Esileht Kodunurk Soovitage häid sügisõuna sorte

Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )

Teema: Soovitage häid sügisõuna sorte

Postitas:

Teen aiaplaani ja tahaks paari õunapuud istuda, mis annaks sügisel saaki. Nõuded oleksid, et hakkaksid varakult saaki andma ja oma vahel tolmleksid. Olen leidnud Liivi kuldrenetti, aga mida soovitate veel.

0
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

kuldrenett ja sibulõunad on klassika, aga mõttetult väikesed.
endal on ka sügisjoonikuid, jonagold ja siis mingid tohutult suured kollased oktoobris valmivad õunad, aga nime kahjuks ei tea (sain õunapuud koos maja ostuga)

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

12. sept Hansaplantis toimunud maitsmisel valis rahvas lemmikõunaks “Krista”, teist ja kolmandat kohta jagasid “Kaimo” ja “Liivi kuldrenett”. Kõik kolm on sügissordid. Mis on hea sügisõun, sõltub sellest, kas heaks peetakse magushaput või siis magusat õuna. Mainitutest “Krista” ja “Liivi kuldrenett” on magushapud. “Liivika” (vahel liigitatakse see küll mitte sügisõunaks, vaid taliõunaks – nii ja naa) meenutab maitselt “Liivi kuldrenetti”, mõned peavad sellest paremakski. “Auksis”, “Koit”, “Lembitu” on magushapud. “Kaimo” on aga magus õun. Magusad on ka näit. “Tiina”, “Kallika”.

Sordivaramu http://sordivaramu.emu.ee/kategooria.php?mis=ounviljalised andmetel hakkavad vara vilja kandma näit. “Liivi kuldrenett”, “Krista”, “Auksis”, “Vahur”, “Tiina”, “Lembitu”, “Liivika”, “Kallika”. Vaadata saab ka haiguskindlust, talvekindlust.

Huvitavad sordikirjeldused (kus on paljude sortide puhul kirjeldatud ka õunte söömisel tekkivat emotsiooni) on ka http://www.calmia.ee/fviljapuud.html

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Eva kuld” on minu absoluutne lemmik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Eva kuld” on minu absoluutne lemmik.

Meie aias kasvab see Kuldne Eva nime all, on jah omapärase maitsega, samas säilitamiseks eriti ei sobi, kipub seemnete juurest hallitama minema ja seemnekestad on ka eriti suured ja kõvad. Minu lemmik on Kuld-renett, tolmlemisest ja varasest saagikandmisest ei tea eriti midagi, enamus puid vanavanemate istutatud, Kuldne Eva neist kõige noorem ja vist vanemate istutatud.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minul on see Krista, kannab hästi ja vist kohe teisel aastal oli mõni õun küljes, nüüd juba puu täis. Kui õigesti mäletan , sai istutatud 2012 või 2013. Ma võtsin toona kolm puud, suve, sügise ja talve. Neist sügis ehk Krista on ennast kõige paremini õigustanud. Suveõun on väga pehme ja puu ise väikest kasvu. Äkki ongi mingi kääbusvorm? Talviõunapuu kannab hästi, aga me ise ei ole suuremad asjad õunte hoiustajad ega ole meil selleks head kohtagi.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui midagi pikalt säilitada tahad, siis Tellissaare on hea. Sügisel on suht kehva maitsega, aga kui on kuskil jahedas hoida, siis talveks ja varakevadeks on mõnusa maitsega. Pealt veidi rasvane, see mõnele ei meeldi, aga mind ei häiri

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lemmik on Sügisdessert

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.10 22:45; 06.10 22:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Guugeldades leidsin nt selle: http://www.rebasetalu.ee/index.php/oun-3/ounasordid/suegisounad

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 06.10 22:45; 06.10 22:50;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kui midagi pikalt säilitada tahad, siis Tellissaare on hea. Sügisel on suht kehva maitsega, aga kui on kuskil jahedas hoida, siis talveks ja varakevadeks on mõnusa maitsega. Pealt veidi rasvane, see mõnele ei meeldi, aga mind ei häiri

Küsiti just sügisõunu, mitte talvesorte.
Selline vahepealne on Talvenauding, mis on hea kuskil kadripäeva ja jõulude vahemikus, väga hea keldri puhul ka kauem.
Ja Kuldrenett ei ole põhimõtteliselt mingi väike õun, nagu üks kägu ütles. Hästi hooldatud puu otsas kasvavad vähemalt rusikasuuruseks.
Mulle endale maitseb väga ka üks vanaaegne sort Korobovka, mis meil aias kasvab. Praegu just hea söögiõun, mahlane ja vürtsikas, omamoodi maitsega. Väga ilus ka, tumepunase triibulise koorega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 10 postitust - vahemik 1 kuni 10 (kokku 10 )


Esileht Kodunurk Soovitage häid sügisõuna sorte