Esileht Hobinurk Soovitage linnareisi Euroopasse

Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )

Teema: Soovitage linnareisi Euroopasse

Postitas:

Ca 3-4 päevaks kahele täiskasvanule. Pariis, Barcelona, Veneetsia, London ja põhjamaised pealinnad käidud. Huvitab just soojem koht. Oskab keegi midagi meeleolukat soovitada?:)

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ateena. Seal juba soe ja hinnad on odavad.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Oleneb kellega reisida – perega Lissaboni, mehega läheksin Viini, taas perega Berliin (sobib ideaalselt lastega linnaks), Warssaw (shoppinguks parem kui Pariis ja London). Viimane sobib suuremate lastega, sest seal on muuseumeid ja teaduskeskus, mis sobib koolilastele.
Mulle meeldivad veel München, Bern, Salzburg, Vaduz ja mõned väiksemad linnad Saksamaal, Austrias ja Sveitsis, kuid neisse Eestist lihtne minna ei ole.
Rooma ja Brüssel, natuke igavad minu jaoks, kuid kellegile ehk meeldib. Kui läheksin sõbrannadega, siis võiks Amsterdami minna, kui London ja Pariis on juba käidud.
Kui tahaksin mais juba päevitada, siis läheksin Sardiiniasse, Riiast saab sinna otse Olbiasse.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.04 13:48; 15.04 23:35; 17.04 14:13; 17.04 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ühinen Ateena-soovitusega. Hinnad, eriti hotellide hinnad, on võrreldes teiste Euroopa suurlinnadega praegu ülimadalad. Kultuuriprogramm on tasemel, söök on hea, ilm on mõnus. Muidugi on natuke hirmutav, et siin-seal puhkevad pidevalt rahutused ja vabalt võidakse just kõrvaltänavas pisargaasi kasutada. Samas on aga politseijõude igal pool tohutult väljas ja hirmu ei teki.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.04 15:01; 15.04 19:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Istanbul – mitme kultuuri kokkupuutepunkt, palju vaadata, meeletu ajalugu, lisaks idamaine “hõng”
Lissabon – endise suure mereriigi pealinn, samas rahvas kuidagi… eestlaslik, vaikne ja rahulik võrreldes hispaania-itaaliaga.
Budapest – keisririigi pealinn, meile natuke lähedasem kui esimesed kaks.
Kiiev olla huvitav (kui vene keelt räägid muidugi).

Ateena ja Rooma olid minu jaoks tüütud. Suured, liiklust täis linnad, kuidagi tõtakad ja koledad. Samas ämmale meeldis Rooma väga-väga.

Süüa saab igal pool Euroopas väga hästi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.04 18:27; 16.04 11:56; 16.04 11:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Istanbul – mitme kultuuri kokkupuutepunkt, palju vaadata, meeletu ajalugu, lisaks idamaine “hõng”
Lissabon – endise suure mereriigi pealinn, samas rahvas kuidagi… eestlaslik, vaikne ja rahulik võrreldes hispaania-itaaliaga.
Budapest – keisririigi pealinn, meile natuke lähedasem kui esimesed kaks.
Kiiev olla huvitav (kui vene keelt räägid muidugi).

Ateena ja Rooma olid minu jaoks tüütud. Suured, liiklust täis linnad, kuidagi tõtakad ja koledad. Samas ämmale meeldis Rooma väga-väga.

Süüa saab igal pool Euroopas väga hästi.

Kuna sa Ateenas käisid? Mina käisin 7 aastat tagasi ja nüüd siis hiljuti jälle. Ja progress on olnud mäekõrgune. Kohe näha kuhu need laenatud rahad läinud on:). Kõik on kena ja korras ja puhas. Akropol on läbi teinud suure muutuse ja muuseum on tipptasemel.
Peaks Roomas ka uuesti ära käima kuna 9 aastat tagasi pettusin ma selles linnas ikka väga.
Varssavit hiljuti külastades olin samamoodi üllatunud kui ilus see linn on kuna peas oli ikka 15-aasta vanune ettekujutus. Aga eks näiteks Tallinngi on selle ajaga päris palju muutunud.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 15.04 15:01; 15.04 19:52;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Istanbulis olen kaks korda käinud ja ei soovita eriti reisiks. Hästi palju petturitest restoranide pidajaid ja lõputult hindasid läbi korrutavaid taksojuhte, kes räigelt sõimavad kui end kaitsta püüad ja kogu reis ongi rikutud. Türklastel on vist petmine vereringes, kuid ainus koht kus ma Türgis petta ei saanud oli üks kuurorti hotell ja seegi kuulus sakslastele. Hästi tüütu on olla linnas, kus sind igal sammul tüssatakse.
Ateena on igav koht, ei soovita samuti.
Kuna Estonian Air-il on otselend Viini, siis soovitaksin Viini. Mõni Itaalia linn sobiks samuti, kuid mitte Milaano ja Rooma, pigem mõni väiksem linn. Maanduda võiks otselennuga Milaanos ja siis sõita autoga kuhugi, näiteks Como järve äärde:) sealkandis on ilusaid kohti küllaga. Otse saab ka ühte Horvaatia kuurortlinna ja Lõuna-Prantsusmaale, selles Horvaatia linnakeses ma ei ole käinud, ei tea soovitada, kuid tean, et sinna saab otse lennata. Mina alustaks valikut ikkagi Tallinna lennujaama sihtkohtadest ja siis mõtleks edasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.04 13:48; 15.04 23:35; 17.04 14:13; 17.04 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Istanbulis olen kaks korda käinud ja ei soovita eriti reisiks. Hästi palju petturitest restoranide pidajaid ja lõputult hindasid läbi korrutavaid taksojuhte, kes räigelt sõimavad kui end kaitsta püüad ja kogu reis ongi rikutud. Türklastel on vist petmine vereringes, kuid ainus koht kus ma Türgis petta ei saanud oli üks kuurorti hotell ja seegi kuulus sakslastele. Hästi tüütu on olla linnas, kus sind igal sammul tüssatakse.

Ma olen Istanbulis käinud kolm korda.
Mu muljed on TÄPSELT VASTUPIDISED.
Majutuskoht (viimati üürikorter) – kõik akuraatne nagu kellavärk.
Söögikohad – sama. Ma olen Lõuna-Euroopas tüssata saanud küll, Istanbulis mitte sinnapoolegi! Ja sõime kõikjal – Kadiköy turu lettidest kuni peente restoranideni Istiklali kandis.
Mitte keegi mitte iialgi mitte kusagil ei sõimanud ega öelnud meile halba sõna.
Taksojuhid andsid lastele tasuta kommi.
Kõik lakkamatult naeratasid meile – ka siis, kui polnud mingit teenust ega ostmist käimas – ja eriti veel meie lastele. (Kaks väga heleda peaga jõmpsikat paistsid hästi silma.)

Korra ujusid mulle külje alla tõelised petturid (“tule meiega kõrtsi kaasa” skämm – üsna tuntud skeem). Ütlesin “ei” ja lasid vastu vaidlemata jalga.

Ma ei ütle, et sinu muljed on valed. Kui sa tundsid end seal halvasti, ju siis oli selleks põhjus. Lihtsalt kirjeldan, et meie muljed on risti vastupidised.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.04 18:27; 16.04 11:56; 16.04 11:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna sa Ateenas käisid? Mina käisin 7 aastat tagasi ja nüüd siis hiljuti jälle. Ja progress on olnud mäekõrgune.

Ammu… 2000 ehk?
Tore, kui linn areneb.
Akropol on muidugi võimas ja küllap on seal väga palju muud, mida me ei leidnud või ei taibanud tähele panna.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 3 korda. Täpsemalt 15.04 18:27; 16.04 11:56; 16.04 11:59;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Ateena on igav koht? ohjah…

+1
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 14:28; 21.04 15:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mida ütlete Amsterdami kohta?
Kas Tallinna kaudu saab kuidagi soodsamalt sinna, paariks päevaks. Kas N, R, L oleks mõistlik valik?

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Kuna reisi kestvus on lühike, siis mina valiks sihtkoha vastavalt sellele, kuhu saab otselennu või kiire ümberistmisega. Amsterdam, Viin, Berliin, Budapest, Praha. Isiklikult leian, et kõik riigid on külastamist väärt.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Aga mida ütlete Amsterdami kohta?
Kas Tallinna kaudu saab kuidagi soodsamalt sinna, paariks päevaks. Kas N, R, L oleks mõistlik valik?

Kanepilõhn käib üle linna:), igale poole saab trammiga või jalgsi, palju muuseumeid ja mõnusaid kohvikuid. Mitmekesi läheks, mehega kahekesi vist mitte, nii romantiline see linn ei ole. Kui linnast välja sõita, siis leiab palju romantikat, kuid räpakas ja ülerahvastatud kohas on romantikat raske leida. Ilusaid parke on palju, kuid üldmulje on veidi ülerahvastatud, eriti õhtuti. Huvitav linn sellegipoolest ja tasub minna korra.
Mis puutub türklastesse, siis nemad ootavad tippi või petavad. Häid hotelle on kindlasti, kuid tuleb hoolikalt valida. Istanbul on huvitav koos meessoost kaaslasega, sõbrannadega sinna ei tasu trügida, nad on naiste vastu väga ebaviisakad, suhtuvad nagu asjadesse. Ei ole imestada, et neid naiste õiguste pärast paljudesse liitudesse ei võeta.
Praha on kindlasti üks ilusamaid ja romantilisemaid linnu Euroopas, sinna läheks iga hetk tagasi.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.04 13:48; 15.04 23:35; 17.04 14:13; 17.04 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Istanbulis olen kaks korda käinud ja ei soovita eriti reisiks. Hästi palju petturitest restoranide pidajaid ja lõputult hindasid läbi korrutavaid taksojuhte, kes räigelt sõimavad kui end kaitsta püüad ja kogu reis ongi rikutud. Türklastel on vist petmine vereringes, kuid ainus koht kus ma Türgis petta ei saanud oli üks kuurorti hotell ja seegi kuulus sakslastele. Hästi tüütu on olla linnas, kus sind igal sammul tüssatakse.

Ma olen Istanbulis käinud kolm korda.
Mu muljed on TÄPSELT VASTUPIDISED.
Majutuskoht (viimati üürikorter) – kõik akuraatne nagu kellavärk.
Söögikohad – sama. Ma olen Lõuna-Euroopas tüssata saanud küll, Istanbulis mitte sinnapoolegi! Ja sõime kõikjal – Kadiköy turu lettidest kuni peente restoranideni Istiklali kandis.
Mitte keegi mitte iialgi mitte kusagil ei sõimanud ega öelnud meile halba sõna.
Taksojuhid andsid lastele tasuta kommi.
Kõik lakkamatult naeratasid meile – ka siis, kui polnud mingit teenust ega ostmist käimas – ja eriti veel meie lastele. (Kaks väga heleda peaga jõmpsikat paistsid hästi silma.)

Korra ujusid mulle külje alla tõelised petturid (“tule meiega kõrtsi kaasa” skämm – üsna tuntud skeem). Ütlesin “ei” ja lasid vastu vaidlemata jalga.

Ma ei ütle, et sinu muljed on valed. Kui sa tundsid end seal halvasti, ju siis oli selleks põhjus. Lihtsalt kirjeldan, et meie muljed on risti vastupidised.

Esmamulje oli mul Istanbulist hea, kuid kui turisti suhtutakse kui kõndivasse rahakotti ja keda peab igal sammul tüütama ja petma, siis isegi kannatlik inimene tüdineb sellest kiiresti.

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 4 korda. Täpsemalt 15.04 13:48; 15.04 23:35; 17.04 14:13; 17.04 14:16;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Dublin. Ei ole küll just soojem koht, aga meeldis väga, eriti elava muusikaga pubid.
Üks lemmiklinnu on aga Liverpool, vaatamist väga palju.

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Amsterdam on lihtsalt ÄGE!!!!

0
0
Please wait...
Kasutaja on kirjutanud teemasse 2 korda. Täpsemalt 16.04 14:28; 21.04 15:35;
To report this post you need to login first.
Postitas:

Käisin ise Bolognas, Itaalias. Suht odav lend oli sinna. Linnas asub maaima vanim töötav ülikool. Täis ilusat vanaaegset arhitektuuri, hästi multikultuurne rahvastik ning hästi palju häid ja ODAVAID audentseid rahvuskööke.
Oli ka palju mõnusaid baare, kus joogid väga odavad (ja pigem kanged) ning buffee näksid jookide kõrvale 🙂

Igati super kogemus oli.
Ööbimiskohaks saate kasutada arbnb.com’i

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Postitas:

Riia

0
0
Please wait...
To report this post you need to login first.
Näitan 18 postitust - vahemik 1 kuni 18 (kokku 18 )


Esileht Hobinurk Soovitage linnareisi Euroopasse

See teema on suletud ja siia ei saa postitada uusi vastuseid.