Esileht Ilu ja tervis Soovitage dieeti

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Teema: Soovitage dieeti

Postitas:
Kägu

Ärge hakake rääkima, et dieet on halb jne. Käin jõusaalis, järgin toitumist – aga vajaks mingit süsti, mis võtaks 5 kg alla ja saaks sealt edasi liikuda. Alla oleks vaja võtta kokku ca 15 kg, 10 kg plaanin võtta pikema programmiga. Kaal tõusis seoses vanuse (55) + põlve opiga, mistõttu olin pikalt piiratud liikumisega.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Räägi kõigepealt, kuidas ja toitumist järgid?
Kui palju on sinu päevane kaloraaž, kui pikk ja raske oled?
Tegin figuurisõprade stardipaketti, sellega saab 1.nädalal u -2kg

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Söön 3x päevas + vahepala u. nagu Filap. 1300 kcal päevas.
Pikkus 168
Kaal 83,7.
Võtsin alla 2 nädalaga 500 g ja täna hommikul oli kaal jälle sama, mis alguses.
Et teeks ühe dieedi, millega saaks selle kaalu liikuma ja siis võtaks pikema perspektiivi.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ketodieet.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

5 kg saab kiirelt alla näljutamisega. Seda võib ka dieediks nimetada, kui soovi on. 1200-1400 kcal päevas, tulemused väga kiired ja motiveerivad. Need 1200-1400 kcal saab edukalt täita sellise kraamiga, et näljatunnet esialgu eriti ei tekigi, kuna toidu kogust saab madala kalorsusega kraami najal suurena hoida. Paljalt porgandiga ei saa, aga kui veidi valku-rasva juures, siis töötab. Pikemaajaliselt nii või naa jääb organism nälga (toitaineid puudu) ja tegelikult see on ikka keha petmine, aga lühiajaliseks süstiks, nagu sa ütled, toimib. Eri inimestele sobivad eri asjad, minu jaoks töötab – palju köögivilja (v.a kartul ja sellised tihedamad asjad), mõõdukalt liha, kala, muna, kodujuustu. Kaloririkast aga toitainete-vitamiinide seisukohalt väheolulist täitematerjali ülivähe (kartul, makaron, sai jms). Joon palju gaseeritud vett – rumal petunipp, aga aitab hästi täiskõhutunnet tekitada söömise ajal. Esimesed 5 kg lähevad mõne nädalaga mühinal minema. Mis edasi saama hakkab, on juba iseasi. Aga sa ütlesid, et selleks sul on plaan olemas.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui oled söönud üle kahe nädala järjest 1300 kcal, ning selle ajaga kaal korra langes ja tõusis uuesti samasse punkti, siis mina isiklikult sulle muud/rangemat dieeti ei soovitaks. Juba see on piiripealne, ja väga tubli, et sellega nii kaua hakkama said!

Soovitaksin sulle lihastrenni teha. Lihaste “omamine” maksab kehale. Nii hakkab su keha nii trenni ajal, kui ka puhkeaegadel ise rohkem kaloreid põletama, ilma, et end veel rangemalt kontrollima peaksid.

+2
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Paast. Ei pea midagi arvutama, kaaluma ja kalkuleerima. Ainult piisavalt vedelikku tarbima (vesi, suhkruta taimetee). Lihtne, kiire ja efektiivne.

+10
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu kogemus: soovisin alla võtta u 3 kilo. Tõmbasin MyFitnessPal äpi, sisestasin oma parameetrid ja kaalukaotuseks 500 g nädalas. Äpp lubas süüa 1200 kalorit (kui trennipäev, siis sellevõrra rohkem). Olin aus ja panin iga ampsu kirja – tass kohvi, viil õuna – kõik kaalusin üle ja läks arvesse. Tulemuseks oli see, et nädal hiljem olin 3 kilo kergem ja muule enam mõelda ei suutnud, kui toidule. Lõpetasin toidu kaalumise, hakkasin rohkem trenni tegema ja nüüd olen samas kaalus tagasi, kuid keha on vormis.

Kui TA on juba pikalt 1300 kalori peal “toitumist jälginud”, aga kaal ei lange, siis pakun, et on kaks varianti: kõik, mis söödud, ei lähe kirja või tegemist on järjekordse imeinimesega, kelle puhul füüsika ei kehti.

+9
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

5 kg saab kiirelt alla näljutamisega. Seda võib ka dieediks nimetada, kui soovi on. 1200-1400 kcal päevas, tulemused väga kiired ja motiveerivad. Need 1200-1400 kcal saab edukalt täita sellise kraamiga, et näljatunnet esialgu eriti ei tekigi, kuna toidu kogust saab madala kalorsusega kraami najal suurena hoida. Paljalt porgandiga ei saa, aga kui veidi valku-rasva juures, siis töötab. Pikemaajaliselt nii või naa jääb organism nälga (toitaineid puudu) ja tegelikult see on ikka keha petmine, aga lühiajaliseks süstiks, nagu sa ütled, toimib. Eri inimestele sobivad eri asjad, minu jaoks töötab – palju köögivilja (v.a kartul ja sellised tihedamad asjad), mõõdukalt liha, kala, muna, kodujuustu. Kaloririkast aga toitainete-vitamiinide seisukohalt väheolulist täitematerjali ülivähe (kartul, makaron, sai jms). Joon palju gaseeritud vett – rumal petunipp, aga aitab hästi täiskõhutunnet tekitada söömise ajal. Esimesed 5 kg lähevad mõne nädalaga mühinal minema. Mis edasi saama hakkab, on juba iseasi. Aga sa ütlesid, et selleks sul on plaan olemas.

Sinu kirjeldatud dieet on mitmekülgne tervislik toitumine, kust siit nälg paistab? Kui kogused on üliväiksed, siis muidugi.  Igal juhul on selline: palju erinevaid aedvilju, lisaks pisut liha, muna ja kodujuustu, on täpselt see, kuidas üks 50+ väheliikuv inimene kaalu tervist rikkumata korda peaks saama. Igasuguste ketode, paastudega jms ei hakkaks enam vanas eas tervist lõhkuma.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu dieedil ei ole nime, aga pakun sellise dieedi:

-arvuta välja, palju sa päevas kaloreid kulutad. Lahuta sellest 500-700 kcal.

-Pane kõik oma söödud toit ja jook kirja, kaalu ja mõõda kõik suutäied: https://tap.nutridata.ee/et/avaleht

– Jälgi, et ei sööks päevas rohkem kui see number, mis lahutamise tulemusena said.

– Jälgi, et sööksid päevas vähemalt 25 g jagu kiudained

– Jälgi, et ei tarbiks rohkem soola kui soovitatud ja et saaksid vähemalt 80-90% kõigist vitamiinide ja mineraalainete soovituslikest kogustest. Pikema perioodi keskmisena peaks 100% saama ja kui ei saa, tuleks vastavaid vitamiine ja mineraalaineid juurde võtta.

– Vajadusel vähenda süsivesikute tarbimist. Kui muidu soovitatakse, et 50-60% päevasest energiast võiks tulla süsivesikutest, siis kaalulangetamise ajal võiks pigem 30-40% energiast tulla süsivesikutest.

– Jälgi, et tarbiksid piisavalt vedelikku

Kui sul ei ole ainevahetushaiguseid, siis peaks selliselt toitudes iga nädal umbes 0,5-0,7 kg alla võtma. See on tervislik ja ohutu viis kaalu langetamiseks, peale pisut harjutamist saad isegi kõhu täis ja võid rahumeeli niimoodi toituda kuni soovitud kaalu jõuad. Ja nii tehes ei tule kaal kolinal tagasi, samuti võib tervis paraneda päris märgatavalt, kui seni on olnud mõne toitaine vaegus või näiteks kõhukinnisus.

+3
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Vahelduvpaast, ainuke mis mulle sobib.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sinu kirjeldatud dieet on mitmekülgne tervislik toitumine, kust siit nälg paistab? Kui kogused on üliväiksed, siis muidugi. Igal juhul on selline: palju erinevaid aedvilju, lisaks pisut liha, muna ja kodujuustu, on täpselt see, kuidas üks 50+ väheliikuv inimene kaalu tervist rikkumata korda peaks saama. Igasuguste ketode, paastudega jms ei hakkaks enam vanas eas tervist lõhkuma.

Jah, just – nälg tulebki üliväikestest kogustest. Kõike vajalikku on, aga mitte piisavalt. Minu kogemus on, et mõned nädalad kuni kuu venitan nii välja ilma suuremate vaevusteta, aga pikema ajaga hakkab tunda andma, et midagi on korrast ära ja puudu, mis siis et kõht täis. Ei ole pikemalt suutnud. Ja nagu ka eespool keegi kirjutus – toidust saab häiriv kinnisidee, 90% mõttejõust läheb toitumise peale, sest ülitäpselt peab mõõtma ja planeerima, kui tahta selliselt toituda nii et kõht kogu aeg pilli ei lööks. Pikalt nii ei tundu mõistlik, aga just alguses esimese motivatsioonilaksu saamiseks on töötanud.

Kui keegi, kas  TA või kes iganes siin kirjutab, et sõi 2 nädalat 1300 kcal ja kaal kokkuvõttes ei langenud, siis – ainus realistlik seletus on, et inimene ikkagi pettis ennast ja sõi tegelikult mitusada kcal rohkem. Selles pikkuses-kaalus juba kuskil 1800 kcal-ga kaal mõne nädala lõikes pigem püsib paigal, mitte ei lange. Väga lihtne on päris mitme saja kcal-ga mööda panna, kui usaldada niisama silmamõõtu ja tunnetust. Köögikaal ja grammi kaupa mõõt paika panna igal jumala suutäiel – ja kui siis ka 1300 kcal juures kahe nädalaga kaal püsib, siis vutt-vutt arsti juurde, siis on midagi väga anomaalset toimumas.

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Intermittent fasting.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Siin endine 120-kilone, täna 67-kilone dieeditaja. Mul tuleb esimesena selline küsimus pähe, et kas ennast mõõtnud oled? Rasv kaalub vähem, kui lihasmass ja kaal alati ei peegelda dieedi tulemusi nii hästi, kui mõõdulint. Sinu päevane kaloraaž on väga väike ja seda madalamaks kindlasti tõmmata ei tohiks, aga võimalik, et menüüs on midagi, mida sa süüa ei tohiks. Soovitan toidutalumatuse testi peale mõelda.

+1
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Söön 3x päevas + vahepala u. nagu Filap. 1300 kcal päevas. Pikkus 168 Kaal 83,7. Võtsin alla 2 nädalaga 500 g ja täna hommikul oli kaal jälle sama, mis alguses. Et teeks ühe dieedi, millega saaks selle kaalu liikuma ja siis võtaks pikema perspektiivi.

Fitlapi järgi peaks olema allavõtmise kaloraaz vähemalt 1700.

Mina kaalun 71,7 ja pean allavõtmiseks trennipäevadel sööma 1676 kcal.

+1
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Praegu on hea aeg paastuda. Puhastab organismi ning kaal kukub kolinal. Puhta organismiga on sul lihtsam ka edasi minna, mis iganes plaan sul oli. Kui varem pole teinud, siis peaksid konsulteerima asjatundjatega. Näiteks biospa.ee. Siit saaksid väga head nõu ka edaspidiseks.

Kui see variant ei sobi, siis aitab ka kui eemaldad menüüst suhkru, valge jahu ja piimatooted. Lihtsalt proovi kasvõi 1 nädal, tulemused peaksid kiirelt end näitama.

Rohke veetarbimine on juba mainitud siin. Ja igapäevane liikumine on ka oluline, kasvõi kõnni.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sa pead ennast ja oma eluviise natuke analüüsima, et teada saada, mis dieet oleks kõige lihtsam sul läbi viia. Kas oled korralikult kõik kirja pannud, kalorite arvestamisega tuttav? siis toidupäevik ja kaloripiirang 1200 peale. Kui kaloreid ja toite üles kirjutada ei viitsi, siis vahelduvpaast, tuleb järgida kellaaegu (ja KA mitte ületada toiduaknas päevanormi, ehk ei õgi nagu homset poleks, mis siis, et”võib”). Kas on mingeid toite, ilma milleta “elada ei saa”- kui süsivesikutest loobuda, siis võib sobida keto jnejne.  Dieete on tuhandet sorti, kõik töötavad, kui sobivad sulle ja neid õigesti teha. Need väga näljadieedid-kapsasupid ja õuna-keefiridieedid jne, neid küll keegi ei soovita üle mõne päeva pidada vast.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Olen TA – tänan kõiki, aga ikkagi dieet? Kas see 13- päeva oma on asjalik?

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Võta siis juba parem kapsasupidieet, see saab kiiremini läbi 🙂 https://tervis.ohtuleht.ee/156545/kapsasupidieet-sobib-kiireks-kaalulanguseks

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ilmselt saan miinuseid, aga soovitan ka keto või lchf. Olen ise seda viimast teinud. 6 kuuga kaotasin soovitud 23 kg ja olen nüüdseks 4 aastat soovkaalus püsinud.

+2
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Sinu kirjeldatud dieet on mitmekülgne tervislik toitumine, kust siit nälg paistab? Kui kogused on üliväiksed, siis muidugi. Igal juhul on selline: palju erinevaid aedvilju, lisaks pisut liha, muna ja kodujuustu, on täpselt see, kuidas üks 50+ väheliikuv inimene kaalu tervist rikkumata korda peaks saama. Igasuguste ketode, paastudega jms ei hakkaks enam vanas eas tervist lõhkuma.

Ja mille poolest erineb sinu pakutud toitumine ketost? Keto ongi ju aedviljad+valk 😀

+2
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ilmselt saan miinuseid, aga soovitan ka keto või lchf. Olen ise seda viimast teinud. 6 kuuga kaotasin soovitud 23 kg ja olen nüüdseks 4 aastat soovkaalus püsinud.

Minu kogemuse põhjal töötab see dieet vaid tugevalt ülekaalulise puhul. Kui oled normkaalus või selle ülemisel piiril ja soovid mõned kilod alla saada, siis see ei toimi üldse. Küll aga on väga piinav. Piinavamgi kui kalorite lugemine.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Minu kogemuse põhjal töötab see dieet vaid tugevalt ülekaalulise puhul. Kui oled normkaalus või selle ülemisel piiril ja soovid mõned kilod alla saada, siis see ei toimi üldse. Küll aga on väga piinav. Piinavamgi kui kalorite lugemine.

Minule ka ei sobi eriti. Vee arvelt läheb alguses mõned kilod maha ja siis on kõik.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kaaperdan teemat. Kas keegi ei tahaks algatada järjekordset allavõtmise teemat? Mäletate küll, nagu vanasti – Exceli tabeliga jne. Olen veel küll normkaalus, kuid paari aastaga on siiski liikunud kaal hiilivalt üles. Koos oleks toredam hakata alla võtma. Üksteist motiveerida… Kahjuks ise ei oska organiseerida.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Fitlapi järgi peaks olema allavõtmise kaloraaz vähemalt 1700. Mina kaalun 71,7 ja pean allavõtmiseks trennipäevadel sööma 1676 kcal.

Sellise kaloraaziga 4 päevaga -1,5 kg.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mu sõbrannad on seda üritanud pidada küll, aga mitte keegi ei ole suutnud seda grammipealt 13 päeva järgida, va üks. Ja see üks küll kaotas kaalus väga palju. Kusjuures ta tõesti kaalus kõik täpselt ära, sõi õiges koguses veiselihakotletti ja kala, isegi lisas hommikukohvile suhkrut nagu nõutud, kuigi ta polnud elus suhkruga kohvi joonud ja see oli talle vastik. Ja kuna ta oli ka suur nätsusõber, siis oli see tema jaoks veel eriti suur piin, aga pidas vastu.
Teised ikka vahel sõid ka midagi muud või jõid paar pokaali veini või klaasikese mahla.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ja mille poolest erineb sinu pakutud toitumine ketost? Keto ongi ju aedviljad+valk 😀

Tõsi ka? Keto tähendab süsivesikutest loobumist ja palju valke-rasvu.  Mina soovitasin vastupidi palju erinevaid aedvilju ja pisut liha/ kala/muna.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tõsi ka? Keto tähendab süsivesikutest loobumist ja palju valke-rasvu. Mina soovitasin vastupidi palju erinevaid aedvilju ja pisut liha/ kala/muna.

Eee, tegelikult mitte. Taldrikureegel on ikkagi suhteliselt sama ja valguga ei tohi liialdada.

0
0
Please wait...

Näitan 28 postitust - vahemik 1 kuni 28 (kokku 28 )

Esileht Ilu ja tervis Soovitage dieeti