Esileht Tööelu, raha ja seadused. Soome bürokraatia

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Soome bürokraatia

Postitas:

Otsin abi siit, sest pea pulki täis ja pereklubi hetkel hooldustööde tõttu maas, kus enamus Soome emmesid pesitseb. Nimelt mure siis selline, et töökoht siis Soomes, aga arvele võtsin, kui rasedusest teadlikuks sain, Eestis, sest kindel plaan on siia tulla sünnitama ja last kasvatama. Rasedusega aga ei ole nii hästi läinud ja Soomes tööl olles hakkas verejooks. Viidi siis kiirabiga naistekliinikumisse, kust saadeti juba paari tunni pärast koju. Järgmisel päeval pakkisin omad asjad kokku ja tulin Eesti ära, et saada korraliku abi. Pandi kohe voodire¸iimile ja olen riskirasedana kirjas. Alustasin ka siis Eestis sinistlehte, mis esialgu siis kuu aega. Soome tööandja( ei mingi eesti suusermusser firma)ütles, et aksepteerib minu Eesti sinistlehte, kui sinna saab üks rahvusvaheline märge peale. Nüüd ma aga mõtlen, et kas üldse tasus seda siniselehe asja ajama hakata või oleks pidanud kohe tegema lõpparve, sest TÜ Kliinikumis minu arst küll pabinas selle siniselehe väljastamise pärast, et muidu nad välismaale ei väljasta jne.
Kas oleks targem ka näiteks Haigekassast kohapealt küsimas käia?
Ja kas see oleks väga imelik, kui see kuuaega sinistlehte läbi saab, teen ka kohe lõpparve?
Väga segane jutt, aga kordan, et pea lihtsalt nõnda pulki täis, et ei anna paremini kirjutada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.10 15:41; 29.10 16:05;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks lõpparve?

Kasulikum ju olla haiguslehel ja saada haigushüvitist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mina ka ei teeks lõpparvet. Haihushüvitis, dekreedirahad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No niipalju, kui kuulnud olen, siis 30-päeva maksab tööandja haiguslehte ja siis edasi haigekassa, aga kui ma Eestis arvel siis mul vaid Eesti haigekassa. Vaevalt Eesti haigekassa hakkab Soome tasude järgi mulle edasi maksma.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 29.10 15:41; 29.10 16:05;
To report this post you need to login first.
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Soome bürokraatia

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.