Esileht Koolilaps Soovitage häid lasteraamatuid

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Soovitage häid lasteraamatuid

Postitas:

<p style=”text-align: left;”>11-13-aastastele lastele (nii poisile kui tüdrukule).</p>
Ehk on kellegil kogemust, et lapsele tõesti mõni raamat on meeldinud?

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lapsepõlve lemmik selles vanuses oli “Pärija Kalkuttast”, sarjast “Seiklusjutte maalt ja merelt”. Ehk sobib ka praegu?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

vaata järgi tänahommikune Terevisioon seal oli nendest pikalt juttu seoses homse lasteraamatute päevaga. See osa oli vist viimases pooltunnis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Maailmapilti avardav, põnev, sobib nii poisile kui tüdrukule – https://www.rahvaraamat.ee/p/tere-tulemast-eikuhugi/1018408/et?isbn=9789949985531

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 10 a pojale meeldivad “Tom Gates” ja “Ühe äpardi päevik”, mõlemas sarjas palju raamatuid. Naeg on naljakad ja neis on ka palju pilte.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

mina neelasin selles vanuses järjest kõiki 3 musketäri sarja raamatuid (3 musketäri, 20a hiljem, 10a hiljem) + kõikvõimalikud indiaanijutud

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

No mulle meeldis ka lapsena “Pärija Kalkutast”, muude raamatute kõrval, aga keskmine tänapäeva laps ilmselt minestaks sellise tellise peale. Lisaks adusin ma teatud vanuses, et see oli ikka parasjagu ideoloogiline, üsna palju auru läks “manduva lääne ja roiskuva kapitalismi” tümitamise peale.

“Äpardi päevikud” on vähemalt poiste seas jah populaarsed. Aga teemaalgatajalt ma küsiks, mis sorti raamatud lastele nooremast peast meeldisid, siis teaks äkki paremini soovitada.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Selles vanuses raamatute soovitusi on ka siinsamas Perekoolis tohutult palju olnud, proovi otsinguga.

Samuti võib minna kohalikku raamatukokku, uurida riiulit, kus Sinu laste vanusega sobiv silt peal, ja küsida nõu ka raamatukoguhoidjalt. Paljudes raamatukogudes on väga pädevad töötajad, kes on ka ise raamatufännid.

“Kolme musketäri” ja “Nahksuka jutte” neelas omal ajal isukalt praegune 40+ põlvkond. Ent näiteks minu varateismelised lapsed proovisid ja proovisid, ent seisma musketäri-lood neil jäidki. Selle asemel neelati “Pax”-sarja teoseid, Ketlin Priilinna jt. Mu enda vanast raamaturiiulist loeti Ottokar Domma ja Jõhvi Joosepi jutte.

Olen veel märganud, et tänapäeva teismelised loevad tihti ingliskeelset kirjandust. Ega see iseenesest polegi halb – sinnamaani, kui teismeline ei hakka lõunalauas perega vesteldes sõnu otsima ega pidevalt üle küsima, et oot, kuidas seda sõna nüüd eesti keeli öeldigi? Kui juba sellised märgid õhus, siis poetaks küll lapsele lauanurgale mõne heas emakeeles teose.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ehk on kellegil kogemust, et lapsele tõesti mõni raamat on meeldinud?

Kas see tundub siis tõesti nii uskumatuna, et lapsele TÕESTI võib raamat meeldida ?

 

Minu poisid lugesid 10-11-astasena Harry Potteri kõik osad läbi ja väga meeldis. 13-aastasena hakkasid meeldima ajaloolised romaanid, nt Apteeker Melchiori raamatud.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Wolfgang Herrndorf “Miks me varastasime auto”.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Percy Jacksoni” sari oli esimene, mille mu algselt väga kehvast lugejast poeg põnevusega läbi luges (vanust oli 11-12 siis), hiljem sai poisist suur lugeja. Sama raamat sobis ka tütrele, kelle tõsisem lugemishuvi oli aga enne seda juba tekkinud “Harry Potter”iga. Aga see, mis ühele või teisele meeldib võib olla väga erinev – eks tulebki katsetada erinevate raamatutega ja loota, et mõni ehk sobib sedavõrd, et laps jääb seda ilma suurema utsitamiseta lugema.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Tom Gates ja Äpardi päevikud, Risto Räppar- peaks sobima kui alustab allest lugemist. Aga kui need loetud paras lugeda Harry Potteri raamatuid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mu 13-aastane neelab raamatuid, aga mitte ühtegi seiklusjutte maalt ja merelt sarjast. Pigem jah minge raamatukokku, seal on sarjade viisi tänapäevaseid põnevaid noorte raamatuid. Vahel olen ise ka püüdnud suunata ja sokutada vahele raamatuid, mida Lastekirjanduse Keskus soovitab. Aga üldiselt lähevad need enda valitud raamatud paremini.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

sa peaks vist endale püüdma selgeks teha enne natuke, mis tüüpi raamatud su lastele meeldiks ja kui küpsed nad on. minu kumbki suurem laps ei ole kahjuks suurem asi lugeja, aga ühele meeldib neist pigem fantaasiakirjandus – selles vanuses luges  ta nt warrior cats’i sarja, paar aastat hiljem eragorni. teine laps ei armasta fantaasiat üldse ja loeb pigem raamatuid, kus kirjutatakse ligikaudu tema vanustest või mõni aasta vanematest noortest, nende omavahelistest suhetest jms (nt süü on tähtede, me varastasime auto, kuidas elad ann). ok, Potterit ta luges, aga pigem vist selle, et tegelased olid tema enda vanused noored. mõlemad lugesid animesid, aga ma ei tea, kas see läheb “päris” kirjanduse alla 🙂

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu poisid on hea meelega lugenud Bobbie Peersi William Wentoni sarja. Kusjuures ma ka ostsin selle sarja esimese raamatu just soovituse peale ja tõesti on väga head raamatud. Pragu on juba neljas osa ka välja tulnud.
Noorem poeg (12) loeb hea meelega ka Harry Potterit ja muid seiklusjutte.

Vanemale (13) meeldivad pigem sellised suhtelood. Hugo Vaheri raamatud näiteks ja Ivar Soopani poisteraamatud. Aga minu suureks üllatuseks ka näiteks Lutsu “Kevade”, mida koolis pidi kohustuslikus korras lugema.

Tüdruk hakkas umbes 13-aastasena lugema igasuguseid õnnetud tiinekate armastuslugusid. “Süü on tähtedel”, “Sina minu kõrval, maailm meie vahel” “Mina, Earl ja surmasuus tüdruk” jne. Algul oli jube oluline see, et keegi peab raamatus lõpuks ära surema (haiguse kätte enamasti). Nende kõrval oli kindlasti  ka “Tüdruk Online”  Nüüd on ta juba 17 ja loeb väga hea meelega hoopis krimikirjandust.

“Ühe äpardi päevikuid” on meil kodus terve sari ja need on vist just need raamatud, millega nad kõik on sellist pärislugemist alustanud ja mis on kõigil mingil ajal väga suured lemmikud olnud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Olemas on ka William Wentoni sarja viies raamat, “Kaoseparalüsaator”. Meie omadele ka meeldivad need raamatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Lastekirjanduse keskuse kodulehelt: http://www.elk.ee/riksweb/index.asp?action=134

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu 10 a pojale meeldivad “Tom Gates” ja “Ühe äpardi päevik”, mõlemas sarjas palju raamatuid. Naeg on naljakad ja neis on ka palju pilte.

Minu 9 aastase poisi vaieldamatu lemmik on samuti “Ühe äpardi päevik”. Sel lausa suur seeria 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Koolilaps Soovitage häid lasteraamatuid