva järjest 2xpäevas, siis nädal vahet, koorus kiht maha, siis jälle sama. Sõrme peal oli suur ja kole, selle lõpp tuli ka nii, et tuli nagu vill ja siis koorus maha see tüügas. Pole tagasi tulnud õnneks.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tõesti ongi nii, kusjuures väga hästi võttis soolatüüka ära.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minul olid teismelisena talla all, kummalgi jalal ca 10-15 tk. Määrisin nende soolatüüka vedelikega, leotasin ja lõikasin neid välja. Külmutamas käisin ka, külmutamine oli valus küll ja pärast valutasid need kohad veel pea nädal aega, valus oli kõndida. Mitu aastat jamasin, lahti ei saanudki. Ja siis millalgi avastasin, et on kadunud. Lihtsalt ise läksid ja tagasi pole tulnud.

Õudne haigus.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma proovisin ka oma tüükaga kõike ja miski ei mõjunud.

Lõpuks kadus ise kui stressitekitajast elus lahti sain.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Meie saime konnasilmast lahti 30% äädikaga. Iga päev tupsutasime u 15 min. äädikaga ja kahe nädala pärast oli kadunud 1,5 cm suurune konnasilm. Algul oli see hästi väike u 0,5cm, aga suureks läks peale külmutamist. Äkki aitab äädikas ka soolatüükale.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

ohoo, see vääriks küll proovimist. täiesti usutav, kuna suve lõpuks kaovad soolatüükad ju enamikel lastel.

Tasuks uskuda, kui arstid räägivad, et r-tähega kuudel tuleb D-vitamiini võtta!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tasuks uskuda, kui arstid räägivad, et r-tähega kuudel tuleb D-vitamiini võtta!

no jutt oli siiski kolmekordest doosist. kui tavaline d-vit annustamine oleks piisav, ei oleks ju lastel massilsielt soolatüükaid.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul olid käel soolatüükad päris kaua. Mäletasin lapsepõlvest seda punase lõngaga hõõrumist kaduneljapäeval ja lõnga maha matmist. Pulli pärast proovisin kuigi ei uskunud grammi võrragi. Unustasin siis asja ja varsti avastasin, et soolatüükad kadunud. Proovisin lapsel mõni aeg hiljem sama ja samuti kadusid ära. Ausalt, ma ei usu ise ka sest igasugune loogika puudub aga kaotada pole ju midagi.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul olid käel soolatüükad päris kaua. Mäletasin lapsepõlvest seda punase lõngaga hõõrumist kaduneljapäeval ja lõnga maha matmist. Pulli pärast proovisin kuigi ei uskunud grammi võrragi. Unustasin siis asja ja varsti avastasin, et soolatüükad kadunud. Proovisin lapsel mõni aeg hiljem sama ja samuti kadusid ära. Ausalt, ma ei usu ise ka sest igasugune loogika puudub aga kaotada pole ju midagi.

Ma olen ka sarnast uhhuu-meetodit kasutanud. Paar aastat tagasi mul konnasilmale mitte miski meditsiinilistest vahenditest ei mõjunud. Mõtlesin juba, et pean elu lõpuni plätudega käima … Siis sattusin netis soovitusele oodata täiskuuööd ning siis kuule oma konnasilma näidates lausuda: “Näed, kuu, mul on, sul ei ole”. Meeleheites haarasin õlekõrrest ja vot, nii see konnasilm kaduski ja pole enam kunagi tagasi tulnud. Ilmselt mõjub soolatüügastele ka 🙂

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul sai laps konnasilmadest lahti, kui olime 2 nädalat Tais, laps ligunes ainult basseinis ja ilmselt ligunesid konnasilmad lahti, jooksis ka paljajalu ringi – lõpuks avastasin, et on täiesti lahti, küüneviiliga  kraapisin ära. Soolatüügas on viirushaigus, sellele ei pruugi see mõjuda.

0
-1
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 33 )

Esileht Koolilaps soolatüükad – mida VEEL?