Esileht Koolilaps Soome keele õpe noorele 16a

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Soome keele õpe noorele 16a

Postitas:
Kägu

Palun soovitage – kuidas 16a nooruk saaks kahe kuuga soome keelt õppida (nii palju kui võimalik). Õppimisega on väga kiire! Praegu hakkas käima kursustel 2 korda nädalas – aga sellest jääb väheks:( Kõik variandid ja soovitused on teretulnud!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Helista sinna ja küsi.

https://finst.ee/keel/oppimateriaalit-ja-opiskelu/soome-keele-kursused/

Seal on osa materjale ka sellised, mis sobivad ise õppimiseks. ja ehk saad sealtkaudu kontakti, et keegi võiks eratunde anda.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma ei tea, mis tase on vaja saavutada. Aga et just suve jooksul on vaja võimalikult palju õppida, siis ootab ilmselt ees kolimine? Sellisel juhul jääb kursustest tõesti väheks.
Keelt on absoluutselt kõige efektiivsem õppida vastavas keelekeskkonnas suheldes.
Räägin enda kogemustest. Ma ise proovisin ka kunagi samas vanuses õpikust õppida. Kuu ajaga saavutasin ehk selle, et oskasin tänaval teed küsida ja teadsin asjade nimetusi. Selle A1 taseme saavutab tõesti õpikuga ja kursustel kiiresti, aga sellest edasi lühikese aja jooksul väga mitte. Siis läksin soomekeelsesse kooli ja see “kogemata” toimuv keeleõpe(füüsika, ajaloo ja teiste tavaliste õppeainete õppimise kõrvalt) on lihtsalt tuhat korda intensiivsem. Jube mõelda, kuidas ma oleksin võinud neid eelnevaid kuid paremini ära kasutada. Oleks koolis esimestel kuudel veidigi lihtsam olnud.

Jutu mõte: kui päriselt on vaja keelt õppida, et sügisel nt koolis jätkata, siis kindlasti minna keelekeskkonda. Ja mitte lihtsalt üle lahe hängima, sellest pole eriti palju kasu kui nagunii ainult eesti keeles suhtled – näitena paljud Soomes töötavad eestlased kes töökohal ja kodus ainult eesti keelt räägivad. Pigem võtta osa mingist laagrist, otsida soomekeelseid tuttavaid ja sõpru, kasutada võimalikult palju ainult soome keelt. Alguses on piinlik end kolme-aastase tasemel väljendada, aga hiljem koolis läheb nagunii veel raskemaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Miks selle õppimisega nüüd äkki nii kiireks läks? Ilmselt tõesti kolimine ees?
Laps on juba piisavalt vana. Kas tal pole võimalik Eestis haridusteed jätkata? Õpilaskoduga kool vms variant?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Saata Soome tööle/laagrisse/külla, kus ümberringi ainult keelt räägitakse. Samal ajal võtku ette Kalle Ankkad ja muud raamatud mida soome keeles lugeda, samuti filmid, raadio, laulud ja nende sõnad. Nii saab keele kindlasti kiiresti selgemaks.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Ma võiksin aidata soome keele õppimisega. Sõltub sellest kui motiveeritud nooruk ise on? Kui tahab, saab ntx augustis kuuks ajaks meile tulla. Aitab last hoida, niidab muru ja aitab suvila korras hoidmisega. Vastutasuks saab oma toa/võimaluse ööbida üksi suvilas järve rannal, paadiga järvel kalal käia ja seda kõike soome keele keskkonnas.
Ise olen 7a soomes elanud, helsingist 200km, kodune keel soome, sõpradega suhtlen soome keeles. Laps 7a eesti keelest saab aru aga meelsamini räägib soome keelt. Telekast/Netflix ist näeb inglise keelseid sarju soome keelsete subtiitritega.
Olen nüüd juuli keskel paar nädalat eestis, kui tahtmist on võime kokku saada ja arutada asja?

Please wait...
Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Esileht Koolilaps Soome keele õpe noorele 16a