Esileht Ilu ja tervis Soolevähk?

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Soolevähk?

Postitas:

Kas kellegil on kokkupuudet soolevähiga? Ükskõik millise soolevähiga siis. Mul on kahtlus, et mul on kuskil sooles vähk või muu tõsine jama. Valud on kord siin ja kord seal kõhus. Gaasid, korinad ja mulksud sooltes. Toidust ei sõltu midagi(katsetatud). Hemmorroidid on ka ja need varem veritsesid. Enam pole seda olnud, aga olemas on nad ikka. Või tegelikult korra oli ka nüüd paberil verd. Enamasti on mul valu alakõhus, aga ka munasarjade kohal. Selline tuikav ja tuim valu on pidevalt. Nüüdseks on kestnud see jama üle kuu. Tehtud on günekoloogi juures ultraheli, tavaline kõhukoopa ultraheli ja ka gastroskoopia. Viimases avastati vaid kerge gastriit. Arst soolteuuringule ei saada. Sest ma tema arust noor (40a), veri korras, vitamiinitasemed ideaalsed ja väsimust ei ole. Mina muretsen aga edasi ja olen nõus tasulisse soolteuuringusse minema. Arst ütles, et unusta oma kõhuvalu ja vähk. Aga kuidas ma saan? Välistama peaks ju ikkagi vähi. Google diagnoosis mulle vähi. Minu elukaaslase tädi suri eelmisel aastal soolevähki. See on jube salakaval haigus. Ärge nüüd öelge, et Polkovniku lesk olen. Ei ole 🙂 Ma elus esimest korda haige. Sain 40 ja pihta see hakkas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.04 10:22; 08.04 10:56; 08.04 13:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vähi sümptom ei ole valu. Kaalulangus, hiljuti tekkinud kõhukinnisus, veri väljaheites, soole veritsemisest tekkinud aneemia, väsimus.
Peitveri on tehtud? positiivse peitverega tehakse koloskoopia uuring.
Mis ravimid on gastriidi raviks praegu? Kas endoskoopial helikobakteri suhtes biopsia võeti, kas on olnud viimasel ajal AB kuuri?
Kolorektaalvähk on rohkem vanade meeste haigus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.04 10:49; 08.04 11:25; 08.04 12:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vähi sümptom ei ole valu. Kaalulangus, hiljuti tekkinud kõhukinnisus, veri väljaheites, soole veritsemisest tekkinud aneemia, väsimus.
Peitveri on tehtud? positiivse peitverega tehakse koloskoopia uuring.
Mis ravimid on gastriidi raviks praegu? Kas endoskoopial helikobakteri suhtes biopsia võeti, kas on olnud viimasel ajal AB kuuri?
Kolorektaalvähk on rohkem vanade meeste haigus.

Hetkel võtan Nexiumi. Helycobacter oli täiesti olemas ja sai ka ravitud seda. Ravi lõppes eelmisel nädalal neljapäeval. Aga valud kõhus olid juba enne antibiootikumi. Võtan praegu piimhappebaktereid ka edasi. Kaal langenud ei ole, väsimust ei ole ja enesetunne on muidu hea. Peitverd ei tehta, sest hemmorroidid pidavat valepositiivset tulemust andma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.04 10:22; 08.04 10:56; 08.04 13:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Helikobakteri ravi lööbki soole mikrofloora täiesti sassi, taastumine võtab natuke aega. Enne võis valu olla gastriidist. Jätkaks Nexiumi ja kõhusõbraliku toiduvalikuga.
Järgmine uuring oleks koloskoopia, kuid kaebused ei viita jämesoole probleemile.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.04 10:49; 08.04 11:25; 08.04 12:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://foorum.perekool.ee/teema/pidev-kohuvalu-2/

Kas sul sellest teemast ei piisanud? Pidid teise veel tegema?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

seedetrakti haiguseid on kümneid, miks just vähk?
minu isal oli soolevähk, tal ei olnud mingeid sümptomeid. avastati siis kui tekkis verejooks soolest, see oligi ainus sümptom.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.04 12:04; 08.04 16:53;
To report this post you need to login first.
Postitas:

seedetrakti haiguseid on kümneid, miks just vähk?
minu isal oli soolevähk, tal ei olnud mingeid sümptomeid. avastati siis kui tekkis verejooks soolest, see oligi ainus sümptom.

See on hästi inimlik, et kui tekivad seletamatud häirivad sümptomid, mida varem ei ole olnud, siis inimene hakkab ennast rohkem jälgima ja see võimendab sümptomeid veelgi. Ja kui juba on mure tervise pärast, siis esimene hirm on vähk. Dr google ja lähedaste näited aitavad ka diagnoosimisel kaasa. Arst lähtub 2 põhimõttest- esiteks, sagedasemad haigused esinevad sagedamini ja teiseks- välistada tuleb pahaloomuline protsess. Seda tegelikult teemaalgataja puhul ongi juba tehtud, gastroskoopia+ biopsia on välistatud maovähk ja diagnoositud H.pylori gastriit, kolmikravi on tehtud, maokaitset ka võtab.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.04 10:49; 08.04 11:25; 08.04 12:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://foorum.perekool.ee/teema/pidev-kohuvalu-2/

Kas sul sellest teemast ei piisanud? Pidid teise veel tegema?

Ta vorbib neid lõputult. Tervise rubriigis üks inimene ongi pooled teemad teinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

seedetrakti haiguseid on kümneid, miks just vähk?
minu isal oli soolevähk, tal ei olnud mingeid sümptomeid. avastati siis kui tekkis verejooks soolest, see oligi ainus sümptom.

Vähk käis peast läbi, sest googeldasin kõhuvalu. Ja kuna valu on erinevates kohtades, siis google tulemus oli vähk. Seal oli kirjas, et selline valu mis on erinevates kohtades ei tähenda head. Siis tekkis mõte kõige jubedamast diagnoosist. Ma muidugi ei usu eriti, et vähiga tegu on. Kuigi murelikuks teeb see, et paar kuud tagasi tuli verd. Hemmoroidid on mul päris suured ja juba aastaid. Nüüd on vist korra või paar olnud pühkides veretäpp paberil. Kui miski jube asi oleks sooles, siis veritseks ju edasi?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 08.04 10:22; 08.04 10:56; 08.04 13:24;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja mis siis, kui vähk on, kunagi pead ikka ära surema. Pole sa enam noor ka, parem elada 10 aastat teadmatuses, kui piinata ennast mõne raviga, mis võib-olla pikendab elu paar kuud. Ma olen sinust 2x noorem, analüüsid on korrast ära ning perearst ainult tahab alati mind kuskile suunata, ma ei põe selle pärast.
Mulle jääb rohkem selline tunne, et su elu on igav ning sa otsid põnevust. Pole millestki rääkida, kui enda olematutest haigustest. Kui sul tõsine mure oleks juba ammu läinud tasulisse, mitte teinud perekooli teema ja otsinud haletsust ja tähelepanu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Google diagnoosis mulle vähi. Minu elukaaslase tädi suri eelmisel aastal soolevähki.

Minu praktika on näidanud, et dr Google diagnoos tuleb enam-vähem selline, nagu sa seda ise endale ette kujutanud oled. Kahtlustad vähki, siis panedki alateadlikult sellised parameetrid kirja. Paar korda on see mulle diagnoosiks ka eesnäärmevähi andnud, aga muidu ikka selle, mida ise hetkel endal kahtlustan:)

Ja hea uudis veel see, et kui soolevähki suri su elukaaslase tädi, siis sedapidi see pärilik olla ei saa:)

Pakun, et valud, korinad ja mulksud on siiski kingitud toidust või joogist. Probleem ei pruugi olla mitte mingis toiduaines, vaid ka tootjas. Proovi mõne tavapäraselt kasutatav toode teise firma vastu välja vahetada.
Mul ühel töökaaslasel oli kunagi analoogne probleem, ta kahtlustas endal ka kasvajaid ja sapi- või põiekive. Kusjuures kõht korises tal ikka päris koledasti ja kõige ebasobivamal ajal:) Lõpuks läks mingi sensitiivi juurde, kelle sõnul oli tal vaja kõhus mingi tasakaal taastada:) ja soovitas süüa enne iga toidukorda tükk kurki. Pidigi aitama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

seedetrakti haiguseid on kümneid, miks just vähk?
minu isal oli soolevähk, tal ei olnud mingeid sümptomeid. avastati siis kui tekkis verejooks soolest, see oligi ainus sümptom.

Vähk käis peast läbi, sest googeldasin kõhuvalu. Ja kuna valu on erinevates kohtades, siis google tulemus oli vähk. Seal oli kirjas, et selline valu mis on erinevates kohtades ei tähenda head. Siis tekkis mõte kõige jubedamast diagnoosist. Ma muidugi ei usu eriti, et vähiga tegu on. Kuigi murelikuks teeb see, et paar kuud tagasi tuli verd. Hemmoroidid on mul päris suured ja juba aastaid. Nüüd on vist korra või paar olnud pühkides veretäpp paberil. Kui miski jube asi oleks sooles, siis veritseks ju edasi?

ära siis googelda. saad ju isegi aru, et see on täiesti mõttetu. kõhuvalu võib olla tingitud tuhandest erinevast põhjusest ja ei ole sümptomit, mis ei võiks esineda ka vähi puhul.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 08.04 12:04; 08.04 16:53;
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Ilu ja tervis Soolevähk?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.