Esileht Tööelu, raha ja seadused. Soome võlgade aegumine

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: Soome võlgade aegumine

Postitas:
Kägu

Sain väga ebameeldiva üllatuse osaliseks. Tuli välja, et abikaasal on Soomes võetud laen, mida ta osaliselt ka tagastas. Eestisse tagasi kolides ta millegipärast arvas, et võlg unustatakse. Mulle muidugi sellest ei räägitud, inkassokirja peale esmalt ehmatas, seejärel talle järsku “tuli meelde”. Nüüd on asi sealmaal, et  ähvardavad kohtuga, mis minu jaoks pole sugugi üllatav.

Eesti seaduse järgi on võlg aegunud. Kas Eesti kohtus saab kohaldada Soome seadust? Millal Soomes võetud laen aegub? Olen googeldades aru saanud, et pole sugugi aegunud.

Olen nõus sellega, et võlg on võõra oma, tegelikult peaks ta mees olema ja oma tegude eest vastutama. Summa on piisavalt suur, läheks aastaid enne, kui see tasutud saaks. Olen pettunud ja vihane, samas laen on võetud nö “enne minu aega”, kahju lihtsalt, et ta tol ajal oma suud lahti ei teinud.

+4
-14
Please wait...

Postitas:
Kägu

No mis aegumist te ootate? Maksegraafik ja hakkab maksma. Niisama ei aegu midagi, hea kokkuleppe korras võidakse võlg osaliselt kustutada, aga see tähendab eelnevat maksmist.

Deem, ikka peab eestlane omale kuulsust tekitama! Ronitakse riiki, kust tahetakse palju saada, aga ise käitutakse tavalise nõukaaegse marodööri moodi – võtan ja kaon.
Muide enne kui Soome pool aadressi välja otsib ja füüsiline kiri Eestis postkasti tuleb, ummistatakse meil (ja telefon) korralikult ära. Soomes elatud aadressist rääkimata. Väga naiivne on arvata, et “järsku” tuli kiri.

Paar parajaid! Ütlen ausalt, et mina ei sooviks sellise inimesega koos olla, kellel on minu eest nii olulisi asju varjata. Kui keeldub kokkulepetest ja maksmisest, siis seda enam. Sisuliselt on ta ju varas.

+17
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

“velkojen vanhentuminen” on märksõna.

Aga mis vahet üldse – kui võlg on võetud, siis tuleb see ka ära maksta. Tropp mees, kui teisi variante üldse kaalub.

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sain väga ebameeldiva üllatuse osaliseks. Tuli välja, et abikaasal on Soomes võetud laen, mida ta osaliselt ka tagastas. Eestisse tagasi kolides ta millegipärast arvas, et võlg unustatakse. Mulle muidugi sellest ei räägitud, inkassokirja peale esmalt ehmatas, seejärel talle järsku “tuli meelde”. Nüüd on asi sealmaal, et ähvardavad kohtuga, mis minu jaoks pole sugugi üllatav.

Eesti seaduse järgi on võlg aegunud. Kas Eesti kohtus saab kohaldada Soome seadust? Millal Soomes võetud laen aegub? Olen googeldades aru saanud, et pole sugugi aegunud.

Olen nõus sellega, et võlg on võõra oma, tegelikult peaks ta mees olema ja oma tegude eest vastutama. Summa on piisavalt suur, läheks aastaid enne, kui see tasutud saaks. Olen pettunud ja vihane, samas laen on võetud nö “enne minu aega”, kahju lihtsalt, et ta tol ajal oma suud lahti ei teinud.

😂😂😂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

No ma vaatan netist, et Soomes on võla aegumisaeg 15-20 aastat.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

15-20 aastat pärast kohtotsust.

Nii et oodake ilusti kohus ka ära ja see ülejäänud 15-20 aastat aegumist oodata on ju nohu.

Või hakake maksma. Kah variant.

+7
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas TA sul Soomes mõnd tuttavat pole, kes keelt oskab ja aidata saab? Teine variant on kogu paberimajandusega Soome sõita ja mõne juristiga seal nõu pidada, kes kasvõi inglise keelt valdab. Inkassod ähvardavadki kohtuga ja kui asi seal maal, siis saab aegumise paragrahvile tugineda. Võlg jah võõra oma-vanasõna järgi, aga õigusrahu huvides saab aegumist kohaldada. Mina ka ei maksaks aegunud võlga. Eetiline või mitte on igaühe enda südametunnistusel, aga enda õigusi peab ka teadma. Muide olen mitmel korral Eesti kohtul aegumist kohaldada ja täiesti süümekateta. Niikaua kuni see õigus on meil olemas, tuleb ka kasutada.

+3
-18
Please wait...

Postitas:
Kägu

Muide olen mitmel korral Eesti kohtul aegumist kohaldada ja täiesti süümekateta. Niikaua kuni see õigus on meil olemas, tuleb ka kasutada.

Küllap räägid hoopis teist juttu, kui sulle võlgu ollakse ja aegumisele rõhudes maksmast keeldutakse.

+17
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ka ei maksaks aegunud võlga. Eetiline või mitte on igaühe enda südametunnistusel, aga enda õigusi peab ka teadma. Muide olen mitmel korral Eesti kohtul aegumist kohaldada ja täiesti süümekateta. Niikaua kuni see õigus on meil olemas, tuleb ka kasutada.

ma tõesti loodan, et sa mu tutvusringkonda ei kuulu…  Ühiskonna häbiplekk.

+11
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas TA sul Soomes mõnd tuttavat pole, kes keelt oskab ja aidata saab? Teine variant on kogu paberimajandusega Soome sõita ja mõne juristiga seal nõu pidada, kes kasvõi inglise keelt valdab. Inkassod ähvardavadki kohtuga ja kui asi seal maal, siis saab aegumise paragrahvile tugineda. Võlg jah võõra oma-vanasõna järgi, aga õigusrahu huvides saab aegumist kohaldada. Mina ka ei maksaks aegunud võlga. Eetiline või mitte on igaühe enda südametunnistusel, aga enda õigusi peab ka teadma. Muide olen mitmel korral Eesti kohtul aegumist kohaldada ja täiesti süümekateta. Niikaua kuni see õigus on meil olemas, tuleb ka kasutada.

Issand, mis inimene! Nagu vene prussakad, kes ukrainlaste vara varastasid – ilma igasuguse süümekata, muudkui võtan ja “tean oma õigusi”.
Ülinõme inimene, aga õnneks äbarik, kes ilma võlgadeta elatud ei saa ja mina sellistega ei lävi.

+13
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Issand, mis inimene! Nagu vene prussakad, kes ukrainlaste vara varastasid – ilma igasuguse süümekata, muudkui võtan ja “tean oma õigusi”.

Ülinõme inimene, aga õnneks äbarik, kes ilma võlgadeta elatud ei saa ja mina sellistega ei lävi.

Enam võlgu pole. Viimased võlad jäid äkki aastasse 2011. Nüüd puhas leht. Mul ükskõik, mida arvad. Maksan alati tähtajal arved ära. Mitte päevagi varem ega hiljem.

+1
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jutt käis Soomest, mitte mingist päti vabariigist. Arvad, et Soomest leidub ükski jurist, keda huvitaks eesti pätti tagastamata võla kaitsmine. Kuidas sa mitmel korral oled aegumist saanud kohaldada? Võlgnikust jääb alati märge maha. Pigem on tegemist halvasti kasvatatud fantaseerijaga.

+11
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Jutt käis Soomest, mitte mingist päti vabariigist. Arvad, et Soomest leidub ükski jurist, keda huvitaks eesti pätti tagastamata võla kaitsmine. Kuidas sa mitmel korral oled aegumist saanud kohaldada? Võlgnikust jääb alati märge maha. Pigem on tegemist halvasti kasvatatud fantaseerijaga.

Ma maksaks enne juristile, kes aitaks aegumist kohaldada kui tasuks aegunud võlga. Eestis olen kohtul palunud aegumist kohaldada mitte Soomes. Alati on kohus ka selle teinud ning rahu on saabunud.

+2
-11
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma maksaks enne juristile, kes aitaks aegumist kohaldada kui tasuks aegunud võlga. Eestis olen kohtul palunud aegumist kohaldada mitte Soomes. Alati on kohus ka selle teinud ning rahu on saabunud.

Miks sul on igapäevaseks elamiseks üldse juriste vaja? Miks sa igapäevaseks eluks raha laenad? Sa ju sõnaotseses mõttes k.sed oma nime täis. Sa pead oma nimega ju siin maailmas toimetama. Miks sa teed endale seda?

+7
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa ikka sellest saad aru, et Soomes kehtivad Soome seadused, mitte Eesti omad?

+6
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Maksan alati tähtajal arved ära. Mitte päevagi varem ega hiljem.

Miks mitte varem?

+5
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Okei, üks küsimus siiski üleval. Kas Eesti kohtus saab rakendada Soome seadust? Võlg on Soomes, inkasso on Eestis, ehk siis lubavad anda kohtusse  Eestis. Soomes pole kohtusse antud, maksekäsu ei ole.

Jah mulle ka antud olukord ei meeldi, ise pole elus laenu võtnud, va krediitkaart, mis lihtsalt igaks juhuks.

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Okei, üks küsimus siiski üleval. Kas Eesti kohtus saab rakendada Soome seadust? Võlg on Soomes, inkasso on Eestis, ehk siis lubavad anda kohtusse  Eestis. Soomes pole kohtusse antud, maksekäsu ei ole.

Miks Soomes tehtud pätitegu Eesti kohus peaks lahendama? Mees keerab oma tuleviku ikka väga tuksi, kui nii ära otsustas kaduda.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Inkasso on volitatud esindama võlausaldajat Eestis. Ehk siis kohtusse lubab anda ka Eestis, mitte Soomes.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Inkasso on volitatud esindama võlausaldajat Eestis. Ehk siis kohtusse lubab anda ka Eestis, mitte Soomes.

Ja see info pärineb mis allikast? Soome enda inkasso otsib võlgniku üles ja teenindab üle Euroopa. Joosta ei ole kuskile.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Info pärineb sellest kirjast, mis potsatas postkasti.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Maksan alati tähtajal arved ära. Mitte päevagi varem ega hiljem.

Miks mitte varem?

Põhimõtteliselt ei maksa ühtegi arvet ennetähtaegselt.

+2
-8
Please wait...

Postitas:
Kägu

Paras paar oma mehega. Roti mentaliteet. Aeg om kalla Soome võlga hakata maksma! Loodan, et mõnusad rasvased intressid ka lisatud.

+6
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Paras paar oma mehega. Roti mentaliteet. Aeg om kalla Soome võlga hakata maksma! Loodan, et mõnusad rasvased intressid ka lisatud.

Mina pole TA, aga kui avaneb võimalus aegumisele rõhuda, siis tuleb seda teha. Need rasvased intressid maksad sina kinni oma korrektse maksmisega. Kõik on lõpphinna sisse arvutatud, sh ka võimalikud võlglased.

+5
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Info pärineb sellest kirjast, mis potsatas postkasti.

No ma ei tea, kui teile tuli juba see üllatusena, et võlg tuleb ka tagasi maksta, siis tekib küll küsimus, kas kirja sisust olete ikka õigesti aru saanud.

+7
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina pole TA, aga kui avaneb võimalus aegumisele rõhuda, siis tuleb seda teha. Need rasvased intressid maksad sina kinni oma korrektse maksmisega. Kõik on lõpphinna sisse arvutatud, sh ka võimalikud võlglased.

Mina ei maksa midagi kinni, kuna pole mingi laenuvõtja-jobu.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

No ma ei tea, kui teile tuli juba see üllatusena, et võlg tuleb ka tagasi maksta, siis tekib küll küsimus, kas kirja sisust olete ikka õigesti aru saanud.

No inimene, kelle põhimõtete hulka kuulub maksetähtaegade kullipilguga jälgimine, et jumala eest varem ei maksaks, ei saa omada algharidusest enamat. Ilmselgelt ta ka ei adu, et võlg tuleb maksta ja kalla on valelik jobu.

+2
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

No inimene, kelle põhimõtete hulka kuulub maksetähtaegade kullipilguga jälgimine, et jumala eest varem ei maksaks, ei saa omada algharidusest enamat. Ilmselgelt ta ka ei adu, et võlg tuleb maksta ja kalla on valelik jobu.

Ma iialgi ei ole kellegi võlgu, ei võta iial ühtegi tarbimislaenu (ainult eluasemelaen,mis nüüdseks makstud), aga arved maksan mina ka täpselt tähtajal. Lihtsalt mingi kuupäev tuli e-arve automaatsele maksmisele panna ja tundus loogiline  panna makse tähtaeg. Vahet muidugi ei ole, võiks ka varem olla, aga läks just see kuupäev.

Aga ses osas olen muidugi nõus, et inimene, kes lihtsalt julmalt oma võlad maksmata jätab ja tundub selle üle veel uhke ka olevat, on jobu.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

15-20 aastat pärast kohtotsust.

Nii et oodake ilusti kohus ka ära ja see ülejäänud 15-20 aastat aegumist oodata on ju nohu.

Või hakake maksma. Kah variant.

Just! Kui keegi aru ei saanud, nii mul kui tsiteeritaval iroonia, kui loll võib olla.

Ja mida kauem kohtuprotsess kestab, seda rohkem intresse ja viiviseid ja menetluskulusid algsele võlasummale lisaks sajab.

Jäle oss, mis mõttes kolib ära ja unustab, et laen? Nagu päriselt elad sellise ossiga ja naudid tema lähedust? Mind ajab ta öökima.

Sa ise samasugune lihtne naine, tundub. Mis krdi Eesti seadus? Kohtusse antakse Soomes, Soome seaduste alusel, vajadusel tagaselja, te ei pea Eckerö Line’iga kohale seilamagi. Ja täitur tuleb võlale Eestisse järele.

Vihaseks teeb, kuidas eestlaste mainet kahjustatakse:(

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eestis olen kohtul palunud aegumist kohaldada mitte Soomes. Alati on kohus ka selle teinud ning rahu on saabunud.

Miks sa kogu aeg võlgu oled? Meeldib selline elu? Viid tütarlapse välja ja raha pole, teed kohvikus külma või võtad neiult võlgu?
Niiiiii mõttetu mehike!

+8
0
Please wait...

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Soome võlgade aegumine