Esileht Ilu ja tervis Soovitage kardioloogi Tallinnas

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Teema: Soovitage kardioloogi Tallinnas

Postitas:
Kägu

Perearst soovitas Artur Aderit.Kui vana ta üldse on? Mingit infot ei ole.Ei tahaks vana ja väsinud arsti juurde minna.

0
-9
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mõni resident siis? Või suisa üliõpilane, võin soovitada 1.kursuse oma, väga reibas ja noor:)

+5
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tiina Uuetoa. Kui haigekassa aegasid pole, siis võtab tasulises vastu Tallinnas Confidos.

0
-5
Please wait...

Postitas:
Kägu

Enda oma läks seoses varsti sündiva lapsega teadagi kuhu ja kõik tema sajad patsiendid järsku tervenesid: pöörduge perearsti poole ja valige endale ise uus kardioloog (NB! kõigil on ajad täis, nii et lootust väga pole!).
Kahju, et moblaga seda jura ei filminud.

0
-12
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii tore. Vana arst ei sobi (mis siis, et sellel kõige suuremad kogemused), sest on vana ja väsinud, noor ei sobi, sest suvatseb lapse saada, no täielik järelemõtlematus ikka, peaks filmima seda kino, julgeb jätta oma patsiendid enda beebi tõttu kõrvale, täielik kino! Äkki ravite end siis ise, kõiksema targemad ja tublimad…

+13
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Nii tore. Vana arst ei sobi (mis siis, et sellel kõige suuremad kogemused), sest on vana ja väsinud, noor ei sobi, sest suvatseb lapse saada, no täielik järelemõtlematus ikka, peaks filmima seda kino, julgeb jätta oma patsiendid enda beebi tõttu kõrvale, täielik kino! Äkki ravite end siis ise, kõiksema targemad ja tublimad…

Mul suva, kas vana või noor, karguga või lapsega. Epikriisis on märge: tagasikutsutud 2 aastas. Haigla võiks välja pakkuda uue arsti ja aja (võin oodata ka kuid). Aga EI! Helistage ise kõik kardioloogid läbi (kui üldsegi suudate numbrid saada) ja eranditult kõik vastavad, et neil on jube ülekoormus ja ei saa aidata. Seega peab vist teise Eesti otsa Kükametsa kardioloogile helistama.

0
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mingeid vabu aegu Artur Aderi juurde üldse ei ole.Kõige varasem teoreetiline aeg oleks veebruar 2022. Kardioloogide juurde üldse vabu aegu ei ole.Mida ütleb seadus? Millise aja jooksul peab riik mulle eriala arsti visiidi võimaldama? Kas see oli 2 või 3 kuud?

0
-4
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seega peab vist teise Eesti otsa Kükametsa kardioloogile helistama.

Ja mis sellel variandil siis häda on?

+4
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Peep Laanmets Fertilitasest oli igati asjalik ja usaldusväärne.. Soovitan.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Tiina Uuetoad küll ei soovita, külm ja huvitu. Oli haiglas minu nö raviarst, ainus kontakt temaga oli kalli parfüümi lõhn, kui ta minust möödus. Ahjaa, ühe korra mõõtis oma hoolitsetud sõrmedega pulssi ja see oli ka kõik.

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mingeid vabu aegu Artur Aderi juurde üldse ei ole.Kõige varasem teoreetiline aeg oleks veebruar 2022. Kardioloogide juurde üldse vabu aegu ei ole.Mida ütleb seadus? Millise aja jooksul peab riik mulle eriala arsti visiidi võimaldama? Kas see oli 2 või 3 kuud?

Hea nipp on mitte haigeks jääda. Riik ei pea siin midagi võimaldama, riik maadleb järjekordse covid lainega. Kui eelmise lainega pool aastat oli ambulatoorne vastuvõtt häiritud, sama ka esimese lainega, siis need haiged on praeguseks kuhjunud. Loe lehest, Talvingu sõnul 20 tuhat inimest ootab neil oma plaanilist ravi. Nii et mine karga maskivastastele kõrisse.  Kardioloogi valik sõltub natuke probleemist, kardioloogid on spetsialiseerunud ka eriala sees. Nt dr Laanmets on üks parim koronaaride laiendaja.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Kardioloogile saab kiiremini ikkagi perearstist alustades.

Perearst teeb kõigepealt uuringud ja analüüsid oma äranägemise järgi ja seejärel korraliku e-konsultatsiooni saatekirja kardioloogile. Kardioloog hindab tehtud uuringuid ja analüüse ja otsustab, mis edasi saab. Kas ongi kõik tehtud ja haigust ei ole või on see kontrolli all. Kas peaks perearst veel mõned uuringud tegema ja siis uuesti konsulteerima. Kas võtab kardioloog uuringute tegemise üle. Või on vaja kohe EMO-sse pöörduda.

Tulevikus hakkabki eriarsti juurde vaid niimoodi saama. Osades Lääne-Euroopa riikides on see juba aastakümneid nii olnud. See eeldab siis ka perearstilt mingit professionaalsust ja loodetavati kaovad nö. piletimüüjad ära, kes niisama saatekirju jagavad.

+2
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Seega peab vist teise Eesti otsa Kükametsa kardioloogile helistama.

Ja mis sellel variandil siis häda on?

Kalliks läheb ja ka ajakulukaks.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Peep Laanmets Fertilitasest oli igati asjalik ja usaldusväärne.. Soovitan.

Kardioloogid vist ongi turtsuva iseloomuga, tema vastus olemas, abi pole.
Ma ei ole see saripostitaja, kes viirpuuga jne … kui diagnostikast selgub, et kus te aasta tagasi olite, siis kellelgi hakkab valus.

0
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eesti riik oma olemuses saab selgemaks kui soovid eriala arsti(kardioloog) juurde pääseda.Vabu aegu ei ole üldse.Esimese vaba aja saaks 4 KUU PÄRAST ! ! ! See on haiglane lihtsalt.Riik sülitab oma elanikule lihtsalt näkki. Mida kuradit ? Ma olen haigekassa liige,maksan kõike makse ja riik ei võimalda mul arsti juurde pääseda!Kuid tasulisi aegu on vabalt saada ! See ajab ikka kopsu üle maksa! Mille eest kurat ma maksan haigekassale iga kuu?

+2
-6
Please wait...

Postitas:
Kägu

Küsiks vastu, et kui vana patsiendiga tegu?

Meie perel väga head kogemused kolme kogenud kardioloogiga:

Lastehaiglas lastekardioloog Tiiu Jalas

Perhis täiskasvanute kardioloog Olar Pullisaar

0
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Eesti riik oma olemuses saab selgemaks kui soovid eriala arsti(kardioloog) juurde pääseda.Vabu aegu ei ole üldse.Esimese vaba aja saaks 4 KUU PÄRAST ! ! ! See on haiglane lihtsalt.Riik sülitab oma elanikule lihtsalt näkki. Mida kuradit ? Ma olen haigekassa liige,maksan kõike makse ja riik ei võimalda mul arsti juurde pääseda!Kuid tasulisi aegu on vabalt saada ! See ajab ikka kopsu üle maksa! Mille eest kurat ma maksan haigekassale iga kuu?

Eesti riigis on üks parimaid meditsiiniabi süsteeme, mida ma maailmas näinud olen. Mitte kuskil ei saa närvihaiged kohe täna kardioloogile, igal pool on järjekorrad ja süsteem, mis hüpohndrikke eemal hoiab.

+6
0
Please wait...

Postitas:
Kägu

Mul suva, kas vana või noor, karguga või lapsega. Epikriisis on märge: tagasikutsutud 2 aastas. Haigla võiks välja pakkuda uue arsti ja aja (võin oodata ka kuid). Aga EI! Helistage ise kõik kardioloogid läbi (kui üldsegi suudate numbrid saada) ja eranditult kõik vastavad, et neil on jube ülekoormus ja ei saa aidata. Seega peab vist teise Eesti otsa Kükametsa kardioloogile helistama.

Miks sa läbi helistama pead? Perearst teeb saatekirja, lähed digiregistratuuri ja otsid endale sobivas piirkonnas kardioloogide aegu. Sealt saad endale sobivaima arsti ja aja välja valida ja vastuvõtu broneerida. Vahel juhtub, et esimene vaba aeg on alles 3-4 kuu pärast või pole veel graafikuid kinnitatud ega seetõttu üldse vabu aegu, sel juhul tuleks mõne päeva pärast uuesti vaadata. Või alles siis helistada registratuuri ja uurida, millal vabu aegu võiks tekkida.

Kui oled 2x aastas tagasi kutsutud ja su oma arst läks töölt ära ega pane sulle enam uut aega, siis just nii pannaksegi omale uus arstiaeg kirja. Kui epikriisis on kirjas, et 2x aastas pead kontrollis käima, siis perearst ei tohiks küll saatekirjast keelduda. Samas, perearst võib saada ka ise vajalikud uuringud ära teha ja kardioloogiga tulemuste osas konsulteerida. Ning alles siis, kui midagi täiendavat on vaja uurida, saadetakse päriselt kardioloogi juurde.

Minul peab laps 1-2x aastas ühe eriarsti juures käima ja see on tavaline, et järjekord on 3-4 kuud. Aga mis siis? Ega tema eriarsti juures kontrollis käimise vajadus tule äkitselt, see on ju pidevalt teada ja nii ma panengi rahumeeli 4 kuud ette aja ära.

+3
-1
Please wait...

Postitas:
Kägu

Miks sa läbi helistama pead? …

Ja kui perearst ütleb, et Teil on juba näit 5 aastat igas kardioloogi epikriisis märge: tagasikutsutu 1x aastas siis ei saa Te mingit saatekirja perearstilt. LOODATE, et saate selle eriarstilt? Nii lihtsameelne annab ikka olla.

0
-2
Please wait...

Postitas:
Kägu

Pöördud esmalt perearsti poole, perearst teeb e-konsultatsiooni ja kui see on põhjendatud, võibolla saad juba 2 nädala pärast arstile.

+1
0
Please wait...

Näitan 20 postitust - vahemik 1 kuni 20 (kokku 20 )

Esileht Ilu ja tervis Soovitage kardioloogi Tallinnas