Esileht Tööelu, raha ja seadused. Soome tööle raha kogumise eesmärgil

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Soome tööle raha kogumise eesmärgil

Postitas:

Paljud Soomes tööl käivatest peredest on otsustanud selle raha teenimise viisiks nö projektipõhiselt ? Ma mõtlen, et paljud neist on läinud sinna tööle nö igaveseks ja paljud neist on läinud sinna kindlaks perioodiks ?

Meie otsustasime, et mees läheb sinna kaheks aastaks, seniks katkestab ajutiselt oma väikeettevõtluse siin. Kuna seal pakutakse oluliselt suuremat palka (ametlik) siis saame ka korralikult kõrvale panna. Selle kahe aastaga teenime summa, mille eest elamukrunt ära osta. Tagasitulles ei pea siis nii suurt kodulaenu võtma, vaid piisab väiksemast.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.10 13:45; 04.10 09:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tead, ma arvan et kahe aastaga ei saa midagi eriti koguda.

Kolimine võtab parasjagu raha ja ka esimene üür tahab kohe maksmist, enne kui palk jõuab tulla. Sest üürid makstakse ette. Kui nt firma poolt elamist ei saa, siis tuleb võib-olla eraldi veel üürilepingut sõlmimas käia. Ja see võib osutuda raskeks, kui pole ette näidata töölepingut ja palgalehti. Jah, nii see Soomes käib. Peresid eelistatakse üksikutele inimestele. Ja kui üürida eraisikult korterit, siis üldjuhul nemad tahavad 2 kuu üüri ulatuses ettemaksu ja sama tagatiseks (arvesta siis ca 3500-4000euri ainuüksi selle all kinni).

Nii öelda sisse elamiseks kulub aega ja ka raha. Nt politseis tuleb ennast registreerida, kui viibid riigis kauem kui 3 kuud. See oli 47 euri. Kui pole veel isikukoodi saanud, siis palga pealt on tulumaks kõrge. Ja üldse, astmeline tulumaks sööb selle kõrge palga suht väiksemaks. Bruto palk tundub ilus olema, kuid mis netoks järgi jääb…

Siis üür tahab maksmist ja kui ta ei taha elada kuskil ühiskorteris, siis üürid on kallid.
Lisaks elamine – söök, sõidukulud nii kohapeal kui ka laevaga, ravimid jne jne
Ootamatud kulud: kui mees on kalendriaastas rohkem kui 180 päeva Soomes tööl ja elab (mida ta ju teeb), siis ta ei tohiks Eesti registris oleva autoga sõita. Järelikult pane siia auto soetamise kulud, siia lisanduvad kütus, kindlustus, ülevaatus ja remont (ei ole odav lõbu) ja kusjuures omal käel kuskil parkla nurgas ei või nokitseda, sest on seadusega keelatud autoremont selleks mitte ettenähtud kohas. Tead, see reostuse värk ja ka Soome majandust toetada.

See on üks väike näide. Ma ei hakka endi pere pealt näiteid tooma rohkem, kuid aastaga ei ole me midagi kogunud, sest elul on küllaga üllatusi varuks. Kui tundub, ethakkab minema hästi, siis tuleb teiselt poolt nii et vähe pole. Ja ikka alati on see pauk rahakoti pihta. Stress on kogu aeg pooles vinnas. Eestis elades ei olnud nii, või ei pööranud sellele tähelepanu.

Ma ei taha nüüd teie indu kahandada. Võib-olla läheb kõik hästi ja ilma viperusteta. Kuid kogemusest tean, et nullist alustada on ikka paganama raske.

Meie mõtlesime algul, et 3 aastat oleks piisav. Saab ilma näha ja ka raha koguda. Kuid aasta on möödas nagu lipsti ja eesmärki pole pooles ulatuses täidetud. Kui nüüd tagasitulemise peale mõelda, siis mida Eestiski teeks. Töökoht peab ju olemas olema, ega niisama ei saa tulla. Kuid kui kõik sillad on põletatud…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Meie tingimused raha kogumiseks ikka teie omast väga erinevad.

Mina jään Eestisse kahe lapsega, sest ma käin tööl ja teenin Eesti keskmist palka. Mees läheb üksi ca kaheks aastaks tööle. Töö on lepinguline, ametlik ja kõik maksud saavad makstud. Autot ei ole vaja, kuna ehitusobjekt asub Helsingis, kus on tohutu suur majade renoveerimise projekt. Majutus on põhimõtteliselt kõrvalmajas nagu ka toidupood. Korter on firma poolt kahe toaline ja kahe mehe peale (100 EUR per inimene kuus). Seega ma arvan, et meil on päris head väljavaated mehe palgast pool kõrvale panna. Mina saan siin Eestis oma palgast kõik kulud kaetud. Asi selles ongi, et raha väga vähe ei ole aga samas olulisi summasi pole võimalik ka kõrvale panna ja panga nuumama ka ei taha hakata. Aga oma tahaks küll ja Eestis seda raha kokku saada kuluks pool sajandit 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 02.10 13:45; 04.10 09:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No ole musike ja arvesta ka sellega, et Eesti elu kindlasti kallineb lähiaastate jooksul, seega ei pruugi täna teenitav summa Soomes olla enam sama suur summa kahe aasta pärast, sest elu kallineb pidevalt. Teiseks ei ole minu meelest mingit mõtet võtta ikkagi kodulaenu, olgugi, et väiksemal määral-kõige targem oleks üldse mitte võtta kodulaenu, vaid alustada oma korjatud rahaga, kuid siin on väike üllatus sulle-sa pead ka Soome tööle minema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on mees niimoodi Soomes tööl. Mõtlesime ka, et paar-kolm aastat käib ja siis saame maja valmis. Nüüd on selline ajutine olukord kestnud juba üle 4 aasta. Ainuke vahe on see, et mina olen see aeg lastega kodus olnud.
Ausalt öeldes ma ei kujuta hästi seda ette, et mees on 2 aastat ära. Sina oled nagu üksikema ja elad oma palgast. Põhimõtteliselt elate endiselt äärmiselt kokkuhoidlikult ja korjate raha. 2 aastat närutamist ilma meheta ja tulemus on see, et saate mingi krundi osta. Ja siis võtate veel laenu maja ehituseks. Ja edasi olete paarkümmend aastat laenuorjuses ehk siis närutate edasi.
Tõenäoline stsenaarium on see, et pärast kahte aastat mees Soomest ära tulla ei taha. Usu mind, raha magus maitse on suus ja sellest enam loobuda ei taheta. Teine asi on see, et hinda oma suhet kriitiliselt. Kas teie suhe peab sellele vastu või mitte. Seda muidugi ette ei oska öelda, aga siiski. Paraku enamus suhteid ei pea sellele vastu.
Kuidas siis meil on? Meil oli eelnevalt ostetud vana maja (sees saab elada). Ilma laenuta. Maja vajab kapremonti ja juurdeehitust. Ütleme nii, et aasta peaks mees veel Soomes töötama ja siis saaks kõik valmis. Ehitus on võtnud aega 3,5 aastat. Me pole olnud eriti kokkuhoidlikud vaid oleme ikka laristanud ka. Elu tahab elamist ka siis, kui oma palgast maja ehitatakse. Ehitus on tohutult kallis. Ehitusmaterjal maksab palju ja hinnad ainult tõusevad. Mu mees ostab nii palju asju kokku, kui neid on siin kuskile ladustada. Järgmisel kuul on kõigele juba hinda otsa pandud. Ühe väikese 17m2 osa juurdeehitus on läinud väga palju maksma. 5000euri kindlasti kui mitte rohkem. Kusjuures mees ise ehitab.
Vahe on aga selles, et meil lõppeb see hullus ükskord ära ja siis on maja valmis, mööbel sees. Üks tohutu kuluallikas kaob ja vabalt võib Eestis edasi töötada. Ei ole vaja enam rügada ja mis kõige parem, pole vaja panka nuumata. Võib rahulikult öösel magada, sest kõik, mis meil on, on ainult meie oma. Keegi ei saa seda ära võtta. See on ainus põhjus, miks mina kannatan välja selle, et meest kodus pole ja meil on visiitabielu. Teistel tingimustel ma nii arusaaja ei oleks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Neid inimesi on ikka väga vähe, kes on koju tagasi läinud.
Nagu juba eelpool mainitud, siis on ikka sigaraske 2-3 korda väiksema palga peale tagasi minna.
Meil oli samuti plaan, küll mitte tähtajaline, aga ikkagi plaan, et mees teenib Soomes senikaua kuni saame oma vana maja renoveeritud. Tõde on see, et maja ei ole 7 aastaga valmis saanud, kuigi kõik nn ülejääv raha on ehitusmaterjalidesse pandud, mis paraku hetkel seisab, sest head töömeest on väga raske leida (hea on see, kes teeb tööd korralikult, peab kinni kokkulepetest).
Ja veel, viie ja poole aastaga oli meie suhe nii hull, lahkuminek oli ukse ees ja nii ma siis otsustasin, et proovin ka Soome elu. Siin on ikka sigaraske ma ütlen. Ja seoses terve pere Soome kolimisega on ka maja ehitus veel rohkem soikus, sest raha lihtsalt jääb niivõrd vähe üle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu mees on ka Soomes just nö jalgade alla saamise eesmärgil.
Hetkel kogume raha, et laenu ära maksta suure hulga ja siis intressi alla saada.
Edasi vaatame. 5 kuuga oleme ca 2000 eurot suutnud kõrvale panna.
Mina olen sisuliselt kodune – teen kodus jõudumööda tööd. Lapsed koolis-lasteaias.

Plaanid on ilusad, näis, mis välja tuleb. Laen on meil u 20 000 eurot – mõned aastad tagasi pidime maja maha müüma aga sellest ei saanud kogu laenu kaetud. Sel ajal olid asjad sandid – mees töötu ja minul palk u 4000 krooni. Järelejäänud võlg jäi jubeda intressiga :/
Seda nö \”saba\” kogumegi praegu, et saaks inimese kombel elama hakata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]lootusekiir kirjutas:[/small]
[tsitaat]Minu mees on ka Soomes just nö jalgade alla saamise eesmärgil.
Hetkel kogume raha, et laenu ära maksta suure hulga ja siis intressi alla saada.
Edasi vaatame. 5 kuuga oleme ca 2000 eurot suutnud kõrvale panna.
Mina olen sisuliselt kodune – teen kodus jõudumööda tööd. Lapsed koolis-lasteaias.

Plaanid on ilusad, näis, mis välja tuleb. Laen on meil u 20 000 eurot – mõned aastad tagasi pidime maja maha müüma aga sellest ei saanud kogu laenu kaetud. Sel ajal olid asjad sandid – mees töötu ja minul palk u 4000 krooni. Järelejäänud võlg jäi jubeda intressiga :/
Seda nö \”saba\” kogumegi praegu, et saaks inimese kombel elama hakata.[/tsitaat]

kas tõesti selle nimel, et sina saaksid kodune olla, peab mees soomes töötama? kui te kuus 400 suudate kõrvale panna, siis selle raha sa ikka ju ise teeniksid eestis ja pere saaks õnnelikult koos olla.
ikka ei mahu pähe, et 400 eurot kuus on eraldi riikides elamise hind.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]lootusekiir kirjutas:[/small]

kas tõesti selle nimel, et sina saaksid kodune olla, peab mees soomes töötama? kui te kuus 400 suudate kõrvale panna, siis selle raha sa ikka ju ise teeniksid eestis ja pere saaks õnnelikult koos olla.
ikka ei mahu pähe, et 400 eurot kuus on eraldi riikides elamise hind.[/tsitaat]
Noorem laps just läks lasteaeda. Mina teen hetkel kodus tööd, üritame sõbrannaga firmat käima saada.
Kui abikaasa Eestis tööl oli, siis tegin kodus kordades rohkem tööd ja ei julgenud firmast unistadagi. Mees teenis Eestis tööl käies maksude raha ja mina söögiraha.
Ära tüütas see närutamine. Päeval oli tema tööl ja mina beebiga kodus, õhtul ja sageli öötundidel tegin mina tööd.
Ega ma nüüd rõõmust ruiates lakke ei hüpanud, kui ta (Jah, see oli abikaas otsus!!) Soome otsustas minna, aga saan hakkama.
Ära plärtsu, kui ei tea!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Tööelu, raha ja seadused. Soome tööle raha kogumise eesmärgil

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.