Esileht Väikelaps Soomlaste sünnipäevad

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Soomlaste sünnipäevad

Postitas:

Lapse klassikaaslane ( soomlane ) kutsus ta oma sünnipäevale. Paar soome sõbrannat tuleb siis veel.
Mingi paar tundi on mängimist mängukeskuses ja siis lapsed jäävad sünnipäevalapsele ööseks külla.
Ma ei tea kas mina olen veider aga nii imelik, et iga lapse eest seal mängukeskuses peab maksma vanem ise. Ma ei teagi kas siis kingitus ka viia? Selle klassiõe vanemaid ma pole eluseeski näinud ja kuidagi nõme küsida ka, et kas kingituse peaks ka ostma, kuna see mängukeskuse pilet ise on juba 20€.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 16:29; 22.11 21:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei , sa ei ole veider.
Elan Vahemereriigis ja siin ka kombeks mängutubades sünnipäevi pidada- pole kunagi keegi nõudnud et külalised pileti ostaks.
Tunduks väga imelik. Ja imelik on , et sünnipäevalised kuskile külapeale jäävad ööseks.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui on sünnipäev, siis mingi kingitus ikka võiks olla ju, niipalju kui mina tean, siis soomlastel ikka on kombeks sünnipäevadel kingitusi teha.

Isegi kui vanemad ütleksid, et oi ärge kingitust tooge, siis mina tollele sünnipäevalapsele mõeldes ikka mingi kingituse viiksin. See ei pea ju sama kallis olema kui mängutoa pilet.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.11 19:09; 22.11 22:46; 23.11 10:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soomes käivad asjad nii ja seal ongi elu kallim kui siin. Sa ju ometi ei oota, et selle soome lapse vanemad maksavad oma taskust kinni kõikide tulijate piletid?????!!!

Mis selles ööseksjäämises kummalist on? Kas selle soome lapse vanemad peaks kõik tulijad eraldi koju viima ööseks?????!!! Või mida sa pabistad? Soomlased hoiavad väga omi lapsi ja lapse sõbrad on neile nagu enda omad.

Ise olin lapsena klassiekskursioonil Soomes ja mind võõrustati soome pere poolt väga hästi. Siiani meenutan, kui külalislahked on soomlased oma külaliste ja sõprade vastu. Ma ei saa aru, kus see murekoht on?

+2
-16
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 20:48; 23.11 20:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soomes käivad asjad nii ja seal ongi elu kallim kui siin. Sa ju ometi ei oota, et selle soome lapse vanemad maksavad oma taskust kinni kõikide tulijate piletid?????!!!

Mis selles ööseksjäämises kummalist on? Kas selle soome lapse vanemad peaks kõik tulijad eraldi koju viima ööseks?????!!! Või mida sa pabistad? Soomlased hoiavad väga omi lapsi ja lapse sõbrad on neile nagu enda omad.

Ise olin lapsena klassiekskursioonil Soomes ja mind võõrustati soome pere poolt väga hästi. Siiani meenutan, kui külalislahked on soomlased oma külaliste ja sõprade vastu. Ma ei saa aru, kus see murekoht on?

No viisakas oleks ju maksta!? Mina olen küll oma laste sünnipäevad alati ikka ise kinni maksnud, pole mõttessegi tulnud, et külalised peavad maksma. Päris piinlik oleks. Pole mu laps veel kordagi käinud sünnipäeval kus külalised maksavad.

+14
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 16:29; 22.11 21:11;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele. Ometi Eestis maksame küll külaliste piletid kinni. Miks Soomlased seda teha ei võiks?

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Elasin 5a Soomes, panin ka tähele, et neil on palju ratsionaalsem suhtumine rahasse. Eestlastel on palk väiksem aga kõik asjad makstakse kinni, tehakse kalleid kinke jne (Soomes ei kogutud lasteaias rühmarahasid, ei korraldatud lapsevanemate raha eest uhkeid pidusid jmt).

Nii ta on jah. Peaksid ostma lapsele pileti ja ka kingi viima sünnipäevalapsele.

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No viisakas oleks ju maksta!? Mina olen küll oma laste sünnipäevad alati ikka ise kinni maksnud, pole mõttessegi tulnud, et külalised peavad maksma. Päris piinlik oleks. Pole mu laps veel kordagi käinud sünnipäeval kus külalised maksavad.

Nojah, aga samas meil oodatakse seda, et kigituse asemel paned mingi rahasumma ümbrikusse, mu meelest on see komme palju piinlikum. Lõppude lõpuks kutsutakse terve hulk poolvõõraid kohale, tehakse küll mingi kulutus, et kõik tasuta sisse saaksid, aga eeldatakse, et ümbrikutesse pandud summa tuleb ikka suurem. Ja mis kõige nõmedam – isegi vaadatakse viltu nendele, kes julgevad päris kingitusega minna, mitte ei poeta rahaümbrikut.

Nii et meil siiski külalised maksavad, mis siis et niiöelda läbi lillede.

+2
-7
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.11 19:09; 22.11 22:46; 23.11 10:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Veidi tobe küll, aga kui selle 20 euri eest võetakse laps terveks päevaks ja ööks oma hoolde (eeldan, et ka toitlustatakse korduvalt jne), siis ega see ju polegi kallis. Kui laps minna tahaks, siis kindlasti ei keelaks ja teeksin mingi väikese kingituse lisaks. Kas või kaart ja mingi sümboolne pudividin juurde.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nojah, aga samas meil oodatakse seda, et kigituse asemel paned mingi rahasumma ümbrikusse, mu meelest on see komme palju piinlikum. Lõppude lõpuks kutsutakse terve hulk poolvõõraid kohale, tehakse küll mingi kulutus, et kõik tasuta sisse saaksid, aga eeldatakse, et ümbrikutesse pandud summa tuleb ikka suurem. Ja mis kõige nõmedam – isegi vaadatakse viltu nendele, kes julgevad päris kingitusega minna, mitte ei poeta rahaümbrikut.

Ei ole nii. Ei pea raha panema ja kulud ei tule ikka tavaliselt tasa, veel vähem saad mingit kasumit. Suurem osa vanemaid jätavad raha üldse lastele või kulutavad mingi suurema kingi ostmiseks, mitte ei võta kulude katteks endale. Soomlased on ilged koonrid jah, elasin seal 5 aastat. Sünnipäeval pileti ostmine pole nende jaoks mingi ime, kui külla kutsutakse, esitatakse ka südamerahus arve jne. Võtavad ka baari oma joogi kaasa ja teevad muud imelikku. Aga noh, vähemalt ei solvu, kui sina ka midagi ei kingi, vaid võtad hoopis oma joogi kaasa, mille ise sisse kaanid. Lõppkokkuvõttes tuleb kulude mõttes meiega sarnane tulemus, lihtsalt kombed erinevad.

+8
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.11 10:17; 23.11 11:36; 24.11 20:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

veel vähem saad mingit kasumit.

See on su lapse sünnipäev, mis kasumist sa üldse räägid?

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 22.11 19:09; 22.11 22:46; 23.11 10:32;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maassa maan tavalla…

Mina kingiks mingi sümboolse asja, näit. lilleõie ja maiustuse. Sellega ei saa väga mööda panna. Ega ju mingit kallist, tõsist asja (isegi, kui kinke tuuakse) iga klassikaaslane üksi niikuinii kinkima ei hakka (vastasel juhul korjataks juba kingiraha kokku kõigi külaliste peale kokku). Anna mingi sümboolne lilleõis/maiustus lapsele kaasa ja ära põe!

Eks siis hiljem kuuleb, kas tema oli ainus, kes üldse midagi kingiks tõi või tõid teised näiteks ainult kaarte/lilli – nii saab ainmu kohalikest kommetest ja järgmine kord võib juba “ahvida” teisi ehk teha samamoodi.

Veidi tobe küll, aga kui selle 20 euri eest võetakse laps terveks päevaks ja ööks oma hoolde (eeldan, et ka toitlustatakse korduvalt jne), siis ega see ju polegi kallis.

Jah, nii ongi – meile lihtsalt võõras, aga võib ka nii suhtuda.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 10:33; 24.11 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

See on su lapse sünnipäev, mis kasumist sa üldse räägid?

See oli vastus teisele arutelule, et meil ju pannakse ka raha kingiks ümbrikusse ja makstakse kulud kinni või saadakse kasugi. Ei ole päris nii, oli vastus.

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.11 10:17; 23.11 11:36; 24.11 20:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hmm, ma pidasin lapse sünnipäeva mängutoas ja maksin ikka kõigi laste eest ise. Samuti ei ole me maksnud sünnipäeval osalemise eest. Aga no meil tegu lasteaiaga ka alles.
Kuna aga teil juba koolilapsed, siis ma arvan, et seal mängumaal ei ole mingiks teatud ajaks broneeringut tehtud ja nad siis lähevadki nagi tavaliselt sinna igalühel raha pileti jaoks olemas.
Ja siis pärast sünnipäevalapse juurde.
Ma ikka annaks kingi ka kaasa. Ei midagi suurt ega kallist, kuna nagunii pilet tuleb endal osta.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamikes maades on siiski kombeks, et sünnipäevalapsele tehakse välja- viiakse kuhugi, tehaks kinke.
Vaid meil on see kummaline vorst-vorsti vastu tava, et kingituse väärtus olgu sama suur, kui külaline sünnipäeval ära sööb- joob ja lõbutseb. Arvet peavad mõlemad pooled ja lõpuks ollakse omadega heal juhul tasa.
Oleks aeg juurutada seda kommet, et sünnipäevalaps ei maksa oma päeval midagi.

+5
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamikes maades on siiski kombeks, et sünnipäevalapsele tehakse välja- viiakse kuhugi, tehaks kinke.

Vaid meil on see kummaline vorst-vorsti vastu tava, et kingituse väärtus olgu sama suur, kui külaline sünnipäeval ära sööb- joob ja lõbutseb. Arvet peavad mõlemad pooled ja lõpuks ollakse omadega heal juhul tasa.

Oleks aeg juurutada seda kommet, et sünnipäevalaps ei maksa oma päeval midagi.

See on tore täiskasvanute puhul. Ise teenivad, ise otsustavad kas ja kuidas kulutavad. Laste puhul peavad siis seda otsustama vanemad. Kujuta nüüd ette, et laps tahab pidu mängutoas. Kes selle broneerima peaks ja kes söögid organiseerima? Lapse sõprade vanemad? Aga kui need sõprade vanemad ei soovi seda teha? Laps jääb peota? Või peaks sõprade vanemad korraldama sellise peo nagu nemad heaks arvavad?

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa seda ikka tead, et Soomes otsustavad vanemad, kelle laps võib sünnipäevale kutsuda? Kindlasti jäi tosin last kutsest üldse ilma kuna ilmselt valiti suurimad parimad sõbrad tulijateks
Imelik, et sa aru ei saa ja mängutoa piletist suure numbri teed.

Kas viia kingitust? Kindlasti, midagi eestipärast. See on lausa solvang kui sa ei kingi midagi ja ei, kingituse all ei mõelda ümbrikusse mahtumist. Kingitus võiks olla pigem perele, kui ainult sünnipäevalapsele.

+1
-8
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 22.11 20:48; 23.11 20:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sa seda ikka tead, et Soomes otsustavad vanemad, kelle laps võib sünnipäevale kutsuda? Kindlasti jäi tosin last kutsest üldse ilma kuna ilmselt valiti suurimad parimad sõbrad tulijateks

Imelik, et sa aru ei saa ja mängutoa piletist suure numbri teed.

Kas viia kingitust? Kindlasti, midagi eestipärast. See on lausa solvang kui sa ei kingi midagi ja ei, kingituse all ei mõelda ümbrikusse mahtumist. Kingitus võiks olla pigem perele, kui ainult sünnipäevalapsele.

Mis siin imelikku on, kui kutsutakse vaid nn parimad sõbrad? Ei peagi tervet klassi/rühma kutsuma.
Minu lasteaiaealisel lapsel oli hiljuti sünnipäev ja kutsus tõesti vaid need, kellega reaalselt mängib. Need lapsed, kes päevast päeva last norivad või haiget teevad, neid ei lubanud kutsuda, laps ise ka ei tahtnud. Pärast oli suur seakisa, et miks nende last ei kutsutud. Piisas eelmisest sünnipäevast, kus pidin nende lastega 3h tegelema, et nad ei lööks või palliga vastu nägu ei viskaks.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enamikes maades on siiski kombeks, et sünnipäevalapsele tehakse välja- viiakse kuhugi, tehaks kinke.
Vaid meil on see kummaline vorst-vorsti vastu tava, et kingituse väärtus olgu sama suur, kui külaline sünnipäeval ära sööb- joob ja lõbutseb. Arvet peavad mõlemad pooled ja lõpuks ollakse omadega heal juhul tasa.
Oleks aeg juurutada seda kommet, et sünnipäevalaps ei maksa oma päeval midagi.

Mu emal oli ühes töökohas kombeks, et sünnipäeva puhul (tol ajal poest valmisasju eriti võtta polnud) kokkasid sünnipäevalaua valmis töökaaslased – igaüks natuke, eelnevalt omavahel ära jagades, kes mida teeb. Põhjendus oli selline, et kuna sünnipäevalaps peab kodus niikuinii sugulasi või kedagi kostitama, olgu siis tööjuures vähemalt kergem – kõnnid oma sünnipäeval muretult tööle ja istud teiste kaetud lauda.

Paljude asutustes on aga, jah, ikka see, et sünnipäevalaps peab laua katma, kolleegidelt aga kogutakse kingiraha (mis siis koos lilledega ümbrikus sünnipäevalapsele läheb). Üsna tobe “vorst vorsti vastu” süsteem tundub tegelikult küll, jah.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.11 10:33; 24.11 14:28;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kingitus võiks olla pigem perele, kui ainult sünnipäevalapsele.

Eriti nõme variant.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kingitus võiks olla pigem perele, kui ainult sünnipäevalapsele.

Muutus nüüd küll huvitavaks. Lapse sünnipäeval kingid midagi tema perele mitte lapsele? Too näiteid, mis asi see võiks siis olla?

+6
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 23.11 10:17; 23.11 11:36; 24.11 20:17;
To report this post you need to login first.
Postitas:

elades teises riigis tuleb aktsepteerida teise riigi kombeid, mis seal ikka. Näiteks samamoodi nagu ma ei taha oma ukse taga näha kommi-pommitajaid, ei saadaks ma oma last võõrsil elades marti/kadrit jooksma 🙂

Kingituse osas uuriksin teistelt lastevanematelt – selgitakski, et meil on natuke teistmoodi asi korraldatud ja ei tea, kuidas viisakas on.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Väikelaps Soomlaste sünnipäevad