Esileht Hobinurk Soovitage head krimkat (raamatuna)

Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 46 )

Teema: Soovitage head krimkat (raamatuna)

Postitas:
Kägu

Mõtlen sellist kus mina lugejana ka kõik kaasa teen ja tean, mitte sellist, et viimasel leheküljel hüppab välja tegelane, kellest varem sõnakestki ei räägitud.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kogu Agatha Christie
Kogu Rex Stout
Kogu Gardner

+6
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Roger Ackroyd’i mõrvamine

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

No enamik on ikkagi suht sellised.
Mulle endale meeldib, kui nn uurijaks on tavaline inimene, mitte politsei. Sellised Tüdruk Rongis tüüpi.
Aga meenus et hiljuti lugesin läbi kolm sama kirjaniku raamatut, kus kõigis osutus süüdlaseks peategelase parim sõbranna 😀

+3
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kastanimunamees.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimati lugesin Karin Slaughteri “Ilusad tüdrukud”. Üpris võigas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kogu Lars Kepler ja Cara Hunter sarja lood.

+3
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mõtlen sellist kus mina lugejana ka kõik kaasa teen ja tean, mitte sellist, et viimasel leheküljel hüppab välja tegelane, kellest varem sõnakestki ei räägitud.

Täpselt selline on Nesbo “Kuningriik”.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

“Tüdruk rongis” oli küll väga põnev ja kerge lugeda. Mulle väga meeldis.

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

“Tokyo sodiaagimõrvad” Soji Shimada

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Tatjana Ustinova krimkad. Moodsast argielust, uurijaks tavaline inimene, mõnus lugeda, hea keel (ja hea tõlge).

+3
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Proovi Yrsa Sigurdadottiri raamatuid. Minu jaoks pea ainuke, kes oskab loo nii kokku panna, et pole vastuolusid v. kohe aru saada, kes syydi on. Arnaldur Indridason pole nii osav, kui tema rahvuskaaslane Yrsa, aga huvitav lugeda siiski. Islandi maastik ja elu-olu on neil boonuseks.

Jo Nesbo omadest The Redeemer, aga on teisigi. Paljukiidetud Lumemees on liiga lihtne ja samas liiga verine. Sama Leopardi kohta. Aga Nemesis oli taaskord huvitav lugemine. Kvaliteet varieerub tal seega.

Lars Kepler on puhas haip – rahamasin, kes proovib Skandinaavia krimi hea nime peal rikkaks saada. Selliseid on teisigi, praegu ei tule nimesid meelde, aga kohe on aru saada, peale paari lk.

+5
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kas need päti hingeelu kajastused on hästi kirjutatud, on keegi lugenud? https://kultuur.postimees.ee/7673600/karm-topeltelu-endine-eesti-kurjategija-avaldas-ponevusromaani

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ruth Ware See tüdruk

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Apteeker Melchiori lood, lisaks järgnevate kirjanike teosed: Martin Kukk, Helen Cox, Mons Kallenfoft, Mari Jungstedt. Nalja tahan, siis Darja Dontsova teosed.

+1
-3
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Väga head on ka Marinina raamatud.

0
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Yrsa Sigurdadottir, Camila Lackberg, Viveca Sten, Sujata Massey, Joanna Fluke, M.S. Beaton, Christie, P.D.James

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimati lugesin Karin Slaughteri “Ilusad tüdrukud”. Üpris võigas.

Sellel 3 osa kokku.

+1
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Yrsa Sigurdadottir- ,,Pärand”, ,,Lõpparve” jne sari. Angela Marsonsi sari ka väga põnev (,,Vaikne karje” jne).

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Viimati lugesin Karin Slaughteri “Ilusad tüdrukud”. Üpris võigas.

Sellel 3 osa kokku.

Pole täheldanud, et seal osasid oleks. Niipaljukest, kui neid eesti keelde tõlgitud on, on kõik eraldiseisva tegevusega ja tegelastega raamatud. Parandage, kui eksin.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Proovi Yrsa Sigurdadottiri raamatuid. Minu jaoks pea ainuke, kes oskab loo nii kokku panna, et pole vastuolusid v. kohe aru saada, kes syydi on.

Tahtsin just sama soovitada. Tal on kaks erinevat sarja eesti keelde tõlgitud, nii et alusta algusest.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Proovi Yrsa Sigurdadottiri raamatuid. Minu jaoks pea ainuke, kes oskab loo nii kokku panna, et pole vastuolusid v. kohe aru saada, kes syydi on.

Tahtsin just sama soovitada. Tal on kaks erinevat sarja eesti keelde tõlgitud, nii et alusta algusest.

Yrsa on toesti yks paremaid. Samuti siin juba mainitud P.D . James, aga temagi raamatud voivad olla koikuva kvaliteediga, samas ta jutustab taustal alati huvitavalt, isegi kui morvalugu ise polegi nii ponev voi yllatav. Endale meeldis enim Murder Room, mida tema parimate teoste hulgas kunagi ei nimetata.

Ajalooliste krimkade huvilistele soovitaksin veel Peter Tremayne’s ode Fidelma lugusid, mis on ysna ponevad, lisaks saab teamisi ajaloost. Tegevus toimub Iiri- ja Inglismaal 7. voi 8. sajandil.

Siis on veel Ian Rankini inspektor Rebuse lood, mida vahel loen, aga seal on tihti morvalugu ysna kunstlik ning morvar ei pruugi olla raamatu alguses kohal. Temagi jutustab paremini, kui lugu ise ja Edinburghi ja Shotimaa taust on monus boonus. Skandinaavia autoritest on siin veel mainimata Karin Fossum, kes mulle peale yhte raamatut muljet ei jatnud, aga see voib olla petlik. Siis Jussi Adler Olsen, osakond Q.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Proovi Yrsa Sigurdadottiri raamatuid. Minu jaoks pea ainuke, kes oskab loo nii kokku panna, et pole vastuolusid v. kohe aru saada, kes syydi on.

Tahtsin just sama soovitada. Tal on kaks erinevat sarja eesti keelde tõlgitud, nii et alusta algusest.

Kas need on järjena või eraldi raamatutest koosnevad sarjad?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Samuti siin juba mainitud P.D . James, aga temagi raamatud voivad olla koikuva kvaliteediga, samas ta jutustab taustal alati huvitavalt, isegi kui morvalugu ise polegi nii ponev voi yllatav. Endale meeldis enim Murder Room,

Mu lemmik on “Surilina ööbikule”, vana hea Mirabilia.

Islandi krimkad on kõik eraldi lood, aga alati on hea esimene raamat kõigepealt lugeda, see seletab palju sellist isiklikku juttu.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Proovi Yrsa Sigurdadottiri raamatuid. Minu jaoks pea ainuke, kes oskab loo nii kokku panna, et pole vastuolusid v. kohe aru saada, kes syydi on.

Tahtsin just sama soovitada. Tal on kaks erinevat sarja eesti keelde tõlgitud, nii et alusta algusest.

Kas need on järjena või eraldi raamatutest koosnevad sarjad?

No peategelased ja nende elu on järgnev. Saad osast paremini aru, kui oled eelnevaid lugenud. No stiilis, et esimeses osas on peategelasest advokaadil teismeline poeg (raamat Kolmas märk), kolmandas on poeg ikka teismeline, kel teismeline pruut ja laps.

Krimijuhtumid ise ei ole järg, need on eraldiseisvad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Ajalooliste krimkade huvilistele soovitaksin veel Peter Tremayne’s ode Fidelma lugusid, mis on ysna ponevad, lisaks saab teamisi ajaloost. Tegevus toimub Iiri- ja Inglismaal 7. voi 8. sajandil.

Nende kõrvale võib soovitada ka Ellis Petersi raamatuid. Mulle meeldisid rohkem vend Cadfaeli lood 12. sajandist.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

J.Hillier Purgitäis südameid

L.Unger Pihtimused 19.45 rongis

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Kõik Robert Galbraith raamatud, ilmunud 5 osa. Kohe on ilmumas 6. raamat, mul juba ettetellitud.

+1
-1
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle üks meelepärasemaid on igas mõttes üks vana Mirabilia sarja raamat – “Surilina ööbikule”. Aga see võib olla enamusel ka ammu loetud. Ma loen seda aeg ajalt uuesti. Kõik klapib seal minu jaoks, töpsed kirjeldused, tegelaste loomused ja olustiku saab ka hästi kätte.
Agatha Christie kindlasti oma lugudega.
Kõige uuemaid asju ma ei tea. Kuid Agatha Raisini lood on ka lemmikute seas.

+2
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Mulle üks meelepärasemaid on igas mõttes üks vana Mirabilia sarja raamat – “Surilina ööbikule”.

Sellest on nüüd hea filmilavastus ka saadaval, Jupiteris Dalgliesh 1. osa.

+4
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 30 postitust - vahemik 1 kuni 30 (kokku 46 )


Esileht Hobinurk Soovitage head krimkat (raamatuna)