Esileht Lapse ootamine Soopõhine abort – kas tõesti võimalik?

Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )

Teema: Soopõhine abort – kas tõesti võimalik?

Postitas:

Hakkasin mõtlema, et kas tõesti on meie süsteemis olemas praegu selline n-ö lünk. NIPT-teste, mis annavad teada soo, saab tegema hakata juba 9. nädalast ja vastused tulevad nt Panorama puhul 10 päeva. Rasedust omal soovil saab aga katkestada 12. rasedusnädalani, mis jätab sellise akna, et pärast soo teadasaamist NIPTis oleks teoreetiliselt võimalik veel rasedust katkestada, kui sugu pole “õige”. NB! MITTE ET MA ISE IIALGI MIDAGI SELLIST PLAANIKS VÕI HEAKS KIIDAKS – EI, JUMALA EEST MITTE!!! Aga lihtsalt jäin mõtlema, et kas teoreetiliselt oleks see võimalik? Või on haiglatel nõue, et enne teatud nädalaid nad ei tohi NIPTil sugu märkida just selleks puhuks, et soopõhiseid aborte välistada? Lihtsalt hakkasin mõtlema, kuna siin oli mingiaeg teema, et lapse soos pettunud, ja siis keegi kommentaariumis mainis midagi sellist. Raseduse katkestamisel ei pea ju otseselt põhjust ütlema, või peab? Sest seadus ju lubab omal soovil katkestada teatud ajani. Ja kordan veel kord, et igasugune isiklik kavatsus ja huvi mul teema suhtes puudub, lihtsalt hakkasin mõtisklema, et kas sellist asja saaks teoreetilselt tõesti ette tulla.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.05 14:13; 14.05 14:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hakkasin mõtlema, et kas tõesti on meie süsteemis olemas praegu selline n-ö lünk. NIPT-teste, mis annavad teada soo, saab tegema hakata juba 9. nädalast ja vastused tulevad nt Panorama puhul 10 päeva. Rasedust omal soovil saab aga katkestada 12. rasedusnädalani, mis jätab sellise akna, et pärast soo teadasaamist NIPTis oleks teoreetiliselt võimalik veel rasedust katkestada, kui sugu pole “õige”. NB! MITTE ET MA ISE IIALGI MIDAGI SELLIST PLAANIKS VÕI HEAKS KIIDAKS – EI, JUMALA EEST MITTE!!! Aga lihtsalt jäin mõtlema, et kas teoreetiliselt oleks see võimalik? Või on haiglatel nõue, et enne teatud nädalaid nad ei tohi NIPTil sugu märkida just selleks puhuks, et soopõhiseid aborte välistada? Lihtsalt hakkasin mõtlema, kuna siin oli mingiaeg teema, et lapse soos pettunud, ja siis keegi kommentaariumis mainis midagi sellist. Raseduse katkestamisel ei pea ju otseselt põhjust ütlema, või peab? Sest seadus ju lubab omal soovil katkestada teatud ajani. Ja kordan veel kord, et igasugune isiklik kavatsus ja huvi mul teema suhtes puudub, lihtsalt hakkasin mõtisklema, et kas sellist asja saaks teoreetilselt tõesti ette tulla.

Ma ei tea, su idee või mõte tundub suht lambikas olevat e. ära näe tonti seal, kus seda pole!
Sügavalt kahtlen, et mõni planeeritud rasedus saab NIPTIFI testi ja soo teada saamisel katkestatud. Vbl kusagil Ameerikas ehk…

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ma arvan ka, et see ei ole reaalne olukord. kui keegi ikka teeb juba tasulise lisauuringu, siis ta on piisvaalt hooliv selle lapse suhtes ja vastutustundlik, et vaevalt ta soo pärast aborti läheks tegema. ainult soo pärast seda uuringut teha tundub ka kahtlane. ma ei usu, et inimesed oma enda lapse suhtes nii pahatahtlikud lõppkokkuvõttes on, kui laps iseenesest teretulnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.05 14:28; 14.05 14:42; 14.05 22:08; 14.05 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jätame need moraalsed kaalutlused kõrvale – see on selge, et selline tegu oleks hirmsam kui miski muu. Huvitab lihtsalt, kas TEHNILISELT see asi on võimalik. Keegi ehk teab?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.05 14:13; 14.05 14:31;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma südamest loodan, et selliseid aborte tõesti ei lasta teha.

*Ma tahan tütart, kuid selgub, et tuleb hoopis poeg. Pfff, savi, teen abordi ja proovin uuesti, kuniks tütre saan* Raske uskuda, et keegi nii teeks. Eriti veel, kui elueest üritad nii või naa rasestuda ja siis lõpuks läheb õnneks ja siis ups, krt ei olegi see, mis tahtsin, ah savi. proovime uuesti 😀 Naeran pragust, sest see kõlab väga absurdselt ja tõesti ei taha uskuda, et keegi midagi sellist teeks. 😀

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jätame need moraalsed kaalutlused kõrvale – see on selge, et selline tegu oleks hirmsam kui miski muu. Huvitab lihtsalt, kas TEHNILISELT see asi on võimalik. Keegi ehk teab?

kui kiirelt abordile saab?
panorama võib aega minna 14 päeva tulemusega. tehakse 10ndal nädalal. 12 nädalat saab üldiselt selleks ajaks täis, et peaks sama päev minema abordile või lähipäeval kohe.
kas saab nii, et kui põhjust ei ole, siis saab homme päev mina aborti tegema. või näeb seadus ette,et on mingi aeg peab olema soovi avalduse ja protseduuri vahel. kui tervislikke põhjuseid ei ole ja soovitakse muudel põhjustel.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.05 14:28; 14.05 14:42; 14.05 22:08; 14.05 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No tehniliselt jah, sest NIPT-i tulemuse saab 7-10 päeva jooksul. Abordisooviga võid igal tööpäeval naistekliiniku valvekabinetti kohale minna ja vastavalt raseduse suurusele ja vabade aegade võimalusele abordiaja saada.
Ma muidugi sügavalt tahan uskuda, et lapsevanemaks ei soovi saada naine kes puhtalt “vale soo” pärast abordi teeks!!!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ise sain ka nipt testi tulemuse 11 nädalal, oli vist äkki 11+2 mul siis(ma ei tea muidu kaua aborti saab teha?).
Teada saime et perre tuleb neljas poiss. Abordi mõtteid pole iialgi olnud, ammugi mitte soo pärast. Pigem on ülimalt oluline olnud, et terve laps sünniks,olgu siis pliks või poiss

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sattusin just hiljuti vaatama dok filmi Indiast, sealses kylas oli see rohkem nagu reegel kui erand. Naised hankisid rasedusi nii kaua kuni laps tuli poeg, tydrukud läksid enamuses aborti. Ysna vööras vaadata.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohtades, kus see levinud probleem on(Indias ja kas mitte Hiinaski polnud noori mehi tunduvalt rohkem kui naisi) pööratakse sellele rohkem tähelepanu. Et ei öelda sugu. Aga see puudutab siis teist ja kolmandat trimestrit, vaevalt et keegi varem mingeid soo teste tegema hakkab.

Arvan, et Eestis on see võimalik, kui lihtsalt praktikas õigesti ajastada. St saada kromosoomid teada ja veel 11 nädala sisse ära mahtuda.
Sellele vist ei ole keegi tähelepanu pööranud, sest meil ei ole sellist ühe soo massilist eelistamist.

Aja panemise(esmakordse arsti juurde mineku) ja abordi vahele ilmselt mingit kohustuslikku ooteaga ei ole planeeritud, sest ajaline piir(11 nädalat) surub peale. Inimene võis ju ka alles eile ise teada saada, et rase on. Noh, kui on kümnes nädal, ei anna ju enam oodata.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.05 22:00; 14.05 22:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

.

+1
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.05 14:28; 14.05 14:42; 14.05 22:08; 14.05 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohtades, kus see levinud probleem on(Indias ja kas mitte Hiinaski polnud noori mehi tunduvalt rohkem kui naisi) pööratakse sellele rohkem tähelepanu. Et ei öelda sugu. Aga see puudutab siis teist ja kolmandat trimestrit, vaevalt et keegi varem mingeid soo teste tegema hakkab.

Arvan, et Eestis on see võimalik, kui lihtsalt praktikas õigesti ajastada. St saada kromosoomid teada ja veel 11 nädala sisse ära mahtuda.

Sellele vist ei ole keegi tähelepanu pööranud, sest meil ei ole sellist ühe soo massilist eelistamist.

Aja panemise(esmakordse arsti juurde mineku) ja abordi vahele ilmselt mingit kohustuslikku ooteaga ei ole planeeritud, sest ajaline piir(11 nädalat) surub peale. Inimene võis ju ka alles eile ise teada saada, et rase on. Noh, kui on kümnes nädal, ei anna ju enam oodata.

muutsid vist oma postitust.
no minul on kogemus panoramaga, et kui minna 9ndal nädalal tegema, siis väga paljud peavad minema uuesti, materjali veel vähe. mul endal oli nii. uurisin, kas olen ernad, ei olnud. seega, see ei ole parim ja kindel test, et saad 11ndaks nädalaks tulemuse.
teiseks, kui teed sellise testi kuskil, siis aborti võiks minna tegema kuskile mujale. ei ole loogiline, et tegid testi 2 nädalat tagasi, aga said teada just ja jooksed kohe aborti tegema. lisaks peaksid olema juba kuskil arvel ka, kui sugu õige, siis peaksid ju tegema oscar uuringuid jne. haiglad muidugi erinevate süsteemide peal, aga peab ikka tahtmine olema. lihtsalt ei ilmu enam ämmaemanda vastuvõtule, muuseas pole enam rase.
ühesõnaga tehniliselt võimalik, aga praktikas päris amoraalne protsess.
lihtsalt mõtted, et kuidas see peaks käima..

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 14.05 14:28; 14.05 14:42; 14.05 22:08; 14.05 22:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kohtades, kus see levinud probleem on(Indias ja kas mitte Hiinaski polnud noori mehi tunduvalt rohkem kui naisi) pööratakse sellele rohkem tähelepanu. Et ei öelda sugu. Aga see puudutab siis teist ja kolmandat trimestrit, vaevalt et keegi varem mingeid soo teste tegema hakkab.

Arvan, et Eestis on see võimalik, kui lihtsalt praktikas õigesti ajastada. St saada kromosoomid teada ja veel 11 nädala sisse ära mahtuda.

Sellele vist ei ole keegi tähelepanu pööranud, sest meil ei ole sellist poiste massilist eelistamist. Sellepärast üldse saabki teisel trimestril ka soo teada.

mul jääb arusaamatuks, miks saabki teisel trimestril soo teada? et riik ei ole muutnud tasulisi kalleid teste tasuta ja kohustuslikuks, sest meil ei ole probleemi poiste massilise eelmistamise osas?

Pidasin tegelikult silmas seda, et üldse soo teada saab. Kui oleks väga levinud, et oodatud on näiteks ainult poisid, siis ilmselt ei öeldaks üldse sugu(ka hilisemas UH uuringus).
Ma täpselt ei saanud aru, mida sa mõtlesid, aga ehk mu selgitus aitas.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.05 22:00; 14.05 22:37;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas Niptify testiga ei olnud nii, et kui teha see esimesel võimalusel, siis kromosoomhaiguste vastused saadetakse etteantud aja sees, aga lapse sugu kohe ei avaldata. Just et vältida soopõhiseid aborte. Võin ka eksida, ise ei teinud seda testi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas Niptify testiga ei olnud nii, et kui teha see esimesel võimalusel, siis kromosoomhaiguste vastused saadetakse etteantud aja sees, aga lapse sugu kohe ei avaldata. Just et vältida soopõhiseid aborte. Võin ka eksida, ise ei teinud seda testi.

Minu teada oli ka nii aga ma pole kindel. Võib-olla mäletan valesti.

Teemasse, ma küll usun, et nii mõnigi jookseks soo pärast aborti tegema, inimesi on ju igasuguseid. Lugesin just pere&kodu artiklit ka kus üks pere ei saanud kolmandat last, sest 3 korda vedada ei saa ja äkki tuleb poiss. Kui on tugev soo eelistus ja kinnisidee, siis ei tea kunagi mida inimene on võimeline tegema.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Abort on lubatud kuni 11+6 ja oleks väga keeruline, kuigi teoreetiliselt võimalik, niimoodi aborti teha. Mina lugesin nende kodulehelt, et NIPTIFI testi tehakse alates 10+ nädalast (on öeldud, et “soovi korral määratakse ka loote sugu” ja vastused tulevad kuni 10 tööpäeva, seega ei jõuaks. Kui mingi erikõva kiiksuga rase oleks, siis ehk suruks sellise asja läbi, aga massiline või kasutatav ei saa see küll kuidagi olla.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin just arsti juures, arutasime muuhulgas ka Niptify testi tegemist/ mitte tegemist. Minu väga lugupeetud ja tunnustatud naistearst ütles, et nende uute testidega on reaalsuseks muutunud see, et justnimelt seda osad naised peale vastuste teadasaamist teevadki, s.t saavad soo teada ja jõuavad veel ka abordi teha. Jah, meil siin Eestis. Jah, uskumatu. Mehega kodus just rääkisime ja lahendus võiks olla soo avaldamise keelamine kuna täna on reaalne praktika naistearstidel, et naised teevad selle tulemusel siiski aborti. Kui seda poleks rääkinud mu oma arst, siis peaksin seda külajutuks, paraku on neil vastuvõttudel sellist seltskonda küll 🙁

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin just arsti juures, arutasime muuhulgas ka Niptify testi tegemist/ mitte tegemist. Minu väga lugupeetud ja tunnustatud naistearst ütles, et nende uute testidega on reaalsuseks muutunud see, et justnimelt seda osad naised peale vastuste teadasaamist teevadki, s.t saavad soo teada ja jõuavad veel ka abordi teha. Jah, meil siin Eestis. Jah, uskumatu. Mehega kodus just rääkisime ja lahendus võiks olla soo avaldamise keelamine kuna täna on reaalne praktika naistearstidel, et naised teevad selle tulemusel siiski aborti. Kui seda poleks rääkinud mu oma arst, siis peaksin seda külajutuks, paraku on neil vastuvõttudel sellist seltskonda küll ????

Täiesti uskumatu! Nagu Indias…
Sugu võiks ju avaldada nt 12+ nädalal, kui selliseid juhtumeid siiski esineb.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin just arsti juures, arutasime muuhulgas ka Niptify testi tegemist/ mitte tegemist. Minu väga lugupeetud ja tunnustatud naistearst ütles, et nende uute testidega on reaalsuseks muutunud see, et justnimelt seda osad naised peale vastuste teadasaamist teevadki, s.t saavad soo teada ja jõuavad veel ka abordi teha. Jah, meil siin Eestis. Jah, uskumatu. Mehega kodus just rääkisime ja lahendus võiks olla soo avaldamise keelamine kuna täna on reaalne praktika naistearstidel, et naised teevad selle tulemusel siiski aborti. Kui seda poleks rääkinud mu oma arst, siis peaksin seda külajutuks, paraku on neil vastuvõttudel sellist seltskonda küll ????

Aga äkki tänu sellele, et on varakult võimalus sugu teada saada, sünnib just mõni laps rohkem?
Inimesed koos elama hakates arutavad ju läbi, mitut last nad soovivad/endale võimaldada saavad. Sissetulekud, elamispinna suurus ja muud faktorid. Üks asi on ju lapse saamine, aga suureks kasvatada, ära koolitada, ellu aidata tuleb ka (inimeste arvamused lapsi saades on muidugi erinevad). Naine ja mees võtavad näiteks vastu otsuse, et saavad endale lubada 2 last. Ideaalne oleks kui need oleksid poiss ja tüdruk. Aga sünnib järjest 2 poissi. Arv ja võimaluste piir on täis. Aga soov tütart saada võib-olla ikkagi on. Tuttavad ka küsivad, et no millal siis kolmas sünnib, tüdrukut ju ka ikka vaja. Ehk sünniks, kui teaks, et on soovitud sugu laps. Minu suhtlusringkonnas on mitu peret, kus täpselt selline olukord olnud- saaks selle kolmanda lapse, kui teaks… Kuna pole võimalust teada olnud, ongi jäänud sündimata.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.05 11:26; 26.05 14:18;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu suhtlusringkonnas on mitu peret, kus täpselt selline olukord olnud- saaks selle kolmanda lapse, kui teaks… Kuna pole võimalust teada olnud, ongi jäänud sündimata.

Aga kui siis saad teada, et ikkagi on poiss (eelnevalt 2 ees) ja ei tulegi tüdruk? Siis abort?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Pelgus see nt võimalik ei ole. Nad teevad alles konsultatsiooni peale oscar testi seega 12 nädalat siis ammu läbi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu suhtlusringkonnas on mitu peret, kus täpselt selline olukord olnud- saaks selle kolmanda lapse, kui teaks… Kuna pole võimalust teada olnud, ongi jäänud sündimata.

Aga kui siis saad teada, et ikkagi on poiss (eelnevalt 2 ees) ja ei tulegi tüdruk? Siis abort?

Ei oska öelda. Samas ju võimalik? Inimeste arvamused, soovid ja käitumine erinevad ju.
Mul endal 2 last ja pole kunagi rohkem soovinudki, seega ennast selline mure ei vaeva.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 26.05 11:26; 26.05 14:18;
To report this post you need to login first.
Näitan 22 postitust - vahemik 1 kuni 22 (kokku 22 )


Esileht Lapse ootamine Soopõhine abort – kas tõesti võimalik?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.