Esileht Kodunurk Soovitage häid eesti purgisuppe/-toite

Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )

Teema: Soovitage häid eesti purgisuppe/-toite

Postitas:

Vaesed lapsed.

0
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.06 23:22; 29.06 01:11; 02.07 22:53; 04.07 19:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kõik käite koolis ja olete vaheajal? Ema, isa ja lapsed? Põhimõtteliselt muidugi võimalik – mõlemad vanemad pedagoogid. Kas nii?

Ka mujal on suviti kollektiivpuhkused, näiteks teatritöötajatel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma sööks hea meelega purgi borshe näiteks, üldse ei viitsi ise selle peediga möllata, kõik kohad pärast täis. Aga kõik purgisupid on niiii magusad.

Mu lastele väga maitseb frikadelli supp, aga purgi oma läks lõpuks prügikasti, kohe üldse ei läinud alla.

Tahaks ka kerge vaevaga head maitsvat toitu.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selgitan – praegu on vaheaeg ja lapsed kodus. Läheme hommikul tööle, siis käin ise või käib mees kodust läbi, võtab lapsed ja läheme koos välja sööma. Kooli ajal on tihti nii, et laps tuleb peale kooli minu juurde ja käime ka söömas – siis läheb ringi või koju, vanem laps õpib ülikoolis.

Mitte et see minu asi oleks, aga minu lapsed (12 ja 17) oskavad näiteks ise süüa teha. Sinu omad ei õpi vist iial seda tegema. Aga ma tegelikult ei nori, lihtsalt nendin fakti. Ja kui päris aus olla, siis ma ei usu sind – ei kõla usutavalt, et ühed lapsevanemad iga jumala päev terve suve kodus lastel järel käivad ja siis koos söövad. Peab ikka seda aega laialt käes olema, et lapsi niimoodi vedada ja toita selle asemel, et elu neile vajadusest lähtuvalt söögitegemist õpetaks.

+1
-10
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.06 00:54; 02.07 01:10; 02.07 15:59; 03.07 00:30; 03.07 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui ei taha ära usu, meil on selline harjumus koolivaheajal lastega lõunat söömas käia, kuna me käime ise söömas. Loomuulikult ei tee me seda puhkuse ajal, siis oleme suurema osa ajast maal või kui vanem laps tahab olla linnas – siis sööb ise (ja oskab väga hästi süüa teha).

+2
-2
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.07 00:01; 02.07 07:45; 02.07 22:05; 03.07 07:56; 08.07 14:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selgitan – praegu on vaheaeg ja lapsed kodus. Läheme hommikul tööle, siis käin ise või käib mees kodust läbi, võtab lapsed ja läheme koos välja sööma. Kooli ajal on tihti nii, et laps tuleb peale kooli minu juurde ja käime ka söömas – siis läheb ringi või koju, vanem laps õpib ülikoolis.

Mitte et see minu asi oleks, aga minu lapsed (12 ja 17) oskavad näiteks ise süüa teha. Sinu omad ei õpi vist iial seda tegema. Aga ma tegelikult ei nori, lihtsalt nendin fakti. Ja kui päris aus olla, siis ma ei usu sind – ei kõla usutavalt, et ühed lapsevanemad iga jumala päev terve suve kodus lastel järel käivad ja siis koos söövad. Peab ikka seda aega laialt käes olema, et lapsi niimoodi vedada ja toita selle asemel, et elu neile vajadusest lähtuvalt söögitegemist õpetaks.

Tänapäeval on söögitegemisoskus täiesti tarbetu. Kellele meeldib, tehku, aga kes seda vihkab, ei pea küll end vaevama.

+5
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti tarbetux ma seda oskust siiski ei nimetax — juhtub mingi suurem jama, sured kartulikuhja & porgandipeenra vahele nälga.

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäeval on söögitegemisoskus täiesti tarbetu. Kellele meeldib, tehku, aga kes seda vihkab, ei pea küll end vaevama.

No kui raha on, et iga päev väljas süüa ning selle rahaga muud tarka teha ei soovi, siis muidugi. Või kui tervist on, et poest valmistoitu osta.

+3
-3
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 29.06 00:54; 02.07 01:10; 02.07 15:59; 03.07 00:30; 03.07 19:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tänapäeval on söögitegemisoskus täiesti tarbetu. Kellele meeldib, tehku, aga kes seda vihkab, ei pea küll end vaevama.

võiks ikka vaevata. see rasvumisepideemia just sellest ongi põhjustatud, et keegi ei viitsi enam ise korralikku toitu teha, näksitakse pidevalt ja süüakse igasugu rämpsu

+7
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti tarbetux ma seda oskust siiski ei nimetax — juhtub mingi suurem jama, sured kartulikuhja & porgandipeenra vahele nälga.

Mis see suurem jama siis täpsemalt oleks?

+2
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mis see suurem jama siis täpsemalt oleks?

Kui kõht läheb tühjaks…
No nii abitu ei saa ka olla.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 14.06 11:21; 04.07 17:10;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Täiesti tarbetux ma seda oskust siiski ei nimetax — juhtub mingi suurem jama, sured kartulikuhja & porgandipeenra vahele nälga.

Vaevalt nii ajupuudelist isendit, kes juurikaid patta/pannile panna ei oska, üldse õpetada võimalik on.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 22.06 23:22; 29.06 01:11; 02.07 22:53; 04.07 19:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olen ihusilmaga näinud isendit, kes ei eristanud melonit avokaadost. Väga vaimupuudega ei saanud ta olla ka, vähemalt oli Maxima ta saalitöötajax võtnud.

Aga isegi massiivse elektrikatkestuse, looduskatastroofi või sõja tingimustes võix inimene suuta käepäraste vahenditega kokku keeta midagi toitvat, heal juhul isegi maitsvat. Mis siis sellest, et argipäeviti on ärilõunad, toidukuller & purgid-pakid, kõiki oskusi ei peagi kogu aeg kasutama.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte et see minu asi oleks, aga minu lapsed (12 ja 17) oskavad näiteks ise süüa teha. Sinu omad ei õpi vist iial seda tegema. .

Mis neil lastel muud üle jääb kui ema perekoolis istub. 🙂

+2
-4
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.07 09:53; 08.07 15:50; 09.07 10:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte et see minu asi oleks, aga minu lapsed (12 ja 17) oskavad näiteks ise süüa teha. Sinu omad ei õpi vist iial seda tegema. .

Mis neil lastel muud üle jääb kui ema perekoolis istub. ????

ja kus sina siis istud, samuti perekoolis

+3
-1
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 5 korda. Täpsemalt 02.07 00:01; 02.07 07:45; 02.07 22:05; 03.07 07:56; 08.07 14:49;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mitte et see minu asi oleks, aga minu lapsed (12 ja 17) oskavad näiteks ise süüa teha. Sinu omad ei õpi vist iial seda tegema. .

Mis neil lastel muud üle jääb kui ema perekoolis istub. ????

ja kus sina siis istud, samuti perekoolis

Istun. Kuid ei naaksu teiste kasutajate laste kallal, neid tundmata.

+2
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.07 09:53; 08.07 15:50; 09.07 10:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuulge, kas need Põltsamaa laulupeo supid on täpselt samad, mis laulupeolistele serveeriti? Mida tasuks proovida? Kuulsin poole kõrvaga asjaosalisi läätsesuppi kiitmas, poeriiulilt seda aga ei leidnud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 05.07 09:53; 08.07 15:50; 09.07 10:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

https://2019.laulupidu.ee/uudiskirjad/14-uudiskiri/poltsamaal-algab-laulu-ja-tantsupeo-supitegu/

Selle artikli järgi läätsesuppi müügiks ei toodetagi.

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 13.06 22:43; 23.06 11:58; 09.07 10:40;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ma muid purgisuppe üldse ei osta, kui ainult borši ja kindlasti Põltsamaa ilma lihata varianti. Ilus tumepunane, peedine ja ülimaitsev. Tükid on ka sellised pisikesed ja korralikud. Salvesti oma jällegi on selline ebamääraste tükkidega, kapsas tungib rohkem esile kui peet ja maitse pole üldse nii meeldiv.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mul on alati kodus purk Primavera pastakastet kanaga: https://ecoop.ee/et/toode/1286167-pastakaste-salvest-primavera-420g-kanaga/

Kui kiirelt vaja süüa teha, siis keedan spagetid ja valan selle kastme külmalt peale. Tulised spagetid saavad nii kohe söömiskõlbulikuks jahutatud ja kaste läheb parajalt soojaks. Vahest riivin natuke juustu ka peale. Väga maitseb.

Bolognese hakklihaga kaste on ka päris hea, aga Primavera maitseb rohkem. Samas sarjas on ka köögiviljadega pastakastmeid, aga need ei maitsenud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selgitan – praegu on vaheaeg ja lapsed kodus. Läheme hommikul tööle, siis käin ise või käib mees kodust läbi, võtab lapsed ja läheme koos välja sööma. Kooli ajal on tihti nii, et laps tuleb peale kooli minu juurde ja käime ka söömas – siis läheb ringi või koju, vanem laps õpib ülikoolis.

Mitte et see minu asi oleks, aga minu lapsed (12 ja 17) oskavad näiteks ise süüa teha. Sinu omad ei õpi vist iial seda tegema. Aga ma tegelikult ei nori, lihtsalt nendin fakti. Ja kui päris aus olla, siis ma ei usu sind – ei kõla usutavalt, et ühed lapsevanemad iga jumala päev terve suve kodus lastel järel käivad ja siis koos söövad. Peab ikka seda aega laialt käes olema, et lapsi niimoodi vedada ja toita selle asemel, et elu neile vajadusest lähtuvalt söögitegemist õpetaks.

Tänapäeval on söögitegemisoskus täiesti tarbetu. Kellele meeldib, tehku, aga kes seda vihkab, ei pea küll end vaevama.

Lihtsalt raha peab väga palju olema, valmistoit on kallis.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 21 postitust - vahemik 31 kuni 51 (kokku 51 )


Esileht Kodunurk Soovitage häid eesti purgisuppe/-toite

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.