Esileht Ilu ja tervis Soovin juukseid kodus ühtlaseks värvida – terve vs kahjustatud juuste osa.

Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )

Teema: Soovin juukseid kodus ühtlaseks värvida – terve vs kahjustatud juuste osa.

Postitas:

Kuidas saada juuksevärv kodus ühtlaseks (järgmisel ülevärvimisel või toonimisel), kui juuksed on pikkuses erineva kahjustusastmega?
Nimelt on mul õlgadeni juuksed, mille ajaloos on otstes 10 cm ulatuses triibutamist, blondeerimist, punast värvi, värvieemaldust jne – seega kahjustatud ja pisut kahused. Neist ülespoole jäävad kergvärvidega heledamaks värvitud täitsa terved juuksed, ja lõpus on paari cm ulatuses väljakasvanud kartulikoort, mis värvidest täiesti puutumata.
Nädalavahetusel otsustasin oma heleda üldmuljega juustel proovida moekat hõbedast/halli toonijat kerge roosa aktsendiga (Inebrya Kromask tooniv palsam), kuid tulemus oli lilla ja ebaühtlane: kahjustatud otstel roosa, värvitud osal intensiivne lilla ja värvimata juurtel ei midagi.

Pesin mõned korrad soodaga ja niisutasin hoolega, tulemus: endiselt lilla pealagi, peaaegu valged roosakad otsad. Kamm läheb hästi läbi, ses mõttes pole kahjustus hull, nad ei murdu ega veni.
Et julgeda täna tööle tulla, panin lõpuks pähe sama sarja (Inebrya Kromask) šokolaadipruuni, mida mu ema kasutab, ja tulemus oli imeilus, aga ikkagi ebaühtlane – töödeldud ajalooga otste osa mitu tooni heledam, pealael tänu all olevale lillakale väga kena, isegi eriline toon. Krunniga saab ära oldud.

Kas keegi oskab soovitada, mis strateegiat kasutada, et need rohkem kahjustatud otsad saada sama intensiivselt toonituks kui tervemad juuksed, ilma salongi minemata? Mõni toode, mõni nipp? Sedasama šokolaadipruuni igal pesul lisada? Olen selleks peaaegu valmis, kui teaks, et sellest abi on. Samas tahaks midagi püsivamat, pealegi on mul harjumus oma õhukesi juukseid hommikuti enne tööd pesta ja tean juba ette, et käiksin siis pigem kuude kaupa krunnis ja pesemata juustega kui viitsiksin püsivalt hommikul pool tundi kauem ärgata.

Kuna mul viimasel aastal isiklik ihujuuksur puudub ja pole seni ühtegi uut „oma“ leidnud, siis ärge salongi minekut soovitage – viimase aasta otsingud on niigi piisavalt stressi tekitanud, sest kuigi mul olid eelnevalt tõesti salongis hoolitsetud juuksed (kuigi kahjustatud, st blondeeritud, triibutatud, punaseks värvitud, värvi eemaldatud), on nad sünnipäraselt ikkagi peene karvaga ja õhukesed, aga kõigi kohatud juuksurite (kuus viimase aasta jooksul) suhtumine on olnud selline, nagu nad poleks eales õhukeste juustega kokku puutunud ja nende juures käiks ainult imeliselt paksude vööni juustega printsessid: „Hissand, ise värvisidvää?“, „Appi, mis siin tehtud on?“, “Nii õrnadel juustel värvipesu? Appikene!”jne. Samas kui olen öelnud, et lõikame siis kahjustatud osa maha, teeme korraliku ravi jne, on öeldud, et ei ole ju nii kahjustatud midagi, las olla.
Olengi viimasel aastal läinud juuksurisse just selle sooviga, et näe, juurtest kasvab välja mu oma värv, kas saaks sellest lähtudes kogu pea ühtlaselt sama tooni, sest olen tüdinud iga paari kuu järel juuksuris käimisest ja sellest, et väljakasv nii silmapaistev on. Sellegi poolest on eranditult kõik juuksurid väitnud, et ei, lausvärvimine pole see, mida vaja, vaid hoopis triibutamine: see teeb ka tulemuse ühtlasemaks ja väljakasvu talutavamaks. Hmm, okei siis.. ja nii väljungi jälle juuksurist heledamaks triibutatud juustega, mille väljakasvule hiljemalt paari kuu pärast taas lahendust otsima hakkan 😀
Jah, küsige, et kas mul pole suud peas, et juuksuritega rääkida, aga jumal ise näeb, et ma RÄÄGIN. Juba aega broneerides, kui võimalus, KIRJUTAN, mida ma soovin.. Aga kui seal toolis istun, siis esinevad nad kõik nii krdi veendunult, et kõik senised juuksurid on KÕIKE valesti teinud ja tema nüüd teeb seda, mis õige 😀

Tõepoolest jääb mulje, et on kaks liiki tegelasi siin ilmas, kes ei tunne end vist muidu oma töös pädevana, kui pole saanud oma ametivendi (-õdesid) maha teha: autoremondimehed ja juuksurid.

+2
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.07 11:24; 29.07 21:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

No kodus. Ise soperdades teed sa asja veel hullemaks. Maini järgmisele juuksurile iklaseda ka, et sa vahepeal ise kodus katsetad midagi. Vb need sinu sooperdused aetaksegi teise juuksuri kraesse, kui sa oma tegemistest vaikid.

Jah, kõige parema tulemuse saabki triibutades.
Need katkised ja pulstunud otsad tuleb maha lõigata! Siis sul on vaid kaks tooni peas ja seda on lihtsam omavahel hajutada.

Tänapäeval on popp tehnika hajutamine. Ehk sujuvalt üleminek teisele värvile. Juurte juutest värvitakse sinu loomulikku tooni meenutavaga, kuniks lõpuks see tumedam ja soovimatu värvi saab lõpuks pikkusest maha lõigata.

Soodaga juukseid pesta? Vot seda kuulen küll esimest korda.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.07 13:14; 23.07 13:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lisan veel eelnevale, et ka mul on loomupäraselt terved, läikivad õhulesed pehmed juuksed(karv just) ja ma alles võtsin selle heledamaks saamise tee ette. Minu juuksur keeldus ka kohe igasugusest värvipesust ja pidas ainuõigeks lähenemiseks triibutamist.
Poevärvid on juuksurite õudusunenägu, sest seda on pea võimatu maha saada ilma oma juukseid kahjustamata.
See on tohutult pikk protsess ja jui sa vahepeal ise kodus mingi poemöksi pähe paned, alutas uuesti nullist.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.07 13:14; 23.07 13:20;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ei saagi.
Asi pole kahjustuses, vaid et seal on juba värvipigment peal. Ja siis on su oma loomuliku pigmendiga juuksed. Kui sa paned ühesugust värvi kõigile otsa, tulebki erinev värv.
No nt võta roheline, punane ja sinin värv. Paned kõigile valget värvi sisse, kas saad valge tulemuse? Ei saa, saad heleroheluse, roosa ja helesinise.
No ja siis tehaksegi juustele värvipesu, et see eelnev pigment välja saada ja siis pn võimalik uus värv peale kanda.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nimelt on mul õlgadeni juuksed, mille ajaloos on

Nii lahe – juuste ajalugu!

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

tuttav tunne tuli seda lugedes (sellest ajast, kui mul veel oma juuksurit ei olnud)
kõige lihtsam on need 10cm lihtsalt maha lõigata. ise kodus sa seda värvi ühtlaseks küll ei saa. teoreetiliselt on nii, et see blondeeritud osa tuleks püsivärviga ära värvida uuesti ja siis vaadata, mis toon jäi ja kergvärvitud juuksed/oma juus vastavalt sellele üle toonida. aga ise seda teha on vast raske.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu meelest on su juuksed nii pekki keeratud, et mina sinu asemel lõikaksin kõige rohkem kahjustunud juukseosa maha ning kasvataksin juuksevärvi välja ehk ei värvikski juukseid, vaid ootaks, kuni kartulikoore karva juuksed on õlgadeni (värvitud osa lõikaks maha jälle). Usu, orginaalvärvi juuksed on palju ilusamad kui see värvikombo, mille oled suutnud pähe keerata. Kasvatamisega läheb muidugi aega, aga vastutasuks saad terved ja ühte värvi juuksed.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aitäh kõigile vastajatele 🙂
Tegin hoopis sellise tüki, et pärast intensiivset ja põhjalikku uurimist ning konsultatsiooni targematega värvisin juuksed hennaga üle ja tulemus on uskumatult ilus 🙂
Olen teadlik, et henna on “igavene” ja kui tahta sellest lahti saada, tuleb pmst välja kasvamist oodata, aga olen ka selleks valmis. Juuksed on tõesti kogu pikkuses siledad ja läikivad, mõne päeva tagusest kahususest ja mitmevärvilisusest pole enam jälgegi 🙂

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 23.07 11:24; 29.07 21:55;
To report this post you need to login first.
Postitas:

einoh, siis kohtume paari kuu pärast samas teemas uuesti.
esimene instinkt oli sul ôige, et proovisid toonivat palsamit, valisid lihtsalt tooni, mis on môeldud ütlaselt heleblondile blondeeritud juuksele, ja tumepruuni oleksid pidanud kandma järjekorras esiteks juur, siis keskmine osa, ja blondi otsa mitte midagi. selge see, et tekstuur on täiesti erinev, ja reageerib iga osa isemoodi, rääkimata värvist, mis on all.
siin ei ole muud valikut, kui teha oma praeguste juuste kôige tumedama tooni järgi, soovitavalt tooniva palsamiga vm tootega, et mitte lisaks kahjustada, ning otseloomulikult lôigata ära katkised otsad. värvieemaldusest katkist juust sa ei saa mitte mingi nipiga ilusaks.
päris kahju hakkab naistest, kes on kui pimedad, et olgu vôi takutuust, aga motlevad, et kui on pikad juuksed, siis on juba iseenesest ilus.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 9 postitust - vahemik 1 kuni 9 (kokku 9 )


Esileht Ilu ja tervis Soovin juukseid kodus ühtlaseks värvida – terve vs kahjustatud juuste osa.

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.