Esileht Rasestumine ja lapse ootamine soov rasestuda ja kilpnäärme alatalitlus

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: soov rasestuda ja kilpnäärme alatalitlus

Postitas:
Kägu

Tere, kes on rasestunud ajal mil Ths on suurem kui 2.5mU/L? Hetkel on THS 3.15 ja soov rasestuda, kas võib õnnestuda? Perearst probleemi ei näinud aga palju lugenud, et peaks alla 2.5 olema :/

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma juba oma tegemistega küll viljatusarsti juures, aga lugu selline: siiani 1,5 aastat tsh olnud normis, mingeid muid ravimeid ei võta ja kõik teised näitajad normis.
Aga! Nüüd viimati oli 3,3 ja sain türoksiini 25mg peale, alustuseks ravi 1 kuu ja siis uuele analüüsile.

Tsh on rasestumiseks ja loote normaalseks arenguks ülioluline!

+1
0
Please wait...

Postitas:
stustu

Minul ka TSH üle 2,5. Nimelt eelmine aasta saatis naistearst mind endokrinoloogi juurde kuna mul on puudulik OV ja rasestuda pole õnnestunud. Esimesed analüüsid andsid TSH tulemuseks 2,73 ning sain peale türoksiini 25mg. Samal ajal võtsin (ka siiani veel) metformiini 2×500 päevas.
Kuu hiljem läksin kordusanalüüse andma ja ohh üllatust… TSH näit oli kerkinud üle 3. Selle peale suurendas endokas mul türoksiini annuse 50mg peale. Lisaks ütles arst, et soovitab mul 2 kuud rasedusest hoiduda ja üritame ikka selle TSH näidu alla saada. Midagi hullu ei pidavat juhtuma kui ka jään rasedaks, aga siis on tõenäosus suurem katkemisele.
Tuleval nädalal lähengi uusi analüüse andma ja veebruari alguses on ka arstivisiit. Eks siis näis kuhu poole see näit nüüd liikunud on. Kui saan selle näidu timmi, siis on ka lootust ka OV-le ning saan rohelise tule tegudele asumiseks 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Maniana

Aitäh teema eest, tänu sellele meenus, et pidin peale ravimikoguse suurendamist uuesti kontrolli minema, kuid pole läinud. Ja nüüd selline muretsemine, ei jaksa homset ära oodata, et aeg kirja panna. Vahepeal olen rasestunud. Minul on alatalitlus, suvel oli mul TSH 8,03 mIU/l, varem võtsin lisaks 75mg ning siis ütles arst, et võtaksin 100mg. Varasemalt arvasin, et see mõjutab vaid katkemise riski, kuid vaatan, et tõesti ka palju muud. Väga loodan, et mul asi enamvähem normis. Rasestusin küll esimese kuuga kui rohelise tule andsime 🙂

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja

Küsisin nõu sisehaiguste arstilt naistenõuandlas ja tema sõnul on THS 3.15 sobiv ja ej sega rasedaks jäämist ning rohud pantaks peale rasestudes ja ilmselt polevat vajalik ka esimesea kolmandikus seda teha. 🤷🏻‍♀️

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Aitäh teema eest, tänu sellele meenus, et pidin peale ravimikoguse suurendamist uuesti kontrolli minema, kuid pole läinud. Ja nüüd selline muretsemine, ei jaksa homset ära oodata, et aeg kirja panna. Vahepeal olen rasestunud. Minul on alatalitlus, suvel oli mul TSH 8,03 mIU/l, varem võtsin lisaks 75mg ning siis ütles arst, et võtaksin 100mg. Varasemalt arvasin, et see mõjutab vaid katkemise riski, kuid vaatan, et tõesti ka palju muud. Väga loodan, et mul asi enamvähem normis. Rasestusin küll esimese kuuga kui rohelise tule andsime 🙂

Palju su TSH oli, kui rasestusid?
Küsin seepärast, et mul oli dets TSH 0,001 ja jaabuaris 8,10. Ma ei reagi, mis juhtus või aeti laboris proovid sassi.
Aitäh!

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Palju su TSH oli, kui rasestusid?

Küsin seepärast, et mul oli dets TSH 0,001 ja jaabuaris 8,10. Ma ei reagi, mis juhtus või aeti laboris proovid sassi.

Aitäh!

Suve lõpus oli 8 (muudeti doosi, varasema 75mg asemel 100mg), rasestusin detsembris ja nüüd paar päeva tagasi sain proovide tulemused – nüüd on TSH üle 6. Samas ft4 oli ok.

Seda ei oska isegi arvata, mis võis TSH olla rasestudes. Mul endal on tunne, et normis pigem mitte. Aga tõenäoliselt ikkagi rasestudes oli TSH number madalam kui praegu ja nüüd siis äkki raseduse alguses jälle tõusnud (see pidi üsna tavaline olema). Igatahes perearst oli natuke imestunud, et rasedus üldse tekkis.

0
0
Please wait...

Postitas:
Maniana

Ja Kägu, mul on vähemalt tunne, et see 0,001 ja kuu pärast 8,10 tundub kuidagi veidralt suur kõikumine. Mõjutada võib aeg, millal proovi annad ning see, kas oled vahetult enne rohtu võtnud jne. Nüüd viimased reeglid on sellised, et 4h enne proovi andmist ei tohiks võtta. Aga ma ei kujuta ette, kas nt isegi raseduse alguses, kus TSH võib paigast ära minna võivad vahemikud nii suured olla.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja Kägu, mul on vähemalt tunne, et see 0,001 ja kuu pärast 8,10 tundub kuidagi veidralt suur kõikumine. Mõjutada võib aeg, millal proovi annad ning see, kas oled vahetult enne rohtu võtnud jne. Nüüd viimased reeglid on sellised, et 4h enne proovi andmist ei tohiks võtta. Aga ma ei kujuta ette, kas nt isegi raseduse alguses, kus TSH võib paigast ära minna võivad vahemikud nii suured olla.

Ma Ei ole rohtude peal ja rase ka mitte. Dets alguses oil näit 0,01, läksin homöopaadi vastuvõtule ja paar nâdalat hiljem siis algasid mega peavalud, seepärast läksingi näitu tegema ja sain teada, teada, et 8,1.

0
0
Please wait...

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Esileht Rasestumine ja lapse ootamine soov rasestuda ja kilpnäärme alatalitlus