Esileht Kodunurk Soovitage elukohta üksikemale Harjumaal

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )

Teema: Soovitage elukohta üksikemale Harjumaal

Postitas:

Olen oma uue elu alguses ühe väikelapsega üksikemana. Otsin endale uut elukohta. Oleksin tänulik soovituste eest, kus võiks olla lapsesõbralik ja mugav meil kahekesi elada. Kindlasti peaks elukoht jääma Harjumaale. Töötan ise Tallinnas ja töökohavahetuse plaani lähiajal pole. Üritan ette mõelda ajale, kui laps hakkab koolis käima. Kuna elan üksi ja vanavanemaid läheduses ei ela,siis kujutan ette, et oleks hea kui laps pääseks ise kooli ja huviringide vahet liikuma? Kas see võiks olla piisav argument, et kaaluda näiteks kolida mõnda Harjumaa alevikku nagu nt Jüri? Kas mõni Tallinna piirkond oleks ka sobivam selles osas kui mõni teine?

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 12:25; 11.04 13:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen oma uue elu alguses ühe väikelapsega üksikemana. Otsin endale uut elukohta, laenuvõimekus olemas. Oleksin tänulik soovituste eest, kus võiks olla lapsesõbralik ja mugav meil kahekesi elada. Kindlasti peaks elukoht jääma Harjumaale. Töötan ise Tallinnas ja töökohavahetuse plaani lähiajal pole. Üritan ette mõelda ajale, kui laps hakkab koolis käima. Kuna elan üksi ja vanavanemaid läheduses ei ela,siis kujutan ette, et oleks hea kui laps pääseks ise kooli ja huviringide vahet liikuma? Kas see võiks olla piisav argument, et kaaluda näiteks kolida mõnda Harjumaa alevikku nagu nt Jüri? Kas mõni Tallinna piirkond oleks ka sobivam selles osas kui mõni teine?

Anna andeks aga see on sarnane küsimusega palun soovitage mulle minu lemmiktoitu. Ostuvõime on olemas ja süüa meeldib ka.

+14
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 12:35; 11.04 14:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen oma uue elu alguses ühe väikelapsega üksikemana. Otsin endale uut elukohta, laenuvõimekus olemas. Oleksin tänulik soovituste eest, kus võiks olla lapsesõbralik ja mugav meil kahekesi elada. Kindlasti peaks elukoht jääma Harjumaale. Töötan ise Tallinnas ja töökohavahetuse plaani lähiajal pole. Üritan ette mõelda ajale, kui laps hakkab koolis käima. Kuna elan üksi ja vanavanemaid läheduses ei ela,siis kujutan ette, et oleks hea kui laps pääseks ise kooli ja huviringide vahet liikuma? Kas see võiks olla piisav argument, et kaaluda näiteks kolida mõnda Harjumaa alevikku nagu nt Jüri? Kas mõni Tallinna piirkond oleks ka sobivam selles osas kui mõni teine?

Anna andeks aga see on sarnane küsimusega palun soovitage mulle minu lemmiktoitu. Ostuvõime on olemas ja süüa meeldib ka.

Vabandust, kui postitus on halvasti sõnastatud. Aga tõesti oleksin ääretult tänulik soovituste eest. Tutvusringkonnas kooliealiste lastega peresid pole ja üles kasvanud olen teises Eesti nurgas ning Tallinna ega Harjumaa kanti väga hästi ei tunne.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 12:25; 11.04 13:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen oma uue elu alguses ühe väikelapsega üksikemana. Otsin endale uut elukohta, laenuvõimekus olemas. Oleksin tänulik soovituste eest, kus võiks olla lapsesõbralik ja mugav meil kahekesi elada. Kindlasti peaks elukoht jääma Harjumaale. Töötan ise Tallinnas ja töökohavahetuse plaani lähiajal pole. Üritan ette mõelda ajale, kui laps hakkab koolis käima. Kuna elan üksi ja vanavanemaid läheduses ei ela,siis kujutan ette, et oleks hea kui laps pääseks ise kooli ja huviringide vahet liikuma? Kas see võiks olla piisav argument, et kaaluda näiteks kolida mõnda Harjumaa alevikku nagu nt Jüri? Kas mõni Tallinna piirkond oleks ka sobivam selles osas kui mõni teine?

Anna andeks aga see on sarnane küsimusega palun soovitage mulle minu lemmiktoitu. Ostuvõime on olemas ja süüa meeldib ka.

Vabandust, kui postitus on halvasti sõnastatud. Aga tõesti oleksin ääretult tänulik soovituste eest. Tutvusringkonnas kooliealiste lastega peresid pole ja üles kasvanud olen teises Eesti nurgas ning Tallinna ega Harjumaa kanti väga hästi ei tunne.

Sellegipoolest on sul ju mingi ettekujutus olemas mida sa osta tahad. Maja, ridamajast boksi, korterit. Kui kaugele Tallinnast, mis sõiduvõimalused sul on jne. Alles siis saab konkreetsemaks ju minna. Vaata siingi ringi, neid teemasid on enne ka läbikäinud päris pikkadena.

0
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 12:35; 11.04 14:27;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ise elan sakus. Laps käis siin lasteaias ja nüüd käib koolis. Kõik asjad on käe-jala juures. Lasteaiad on head ja kool tugeva tasemega. ☺️

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui sul on töökoht Tallinnas ja sa oled üksikvanem, siis otsi endale kodu töökoha lähistele Tallinnasse.

Väljaspool Tallinnat koha valik sõltub ikka ka väga palju sellest, kus Tallinnas see töökoht sul asub. Kui ise elad Sakus, aga töökoht on kuskil Pirital, siis läheb jube pikaks ja ummikuterohkeks see teekond. palju sõltub ka sellest, mis transpordiga liikuda kavatsed. On sul auto või eelistaksid näiteks rongiga sõita.

Kui elad praegu Tallinnas ja oled siin elanud, siis ausalt, ei soovita linnast välja kolida. Üksikemana on maarajoonides raskem, linnas on rohkem anonüümsust, rohkem võimalusi liikuda ka siis kui autot ei ole jne.

+4
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 19:15; 12.04 10:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ja ma siiani mõtlesin, et tallinnas on üsna funktsioneeriv tasuta ühistransport+rong

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa sinna Harjumaale tahad kui ise Tallinnas töötad? Laps siis ka ilmselt Tallinnas lasteaias? Lapsesõbralikke ja mugavaid piirkondi on ka pealinnas. Kus piirkonnas hetkel elate ja miks sinnakanti ei soovi jääda?

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.04 20:41; 11.04 22:07; 11.04 23:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa sinna Harjumaale tahad kui ise Tallinnas töötad? Laps siis ka ilmselt Tallinnas lasteaias? Lapsesõbralikke ja mugavaid piirkondi on ka pealinnas. Kus piirkonnas hetkel elate ja miks sinnakanti ei soovi jääda?

Kui transport tööle ja tagasi pole probleem, siis on linnast välja ostes odavam. Mitte muidugi igal pool, aga kohti leidub rohkem kui linnas. Tallinnas saab odavalt sellise elamispinna kus tuleb kõvasti tööd teha enne kui asja saab. Laen siis laen, aga see tuleb tagasi maksta ja laenumakse ei tohi hinge kinnipigistada. Seda enam kui arvestada saab vaid ühe sissetulekuga.
Kõigile ei meeldi ka päris linnas elada, mina näiteks ei koli vabatahtlikult Tallinna. Olen eluaeg st. aastakümneid elanud linnapiirist 10km väljas, kõik on saanud tehtud. Koolis käisin ja tööl käin siiamaani Tallinnas, tihti ka ühistranspordiga. Lapsed said käidud kohalikus lasteaias ja koolis, hiljem mõlemad Tallinnasse koolis käinud.

+4
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 21:05; 11.04 22:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele – teemaalgataja vaadatud Jüri nüüd küll just Tallinnast odavam elukoht pole. Üksikema peab ka arvestama sellega, et töölesõiduks kulub aega. Kui tal on vaja kell 8 Tallinnas tööl olla ja kohalik lasteaed avatakse kell 8, siis kas laps läheb ise lasteaeda? Või kuidas saada tööle kui auto katki. Kõiki selliseid asju peab arvestama.

+7
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.04 20:41; 11.04 22:07; 11.04 23:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Viimasele – teemaalgataja vaadatud Jüri nüüd küll just Tallinnast odavam elukoht pole. Üksikema peab ka arvestama sellega, et töölesõiduks kulub aega. Kui tal on vaja kell 8 Tallinnas tööl olla ja kohalik lasteaed avatakse kell 8, siis kas laps läheb ise lasteaeda? Või kuidas saada tööle kui auto katki. Kõiki selliseid asju peab arvestama.

Vaata minu postitust uuesti, ma olen kõige sellisega sinust tõenäoliselt paremini kursis, olen terve elu linnast väljas elanud ja kõige sellega jännanud. Tallinnas on samad probleemid, ega kõigil töökohtadel või kodudel lasteaed kõrvalmajas pole, ummikud hommikul on pea igal pool. Jüri on talle ilmselt lihtsalt tuntum koht mitte otsustatud asi.

+3
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 21:05; 11.04 22:41;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa arvad,et teemaalgataja sinu moodu on ja otsib odavat elukohta maal? Ta otsib lapsesõbralikku ja mugavat. Pole mõtet oma eelistusi teisele pähe määrida kui ei tea tema eelarvet ning töö ja lasteaia piirkonda. Lapsesõbralik ja mugav on ka Tallinnas täiesti võimalik, eriti see mugav pool. Või ma sain valesti aru ja sa ei soovita maale kolida, sest jändamist on rohkem?

+1
-5
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 11.04 20:41; 11.04 22:07; 11.04 23:03;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vabandust, kui postitus on halvasti sõnastatud. Aga tõesti oleksin ääretult tänulik soovituste eest.

Selle asemel, et tänulik olla, pane kirja, kui palju raha sa elamise soetamiseks kulutaksid?
See praegune sinu “linnastväljakunasealonodavam” ei pruugi olla tõde.
Pringi näiteks on küla, mis on 15km Tallinnast, aga ei ole odav koht, kus elada; pealegi puudub linnaga normaalne ühendus jne.
Ja mis oleks miinimum pind, millel oleksite nõus kahekesi elama?
18m2, 30m2, 50m2 jne?
Ma ei teagi tänapäeval enam ühtegi kohta Harjumaal, kus oleks lasteVAENULIK elu. Isegi Kopli liinid hakkavad kaduma…

+4
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Linnas on tasuta ühistransport olemas küll, aga kui näiteks töökoht on kuskil mustamäel ja ise elad Koplis või kadriorus, siis on sinna mustamäele ühistranspordiga liiklemine üsna keeruline, st võtab palju aega. Tund aega tuleb töölejõudmiseks varuda. (ilmselt läheb küll 45 minutit, aga võib ka kauem minna). Seepärast ongi oluline esmalt vaadata selle järgi, kus asub töökoht ja alles siis hakata mõtlema, mis punkti kolida sest AEG, mis kulub ühest punktist teise liikumiseks, on väga oluline. Näpistab und vähemaks, väsitab, kui on pikad vahemaad jne.

ja siis lisaks see, et linnalähedastes kohtades ei ole enamasti odavam elada kui Tallinnas, peaks ikka kaugemale vaatama kui 10km.

+5
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 11.04 19:15; 12.04 10:07;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Enne kui midagi soovitada, peaks teadma mitut asja, mis soovituste puhul olulist rolli mängivad.
Kui vana on laps? On suur vahe, kas laps on 5-aastane lasteaialaps, või 10-aastane 3.klassi laps. Viimane liigub ju juba ise, ei pea arvestama, et saaks enne tööle sõitmist lapse lasteaeda viia. Pole ka hirmsat kiiret õhtul tagasi. Teiseks kas teemaalgatajal on oma auto või hakkaks liikumine tulevase elukoha ja Tallinna vahel käima ühistranspordiga? Viimasel juhul vist soovitaks neid asulaid, mis raudtee äärde jäävad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tegelikult võiksid sa, teemaalgataja, alustada sellest, et mõtled välja, milline on su sotsiaalne turvavõrk. Kas lapse isa soovib osaleda lapse elus? Kes on need täiskasvanud, kes võiks aidata lapsehoidmisel jne? Paratamatult tekib su elus olukordi, kus sul on vaja, et keegi su last valvab (sõbrannadega kohvikusse, töökoha jõulupidu, võibolla tekib uus silmarõõm, kellega tahaks väljas käia jne). Sel juhul on oluline, et hoidja jõuaks lapseni (või vastupidi), ilma suurema pingutuseta. Suurem laps võiks kergelt ise kodust/koolist isa/hoidja juurde jõuda.
Kui on sul vaja pikemalt kodust ära olla (nt satud autoavarii tagajärjel haiglasse), võiks olla võimalik, et laps ajutiselt isa/vanaema vmt juures elades ilma tohutute logistiliste problermideta kooli jõuaks.
Ehk siis ära koli piirkonda, kus sind kedagi ees ootamas pole. Või vähemalt vali piirkond, kust pääseb kergelt mõne hea tuttava inimese juurde.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Sulle ei saa vastata, kui sa jagad nii vähe infot.
Kas linnast välja otsid seepärast, et linna ostmiseks pole raha?
Mis hinnaklassis kodu otsid?
Kus piirkonnas on su töö?
Kui vana on laps?

Ilma neid asju teadmata pole võimalik su küsimusele vastata.

+5
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ise elan sakus. Laps käis siin lasteaias ja nüüd käib koolis. Kõik asjad on käe-jala juures. Lasteaiad on head ja kool tugeva tasemega. ☺️

Tahtsin ka just Sakut soovitada. Kõik eluks vajalik on olemas: koolid, lasteaiad, sportimisvõimalused, perearstid, apteegid, poed. Tallinn on lähedal ja linnaga nii bussi-, rongi- kui marsaühendus. Vanemad korterid mõistliku hinnaga ka sedavõrd pealinnalähedast asukohta arvesse võttes.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kehras on võimalik kahetoaline hruštšovka korter saada isegi ca 20 000ga. Suur hulk Anija valla rahvast käib rongiga Tallinnas tööl. Lapsed käivad koolis oma jala peal, ei pea neid vedama. Lasteaia kohta ei oska rääkida, ei ela ise seal.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 15:50; 15.04 02:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nõmme on ka hea koht elamiseks. Lasteiaiad, koolid olemas. Mina lähtuksin sellest, et kui midagi juhtub, saaksid ise kiiresti lapse juurde. Kui töö on linnas ja elukoht/kool maal, siis võtab aega enne kui kohale jõuad.

Ma ise elan linnast 15 km. Väga rahul olen. Meil on siin noortekeskus, mis on avatud 6ni ja lastele on seal palju tegevusi. Endal ka süda rahul, et laps on hoitud kuniks ise koju jõuan.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 16:30; 13.04 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ise elan linnast 15 km. Väga rahul olen. Meil on siin noortekeskus, mis on avatud 6ni ja lastele on seal palju tegevusi. Endal ka süda rahul, et laps on hoitud kuniks ise koju jõuan.

Aga sa ei tihka kirjutada, kus nii head tingimused on?

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa arvad,et teemaalgataja sinu moodu on ja otsib odavat elukohta maal? Ta otsib lapsesõbralikku ja mugavat. Pole mõtet oma eelistusi teisele pähe määrida kui ei tea tema eelarvet ning töö ja lasteaia piirkonda. Lapsesõbralik ja mugav on ka Tallinnas täiesti võimalik, eriti see mugav pool. Või ma sain valesti aru ja sa ei soovita maale kolida, sest jändamist on rohkem?

No üksikema sünonüüm on nälg, vaesus ja heal juhul miinimumpalgaga töö toidupoes. Seda, et keegi on iseseisev, majanduslikult hakkamasaav, haritud vm, on raske uskuda.
Perekooli mõistes on üksikema ühiskonna viletsaim kiht.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma ise elan linnast 15 km. Väga rahul olen. Meil on siin noortekeskus, mis on avatud 6ni ja lastele on seal palju tegevusi. Endal ka süda rahul, et laps on hoitud kuniks ise koju jõuan.

Aga sa ei tihka kirjutada, kus nii head tingimused on?

Lõuna-Eestis

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 16:30; 13.04 11:22;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb ikka palju sellest, milline on eelarve. Ja kus kohas Tallinnas asub töökoht. Kui kusagil sellises kohas, kuhu saab (elektri)rongiga + tramm näiteks, siis soovitaks kindlasti kohti, kust saab rongiga liikuma, näiteks Laagri, Saue, Saku. Laagri kooli küll ilmselt niimoodi poole pealt ei võeta, seega pigem Saue ja Saku – korralikud koolid ja huvitegevus. Aga seal peab arvestama, et kinnisvara on väga kallis. Kui raha vähem siis sobiks näiteks Keila – kuigi ka seal on tegelikult üsna kallis. Kui raha veel vähem, siis näiteks Paldiski, kui vene keelt ei karda ja ka Klooga. Või siis hoopis Riisipere, Laitse ja Kibuna piirkond (väga tugev Ruila kool seal piirkonnakooliks minuteada), Ruila kant ise – seal küll otseselt rongi ei käi. Kui ei pea ilmtingimata olema Harjumaa ja võib olla ka Raplamaa, siis näiteks väga mõnus väikelinn Kohila, kus on väga sümpaatne Kohila Mõisakool, aga ka tugev Kohila Gümnaasium ja rongiga Balti jaama sõidab ka kõigest 40 minutit. Või ka näiteks Hagudi ja Rapla…

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Väide, et Paldiski võrdub vene keelega, ei pea enam ammu paika. Kui satud kokku umbvenelasega, siis on ta kas vanuselt nii 70 või viibid Maxima poes.

Mis on miinus — Tallinna sõidad umbes tunnikese, pole vahet, kas auto või yhistransaga. & kõiki kohalikke kauplusi tundub haldavat AS Meil Ei Ole, aga toidukullerite Harjumaa lõpeb paar raudteejaama ida pool.

Mis on boonus — korterid on odavad, rahvas laheda meelega, lastel turvaline, loodus vägev.

+8
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Miks sa arvad,et teemaalgataja sinu moodu on ja otsib odavat elukohta maal? Ta otsib lapsesõbralikku ja mugavat. Pole mõtet oma eelistusi teisele pähe määrida kui ei tea tema eelarvet ning töö ja lasteaia piirkonda. Lapsesõbralik ja mugav on ka Tallinnas täiesti võimalik, eriti see mugav pool. Või ma sain valesti aru ja sa ei soovita maale kolida, sest jändamist on rohkem?

No üksikema sünonüüm on nälg, vaesus ja heal juhul miinimumpalgaga töö toidupoes. Seda, et keegi on iseseisev, majanduslikult hakkamasaav, haritud vm, on raske uskuda.

Perekooli mõistes on üksikema ühiskonna viletsaim kiht.

Kui ta Harjumaale otsib, aga ise töötab Tallinnas ja sellest töökohast loobuda ei taha, siis ilmselt ta otsib odavamat elukohta.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 12.04 15:50; 15.04 02:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Laagri, Saku, jüri

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

et ei peaks sõltuma vaid autost, soovitaks valida mõni selline piirkond, kust ka rongid läbi läheksid. ja selliselt, et oleks minimaalselt ümberistumisi.
nt kui töötad lasnamäel või ülemiste tehnopargis, siis aruküla, kehra, raasiku, aegviidu vmt.
kui aga töötad männikul, siis sobib paremini rapla suund ( saku, kohila, kiisa jne)
jne

jüri on selline imelik koht, kuhu ükski rong ei käi.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kiili on hea koht elamiseks. Kiili pole nii teadatuntud ja üles haibitud kui Peetri või Viimsi. Kuid väga turvaline, üldiselt sõbralik ja kokkuhoidev kogukond. Kool, lasteaed, kunsti- ja muusikakool, noortekeskus, täiskasvanute huviringid jne kõik olemas. Uute korterite hinnad taskukohasemad kui Talllinnas.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui töökoht on linnas siis ikka linna tuleb vaadata elamine, milleks sõita ja elu keeruliseks teha. Olgu see elukoht siis pisem, aga ikkagi jääb ära metsik ajakulu ja edasi tagasi sõitmine. Lapse kool võiks võimalikult kodu juures olla. Nii arvan mina.

_

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 31 )


Esileht Kodunurk Soovitage elukohta üksikemale Harjumaal

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.