Esileht Ajaviite- ja muud jutud Soovitage, kuhu edasi õppima minna

Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Teema: Soovitage, kuhu edasi õppima minna

Postitas:
Kägu

Palun ärge mõistke mind hukka. Mul on niigi väga häbi, et oma kooli varem ära ei lõpetanud.

Olen kevadel 9.klassi lõpetav ema. Saan laste kõrvalt ilusti koolis käia. Siiani ei ole probleeme olnud sellega.
Ma tean, et aega veel on valikute tegemisega, aga sooviks lihtsalt teada, et kuidas keegi teine minu asemel tegutseks.

Praegu valin, kas jään edasi oma kooli(õhtukool) või lähen kutsekasse mingit eriala õppima ja saan samaaegselt gümnaasiumi hariduse.
Olen sirvinud põgusalt Kutsehariduskeskuse kodulehte ja ma tõesti ei ole sealt leidnud omale sobivat ametit, mida tõesti õppida tahaks ja hiljem töötada.

Minu arvutuste kohaselt pole erilist vahet, kas jään oma kooli edasi või lähen kutsekasse,sest kokku õpin ma ikka 6 aastat ja siis saavad õpingud täielikult läbi. Kolm aastat gümnaasiumi ja 3 aastat eriala.

Kas äkki on kuskil võimalik saada gümnaasiumi haridus kiiremini, kui 3 aastaga? Mul üks hea tuttav rääkis hiljuti, et pidavat siiski saama kutsekas valida õppimiskava nii, et ei kulu 3 aastat. Täiskavanud inimestele pidavat seal olema mingitsorti teine programm õppimiseks.

Olen mõtlenud ka, et kuna mind ei hoia praeguses elukohas mittemidagi kinni, siis miks mitte minna kogu perega Tallinnasse? Seal on rohkem koole, rohkem erialasid, mida õppida saab jne. Hiljem asuda sinna ka tööle. Kas see oleks liiga utoopiline plaan, kui olen terve elu elanud teises linnas ja pealinna olen külastanud ca 3-4 korral?

Kaalusin ka varianti minna Tervishoiu Kõrgkooli õppima kas ämmaemandaks või radioloogia tehnikuks. Kõne alla tuleks ka tervishoiu spetsialisti eriala. Meditsiin oleks see koht, kus tahaksin oma abikäe ulatada! Olen alati tundnud selle valdkonnaga n.ö. lähedust. Tunnen, et tahan teisi aidata, aga kas sellest piisab?

Kuna ma kasvatan lapsi üksi, siis ma pean suutma nad üles kasvatada ja neile pakkuma võimalikult palju eluks vajalikku. Ma pean suutma nad toita, katta ja koolitada! Ilmselgelt peab olema mul hea palk, et seda kõike neile võimaldada. Pean lähtuma ka sellest, et kui palju hakkan mingil töökohal teenima. Kõlagu see kui küüniliselt tahes, see on tõde.

Ma olen ikka parajalt segaduses. Samas ma ei taha seda otsustamist jätta viimasele minutile ka, sest kevadel on põhikooli lõpetamine ja selleks ajaks ma pean teadama, mida ma edasi teen. Kas jään oma kooli gümnaasiumi või leidnub mõni muu variant, kuidas omandada gümnaasiumiharidus. Ilma selleta ei saa ma edasi õppima minna. See on väga vajalik:)

Ma ei taha langetada valet otsust, mida hiljem kahetsen. Mul on vanust juba omajagu ja iga aastake on arvel. Niigi olen küllalt vana, kui tööle kunagi saan, ees ootab kõvasti noorem kollektiiv ilmselt.

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Alfonss

RE: Soovitage, kuhu edasi õppima minna

mina õppisin kunagi 6 KKK-s, sain keskhariduse ja ameti, mille peale tööle siiski ei jäänud. Siis läks elu edasi ja enne ülikooli sai veel mõnda muud ametit õpitud. igal ühel on oma kujunemistee.

võin kinnitada, et kõike õpitut läheb elus vaja ja sellest lõikad kasu, seega kahetseda ei tule sul õppimisega seoses mitte midagi.

kahetsetakse valede meestevalikute jms pärast.

Please wait...
Postitas:
Kägu

Kahjuks kutsehariduse osas soovitusi jagada ei oska, kuid tundub mõistlik valik. Tahtsin lihtsalt sind kiita, tubli oled! 🙂

Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt
Postitas:
Kägu

Tubli, et õpid ja pingutad!

Selge on see, et pärast gümnaasiumi lõpetamist on erialade valik tunduvalt suurem kui põhiharidusega inimesel. Ka sisse saada on nii ülikooli kui ka rakenduskõrgkooli ilmselt lihtsam korraliku gümnaasiumihariduse baasil (sest olgem ausad, tegelikult ei ole see kutsehariduse kõrvalt antav üldkeskharidus tasemel, mis teha) – erandiks ehk need olukorrad, kus kutseharidusena omandatud eriala ja rakenduskõrgkoolis pakutav eriala on omavahel tihedalt seotud. Kui sihid tervishoiukõrgkooli, siis mina eelistaksin kindlasti üldkeskharidust kutsekeskharidusele.

Tallinna kolimise mõte ei tundu utoopiline, ainult seda peab arvestama, et kinnisvara on seal väga kallis nii ostmiseks kui ka üürimiseks. Töö- ja õppimisvõimalusi aga kindlasti rohkem kui kuskil maal. Sõimeealisele lapsele lasteaiakoha saamine võib osutuda probleemiks, lasteaiaealistele midagi ikka leiab.

Palkade kohta ütleks, et meditsiinisfääris teenivad Eesti keskmisega palgaga võrreldes hästi arstid, keskpärast palka saavad med-õed ja vist ka ämmaemandad ning hooldajate-põetajate palk on allpool igasugust arvestust.

Please wait...
Näitan 4 postitust - vahemik 1 kuni 4 (kokku 4 )

Esileht Ajaviite- ja muud jutud Soovitage, kuhu edasi õppima minna

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.