Esileht Ajaviite- ja muud jutud Soovitage autot kui perre sündimas 3. laps

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Teema: Soovitage autot kui perre sündimas 3. laps

Postitas:
Kägu

Tere,

Vanemad lapsed on 8 ja 6. Beebi sünnib sügisel. Millist autot oskate soovitada? Kas tegelikult sobiks ka 5-kohaline auto, nii, et kõige vanem laps istuks kitsa pepualusega taga keskel? Või kuidas teil see lahendatud on? Beebi sündimise ajaks on vaim laps juba peaaegu 9.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 9 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Ei ole mõtet lapsi vorpida kui oma peaga ei suuda autot ka valida.
Loe oma raha üle kõigepealt.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga miks ise viga teha, kui saaks mugavalt teiste soovitust põhjal kohe normaalse valiku teha, seejuures kõvasti aega säästes? Sa ei loe ühtegi foorumit ega autoajakirja koos arvustustega enne auto soetamist? Ma teen seda nii auto, vispli kui tv-aluse puhul 😀 Meeldib lugeda teiste arvamisui, kel asjaga juba kogemus olemas on. Nii et mis sa siin tigetsed?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul on lapsed 17, 8 ja 2 ja autoks nissan x-trail. Vahest istutakse nii, et vanem keskel ja nooremad turvatoolides külgedel, vahest vanem ja keskmine vahetavad istmed ja keskmine istub keskel ilma turvatoolita (turvavöö istub kenasti). Auto võtab vähe kütust, pagasiruum on suur, tagumise istmerea kallet saab muuta (lastel mugavam magada). Tagumises reas on mugav istuda ka pikkadel inimestel.
Minu jaoks oli väga oluline ka see, et keskmise istme saaks eraldi alla lasta, et ei peaks suuski auto katusel vedama. Suusatamas käin 1-2 lapsega või mehe ja 1-2 lapsega ja väga mugav kui pea suuski katusele panema.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul on lapsed 17, 8 ja 2 ja autoks nissan x-trail. Vahest istutakse nii, et vanem keskel ja nooremad turvatoolides külgedel, vahest vanem ja keskmine vahetavad istmed ja keskmine istub keskel ilma turvatoolita (turvavöö istub kenasti). Auto võtab vähe kütust, pagasiruum on suur, tagumise istmerea kallet saab muuta (lastel mugavam magada). Tagumises reas on mugav istuda ka pikkadel inimestel.

Minu jaoks oli väga oluline ka see, et keskmise istme saaks eraldi alla lasta, et ei peaks suuski auto katusel vedama. Suusatamas käin 1-2 lapsega või mehe ja 1-2 lapsega ja väga mugav kui pea suuski katusele panema.

Suur tänu!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meie 3 lapsega pere mahub ära Avensisesse, kuid 2 esimest last juba suured ja turvatooli ei vaja. Isegi 2 turvatooliga oleks väga keeruline. Olen mõnel korral istunud 2 turvatooli vahel keskel ja mul kleenukese inimesena oli seal väga ebamugav.
Teie puhul ostaks kindlalt 7-kohalise auto, sest lisaks kõigele pole pepualus mingi valik. See pole turvaline!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Parim lahendus on, kui Te rohkem ei sünnita.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sarnane teema käib siit iga kuu korra läbi. Aga miskipärast igaüks tahab just individuaalset vastust saada nagu oleks tema pere ja olukord millegi poolest erilised.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Minul istus istumisalusega suurem laps keskel. Aga vaata, et turvatoolide küljed oleksid polsterdatud. Meie vahetasime ühe turvatooli välja, sest selle raam oli metallist ja peaosa eendus nii, et vanema lapse pea jäi just selle polsterdamata eenduva kolaka kõrvale. Mõtlesin, et väiksemgi pidurdus võib põhjustada selle, et laps lööb pea teise lapse turvatooli vastu pahasti ära.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Põhimõtteliselt kõik autod sobivad.
Olen istunud turvahälli ja turvatooli vahel taga keskel ja saanud hakkama, saab ka 9-aastane, kui loobuda padjast ja võtta kasutusele turvarihma suujana. Aga võibolla mahub ka istumisalus sinna ritta.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Põhimõtteliselt kõik autod sobivad.

Olen istunud turvahälli ja turvatooli vahel taga keskel ja saanud hakkama, saab ka 9-aastane, kui loobuda padjast ja võtta kasutusele turvarihma suujana. Aga võibolla mahub ka istumisalus sinna ritta.

Kindel, et see vastab ohtusnõuetele? Praegu on pigem suund võetud sellele, et lapsed peaksid rohkem sõitma spetsiaalselt mõeldud istmetel ning igasugused lisarihmad kipuvad olema lahendused, mis ei ole tegelikult õiged.
Alles oli siin teema, et kas suurelapselisele perele osta mahtuniversaal või buss. Teema tegi küll 5-lapselise pere vanem, aga oma kogemusi jagasid ka paljud 3-lapselised. Me oma kolme lapsega läksime kah kohe mahtuniversaali peale üle.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Meil 1 suurem ja 2 väiksemat last 🙂 Kõigepealt kasutasime Chrysler Voyageri, siis vahepeal oli Volvo XC90 ja nüüd hetkel Lancia Voyager. Kõikides oli 7kohta ja kõikidesse mahtusime ära. Volvo XC90 tagumine rida jääb vähe kitsaks, siis kui lapsed juba pikemaks veninud.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Enamusel 7-kohalistel pagasiruum olematu. Asja ajab ära ka viiekohaline, millel taga kolm eraldi istet. Endal S-max ja ruumiga ok.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Soovitage autot kui perre sündimas 3. laps

Lamborghini

Please wait...
Postitas:
Kägu

Autos hakkate elama w.?

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kindel, et see vastab ohtusnõuetele? Praegu on pigem suund võetud sellele, et lapsed peaksid rohkem sõitma spetsiaalselt mõeldud istmetel ning igasugused lisarihmad kipuvad olema lahendused, mis ei ole tegelikult õiged.

Jah need vastavad tegelikult ka nõuetele. Olenevalt autost ja lapsest võib 9-aastane saada istuda juba ka üldse ilma patjade ja suunajateta.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Toyota rav4

Please wait...
Postitas:
Kägu

Sarnane teema käib siit iga kuu korra läbi. Aga miskipärast igaüks tahab just individuaalset vastust saada nagu oleks tema pere ja olukord millegi poolest erilised.

Võimalik, et mõni inimene ei istu igapäevaselt või iganädalaselt või igakuiselt Perekoolis!

Please wait...
Postitas:
Kägu

Võimalik, et mõni inimene ei istu igapäevaselt või iganädalaselt või igakuiselt Perekoolis!

Ja ega igaüks ei oska otsingut ka kasutada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina tõesti ei oska seda Perekooli otsingut kasutada, see on õudne.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Aga miks ise viga teha, kui saaks mugavalt teiste soovitust põhjal kohe normaalse valiku teha, seejuures kõvasti aega säästes?

Jah, selles mugavuse osas on sul õigus.

Aga need, kes soovitavad, ei tea ju keegi, milline pere te olete; kas perekond üle-eelmisest Kodutunde saatest VÕI pere, kel juba 3 autot olemas, suur maja ja LIHTSALT ei oska otsustada, millisesse salongi oma ostusooviga sisse astuda. (Mehe Range Roverist on 2 lisaistet välja võetud ja seega ei sobi samuti.)

Kodutunde perele sobib 1000€ maksev 7-kohaline küll ja veel (neid on), teise variandi puhul oleks vast uus Multivan miinimumiks.

Saad sa sellest vahest ja oma küsimuse mõttetusest aru?

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Meil sünnib ka suvel kolmas. Lapsed 12, 2. Väiksem siis pöörlevas toolis, mis võtab ruumi. Beebil hakkab ka lisaks hällile alus olema. Oleme ise pikad ja pubekas ka juba 176cm. Minu volvo xc90 ja mehe land cruiser jäid kitsaks. Just sss turvavarustus “sööb” eesistuja ruumi ära.
Mees valis omake suberbi(no krt seal autos saab peitust mängida!) Ja mina kodiaqi, aga mu omal võiks veel rohkem ruumj olla. Aga mul kindlalt maasturi vaja, hoian ise ka silmad kõrvad lahti ja vb vahetan suveks kodiaqi välja.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mina tõesti ei oska seda Perekooli otsingut kasutada, see on õudne.

Teema, mida mina mõtlesin: https://foorum.perekool.ee/teema/mahtuniversaal-voi-buss/
Mina olen seal see kägu, kel on kasutatud Previa ja ei jõua ära kiita. Sellel on väga mahukas pagasiruum. Saab teha ka 5-kohaliseks ning ikka on reisijatel ruumi rohkem kui tavalises 5-kohalises sõiduautos, sest kere on laiem ning istmed on kõik eraldi (mitte nagu 1 kolemkohaline diivan).

Please wait...
Postitas:
Kägu

Meil on Volkswagen Touran, 7-kohaline, kuigi pereliikmeid 5. Tagumised istmed on suurema osa ajast alla klapitud ja nii on pagasiruum suur. 7-kohalise auto puhul peab arvestama, et tagumistele istmetele saab ligi keskmise rea istet liigutades – ehk et kui tahta tagumisi igapäevaselt kasutada, siis ei saa keskele äärtesse statsionaarseid turvatoole panna. 🙂

Meie valimisprotsessis sai määravaks see, et kõigil pereliikmetel oleks omaette reguleeritav tool, mitte taga üks ühtne pink. 🙂

Please wait...
Postitas:
Kägu

Brittide Autoexpressi andmetel on praegused parimad suurepereautod sellised:

Best 7-seater cars to buy 2019
1. Citroen Grand C4 SpaceTourer
2. Land Rover Discovery
3. Volvo XC90
4. Skoda Kodiaq
5. Peugeot 5008
6. Renault Grand Scenic
7. Audi Q7
8. Kia Sorento
9. Tesla Model X
10. Volkswagen Touran

Perekoolikate autod on täitsa esindatud…:)
Ise küll prantslased välistaks, kuna neid peaks 2tk ostma (üks on remondis), LR ja Volvo on ok, Q7 on liiga “kodutunde tegija” auto, Tesla maksab liiga palju ning meil on see laadimisevärk veel algtasemel ja VAG grupp (Kodiaq ja Touran) on super, siia VAG-i otsa topiks oma Mulivani veel kah otsa.

Please wait...
Postitas:
Kägu

hobune koos vankriga

Please wait...
Postitas:
Kägu

Mees ka ütles, et tema eelistus on Skoda Kodiaq.

Neile, kes pahandasid, et teemaalgatus on mõttetu kuna ma ei maininud eelarvet – võiks ju eeldada, et kui ei ole mainitud, et eelarve on väga piiratud või vastupidi, soovitage mida iganes, siis ootan täitsa tavalise auto soovitust 🙂

Kuid jah, tundub et mahtuniversaali ehk koledat/igavat pereuatot me ei soovi soetada.

Please wait...
Postitas:
Kägu

siis ootan täitsa tavalise auto soovitust 🙂

Mis hinnavahemikus on “tavaline auto”?

Minu jaoks on see 500€ kuni 60000€ maksev auto.
Sest seda on nii Mazda5 kui Audi Q7 ja mõlemad ka seitsmekohalised.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Osta VW Touran, viiekohaline. Taga reas on kolm täismõõdus ja eraldi reguleeritavat istet, võib kolm turvatooli või -hälli kõrvuti panna. Pakiruum on suurem kui seitsmekohalisel. Kolme lapse puhul pole selles autos vajadust lisaistmete järele, need lihtsalt võtaksid pagassist osa ruumi ära. Tehnika poolest sama nagu VW Golf, ehk ökonoomne kütusekulu ja odavad hooldused.

Teine valik võiks olla Ford S-max, samuti viiekohaline.

Please wait...
Postitas:
Kägu

VW Multivan. Lapsed mahuvad peale, ka vanaemad kui vaja ja siis veel ka kõik mida iganes kaasa soovid võtta, mahub ka. Istmetesse (kahte istmesse meil) on sisseehitatud nii istmekõrgendus kui ka beebiiste 5* turvavööga (peatoed jms). Ehk et mingeid eraldi turvatoole või istmekõrgendusi pole vaja. Turvahälli on vaja, sellest edasine on juba istmes sees. Seljatoed käivad alla, saavad magada sõidu ajal kui vaja. Keegi kunagi kedagi ei nügi. Lapsed ei taha kuuldagi, et võimalikus uues autos nad ei saaks istme seljatugesid reguleerida. Endal sõita ja manööverdada on ka ok.
Mitmel meie tuttaval 3 või 3+ lastega peredel buss, mitte mahtuniversaal vm taolist.

Please wait...
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 40 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Soovitage autot kui perre sündimas 3. laps