Esileht Beebi ja mitmikud söömine enne ööund

Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )

Teema: söömine enne ööund

Postitas:

Kas võiks lapsele õhtuti lisa hakata andma?
Magama läheb umb kell 20 ja esimese söögi teeb 00 ja 01 vahel. Varem tahtis alles 04-05 ajal esimest sööki.
Tean, et umb 6kuuni võiks ainult rinda anda ja eks see ole mul isekas soov ise paremini magada, aga kas anda talle õhtul midagi juurde (mida?) või mitte?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.01 20:29; 21.01 20:51; 21.01 21:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Küsiks veel, et kas 4kuusel öiseid söömisi ära ei saa hakata jätma?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.01 20:29; 21.01 20:51; 21.01 21:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu teada enne ööund ei ole hea anda lapsele raskemini seeditavat toitu (putru vms). Ja üldine arusaam on siiski, et 6nda kuuni laps siiski vajab öist sööki, kui ta just ise teisiti ei korralda. Lisatoitu hakatakse andma 6ndast kuust, kui ei ole mõjuvat põhjust seda varem teha ja kahjuks ema uni vist nende hulka ei kuulu..

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nii vara ma lisa küll andma ei hakkaks. See ei muuda paljudel midagi.
Minu laps magas ka sünnist kuni neljanda kuuni suht terve öö, kuid 4-kuuselt hakkas iga 2h tagant öösel sööma. Kuu aega sõi nii tihti, siis hakkas jälle harvem.
On ju ka mingi nn. piima tellimise periood.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei mõista miks peaks beebil öiseid söötmisi ära jätma?????? Las laps sööb siis kui tal isu on…milleks nii pisikest traumeerida??? Sina peaksid elama oma beebi rütmis, mitte beebi sinu rütmis.
isiklik arvamus on, et 4 kuusele on natuke vara lisa anda. Ise alustasin siis kui tüdruk oli 5 kuud ja 3 nädalat vana. Alustasin juurvilja püreedega ja seda pakkusin enne lõunat, et näha kas mingi asi tekitab vaevusi või ei.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Küsiks veel, et kas 4kuusel öiseid söömisi ära ei saa hakata jätma?[/tsitaat]

Kui laps ise just öö otsa ärkamata ei maga, siis 4-kuuselt on ikka vara. Pigem algab u 4-kuuselt paljudel lastel periood, kus süüakse öösel ja päeval varasemast tihedamini – õpitakse palju uusi asju, hammaste tulek teeb rahutuks jne.

Praegu ta ju magab ja sööb sul ideaalselt, üldse mitte nii katastroofiliselt tihti, milleks hakata vägisi seda muutma? Minu laps sõi 4-kuuselt 3-4 korda öö jooksul ja ärkas u 10 korda öö jooksul, praegu 7-kuune ja sööb 2 korda öö jooksul, ärkab u 6-7 korda öö jooksul.

Õhtune pudru vmt söötmine 4-kuusele on samuti halb mõte. Koormad vastu ööd ja ööseks seedimist. Lisasööki hakatakse ikka andma päeval, näiteks lõuna ajal vähehaaval püreed tutvustama. Õhtune lapse täissöötmine reeglina ööund ei paranda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 21:05; 22.01 08:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lihtsalt uurisin 🙂 olin enam-vähen kindel, et selliseid vastuseid hakkan saama. Ega ma sunniviisiliselt (öist söömist pean silmas) midagi veel muutma ei hakka ja toimetan beebi rütmis ka edaspidi 🙂 Lihtsalt magada tahaks rohkem (beebi sööb 3. tunni tagant, aga mina saan magada 1 tunni), aga üritan selleks teised võimalused leida.

Tänud sellegipoolest!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 21.01 20:29; 21.01 20:51; 21.01 21:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kahju, et Zy-d ei ole…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kahju, et Zy-d ei ole…[/tsitaat]

Ärge palun risustage teemasid ühe totaka teemaalgatuse järelkajade toomisega igasse teemasse. See Zy teema muutub juba sama tüütuks kui lõputu EJ vankrite arutelu.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 21.01 21:05; 22.01 08:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kahju, et Zy-d ei ole…[/tsitaat]

Eks see perekooli sõltlane siin ikka liigub, ma arvan, ainult anonüümselt 😛

Ma sain oma lapse nii, et 4-5k. sõi vaid korra öö jooksul. 4-5 hommikul siis. Muul ajal panin lihtsalt luti suhu, kui nihelema hakkas. Tihtipeale emad mõtlevadki, et kui laps öösel häält teeb, siis tal kohe kõht tühi! Tegelikult nii ei pruugi olla. Oleneb, kas sul RP laps ka muidugi. Need vist söövadki tihedamini. Mul laps RPA peal. Putru ma nii pisikesele anda veel ei soovitaks, kannata natukene 🙂 Eks enamus meist on pidanud selle magamatuse perioodi lihtsalt üle elama.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sel ajal võib sagedasem ärkamine olla põhjustatud ka hoopis sellest, et laps ei oska unetsüklite vahel enam nii hästi uinuda, näljaga ei pruugi midagi pistmist olla ja seega õhtune söötmine ei aitaks. Minu beebi magas 3-kuuselt juba kogu öö, 8 tundi, 4-kuuselt hakkas öösel ärkama ja nüüd ärkab mitu korda, kuigi nüüd on juba ligi seitse kuud ja sööb õhtul lisatoidust kõhu korralikult täis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 11 postitust - vahemik 1 kuni 11 (kokku 11 )


Esileht Beebi ja mitmikud söömine enne ööund

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.