Esileht Tööelu, raha ja seadused. Soome elama perega, palun nõu!

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Soome elama perega, palun nõu!

Postitas:

Tere!

Nimelt plaanime Soome elama minna perega. Mehel seal töökoht oleks kohe olemas ja mina oleksin lapsega kodune. Saan vanemahüvitist hetkel. Kas oskab keegi nõu anda, kust saaksin infot sissekirjutuste, elamislubade ja muude vajalike toimingute kohta? Või ehk on mõni siinne kasutaja ise sama tee läbi käinud? Huvitab ka see veel, et kui praegu saan Eesti riigilt vanemahüvitist, siis Soome kolides hakkan saama Soome riigilt või mismoodi see süsteem on? Ei oska kuskilt alustada.

Palun ärge hakkake näägutama teemal, et tuleb patrioot olla… Omad põhjused, miks peame aasta-paar seal pool merd elama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 19:36; 19.01 19:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere!
Minu mees alustas Soomes tööd mais 2011 ja meie esimene laps sündis samal ajal. Nüüd ma siis elangi nii, et viibin Soomes ja ka Eestis. Ei ole end küll Soome sisse kirjutanud. Milleks see vajalik? Saan Eestist vanemahüvitist ja ei soovi et see muutuks. Soomes saab vanemahüvitist ju ainult niikaua kuni laps saab 9 kuuseks.
Hetkel ajasime just asju, et hakata Soomest saama lasteraha ning meile öeldi, et enne seda ei saa kui Eestist vanemahüvitis lõpeb, mis on ka loogiline. Mul siis juhtub see okt 2012 ja peale seda teeme taotluse, et saada lasteraha ja kui last ei pane kuni 3a saamiseni lasteaeda, maksab Soome riik nn kodus lapse kasvatamise raha.
Kohe kui mees Soomes tööle hakkas, tegi ta endale KELA kaardi, NORDEA pangakaardi ja olemas peab olema soome henkilötunnus. Neid pabereid saab kõiki KELAS ajada, infot küsida.
Rohkem erilisi toiminuid polnud vaja teha ja mina olen ikka oma kodukoha elanik Eestis. Mulle ei mutunud midagi!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Marjuv – aga arstil käid lapsega ka Eestis siis? Või tasulise arsti juures Soomes? Tänud Sulle selle pika selgituse eest!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 19.01 19:36; 19.01 19:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna tahtsin kodus ka käia, siis korralised kontrollid ja süstimise ajad (samal ajal kaalumine ja mõõtmine), käisin Eestis oma kodukohas. Sai ka üksiti koju minna.
Aga enne Soome tulekut tegin Eestis endale ja lapsele Euroopa Ravikindlustuskaardi (selle saab kätte suhteliselt ruttu). Ja selle alusel saad Soomes käia arstil, ise ei maksa midagi. Eesti ja Soome nn haigekassad ise omavahel klaarivad rahasid.
Mees saab sama kaardi Soomest läbi Kela teha.
Näiteks paar kuud tagasi käisin Soomes erakorralises lapsega, küsiti ainult antud kindlustuskaarti ja dokumenti, tuli ka üks paber täita ja oma andmed panna Eesti omad ning see oligi kõik. Saime ilusti abi ja infot ja maksma midagi ei pidanud.
Kui oskan, vastan veel meeleldi! isegi alles suht rõõsa selles kõiges! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kaua Kela-kaardi kättesaamine aega võttis? Meilt küsitakse iga natukese aja tagant mingeid lisadokumente. Asju hakkasime ajama neti kaudu ja nüüd muudkui saada pabereid juurde.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul endal seal tööd ei ole ega tule (soome keele oskus?) siis ma jääks lapsega Eestisse, las mees töötab Soomes ja teenib pensioni.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kela kaardi kättesaamisega läks ikka kaua aega, miu kuud kindlasti, vist isegi rohkem, ei mäletagi täpselt enam! 🙂
Aga pabereid ajamas ja tegemas käis ta kohapeal! Arvan, et parem kohale minna, saab vb natukenegi rutem asjad korda.
Mina leian, et kui ema on lapsega kodune, siis miks mitte koos isaga Soome kaasa minna kui elamistingimused jne võimaldavad. See just aeg, kus pere saab koos olla. Minu mees saab koju näiteks väga harvab ja sellisel juhul me ei näeks teineteist üldse ja laps isa ka mitte.
Kui ma aga kodus käin siis olen 3-4 nädalat korraga.
Mulle meiekandis siin Soomes meeldib väga, rahulik, vaikne maakoht! 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soome koha pealt on väga raske nõu anda.
Siin ei tea kunagi, kellelt kus ja mida küsida võidakse.
Mina olen Kela kaarti taotlenud nüüd juba 11 kuud. Paar päeva tagasi sain vastuse, et võimaldavad mulle ajalt 3.3.2011-2.3.2011. Põhimõtteliselt paariks kuuks! Mida ma teen selle tagantjärgi otsusega? Ma ei ole arsti juures käinud, sest mul ei ole lihtsalt sellist raha olnud. Igastahes on siin täiesti idiootlik süsteem. Eestis on ikka palju selgem see asi.
Aga mina soovitaks ka sul ennast siia mitte sisse kirjutada ja teha nii nagu marjuv on teinud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tean, et siin seda ka varem levitatud ja siiralt loodan, et blogija pahaks ei pane. siinkohal tervitused talle!

väga hea lugemine ja väga põhjalik. mina lugesin eile öösel kl 2-ni:)kuna pakin oma asjad mais siis tahtsin ikka veel üle lugeda oma kohustuslikud tegemised paberimajanduses.

http://peregasoome.blogspot.com/

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Soome elama perega, palun nõu!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.