Esileht Ilu ja tervis Soovitage hambaarsti.

Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )

Teema: Soovitage hambaarsti.

Postitas:
Kägu

Otsin emale hambaarsti Tallinnas. Pole mingi 20 aastat arstil käinud, kardab minna. On kellelgi kogemust, kus vaja väga katkiseid hambaid ravida? Ma oletan, et siin vist sellist kannatlikku arsti vaja.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See pole usutav et 20 aastat pole hambaarsti juures käinud.Hambavaluga ka ei läinud siis või?

0
-13
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

See pole usutav et 20 aastat pole hambaarsti juures käinud.Hambavaluga ka ei läinud siis või?

Noh, eks ta on sama usutav või mitteusutav kui see, et 42% eestlastest pole 5 aasta jooksul kordagi hambaarsti külastanud.  https://arileht.delfi.ee/artikkel/95201373/hambaravihuvitis-ei-ole-kasulik-42-taiskasvanutest-ei-ole-viie-aasta-jooksul-kordagi-arstil-kainud

+7
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks te nii teete, hambaarstipõlgurid? Rõve ja piinlik ei ole oma haisvate köntide ja puuduvate hammastega inimeste seas käia?

+2
-15
Please wait...
Kommentaarist on juba teavitatud
Postitas:
Kägu

Miks te nii teete, hambaarstipõlgurid? Rõve ja piinlik ei ole oma haisvate köntide ja puuduvate hammastega inimeste seas käia?

Paljude jaoks on see liiga kallis. Mina olen näiteks sel aastal 4000 eurot hammaste peale kulutanud ja läheb veel 3000. Põhjused on juba lapsepõlves, kus pandi need amalgaamplommid, kust vahelt läks põletik sisse. Üle 30 aasta on neid hambaid ravitud, kaks korda juureravi tehtud, nüüd olen 50 ja ei ole enam midagi päästa, pidin implantaadid panema. Paljudel on sama seis. Praegustel lastel peaks olema asi parem, kui tänapäevaste vahenditega lapsest saadik ravida, peaksid hambad ikka elu lõpuni ilusti vastu pidama.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks te nii teete, hambaarstipõlgurid? Rõve ja piinlik ei ole oma haisvate köntide ja puuduvate hammastega inimeste seas käia?

Paljude jaoks on see liiga kallis. Mina olen näiteks sel aastal 4000 eurot hammaste peale kulutanud ja läheb veel 3000. Põhjused on juba lapsepõlves, kus pandi need amalgaamplommid, kust vahelt läks põletik sisse. Üle 30 aasta on neid hambaid ravitud, kaks korda juureravi tehtud, nüüd olen 50 ja ei ole enam midagi päästa, pidin implantaadid panema. Paljudel on sama seis. Praegustel lastel peaks olema asi parem, kui tänapäevaste vahenditega lapsest saadik ravida, peaksid hambad ikka elu lõpuni ilusti vastu pidama.

Kallis on see siis, kui üle 20 aasta viimaks hambaarstile minna. Kui jooksvalt oma hammaste seisukorra eest hoolitseda ja õigel ajal probleemidega tegeleda, ei käi maksmine üle jõu.

+4
-10
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kallis on see siis, kui üle 20 aasta viimaks hambaarstile minna. Kui jooksvalt oma hammaste seisukorra eest hoolitseda ja õigel ajal probleemidega tegeleda, ei käi maksmine üle jõu.

Ma tõin just näite, kus ma olen eluaeg oma hammaste eest hoolitsenud ja neid ravinud, aga ikka läheb palju maksma. Ma arvan, et kõigil ei oleks seda raha välja käia.

+10
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Miks te nii teete, hambaarstipõlgurid? Rõve ja piinlik ei ole oma haisvate köntide ja puuduvate hammastega inimeste seas käia?

Lihtsalt huvi pärast küsin, et kas sa päriselus käitud ka nii nagu siin foorumis. Et kui keegi midagi konkreetset küsib, siis peale ilkumise midagi kommenteerida ei oska. Ja kas sa vahel oled mõelnud, et kui midagi sisulist vastata pole, siis äkki hoiaks oma suu kinni.

+18
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõnel on head hambad, harjumus neid puhastada ja näksimiskomme puudub.
Ma olen üks sellistest. Vanuses 18-28 ei käinud kordagi hambaarsti, kunagi midagi ei valutanud, hambad valged, kivi polnud. Kui siis lõpuks läksin, oli ka hirm, et auk on augus kinni. Tegelikult oli üks auk, mis kohe ära parandati.

Nüüd olen kümme aastat käinud igal aastal kontrollis, paar hambaauku on ära paranatud selle aja jooksul. HK hüvitis kulub soodapesule, sest muud pole teha.

Kõigil siiski pole hambad nii kergesti lagunevad ja murduvad.

+9
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan dr Edith Peetrimägi Harju Hambaravikeskus Pirital Kloostrimetsa tee 29. Lahke ja õrna käega arst, mõistlik hind.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Soovitan dr Edith Peetrimägi Harju Hambaravikeskus Pirital Kloostrimetsa tee 29. Lahke ja õrna käega arst, mõistlik hind.

Peetrimägi on vbl nats ajast maha jäänud, Priit Hynninen on kaasaegsem seal keskuses.

PS! kui küsitakse konkreetset soovitust, siis “issand jumal” targutamised ei ole asjakohased ja sellised pursked võiks endale hoida.

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tehaksa sadade ja tuhandete eurode eest tätoveeringuid, pannakse küüsi, käiakse solaariumis, süstitakse huuli, võetakse reisimise jaoks järelmaksu, aga need samad ei käi hambaarstil, sest prioriteedid on mujal ja raha ei jätku. Hambaarste ja summasid, mida välja käia, on erinevaid.

+5
-9
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõnel on head hambad, harjumus neid puhastada ja näksimiskomme puudub.

Ma olen üks sellistest. Vanuses 18-28 ei käinud kordagi hambaarsti, kunagi midagi ei valutanud, hambad valged, kivi polnud. Kui siis lõpuks läksin, oli ka hirm, et auk on augus kinni. Tegelikult oli üks auk, mis kohe ära parandati.

Nüüd olen kümme aastat käinud igal aastal kontrollis, paar hambaauku on ära paranatud selle aja jooksul. HK hüvitis kulub soodapesule, sest muud pole teha.

Kõigil siiski pole hambad nii kergesti lagunevad ja murduvad.

Kõigil mitte, aga sina oled pigem erand ja need, kellel lagunevad vaatamata käimisele või mittekäimisele, ei peaks seda häbenema.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

aga need samad ei käi hambaarstil, sest prioriteedid on mujal ja raha ei jätku.

Kust selline info. Ei tea ühtki sellist inimest.

+2
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Teemaalgataja, mul oli suht sarnane seis.

Sattusin dr Iryna Sutco juurde. Ja üle oma hirmust ja piinlikkustundest

Mulle ta sobib.

https://www.hanzadent.ee/hambaarstid

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kust selline info. Ei tea ühtki sellist inimest.

Mina tean. See on ju ilmselge, et hambaarst pole inimeste nimekirjas esimesel kohal. Esimesel kohal on puhkamine, reisimine, välimus, riided.
Endalgi pole, kui pole auku tekkinud. Olen sama laisk. Tean, et 2 korda aastas peab käima, aga lähen korra ainult ja mul on vale hambumus, mistõttu tagumised kuluvad kiiremini. Kui sa ühtegi ei tea, siis sina lihtsalt suhtled ainult ühte sorti inimestega.

+2
-5
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Või mis me siis ei usu seda kellegi poolt toodud linki, et inimesed ei käi hambaravil või seda, et pea kõigil eakatel on proteesid? Kus on inimeste hambad 70selt?

0
-4
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Dr. van Thai Nguyen Roseni hambakliinikust. 

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mina karstin hambaarsti sedavõrd, et mõtlesin las kukuvad kõik välja. Panen proteesid. See oli ka u 25a tagasi. See kogemus mis mul oli, oli ainult valuga seotud hambaravi kooli ajast. Ja 10 aastat ma hambaarstil ei käinud ka. Hirmust. Aga siis mees sundis. Ja üllatav oli kogemus, et hambaid saab puurida ka ilma valuta. On vaja vaid tuimestus ära kannatada. Saab tuimestust ka juurde küsida. Ja tehakse ka. Selle juures paneb mind mõtlema, miks varem puurimiseks tuimestust ei tehtud. Ega arstil pole ka hea puurida kui patsient hirmust ja valust tõmbab end eest.

+9
-2
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kus on inimeste hambad 70selt?

Nõukaajal oli väga kehv hambaravi kvaliteet. Juureravi ei tehtud praktiliselt üldse, suretati hammas ära ja see lihtsalt lagunes, täidised olid halvast materjalist, ikka pääses õhk ja bakterid sisse, kui hammas valutas, tiriti lihtsalt välja. Seal on need praeguste vanainimeste hambad.

+8
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Nõukaajal oli väga kehv hambaravi kvaliteet. Juureravi ei tehtud praktiliselt üldse, suretati hammas ära ja see lihtsalt lagunes, täidised olid halvast materjalist, ikka pääses õhk ja bakterid sisse, kui hammas valutas, tiriti lihtsalt välja. Seal on need praeguste vanainimeste hambad.

Ja on praeguste noorte seas kehvad hambad, kuigi hambaravi lastele tasuta kuni 19ks saamiseni. Hambaarstil soovitatakse käia juba enne lapse 3ndat eluaastat, pole vahet, kas on probleeme või mitte. Nii kujuneb ka harjumus.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Sellest on ka uudiseid piisavalt olnud, et lastel lutipudelikaaries. Piimahammaste tervis paneb tugeva aluse jäävhammaate lõikumisele.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Smile ID kliinikus on ka head arstid. Ükskõik, kelle juurde soovitan minna.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ei tahaks soovitada, järjekorrad niigi pikad aga noh  – Maxilla dr Piirits. Väga hea arst, laseb hingata ja suud vahepeal kinni panna. Aga kallis.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 24 postitust - vahemik 1 kuni 24 (kokku 24 )


Esileht Ilu ja tervis Soovitage hambaarsti.