Esileht Pereelu ja suhted Soorollide mõjud mehe-naise suhetes

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )

Teema: Soorollide mõjud mehe-naise suhetes

Postitas:

Viimasel ajal on palju räägitud soorollidest ja sooneutraalsusest.
Tavaliselt on soorollid perekonnas jaotunud nii, et mees on peretoitja ja naine teeb majapidamistöid ning kantseldab lapsi. Ja üsna tavaline on see, et naine käib lisaks kõigele ka tööl. Nii oli see perekonnas, kus kasvasin ja nii on see ka kõikide mu tutvusringkonda jäävate perekondade peres.
Seejuures peetakse oluliseks, et mees on peamine perekulude kandja, eriti kui naine on väikelapsega kodune.
Täna tehes poolaasta kokkuvõtet avastasin, et lisaks toidule, kütusele-autole, lasteasjadele on minu kanda jäänud ka kõik kommunaalkulud. Kuna oleme mehega mõlemad eraettevõtjad ja sissetulekud olenevad projektidest, siis arveid tasub see, kellel parajasti raha on. Tuleb välja, et mehe elu minu kõrval on olnud lill. Ta ei ole eriti teinud tööd, ainult nii palju, et saada omale taskuraha ja mõned korrad poes leiba ja piima ostmas käia..
Kuna ma olen selline suur ja tugev, siis mind see eriti ei morjenda. Ei ole ju kuskil kirjas, et mees peab pere põhikulud kandma.
Ainus probleem on selles, et viimasel poolaastal ei ole mees mind erutanud. Ta on küll väga hoolitsev, õrn ja huvitav, aga minu ajus ei teki plahvatust, mul ei teki iha ega kirge.
Kuna mees ei täida nö ajaloolist soorolli ehk siis ei ole peretoitja, suur ja tugev, kõikvõimas isane:)ei tunne ma end alateadlikult õrna naisena?
Võtan meest kui sõpra või hoolealust?
Või on asi hoopis milleski muus?

Heameelega kuulaks nende naiste kogemusi ja tundeid, kes on samuti perepea rollis? Kuidas on teile soorollide peapeale pööramine mõjunud?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.06 13:12; 09.06 17:18; 10.06 13:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida paganas on ühist hõlpelu nautival ning oma naist koormaval töllil ja soorollidel? Ma alati imestan siin neid teemapüstitusi, kus mingi mölaka halb käitumine puhutakse mingiks soorollide konfliktiks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

siin pole tõesti soorollidega midagi pistmist. tüüp laseb sinu seljas liugu ja see sind häiribki.

kui tööd teed sina rohkem, siis tema võiks enda kanda võtta laste kantseldamise, koristamise jms, et panus oleks võrdne.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui probleem on olnud viimasel poolaastal ja sa alles nüüd avastasid, et sina oled rohkem teeninud, siis ei pruugi asi just raha sissetoomises olla.

me ka just vaatasime oma finantse üle siin ja leidsime, et mina teenisin eelmisel aastal 15 korda rohkem kui mees. Aga probleemi ei ole, sest me kumbki anname pere toimetulekusse oma panuse ja mõlemad pingutame selle nimel, et teisel parem oleks. Nt kui mehel oli tööl vähem tegemist või vahepeal üldse projekte ei olnud, siis tegeles ta intensiivselt kõige kodusega, igasugu organiseerimistega, remonditöödega, arvete ja raamatupidamisega jne. sinu puhul ei paista see nii olevat? Ehk tuleneb su vastumeelsus sellest, et sulle tundub, et mees ei tee ei tööd ega kodus midagi ja sina muudkui rabad kahel rindel?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.06 13:57; 11.06 16:09; 13.06 16:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik muidugi ei ole alati nii must-valge, aga viimasel postitajal on õigus, et viimasel ajal tundub mees tõesti kuidagi äpu. Ta küll vahel pingutab ja püüab, aga rääkides kui palju see temalt energiat ja jõudu nõuab, mõjub ta väga nõrgana.
Kui nüüd tagantjärgi targutada, et mis abiellusid ja tegid lapsi nii nõrga mehega, siis alguses olime me võrdsed.
Laste saamine on mind kuidagi tugevaks ja võimekaks teinud:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.06 13:12; 09.06 17:18; 10.06 13:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui kokkuvõtete tegemisel ei näe peale mammona panuse muud…….siis pole ka imestada miskit. Ei imesta kägude kraaklemine, ei imesta üldse inimese juhmus, ei imesta ka naise võimetus kanda \”võrdõiguslikkust\” kus tegelikult ongi asi üles ehitatud nõudmisele ja saamisele. Üks pereelu sisaldab ikka palju enamat sellest, kes kui palju teenib enam.
Kuid, kui on vaja vaid ettekäänet/põhjust, siis sobib ka vähem teenimine.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]kasutusel kirjutas:[/small]
[tsitaat]Kui kokkuvõtete tegemisel ei näe peale mammona panuse muud…….siis pole ka imestada miskit. Ei imesta kägude kraaklemine, ei imesta üldse inimese juhmus, ei imesta ka naise võimetus kanda \”võrdõiguslikkust\” kus tegelikult ongi asi üles ehitatud nõudmisele ja saamisele. Üks pereelu sisaldab ikka palju enamat sellest, kes kui palju teenib enam.
Kuid, kui on vaja vaid ettekäänet/põhjust, siis sobib ka vähem teenimine.[/tsitaat]

Ma ei usu, et normaalne naine ajaks taga mingit \”võrdõiguslikkust\”. On juba looduslikud iseärasused nagu rasedus, imetamine ja väikelapse hooldamine, mis paneb naise olukorda, kus ta peab mõnda aega kellestki sõltuma.
Ja kui naine võtab peretoitja rolli, siis ta võib tõesti avastada end olukorrast, kus hüved mida mees pakub nagu kena seltskond,vestluskaaslane ja lapsega mängimine ei olegi enam prioriteetsed, vaid palju tähtsam on, et mees pakub võrdset täiskasvanulikku toetust ehk siis võtab osa majanduskulusid enda kanda. Ja kui ta seda ei tee, tekib tunne et tegu on hoolealusega, keda toidad ja hooldad nagu ühte lastest:)

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.06 13:12; 09.06 17:18; 10.06 13:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

kui mees ei osale pere majanduses vähemalt võrdse partnerina, taandub ta tõepoolest lapse seisundisse. (erijuhte kindalsti on, aga las need jäävad. praegu on tegemist lihtsalt mugava mehega.)

muidugi ta ei eruta sind, sa oled talle ju nagu ema: kannad ta elamiskulud, pesed, keedad ja koristad ta järelt.
mille poolest ta su teistest lastest erineb?
et tahab sinuga seksida?

kes tahakski mingi motherf***eriga seksida???
ega sa mingi pedofiil ole. hakaku mehena panustama, küll sa siis teda ka mehena võtad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]kasutusel kirjutas:[/small]

Ma ei usu, et normaalne naine ajaks taga mingit \”võrdõiguslikkust\”. On juba looduslikud iseärasused nagu rasedus, imetamine ja väikelapse hooldamine, mis paneb naise olukorda, kus ta peab mõnda aega kellestki sõltuma.
[/tsitaat]

See küll nüüd hädavajalik pole. Sõltuvalt sissetulekutest võib naine ka täiesti iseseisvalt kõige sellega toime tulla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.06 14:40; 10.06 16:53; 10.06 17:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

See küll nüüd hädavajalik pole. Sõltuvalt sissetulekutest võib naine ka täiesti iseseisvalt kõige sellega toime tulla.[/tsitaat]

Jah, ja mees ka – käia tööl ja hoolitseda imiku eest. Aga miks peaks?

Mis puutuvad antud teemasse soorollid? Ma pole kuulnud sellisest soorollist, et üks partneritest teeb kõik ja teine mitte midagi. Sooroll tähendab tööjaotust perest traditsioonlisel viisil, mitte seda, et üks teeb rohkem kui teine.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 10.06 16:50; 10.06 16:54; 10.06 17:11; 10.06 20:40; 11.06 18:32; 11.06 18:34; 12.06 17:25; 13.06 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Jah, ja mees ka – käia tööl ja hoolitseda imiku eest. Aga miks peaks?[/tsitaat]

Ma ei väitnud, et naine, kes iseseisvalt hakkama saab, peaks imiku kõrvalt tööl käima.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.06 14:40; 10.06 16:53; 10.06 17:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]kasutusel kirjutas:[/small]

Ma ei usu, et normaalne naine ajaks taga mingit \”võrdõiguslikkust\”. On juba looduslikud iseärasused nagu rasedus, imetamine ja väikelapse hooldamine, mis paneb naise olukorda, kus ta peab mõnda aega kellestki sõltuma.
[/tsitaat]

Täpselt samuti sõltub mees sel ajal naisest – kui naine ei hoolitseks imiku/väikelapse eest, ei saaks mees tööl käia.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 10.06 16:50; 10.06 16:54; 10.06 17:11; 10.06 20:40; 11.06 18:32; 11.06 18:34; 12.06 17:25; 13.06 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma ei väitnud, et naine, kes iseseisvalt hakkama saab, peaks imiku kõrvalt tööl käima. [/tsitaat]

VH on alles 10a olnud. Ja mis saab siis, kui see lõpeb?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 10.06 16:50; 10.06 16:54; 10.06 17:11; 10.06 20:40; 11.06 18:32; 11.06 18:34; 12.06 17:25; 13.06 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

VH on alles 10a olnud. Ja mis saab siis, kui see lõpeb?[/tsitaat]

Ma ei pidanudki tegelikult VH silmas, aga eks ole seegi abiks. Mina suutsin oma ettevõtte niipalju iseseisvalt tööle panna, et peale lapse sündi esimese poole aasta jooksul ei pidanud suurt midagi tegema. Järgmised 3a saan aga suurepäraselt kodus arvuti taga asjad aetud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 10.06 14:40; 10.06 16:53; 10.06 17:23;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas need soorollid ikka mujal esinevad kui ajus ja mõtlemises ? Pigem on tegemist tööjaotusega. Kui peres igaüks teeb midagi, mida ta hästi oskab ja suudab ja seda siis ka teistele mõeldes, siis ongi kõik tööd tehtud. Lapsi sünnitada ja nurgavoodis olla mees mingi valemiga ei saa, eks ta siis samal ajal teeb teisi töid.
Ma ei tea kust see mees-peretoitja roll on tulnud. Tundub see ikka viimase aja mõtlemise tulemusena. Mõisa ajal, talude ajal, rügasid naised kui segased. Pealesõja aegne aeg, kus mehed kas siberis või surnud, noo sealgi naised oli peretoitjad.
Kuskohast see mees-peretoitja roll siis pärit on ?

Teine jutt, kui mees ei eruta enam.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

ära nüüd üle ka mõtle.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Ma ei pidanudki tegelikult VH silmas, aga eks ole seegi abiks. Mina suutsin oma ettevõtte niipalju iseseisvalt tööle panna, et peale lapse sündi esimese poole aasta jooksul ei pidanud suurt midagi tegema. Järgmised 3a saan aga suurepäraselt kodus arvuti taga asjad aetud. [/tsitaat]

Ja mehe funktsioon oleks mis? Seemnepurse?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 10.06 16:50; 10.06 16:54; 10.06 17:11; 10.06 20:40; 11.06 18:32; 11.06 18:34; 12.06 17:25; 13.06 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Soolise võrdõiguslikkuse seadus keelab kõik soorollid ära. Selline seksistlik naisi alandav teemapüstitus vääriks juba kohtusse kaevamist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

VH on alles 10a olnud. Ja mis saab siis, kui see lõpeb?[/tsitaat]
Sünnitasin 19 aastat tagasi ja ei olnud koragi mehe ülalpidamisel. Raha saab teha ka lapse kõrvalt, kui nupp nokib.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.06 12:58; 11.06 13:00; 11.06 15:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]

Ja mehe funktsioon oleks mis? Seemnepurse?[/tsitaat]Mehe funktsioon on naisega võrdselt last kantseldada/kasvatada. Sest ma küll ei viitsi ennast mitmeks aastaks kinni panna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.06 12:58; 11.06 13:00; 11.06 15:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Mehe funktsioon on naisega võrdselt last kantseldada/kasvatada. Sest ma küll ei viitsi ennast mitmeks aastaks kinni panna.[/tsitaat]
Mehele pole seda oskust looduse poolt kaasa antud (väga vähestel on). Neile on see nagu kohustus.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.06 15:48; 13.06 12:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]
Mehele pole seda oskust looduse poolt kaasa antud (väga vähestel on). Neile on see nagu kohustus.[/tsitaat]
Samamoodi oli mulle kui naisele, see kohustus. Vabatahtlikult ei tahaks keegi olla väsinud, magamata, käsist-jalust seotud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.06 12:58; 11.06 13:00; 11.06 15:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mehele pole seda oskust looduse poolt kaasa antud (väga vähestel on). Neile on see nagu kohustus.[/tsitaat]

Ja siis? Eks siis õpib. Minule ka ei olnud mähkmevahetamisoskust sündides kaasa antud, pidin täpselt samamoodi õppima. Söögitegemisoskust ka õppisin ja koristamisoskust ja väga paljusid teisi asju veel. Kui mees just sügava vaimupuudega ei ole, siis on temagi õppimisvõimeline.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 09.06 13:57; 11.06 16:09; 13.06 16:15;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mehele pole seda oskust looduse poolt kaasa antud (väga vähestel on). Neile on see nagu kohustus.[/tsitaat]

Ma olen siis mingi värdnaine – ma küll ei osanud lambist imiku eest hoolitseda, mähkmeid vahetada jms, kõike pidin õppima! Mähkmevahetus, öine ülevalolek, ikka oli nagu kohustus, mitte lõbu. Kas keegi naudib sitahaisu, pidevat koristamist ja magamatust?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 10.06 16:50; 10.06 16:54; 10.06 17:11; 10.06 20:40; 11.06 18:32; 11.06 18:34; 12.06 17:25; 13.06 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]
Mehe funktsioon on naisega võrdselt last kantseldada/kasvatada. Sest ma küll ei viitsi ennast mitmeks aastaks kinni panna.[/tsitaat]

Jah. Või siis mõlema soovil nii, et üks teenib raha ja teine kantseldab last. Keegi naisterahvas eespool kirjutas aga, et tema tuleb kõigega üksi toime – nii rahateenimise kui ka lapsega. Kindlasti tuleb. Aga miks peaks?

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 10.06 16:50; 10.06 16:54; 10.06 17:11; 10.06 20:40; 11.06 18:32; 11.06 18:34; 12.06 17:25; 13.06 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Idiootide paraad(tundukse olema emaste kägudega tegemist).
Andke nüüd endile ka pisut aru! Alustuseks loeks teemaalgataja teksti rida realt, mitte diagonaalis. Perekond POLE pelgalt finantsinstants, kus tulukus paneb paika \”tõõlise\” vajakuse!
Jah, raha pole paha, kuid kui enamat mehe-naise suhtes ei näe, siis suhe \”võrdsete\” tasandil?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

21.sajandil ei peaks lääne inimese mõtteviisis küll olema soorolli, kus mees on pere toitja ja naine laste kantseldaja!

Normaalses peres teeb kumbki seda, mis paremini välja tuleb ja milleks jõudu ja mõistust on.

Mina teenin mehest 10x rohkem, aga ega ma sellepärast rohkem ei tööta – lihtsalt eriala on selline tasuv. Ja süüa teen valdavalt mina .- kuna oskan ja meeldib. Samas on kümneid töid ja tegevusi, mis mulle tüütud, mida ma ei oska ega taha teha – need on mehe teema.

Ja nii elame juba 20+ aastat, ilma ühegi tülita raha teemadel. Oleme täpselt võrdsed partnerid ja rahaga pole seal midagi pistmist.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 16:49; 13.06 09:39;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]21.sajandil ei peaks lääne inimese mõtteviisis küll olema soorolli, kus mees on pere toitja ja naine laste kantseldaja!

Normaalses peres teeb kumbki seda, mis paremini välja tuleb ja milleks jõudu ja mõistust on.

Mina teenin mehest 10x rohkem, aga ega ma sellepärast rohkem ei tööta – lihtsalt eriala on selline tasuv. Ja süüa teen valdavalt mina .- kuna oskan ja meeldib. Samas on kümneid töid ja tegevusi, mis mulle tüütud, mida ma ei oska ega taha teha – need on mehe teema.

Ja nii elame juba 20+ aastat, ilma ühegi tülita raha teemadel. Oleme täpselt võrdsed partnerid ja rahaga pole seal midagi pistmist.[/tsitaat]

Ka 21. sajandil võib mõnes peres ühele sobida laste kantseldamine ja teisele rahateenimine. Ja ka sellises peres ei pruugi olla ühtegi tüli raha teemal ja ka need partnerid on täiesti võrdsed.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt 10.06 16:50; 10.06 16:54; 10.06 17:11; 10.06 20:40; 11.06 18:32; 11.06 18:34; 12.06 17:25; 13.06 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat] [small]Kägu kirjutas:[/small]

Mehele pole seda oskust looduse poolt kaasa antud (väga vähestel on). Neile on see nagu kohustus.[/tsitaat]Mida asja??? Huvitav, kas see on naisterahva kommentaar?

Nii, et siis ikka ja jälle jõuame sinna, et kõik ebameeldivad ja tüütud tööd jmt. on naiste kohustus ja meeste roll on vaid oleleda ja heaolu nautida? Mees ei saa kodus koristada, kuna see on tüütu, mees ei saa süüa teha või nõusid pesta, kuna see on alandav, mees ei saa imikuga tegeleda, kuna see on väsitav jne. jne.?
Uskumatu, milliseid tegelasi täna päeval IKKA VEEL olemas on, kes õigustavad ja leiavad vabandusi, miks mehed ei pea kodus lillegi liigutama. Ja kurat, sa ära hakka siin nüüd kirjutama sellest, kuidas (näiteks korteris elav) mees teeb kodus koguaeg meestetöid a la vahetab lambipirne ja parandab torusid!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.06 19:18; 12.06 21:46;
To report this post you need to login first.
Postitas:

inimesed on ikka imelikud….
minul on raha (palju raha) dets.-veebruar ja mai-sept.
naisel on vähe raha kogu aeg…
minu raha eest remonditakse autosid ostetakse kütuseid ja tehakse majale juurdeehitust….
krt ja sel mõnel kuul aastas kui olen sunnitud naiselt mingi tühise asja pärast raha küsima, oi bljaad kus siis alles kisa….
otsustasin siis majaehtuse pooleli jätta auto remontimata kütust ka enam ei ostnud…. krt jälle kisa, olenemata, et mul raha oli…
saa siis aru mida need naised tahavad

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 38 )


Esileht Pereelu ja suhted Soorollide mõjud mehe-naise suhetes

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.