Esileht Hobinurk Sooviks reisida Poola põa.

Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )

Teema: Sooviks reisida Poola põa.

Postitas:
Kägu

Sooviks reisida Poola põhjaossa. Milliseid kohti soovitate? 2 täiskasvanut, lapsi pole, rannamõnud eriti ei huvita. Augusti viimane ja septembri esimene nädal. Kas hilja juba suve pikendamiseks?

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Vabandan pealkirja pärast. Tegelikult ei peaks mina vabandust paluma vaid PK ITi tegelased.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ma küll kohti ei oska soovitada, aga teil on väga hea valik. Poola tundub nii põnev riik ja meil on sama reis varsti plaanis.
Ma ise olen ainult Varssavis käinud ja juba see jättis mulle põneva mulje.

Kui ära käite, siis kirjuta teie reisikogemusest ka. 🙂

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Poolas on väga palju vaadata. Oleme perega päris mitu korda käinud.  Just käisime põhjaosas – väike linnake Mikolajki väga armas ja ilus koht, väga palju järvi selles piirkonnas. Kui sõita mere poole, siis Gdansk-Gdynia – Hel poolsaar. Varssav on muidugi ka uhke koht, väga suur linn, vanalinn on väga ilus.  Torun – väga armas vanalinn, kus asub piparkoogimuuseum . Malborki kindlus on vaatamisväärsus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Masuuria on väga-väga mõnus!  Suwalki lähedal on järv (Wigry?), seal olen mitu korda olnud ja imetore. Kanuutada saab nt.

Poola mererannast hoia küll suvel eemale, meeletu rahvamass ja liiklus-nightmare.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaks kohta kus ise tahaks käia, on koonduslaager ja kirik soolakaevanduses, aga need jäävad vist liiga Saksa piiri äärde. Ise käin Põhja-Poolas ainult shoppamas.

+1
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Reisihullude grupis Facebookis oli hiljuti sama teema arutlusel. Vaata, äkki tahad sinna liituda ja ideid saada.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaks kohta kus ise tahaks käia, on koonduslaager ja kirik soolakaevanduses, aga need jäävad vist liiga Saksa piiri äärde. Ise käin Põhja-Poolas ainult shoppamas.

Koonduslaager ei jäta erilist muljet, liiga rõhutatud ja ülepingutatud, praktiliselt ainult pildid. Birkenau on palju mõjusam ja rõhuvam oma pikkade barakkidega ja kuni silm ulatab.

Varssavi on ilus jah, aga mind häiris, et praktiliselt terve Varssavi vanalinn on peale sõda ülesehitatud ja pole ehtne.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Hundikoobas, Gdansk, Heli poolsaar, Toruni linnake. Üks põnev koht oli, kus laevu veeti mööda rööpaid- Elblagi kanal äkki.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Swieta Lipka kirik on vaatamist väärt, eriti veab kui ka orelimängu kuulete.

Sopotis on kõver maja ja muul. Heli poolsaaarel fokaarium kus hülged elavad. Selle lähedal ka punkrid metsas mida vaadata saab kui nende vastu huvi on. Leba vahakujude muuseum.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kaks kohta kus ise tahaks käia, on koonduslaager ja kirik soolakaevanduses, aga need jäävad vist liiga Saksa piiri äärde. Ise käin Põhja-Poolas ainult shoppamas.

Koonduslaager ei jäta erilist muljet, liiga rõhutatud ja ülepingutatud, praktiliselt ainult pildid. Birkenau on palju mõjusam ja rõhuvam oma pikkade barakkidega ja kuni silm ulatab.

Varssavi on ilus jah, aga mind häiris, et praktiliselt terve Varssavi vanalinn on peale sõda ülesehitatud ja pole ehtne.

Järjekordne kommentaar, mida lugedes tekib küsimus, mitu klassi koolis lõpetatud on. Koonduslaager ei jätnud muljet? Tonnide viisi juutidelt ära lõigatud juukseid ei jäta muljet, siis kas ikka käisid seal?

Häiris, et Varssavi vanalinn on üles ehitatud? Oleks pidanud siis varemetesse jätma või?

+6
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Varssavi pole küll ilus – ainuüksi vanalinn on täiesti feik!

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle jätsid väga sügava mulje Auschwitzi ja Birkenau. Soovitan lugeda nt Eddy de Windi raamatut “Lõpp-peatus Auschwitz” enne külastamist, see äratab need paigad kohe eriti ellu.

Wieliczka soolakaevandus oli ka huvitav.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Järjekordne kommentaar, mida lugedes tekib küsimus, mitu klassi koolis lõpetatud on. Koonduslaager ei jätnud muljet? Tonnide viisi juutidelt ära lõigatud juukseid ei jäta muljet, siis kas ikka käisid seal? Häiris, et Varssavi vanalinn on üles ehitatud? Oleks pidanud siis varemetesse jätma või?

Kusjuures ei jätnud jah, valdavalt olid seal pildid ja üldse kuidagi võltsilt ülesehitatud, juuksed ja saapad olid kõik ühtemoodi.  Nagu ütlesin Birkenau oli palju mõjusam.

Ja Varssavi on feik jah, loomulikult pidi ülesehitama, aga seda pole vaja ehtsana esitleda.  Krakov on ehtsam ja ilusam.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Järjekordne kommentaar, mida lugedes tekib küsimus, mitu klassi koolis lõpetatud on. Koonduslaager ei jätnud muljet? Tonnide viisi juutidelt ära lõigatud juukseid ei jäta muljet, siis kas ikka käisid seal? Häiris, et Varssavi vanalinn on üles ehitatud? Oleks pidanud siis varemetesse jätma või?

Kusjuures ei jätnud jah, valdavalt olid seal pildid ja üldse kuidagi võltsilt ülesehitatud, juuksed ja saapad olid kõik ühtemoodi. Nagu ütlesin Birkenau oli palju mõjusam.

Ja Varssavi on feik jah, loomulikult pidi ülesehitama, aga seda pole vaja ehtsana esitleda. Krakov on ehtsam ja ilusam.

Kas Krakow ei ole uuesti üles ehitatud?

 

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas Krakow ei ole uuesti üles ehitatud?

Krakow ei ole, ta jäi sõjast praktiliselt puutumata, läks kuidagi mööda ja sai saksa omavalitsuse käsitusse.  Loomulikult rööviti sealt palju kunsti ja muud vajalikku. Aga linn iseenesest jäi terveks. Mis Krakowi elanikesse puutub siis läks  palju õnnetumalt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

mind üldse ei häiri, et Varssavi vanalinn on pmt taastatud. Imetlen hoopis restauraatorite super head tööd!

Olen töö pärast Varssavis väga palju olnud. Naudin vanalinnas kolamist, Lazienki parki, restorane (väga lahedad, hea söögiga ja suht soodsad meiega võrreldes). Ka kesklinnast kaugemal on toredaid paiku! Kuna vanalinn on suht väike, siis olen vist igas hoovis käinud – fassaadi taha on alati huvitav vaadata. Hoovides käib päriselu – pensionärid istuvad pinkidel reas, lapsed-koerad jooksevad ringi, maikades mehed kimuvad suitsu.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Krakow, Tarta mäestik, vangilaagrid, natsismi muuseumid

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Krakow, Tarta mäestik, vangilaagrid, natsismi muuseumid

Aga jah, see ei ole põhjaosas. Mulle meeldib reisidihtkohti valides sirvida sellist lehekülge, nagu Atlas Obscura, sealt saab huvitavaid ideid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Just tulime pere ja sõpradega Gdanskist. Väga meeldis! Vanalinnas ja jõe ääres jalutamine juba  oli omaette elamus – kogu see melu koos lõputute Turist kitsaste majade ning tänavarestoranidega, tuletantsijate ja tänavamuusikutega. Laevaga sõitsime Motlawa jõel. Vaaterattal käisime.  Restoranides saime eranditult head ja väga head  toitu, hinnatase ikka tunduvalt soodsam kui meil. Rahvast oli palju, kuid atmosfäär oli kultuurne ja viiskas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tänan kõigi vastuste eest, mis tõesti puudutasid Poola põhjaosa. Varssavist läänes ja  lõuna pool olen palju käinud, koonduslaagrid ja soolakaevandus ja kõik muu sealkandis 20 aasta jooksul korduvalt  nähtud. Krakovis ka pikemalt elatud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 1 kuni 21 (kokku 21 )


Esileht Hobinurk Sooviks reisida Poola põa.