Esileht Kodunurk Soov maisi kasvatada!

Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )

Teema: Soov maisi kasvatada!

Postitas:

Sooviks sel aastal maisi kasvatada?
Ehk jagate oma kogemusi ja nippe, kes kasvatanud 🙂

Lugesin, et kasvupinnas ei tohiks olla märg ja raske savisegune.
No vot, just selline pinnas mul ongi.
Mõtlesin, et paneks maisi maitsetaime kasti kasvama ( ca 40- 50 cm kõrge), sobiks talle seal?
On maisi kerruline kasvatada?
Ma olen nii roheline kasvataja veel, seega kellegi kogemused tuleks väga kasuks.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kas saab maisi üldse Eestis kasvatada? Arvasin, et meie suvi on selleks liiga lühike. Vanasti kasvatati maisi kolhoosipõldudel loomasöödaks. Silo vist tehti sellest. Aga tõlvikud ei saanud iial sügiseks valmis.
Aga äkki on tänapäeval mingid uued, kiirvalmivad sordid? Maitsetaimekasti jaoks peaks olema mingi kääbusvariant ka, tavaline maisitaim ei mahu sinna iial ära.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saab edukalt kasvatada. Söögiks sobib suhkrumais. Kasvatad taimed ette. Öökülma ohu möödudes mai teisel poolel istutad välja. Ei usu, et maitsetaimekastis kasvab, juurtele liiga vähe ruumi. Aga kui seemnepakil nii kirjas, siis proovi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Milleks sa seda kasvatada tahad? Selliseid kollaseid valmis kõvade kollaste teradega tõlvikuid Eestis ei valmi, see unusta kohe ära. Avamaal mitte ja isegi kasvuhoones on kahtlane (pole viitsnud proovida). Heal juhul saad pooleteisemeetrised taimed ja piimvalmid tõlvikud, parajad minimaisiks. Aga sama hästi saad neid kuskilt põllu pealt hilissuvel, maisi kasvatatakse söödaks päris palju nt Lõuna-Eestis.
Maisi juur on suur, muidu ei seisaks pikk taim püsti ja ma usun, et rõdukastis jääb talle kitsaks ja pealegi tekib küsimus, kuidas kast + kõrge kõrreline püsti seisavad.
Pane parem mingit tänuväärsemat maitserohelist maha, mida saab pikemalt tarvitada: basiilik kasvab hästi potis, till, talisibul + muud maitsetaimed (salvei, iisop, mis meeldib)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

Minu ema on aastaid kasvatanud maisi. Jätkame ka edaspidi.
Saagikus ja nende kõvade kollaste tõlvikute valmimine oleneb aastast. Viimased aastad oleme neid ikka saanud, ehkki lapsed söövad enamiku tõlvikuid nö pehmest peast ära. Ka niimoodi pehmena krõbistada on väga maitsev.
Maisi kasvatame avamaal, enne külvame tuppa külvikasti, sealt istutame ümber. Pinnas on meilgi just see savine ja raske, aga samas asukoht selline (Setumaa), kus sademeid võrreldes kesmisega suviti vähem ja päikest rohkem.
Suuri ootusi ole kunagi hellitanud, aga alati on midagi ikka välja tulnud. Mina soovitan proovida.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hru¨t¨ov üritas ka seda kampaania korras kasvatada, aga midagi ei tulnud välja.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Hru¨t¨ov üritas ka kartulitele seltsimehelikkust ja vastastikust abistamist õpetada (ruutpesiti kasvatamine) ja tegi nisust talinisu, hoides seemet miinuskraadidel, egas see polnud kartuli ja nisu süü 🙂
Seda ehk oled juba lugenud http://www.seemnemaailm.ee/articles/index.php?GID=283

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]Hru¨t¨ov üritas ka seda kampaania korras kasvatada, aga midagi ei tulnud välja.[/tsitaat]

Vastupidi- mõnes kolhoosis mõnes Eesti paigas ühel kindlal aastal tuli isegi väga hea saak. Mõned said kiita ja teised kõik pähe, samuti järgmisel aastal ei olnud endisest hiilgusest midagi järel ja süüdistused õõnestamises lendasid.

Eks kliima on nii ja naa meil siin Eestimaal. Kes oleks kunagi võinud arvata, et avamaal saab kasvatada ka viinamarju? Minu ema teeb sedagi…

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma olen peast soe, aga eelmisel kevadel panin prooviks köögiaknale potti maisiseemne kasvama. Ja ta kasvas suureks, suve keskpaigas tõstsin rõdule. Septembris keetsin lapsele maitsva tõlviku.

Lisaks kasvasid mul rõdul magusad arbuusid. Väikesed, aga väga magusad.
Tavalistes suurtes lillepottides.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Saab kasvatada avamaal nii maisi, arbuusi kui ka melonit. Kasvata lihtsalt taimed ette.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kindlasti ette kasvatada. alguses seemnekassettidesse, ja hiljem suurematesse potidesse ümber istutada. eelmisel aastal öökülmade möödudes panin avamaale, kasvasid nii kuis mühises, saime sügisel maisi nautida küll. muud midagi kui rohida…kasvasid ise

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sai pandud suhkrumaisi seemned otse põllule. Suve lõpus oli väga hea võtta noori tõlvikuid, hästi magusad, kõlbasid tervelt süüa ja salatitesse lõikuda.
Kas nad ka suureks ja kollaseks pidid kasvama nagu poes olen näinud… ei tea.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 12 postitust - vahemik 1 kuni 12 (kokku 12 )


Esileht Kodunurk Soov maisi kasvatada!

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.