Esileht Ilu ja tervis Soovitage dieeti inimesele, kel pole aega midagi mõõta, kaaluda jmt

Näitan 25 postitust - vahemik 31 kuni 55 (kokku 55 )

Teema: Soovitage dieeti inimesele, kel pole aega midagi mõõta, kaaluda jmt

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, söö lihtsalt vähem ja ongi kõik 😀 Mis nippi siin enam sinusugusele anda on?

Teemaalgatajasugusele just on vaja “nippe” anda, sest mida ta oma senise toitumise juures vähem sööb? Pool võileiba? Tal on vaja oma toitumist MUUTA mitte vähem süüa.

+1
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Teemaalgatajasugusele just on vaja “nippe” anda, sest mida ta oma senise toitumise juures vähem sööb? Pool võileiba? Tal on vaja oma toitumist MUUTA mitte vähem süüa.

Ta ütles ka, et tal ei ole aega midagi mõõta-kaaluda ja ta ei viitsi ka süüa teha. Minu arust on suhteliselt realistlik tal oma eesmärk saavutada nii, et ta lihtsalt sööb vähem ja aeg-ajalt kannatab tühja kõhtu. Ebarealistlik on oodata, et ta mingid muud suured muutused toitumises ära teeb, kui ta ei viitsi toiduga tegeleda. Igasugune muu nipp ja nõuanne viib ju selleni, et on vaja toiduga praegusest rohkem tegelema hakta. Praegu on tal enam-vähem silme ees, mida ta tavaliselt sööb ja sealt saabki siis vähemaks võtta. Kui ta peaks neid tavapäraseid toite asendama hakkama, siis peaks ta ikka planeerima ja midagi mõõtma-kaaluma, uut tüüpi toitude kogustega arvestama, uusi toite tegema hakkama. See on see, mida ta jutu järgi teha ei viitsi.

+4
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ta ütles ka, et tal ei ole aega midagi mõõta-kaaluda ja ta ei viitsi ka süüa teha. Minu arust on suhteliselt realistlik tal oma eesmärk saavutada nii, et ta lihtsalt sööb vähem ja aeg-ajalt kannatab tühja kõhtu.

Tühja kõhu kannatamine ei ole niikuinii jätkusuutlik meetod, nii et sel juhul ei ole mõtet üldse midagi muuta.

+1
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Iga kalor ei ole võrdne teise kaloriga.
Kui sööd samavõrra kiireid süsivesikuid või aeglaseid siis läheb kiiretega kõht enne tühjaks kui aeglastega. Samuti teiste kõrge GI (glükeemilise indeksiga) toite. Ning sellepärast kui menüü sisaldab rohkem valgurikkaid toite ja madala GI indeksiga toite, nagu aeglaseid süsivesikuid siis kõht püsib kauem täis ja on kergem “vähem” süüa.
Samuti ei tohi välja lülitada rasvu, häid rasvu nagu rasvane kala, oliivõli, avokado jne. Aitab samuti täiskõhu tundele kaasa.
Kuid tõesti puuviljadega tuleb olla ettevaatlik, puuvilja “suhkur” tõstab insuliini taset mis tekitab ” isu”.
Tavaliselt on raske eriti alguses seda piiri mõista et kui palju on see vähem söömise piir sellepärast soovitatakse eriti alguses süüa kas täpse menüü järgi või lugeda kaloreid/ makrosid või mida iganes et järjele saada.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nt hommikul müsli. 2 tunni pärast 1 õun. Lõunaks lõhe ja aedvili. 2 tunni pärast 1-2 puuvilja. Õhtul nt supp. Saia-kartuli jätad välja, eks või natu-natu.

Ma pigem olen seda tüüpi, et kl 10 tuunikala sandwich ja kohv, kell 13 klaas suhkruvaba kokat, kell 14 sandwich singi, tomativiilude ja munaga + kohv ja kell 19 suurem ports riisi ja kanakarrit. 😀

Hommikusööki ei söö, päevad järad võileibasid ja õhtul vohmid kõhu süsivesikuid täis. Nii tõesti kaal ei lange ega hakkagi kunagi langema.

Hommikusöök on kell 10: sandwich ja kohv. Söön 3 korda päevas ja magusat ei söö.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Telekast nähtu: sööd ainult siis, kui on hirmus nälg. Ja siis sellest kogusest, mida süüa kavatsed, sööd ainult poole ära. Ei mingeid muid piiranguid. Võttis sama hästi alla, kui mingite smuutidega dieeditaja.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nt hommikul müsli. 2 tunni pärast 1 õun. Lõunaks lõhe ja aedvili. 2 tunni pärast 1-2 puuvilja. Õhtul nt supp. Saia-kartuli jätad välja, eks või natu-natu.

Ma pigem olen seda tüüpi, et kl 10 tuunikala sandwich ja kohv, kell 13 klaas suhkruvaba kokat, kell 14 sandwich singi, tomativiilude ja munaga + kohv ja kell 19 suurem ports riisi ja kanakarrit. 😀

Hommikusööki ei söö, päevad järad võileibasid ja õhtul vohmid kõhu süsivesikuid täis. Nii tõesti kaal ei lange ega hakkagi kunagi langema.

Hommikusöök on kell 10: sandwich ja kohv. Söön 3 korda päevas ja magusat ei söö.

Kui sa kell 9 ei ärka, siis ei ole kell 10 ka enam h/s.

0
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Kui tal on aega kella vaadata, siis soovitan 16:8 intevallpaastu (24 tunnist ööpäevas 16 paastud, 8t võid süüa normaalselt).

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tühja kõhu kannatamine ei ole niikuinii jätkusuutlik meetod, nii et sel juhul ei ole mõtet üldse midagi muuta.

Ükski kaalulangetusmeetod pole selline, mis kõikidele sobib. Ma oma esimeses kommentaaris ütlesin, et alguses oli tühja kõhuga keerulisem, aga nüüd olen väiksemate kogustega harjunud ja pole kõht enam tühi. Kannatasin lihtsalt mõnda aega tühja kõhtu selle asemel, et toitu kaaluda ja mõõta ja uusi retsepte välja otsida ja planeerida jne jne. Mingi muutus tuleb muidugi elus teha, aga see muutus ei pea olema kõikidel kaalulangetajatel samasugune. Mul on vaimselt ja füüsiliselt lihtsam õhtul paar tundi tühja kõhuga olla kui mingiks kokaks hakata. Võib-olla kunagi tulevikus on elu teistsugune ja kokkan suurima rõõmuga, aga hetkel mitte. Kaalulagetus võiks käia kokku inimese individuaalsete vajaduste ja eelistustega, mitte olla mingites eriti jäikades raamides.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Õhtul pärast 18 ei söö. Vähem süsivesikuid, st puuvilju ja valgest jahust tooteid piirata. Ei olegi vaja midagi mõõta ja kaaluda.

Jutt jumala õige! Lisan veel, et ka töödeldud toit menüüst välja. Ja pean vajalikuks igaks juhuks toonitada, et suhkrule suur EI, st ei pane ka “natuke kohvi sisse” vms.
Kui võimalik, siis käia jala. Lifti asemel trepist.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Õhtul pärast 18 ei söö. Vähem süsivesikuid, st puuvilju ja valgest jahust tooteid piirata. Ei olegi vaja midagi mõõta ja kaaluda.

Jutt jumala õige! Lisan veel, et ka töödeldud toit menüüst välja. Ja pean vajalikuks igaks juhuks toonitada, et suhkrule suur EI, st ei pane ka “natuke kohvi sisse” vms.

Oeh…
See peale kella 18 mitte söömise jutt, on suurim ja rumalaim müüt üldse.
Kui inimene läheb magama kella 23-00 ajal, siis on täiesti arutu ja ebavajalik, et ta enne seda peab olema 5-6h söömata.

+5
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 8 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Oeh…

Kui inimene läheb magama kella 23-00 ajal, siis on täiesti arutu ja ebavajalik, et ta enne seda peab olema 5-6h söömata.

Miks rumal? Paljud näksivad õhtul teleka ees nagu pöörased. Mina omal ajal võtsin 15 kg alla sellega, et pärast 18 ei söö. Siiani, kui vaja mõni kilo alla võtta, siis kasutan seda meetodit, et jätan õhtusöögid vahele. Kui nälg tahab silmanägemist ära võtta, siis söön porgandit või teen endale rohelise salati. Saan kiudained ja täiskõhutunde kätte, aga kaloreid vähe.
Muidugi, kui 17.45 keerata endale terve seakoot ja ahjukartulid sisse, siis sellest soovitusest on vähe.

+3
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Teemaalgataja puhul see ei pruugigi kehtida, aga kui ülekaal on tekkinud liiga suurte koguste söömise tõttu, siis on tühjakõhutunne toitumisrežiimi muutes paratamatu. Miks kaal tõuseb? Sest inimene ise ei adu süües, millal (kehale) tegelikult juba piisab. Seda tühjakõhutunnet uue režiimiga alustades on suht võimatu vältida ju, aga selles mõttes ta polegi jätkuv (ega pea olema “jätkusuutlik”), et nagu keegi siin mainis, keha harjub väiksemate kogustega (õigemini inimene õpib tundma enda tegelikku täiskõhutunnet) ja siis ei tunne enam nii.
Või siis – ütle üks “dieet”, toitumiskava vm mille korral alustades kaalualandamist seda tühjakõhutunnet ei ole?

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Ma ärkan kell 7.30, 7.35 ajan lapse üles ja panen tema sööma, siis lähen duši alla ja 8.20 väljume kodust, saadan ta kooli ja 9.20 jõuan ise tööle. Vaatan kirjad üle ja seejärel on mul aega teha kohv ja süüa võileib. Ma tahan rahulikult hommikust süüa, mitte nii, et kallan endale käigupealt kodus mingi müsli sisse. Pealegi ma ei talu, kui pean hommikul sööma külmi ja magusaid asju, süda läheb pahaks.

+1
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Ma ärkan kell 7.30, 7.35 ajan lapse üles ja panen tema sööma, siis lähen duši alla ja 8.20 väljume kodust, saadan ta kooli ja 9.20 jõuan ise tööle. Vaatan kirjad üle ja seejärel on mul aega teha kohv ja süüa võileib. Ma tahan rahulikult hommikust süüa, mitte nii, et kallan endale käigupealt kodus mingi müsli sisse. Pealegi ma ei talu, kui pean hommikul sööma külmi ja magusaid asju, süda läheb pahaks.

Nii pirtsakas inimene

0
-9
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Või siis – ütle üks “dieet”, toitumiskava vm mille korral alustades kaalualandamist seda tühjakõhutunnet ei ole?

Söö hommikusöögiks muna (sinna juurde kodujuustu või veidi kala, salatit, viil täisteraleiba või näkileiba puhta võiga või 100g täisterakaerahelbeputru (leiva asemel)

3h pärast tee väike valgurikas 100g vahepala – keedumuna, kodujuust vms

Lõuna – nt kanafilee/kalkunifilee/kala, riis/tatar, aedvili

3h pärast vahepala

Õhtusöök – midagi sarnast lõunaga

Hilisõhtul amps kodujuustu

Sul ei jõuagi kõht tühjaks minna.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kas keegi soovitas sulle kaalualandamiseks magusat müslit?
Aga kosu siis terviseks, kui võileib on elu. See “sandwich” on ka ilmselt mingi Circle K või Subi oma, eks?

0
-3
Please wait...

Postitas:
Kägu

Su keha jaoks on see juba ju põhimõtteliselt lõunaoode või snäkk. Et hommikusöök päriselt sulle päevaks energiat annaks, tuleks see süüa tunni jooksul peale ärkamist. Pealegi pole “sandwich” eriti toitev ka mitte, hommikusöök peaks olema vaat et kõige kogukam toit su päevas ja sisaldama tegelikult nii süsivesikuid, rasvu kui ka proteiini.

Kui nüüd rääkida sellest, kuidas kaalu alandada ilma asjade kaalumiseta ja mõõtmiseta, siis see on keeruline, aga tehtav. Kolme korra asemel söö neli-viis korda päevas, väiksemaid portse, niiviisi suudab su keha paremini toitu seedida ja magu kahaneb. Raske on aga soovitada midagi kindlat ja esimese põrumise järel alla anda ei tohiks. Igale inimesele sobivad erinevad asjad ja näiteks minul endal puudub enesedistsipliin selleks, et lihtsalt vähem süüa. Vajan toitude kaalumist ja mõõtmist, täpseid juhiseid ja reegleid. Võib vabalt olla, et ka sina oled samasugune niiet, kui ei toimi vähem söömine, võib toimida ikkagi kalorite jälgimine või mõni just sulle tehtud toitumiskava.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kui Joaquin Phoenix küsiti kuidas ta suutis filmi Joker jaoks sedavõrd kõhnuda siis vastuseks oli: sigaretid, kohv ja viski. Muud ta ei tarbinud.

+4
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 10 korda. Täpsemalt

Postitas:
Kägu

Söö hommikusöögiks muna (sinna juurde kodujuustu või veidi kala, salatit, viil täisteraleiba või näkileiba puhta võiga või 100g täisterakaerahelbeputru (leiva asemel)

3h pärast vahepala

😀 Okei
Sa oled ilmselt selline väikse isuga 🙂
“Amps kodujuustu”…. 🙂

Sellise menüüga alustades jääb ilmselgelt kõht tühjaks inimesel, kes on harjunud palju rohkem (ja sh rohkem süsivesikuid) sööma.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

3h pärast vahepala

😀 Okei

Sa oled ilmselt selline väikse isuga 🙂

“Amps kodujuustu”…. 🙂

Sellise menüüga alustades jääb ilmselgelt kõht tühjaks inimesel, kes on harjunud palju rohkem (ja sh rohkem süsivesikuid) sööma.

See “amps kodujuustu” käis hilisõhtu kohta, ehk siis sisuliselt enne magamaminekut. Kas sul on harjumus enne und ennast kurguni täis laduda?
Sellele eelnes päeva jooksul 5 toidukorda, mis tagabki selle, et sul ei teki näljatunnet. Kõht lähebki sul tühjaks, kui sa sööd peamiselt süsivesikuid. Valk hoiab kõhu kauem täis ja ei käi selliseid täitmatuid isusid peal.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina ka ei viitsi üldse süüa teha, aga poolfabrikaate samuti süüa ei taha, nii olengi sunnitud võimalikult lihtsaid toite ikkagi ise tegema. Mida vanemaks saan (41 hetkel), seda rohkem tunnen, et see mida söön, mõjutab otseselt enesetunnet. Midagi kaalunud ei ole mina elu sees ja tean, et minu puhul poleks see ka jätkusuutlik. Järgin lihtsat reeglit: söön päris toitu, ei näksi pidevalt, magan piisavalt, liigun, joon vett. Samas kord nädalas luban endale ikkagi midagi, mille järele väga isutab. Minul intervallpaast töötab 16:8, esimene toidukord on näiteks kaerahelbepuder külmutatud marjade ja meega või muna, kõrvale avokaadoleib, tomatit, kurki. Kõige tugevam toidukord on mul nö keskmine. Söön sooja sööki, suppi või praadi. Seejärel snäkk banaan või muu puuvili, aga vahel ka hea koogitükk või saiake tassi kohviga. Õhtul teen paar võileiba, aga mitte singi või juustuga, vaid näiteks heeringaga. Õhtuti söön hea meelega ka suppi, kui olen viitsinud varem valmis teha. Ja noh, liikuma peab. Kõndimisest ainuüksi ei piisa (mulle), teen vabal hetkel 30 min HIIT trenni või joogat youtube’ist, vahel hommikul, vahel õhtul. See tekitab hea enesetunde ja lähevad üle ka igasugused isud. Minul vähemalt.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pigem pole asi ajapuuduses (palju see kaalumine siis aega võtab?) kuivõrd laiskuses. Ilma pingutamata ei saa kaalust alla. Kui suhtumist ei muuda siis ei muutu ka kaalunumber iseenesest.

+1
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Oeh…

Kui hiljem magama läheb, siis võib viimane kerge eine olla ju ka 19 ajal. Asi ei olegi ju niivõrd täpses kellaajas, et kas süüa viimast korda õhtul 18 või 19, vaid et paljudel (nt minul) aitab see otsus, et pärast teatud kellaaega ei söö, vältida õhtust amps seda ja amps teist näksimist. Kui olen suutnud sellest kinni pidada, et õhtul pärast teatud aega ei söö, ja tõesti ei söögi, ka mitte ühte õuna vmt, siis kaal langeb. Muidu olen nagu ahjualune, et kui juba ühe ampsu võtan, siis tuleb veel millegi isu ja siis hakkab see hilisõhtune köögivahet käimine, no ei ole iseloomu, et jääda selle ühe ampsu juurde pidama õhtul, nii et parem seda mitte võttagi. Muidugi tuleb see kaalulangus paljudest väikestest asjadest kokku, nagu ka enne kirjutasin – süsivesikuid vähemaks, valgurikkaid toite pigem jne. Väikestest asjadestki piisab, nt kohvi joon mustalt, puuviljadest 1 päevas jne, ja hakkab kaal langema. Kuni ampsan seda ja teist, on see paras enesepettus, tundub, et nagu ei söögi ju liiga palju, aga samas vähehaaval kilo jälle juures. Kui suudan tõesti jälgida, et ei ole seda ampsamist ja õhtul teatud kellast ei söö, siis vähehaaval langeb või püsib. Ma olen kahjuks see “eluaegne”, kes vahepeal laseb end lõdvaks, võtab 2-3 kg juurde, siis jälle vaja enda ohjata. Ja see pärast 18 ei söö jmt toimib minul vähemalt väga hästi, saab need vahepealsed ampsamiskilod kiiresti maha.

Kindlasti tundub see paar kilo siia, paar kilo sinna üles-alla kummaline, et kuidas siis ei suuda hoiduda, et uuesti juurde ei tule need paar allavõetud kilo. Aga vähemalt olen viimased 20 aastat sedasi suutnud enam-vähem samas kaalus olla. Noorena kaalusin halvematel perioodidel ka 80 kg, viimased 20 aastat aga kõigub kaal 58-62 kg vahel (pikkust on mul 168). Võiks ju arvata, et 40+ vanuses inimene saab aru, et ei tasu laskuda emotsinaalsesse söömisesse ja õhtune näksimine on kahjulik, aga mul ei ole periooditi seda enesekontrolli, et vältida paari-kolme kilo juurdetulemist. Ei taha aga, et see muudkui jätkuks, siis võtan end vahepeal jälle kokku ja need mõned kilod alla. Üks lõputu nõiaring, aga vähemalt olen suutnud normaalkaalus püsida.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mina olen ka juba aastaid teinud vahelduvpaastu ja olen selle abil oma kaalu saanud kontrolli alla. Olen nõus selle postitajaga, kes tõi välja, et kaalust alla võtmiseks peab inimene vahepeal natuke tühja kõhtu kannatama. Paljud inimesed on oma maod nii suureks söönud, et peavadki sööma rohkem, et magu üldse täis saaks. Seepärast kaal ka tõuseb. Kui paastuda, siis magu hakkab väiksemaks tõmbuma, mis tähendab, et mingi aja pärast saab kõht juba väiksema toidukogusega täis, sest magu ei ole enam nii suur.

+3
0
Please wait...

Näitan 25 postitust - vahemik 31 kuni 55 (kokku 55 )

Esileht Ilu ja tervis Soovitage dieeti inimesele, kel pole aega midagi mõõta, kaaluda jmt