Esileht Koolilaps Soovitage lasteajakirja

Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )

Teema: Soovitage lasteajakirja

Postitas:
Kägu

Tekkis mõte lapsele jõuluks kinkida ka ajalehetellimus – tegu on l klassi lapsega, nii et seal võiks olla nii lugemist kui nuputamist. Vanasti käis meil Täheke, teistest aga ei tea ma midagi.
Kas see igakuine koomiks on asjalik?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu Maailm on täitsa asjalik. Meie koolis võetakse seda algklassides aeg-ajalt kohustuse kirjanduse repertuaarigi, lapsed loevad hea meelega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

“Tähekesest” samm edasi n-ö üldhuvi ajakiri on “Hea laps”. Tasub sirvida, mis võiks rohkem kõnetada.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meie lastel (praegu teismelised) käis aastaid seesama Täheke. Teisi lasteajakirju sirvisime kas raamatukogus või  ostsime juhuslikult.

Täheke on ses mõttes mõnus, et see on mitmekesine: seal leidub nii jutte kui luuletusi tuntud autoritelt, samuti on meisterdamisleht ja nuputamisnurk, tagakaanel koomiks. On tõlkelugusid, on oma eesti lastekirjanike loomingut jne.

Seevastu teised lasteajakirjad olid kitsama spetsialiseerumisega: kas teadus (Minu Maailm) või koomiks või nuputamisajakiri.

Kuna tänapäeval on enamasti kõik ajakirjad ilusad värvilised ja kenade piltidega, siis võib täiesti kaaluda isegi mõnda täiskasvanute perioodikaväljaannet. Nt mõni lemmikloomaajakiri, eriti koerteajakirju (Muki jt) on meil mitu.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Minu 9-aastasel käib ikka Täheke. Seal nii meisterdamist, jutte kui muud huvitavat. Tundub, et on eakohane veel mõnda aega.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil käib Täheke juba ammu ja sügisest ka Minu Maailm. Proovisime tellida Kumakest, aga see ei pakkunud huvi. Miki Hiir ei pakkunud samuti huvi. Imeline Ajalugu, Imeline Teadus – ei pakkunud huvi. Pigem loevad raamatuid kui ajakirju. Lasteraamatu loevad läbi ~ 3-5päevaga, kuid ajakirjad on väga lühikeseks lugemiseks või lausa sirvimiseks. Samas, aeg ajalt käime erinevaid ajakirju lugemas-vaatamas raamatukogus. Poisid, 8a 1.kl ja 10a 4.kl.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:
Kägu

Meil käis aastaid Rebase Ruudud ja hiljem lisandus Ripsik.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 7 postitust - vahemik 1 kuni 7 (kokku 7 )


Esileht Koolilaps Soovitage lasteajakirja