Esileht Kodunurk Soovitage kastmeid

Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )

Teema: Soovitage kastmeid

Postitas:

Olen aru saanud, et pea iga roa teeb paremaks maitsev kaste. Olen üsna algaja kokk ja oskan vaid lihtsamaid toite teha. Tahaks aga nii väga õppida midagi maitsvamat valmistama. Hea oleks alustada põnevatest kastmetest, mille peale ise ei tuleks.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.06 09:08; 01.06 10:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Alustuseks õpi selgeks viie põhikastme ehk nn emakastme tegemine. Ja kui see käpas, saad hakata kastmetele erinevaid nüansse lisama.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.06 10:03; 01.06 17:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastupidi, kui toit tuleb mingi kastmega üle kallata, siis minu jaoks näitab see, et inimene ei oska süüa teha.
Ultrajäledad on valged jahukastmed ja sellused asjad.
Salatite õlikastmed välja arvatud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.06 10:15; 02.06 07:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Jahukastet oskan ma teha ja sinna maitseaineid sisse panna. Mulle aga ei meeldi väga jahukastmed, pigem meeldib kasutada kastme paksendajat. On ju kõikvõimalikke muid häid kastmeid. Erinevad veinikastmed, kanapuljongist kastmed jne jne.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.06 09:08; 01.06 10:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Mida Sa teha oskad, mis Sulle maitseb?

Kui pannil liha praadida oskad, siis tõstad valminud liha kõrvale, solxad pannile veini, õlut või puljongit, kaabid põhjast kõik lahti, lased läbi keeda & ongi kaste. Jahu, või, juustu, muna vms lisamine pole kohustuslik. Natuke maitsetaimi (petersell, muskaat, kapparid, sojakaste, mädarõigas, oliivid, seesamiõli, sibul, kysla, seened, sidrun, seller, porgand, pastinaak, loorber, spinat, paprika, tomat, mis iganes tundub sobivat) on hea idee.

Hautise kastmex sobivad vein, õlu, tomatipasta, hapukoor, puljong, letscho, rõõsk koor, mitmesugused moosid & mahlad või nende kombinatsioonid.

Eraldivalmistatud kastme puhul alusta sibula klaasjax kuumutamisest, jätka muude maitsetega.

Ära unusta soola & pipart. Ära iialgi unusta paari tera suhkrut.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lemmik kaste on demi glace, aga selle algusest lõpuni tegemine võtab ilmatuma aja. Kõigepealt on vaja veisepuljongit, kuubikud ja muu keemia unusta heaga ära. Korralik veise kondipuljong keeb vähemalt 5 tundi.

Demi glace aluskaste on Espagnole – tume kaste. Porgandid, seller, sibulad (ma ise sibulat ei söö, seega seda ei pane), küüslauk. Kõik võimalikult peeneks hakkida, võiga pannile ja praed segades kuni hakkavad vaikselt värvi võtma. Lisad paar lusikatäit jahu ja praed seda pidevalt segades kuni see on pruuniks läinud. Kui kõrbema läheb, viska minema ja alusta uuesti. Siis lisad paar lusikatäit tomatipastat ja valad üle veisepuljongiga, lisad loorberilehe, tüümiani ja veidi pipart. Lase väga vaiksel tulel aegajalt segades ca 40 min keeda. Siis kurna välja tahked osad ja püüa neist võimalikult palju mahla välja pigistada. Pott vedela kastmega tulele, lisa veisepuljongit ning nüüd uuesti keema. Väga vaiksel tulel. Keedad ilma kaaneta ja seni, kuni kaste on parajalt kokku keenud ja muutunud piisavalt viskoosseks.

Sobib eelkõige raskemate lihadega – veis, ulukid. Suu hakkas vett jooksma seda kirjutades.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.06 10:03; 01.06 17:08;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu arust kastmete aeganõudvaks osaks ongi just sobiva puljongi keetmine. Keedad siis köögivilju, konte, liha vms, sealt tulevadki need maitsed. Edasi midagi aeganõudvat või keerulist enam ei ole.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastupidi, kui toit tuleb mingi kastmega üle kallata, siis minu jaoks näitab see, et inimene ei oska süüa teha.

Ultrajäledad on valged jahukastmed ja sellused asjad.

Salatite õlikastmed välja arvatud.

Salatite õlikastmetest midagi jubedamat ei ole.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.06 19:46; 03.06 13:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Minu lemmik kaste on demi glace, aga selle algusest lõpuni tegemine võtab ilmatuma aja. Kõigepealt on vaja veisepuljongit, kuubikud ja muu keemia unusta heaga ära. Korralik veise kondipuljong keeb vähemalt 5 tundi.

Demi glace aluskaste on Espagnole – tume kaste. Porgandid, seller, sibulad (ma ise sibulat ei söö, seega seda ei pane), küüslauk. Kõik võimalikult peeneks hakkida, võiga pannile ja praed segades kuni hakkavad vaikselt värvi võtma. Lisad paar lusikatäit jahu ja praed seda pidevalt segades kuni see on pruuniks läinud. Kui kõrbema läheb, viska minema ja alusta uuesti. Siis lisad paar lusikatäit tomatipastat ja valad üle veisepuljongiga, lisad loorberilehe, tüümiani ja veidi pipart. Lase väga vaiksel tulel aegajalt segades ca 40 min keeda. Siis kurna välja tahked osad ja püüa neist võimalikult palju mahla välja pigistada. Pott vedela kastmega tulele, lisa veisepuljongit ning nüüd uuesti keema. Väga vaiksel tulel. Keedad ilma kaaneta ja seni, kuni kaste on parajalt kokku keenud ja muutunud piisavalt viskoosseks.

Sobib eelkõige raskemate lihadega – veis, ulukid. Suu hakkas vett jooksma seda kirjutades.

Loen seda ja söön ise samal ajal hakklihakastet (piima ja jahuga) ning kõrvale salatit hapukoorega 😀 Ja mis kõige hullem – mulle maitseb! Aga see kirjeldus kõlas igatahes ka väga isuäratavalt, kahjuks kahtlen, kas ise kunagi sellise asja valmistamiseni jõuan.. Aga süüa tahaks seda küll 🙂

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nah, ei ole õige õlikaste ka kedagi tapnud. Korralik vinegrett on igavesti hea, & keskaegsest ingliskeelsest retseptist mugandatud sallet läx nagu soojad saiad. (Rukola, spinat, till, veel mingi roheline kraam, kysla, pirn, sool, soru tavalist rapsiõli & paar spl äärmiselt äädikast marinaadi, peenesta, sega, jahuta, naudi.)

Jahunottidega on jah noh . . . aga kastme paxendamisex sobib imehästi ka mandlijahu (loe vähem keskaegseid kokaraamatuid, vanamutt) või tärklis, viimane tasux kyll enne veitsa kylma veega lahustada, muidu saad kastme sisse Kirumise Klimbid. Riisijahust pole eriti abi, tatrajahu evib spetsiifilist maitset.

& mis puutub väitesse, et kastet vajavad vaid halvad toidud, no jõudu maitsestamata spagettide närimisel.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nah, ei ole õige õlikaste ka kedagi tapnud. Korralik vinegrett on igavesti hea, & keskaegsest ingliskeelsest retseptist mugandatud sallet läx nagu soojad saiad. (Rukola, spinat, till, veel mingi roheline kraam, kysla, pirn, sool, soru tavalist rapsiõli & paar spl äärmiselt äädikast marinaadi, peenesta, sega, jahuta, naudi.)

Jahunottidega on jah noh . . . aga kastme paxendamisex sobib imehästi ka mandlijahu (loe vähem keskaegseid kokaraamatuid, vanamutt) või tärklis, viimane tasux kyll enne veitsa kylma veega lahustada, muidu saad kastme sisse Kirumise Klimbid. Riisijahust pole eriti abi, tatrajahu evib spetsiifilist maitset.

& mis puutub väitesse, et kastet vajavad vaid halvad toidud, no jõudu maitsestamata spagettide närimisel.

Mõni ei söö spagette. Ja vabandust, rapsiõli äädikaga ma ka ei söö.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.06 10:15; 02.06 07:54;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Salatite õlikastmetest midagi jubedamat ei ole.

Sa ilmselgelt ei tea üldse, millest sa räägid.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Vastupidi, kui toit tuleb mingi kastmega üle kallata, siis minu jaoks näitab see, et inimene ei oska süüa teha.

Ultrajäledad on valged jahukastmed ja sellused asjad.

Salatite õlikastmed välja arvatud.

Väga nõme on oma lamedat arvamust nii kõva häälega märkida. Minu jaoks on sellised matsid ja matsinnad jällegi ültrajäledad.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.06 10:36; 03.06 14:12;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Salatite õlikastmetest midagi jubedamat ei ole.

Sa ilmselgelt ei tea üldse, millest sa räägid.

Ja sina jälle näid arvavat, et kõik inimesed on ühesugused.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 01.06 19:46; 03.06 13:19;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Nah, ei ole õige õlikaste ka kedagi tapnud. Korralik vinegrett on igavesti hea, & keskaegsest ingliskeelsest retseptist mugandatud sallet läx nagu soojad saiad. (Rukola, spinat, till, veel mingi roheline kraam, kysla, pirn, sool, soru tavalist rapsiõli & paar spl äärmiselt äädikast marinaadi, peenesta, sega, jahuta, naudi.)

Jahunottidega on jah noh . . . aga kastme paxendamisex sobib imehästi ka mandlijahu (loe vähem keskaegseid kokaraamatuid, vanamutt) või tärklis, viimane tasux kyll enne veitsa kylma veega lahustada, muidu saad kastme sisse Kirumise Klimbid. Riisijahust pole eriti abi, tatrajahu evib spetsiifilist maitset.

& mis puutub väitesse, et kastet vajavad vaid halvad toidud, no jõudu maitsestamata spagettide närimisel.

Ma ei mõista, miks neid kastmeid üldse paksendada on vaja?
Mina elan Aasia-elu, st. abikaasa on tailane, mina ise seal aastaid elanud ja loomulikult kokanud. Teatud suppides-kastmetes kasutatakse tõesti tärkliseleent, enamasti annab selle pisikese tihkuse kastmetele ikka see aines, mille otsa kastet tehakse. Lisaks igasugused piimad-koored-mahlad jne. Täiesti piisav konsistents. Vanatädile jah ei meeldi ilmselt, et kaste “nagu vesi”, aga meie oleme harjunud ja peame seda normaalseks. Meenuvad tõesti nõukaaegsed eelmise päeva hakklihakastmed, mida sisuliselt noaga sai lõigata, aga minul sedasorti toit jäigi sinna aega.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 03.06 10:36; 03.06 14:12;
To report this post you need to login first.
Näitan 15 postitust - vahemik 1 kuni 15 (kokku 15 )


Esileht Kodunurk Soovitage kastmeid

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.