Esileht Imetamine soor?

Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )

Teema: soor?

Postitas:

Tere,

Kuidas teil avaldus soor? Laps kohe 3 nädalane, saanud ainult rinda. Iga toitmiskord umbes 40 min. Algusest peale maadelnud katkiste ja valulike nibudega. Määrinud ja teinud kõik võimalike asju, et ära saada. Vahepeal paremaks läinuf ja siis jälle sama valusaks tagasi nagu algul, et võtab pisara silma. Ühest rinnast ilma nibukaitsmeta toita peaaegu, et ei saagi. Teisest sööb ilma, aga siiski valulik. Samuti ka imetamise lõpus tekib kerge sügelus ja selline valu nagu nibu torgataks nõelaga. Tundub nagu lapsel oleks keel õrnalt valge, olen proovinud ka seda mineraalveega puhastada aga ei midagi. Nibud ikka lõhedes, üks päev parem teine päev jälle hullem….

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 14:28; 24.01 21:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alguses ongi normaalne, et nibud valusad. See võib kesta kuni 2 kuud isegi, kuni nibud harjuvad sellise koormusega. Ma käisin ka alguses toas ilma rinnahoidjata, et nibud õhku saaks ja paraneksid. Määri nibudele rinnapiima, aitab päris kiiresti valusate nibude vastu. Apteegis on veel müügis multi-mam kompressid, need ka väga kiire valuvastase toimega. Määri nibudis kindlasti mingi kreemiga, kas lanoliiniga või lausa vaseliiniga kui väga katkised on, et hoida neid lõhenemast. Ise kasutasin vaseliini imetamisõnustaja soovitusel. Mul endal läksid nibud täiesti sodiks, et pidin kaks päeva piima välja pumpama ja pudelist andma.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alguses ongi normaalne, et nibud valusad. See võib kesta kuni 2 kuud isegi, kuni nibud harjuvad sellise koormusega. Ma käisin ka alguses toas ilma rinnahoidjata, et nibud õhku saaks ja paraneksid. Määri nibudele rinnapiima, aitab päris kiiresti valusate nibude vastu. Apteegis on veel müügis multi-mam kompressid, need ka väga kiire valuvastase toimega. Määri nibudis kindlasti mingi kreemiga, kas lanoliiniga või lausa vaseliiniga kui väga katkised on, et hoida neid lõhenemast. Ise kasutasin vaseliini imetamisõnustaja soovitusel. Mul endal läksid nibud täiesti sodiks, et pidin kaks päeva piima välja pumpama ja pudelist andma.

Olen kasutanud kohe teisest päevast alates nii kompresse kui ka purelani. Ikka lõhenevad. Olen käinud ka paar päeva pm alasti toas. Ikkka lõhenevad. Proovinud ka rinnapiima varianti, ei miskit. Nüüd on rindades peale imetamist ka torkiv valu. Vahepeal ka lihtsalt niisama torgib. :/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 24.01 14:28; 24.01 21:33;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Äkki on piimajuha piima niivõrd täis ja seepärast tunned valulikkust.
Kas 40min ühest rinnast?
Mulle soovitas arst 15 min ühest rinnast ja teisest rinnast 25min.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tere, seeninfekktsiooni korral on järgmised tunnused: ebamugavustunne imetamise ajal ja vahetult pärast ; äkki tekkinud rinnanibude valulikkus; põletav valu (kiirgub rinna sisemusse); terav tulistav valu sügaval rinnas; sügelustunne rinnanibu piirkonnas; ketendus; nahk võib nibu piirkonnas olla muutusteta; soor lapse suus; nahalööve mähkmepiirkonnas. Leevendusviisiks ja raviks on valuvaigistid ja külmad, kuivad aplikatsioonid (geelikott, jääkuubikud vms); korrigeerida dieet – vähendada rafineeritud suhkru sisaldust; piirata alkoholi, juustu ja nisutoodete kasutamist; rindade hooldus – imetamise järgselt õhuvannid, vajadusel ravi Daktarin geeliga;vältida vannis käimist pereliikmetega;Puuvillane pesu ja selle hooldus; adekvaatne hügieen; lapse ravi Daktarini suugeeliga 3-4 x päevas; mähkmepiirkonna ravi; lapse mänguasjade hooldus.
Muidu kas Te olete oma nibud üle vaadanud, piima villi ei ole? Piima vill on valkjas või kollakas laiguke, tavaliselt rinnanibu ülemises osas; ümbritsev ala on punetav ja tundlik ning põhjustab valu imetamise ajal.
Samuti mina arvan, et asi võib olla vales imetamise asendis. Õige imetamis asend on, kui 1)nibuvälja on suust allpool näha vähem kui ülal – see näitab, et imiku keel ulatub piimajuhadeni ning piim pressitakse välja. 2)Suu on laialt avatud. 3)Alahuul on väljapoole pööratud. 4)Imiku lõug puudutab rinda. 5)Põsed on ümarad ja punnis 6)Ei kostu lutsutamist, luristamist, vaid neelamist.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 5 postitust - vahemik 1 kuni 5 (kokku 5 )


Esileht Imetamine soor?

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.