Esileht Tööelu, raha ja seadused. Soovin olla lapsehoidja ja makse maksta…

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Teema: Soovin olla lapsehoidja ja makse maksta…

Postitas:
Kägu

…aga ei soovi teha oü-d ja olla fie. Tean, et haigekassat mul siis pole, aga kuidas toimida, et oleksin aus riigikodanik? Kas peaksin laskma töötasu kanda oma arvele? Ei taha maksuametiga sekeldusi. Kes oskab nõu anda? Tänan!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

RE: Soovin olla lapsehoidja ja makse maksta…

Sa ei saa olla seaduskuulekas kui sa ei ole tööl töölepinguga, käsunduslepinguga või töövõtulepinguga, pole FIE ega asuta MTÜ või OÜ aga saad töö eest ametlikku tasu.

St sa ei saa maksta ametlikult kuidagi makse raha eest, mida saad mitteametlikult.
Mis alusel maksab keegi sulle töötasu(olgu arvele või sularahas) kui puudub leping?
Ja mille alusel sina sellelt rahalt makse?

Kui juba seaduslikult makse maksad (n FIE-na avansilist sotsmaksu) on sul ka ravikindlustus.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks sa FIE olla ei taha? See ju tähendabki olla lihtsalt inimene, kes tegeleb ettevõtlusega ja maksab sellelt makse. Mille alusel sa muidu sotsmaksu maksad?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Arvan, et mu sissetulekud pole nii suured, et suudaksin fie olla. Läbisin äsja lapsehoidja koolituse ja meil oli teemaks ka teenuse pakkumine. Ja üks variant oli ka lihtsalt olla lapsehoidja ja mitte luua oü või olla fie, aga tulu peab deklareerima. See moment ei taibanud küsida, kuidas siis seda teha. Sp. uuringi, kas ainud võimalus tõesti olla fie, paljud tuttavad kiruvad aga selleks olemist ja plaanivad lõpetada.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

FIE on minu meelest olla kõige mõtetum. Makse miinimumilt maksad ikka, isegi siis, kui tulu pole iga kuu nii suur.
OÜ on kõige mugavam.
Kolmas variant on, et oled tööl töölepinguga ja maksud maksab nö tööandja.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

[small]Kägu kirjutas:[/small]
[tsitaat]FIE on minu meelest olla kõige mõtetum. Makse miinimumilt maksad ikka, isegi siis, kui tulu pole iga kuu nii suur.
OÜ on kõige mugavam.
Kolmas variant on, et oled tööl töölepinguga ja maksud maksab nö tööandja. [/tsitaat]

Ega ikka ei maksa küll. Tutvu palun seadusandlusega.

0
0
Please wait...

Näitan 6 postitust - vahemik 1 kuni 6 (kokku 6 )

Esileht Tööelu, raha ja seadused. Soovin olla lapsehoidja ja makse maksta…

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.